Odwiedzin 37797005
Dziś 782
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - Skuteczne metody na tradzik

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSkuteczne metody na tradzik
stokrotkapolna


Wpisów: 3
Od: 2007-11-17
2007-11-17 13:51
Moze ktos borykal sie z ta dolegliwoscia i udalo mu sie skutecznie i na stale wyleczyc.
Ja borykam sie juz wiele lat i problem dotyczy niestety nie tylko okolicy twarzy.
Sa tygodnie, miesiace kiedy jest lepiej, nie wiem co to powioduje, ale ogolnie jest strasznie, nawet na basen nie chodze. A bluzeczek na ramiaczka wogole nie nosze Prosze o rady i z gory dziekuje
  Profil uzytkownika: stokrotkapolna     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-11-18 01:24
ja cale zycie walcze z tradzikiem..najciekawsze ,ze najsilniejszy zrobil mi sie po 30-sce. Prawie stukalam sie dermatologowi w czolko jak mi czerwone kropki na calej twarzy, zdefiniowal jako tradzi mlodzienczy. '
Zeby Cie pocieszyc, ten tradzik nie przeszkodzil zakochac sie we mnie przystoinemu Szwedowi.'

Tak, wiec to jak Ty siebie oceniasz itd, nie musi wcale przenosic sie na innych. Twarzy nie schowasz, a wlasnie poprzez sport moze sie poprwaic sytuacja.
Aczkolwiek jezeli chcesz plywac to powinnas raczej w nie chlorowanej wodzie bo chlor pordaznia skore.

Ja nie jestem lekarzem i nie wiem co lekarze stwierdzli,i co moze Ci zaszkodzic, a wogole jestes pewna ,ze to tradzik? robilas kiedys bakteriologiczne badanie skory (jest klinika Skory w Katowicach i tam robili pare lat temu takie badania.

Jedna zasada jaka sie nauczylam ,ze to co ujawnia sie na twarzy wynika z :nerwow, niewyspania, siedzenia w dusznych pomieszczeniach, pracy w nocy na komputerze,picia alkolu, jedzienia slodyczy hormnonow.
dluga lista.
Je
Mozna tradzik zabijac chemicznie pastylkami i pastami na twarz itd. Ale do tego potrzeba dobrego sprawdzonego lekarza. Moglabym Ci polecic w W-wie ale nie w Szwecji.


sprobuj od najprostszych rzeczy, ja sie przekonalam ,ze mycie twarzy jest bardzo wazne:
a wiec zawsze w przegotowanej wodzie, mozesz myc w platkach owsianych, ja myje w wodzie z dodatkiem cytryny.

druga rzecz to odzywiane,
wyeliminuj wszelkiego rodzaju paczki i ciastka. wyeliminuj polskie wedliny -zwlaszcza te wedzone, zamiast na kolacje zimnej kanapki zjedz goraca kolaje, np. jakis makaron. Ja mam wrazenie ,ze wlasnie te goracze kolacje najwiecej poprawily mi cere.

Te wszystkie slodkie batony tez zalatwiaja skore.


Ja mialam skaze bialkowa jako dziecko, i wiem ze natychmiast mnie wywala na twarzy jak pije mleko, ale nie ma problemu z jogurtami.
To podobno jest czeste ,ze ludzie maja jakies reakcje po mleku, ja mialam robione testy alergiczne na mleko i nie wykazaly alergii, ale zycie pokazuje co innego.

No i na koniec, wiem ,ze cere tradzikowa powinno sie czyscic, ale ja po kazdym czyszczeniu mechanicznym dopiero nie moglam sobie dac rady z cera. tak wiec od wielu lat nie bylam na mechnicznym czyszczeniu.
I to tez znaczaco poprawilo mi cere. Jezeli dlubiesz wokol swojej twarzy to przywiaz lapy.
Ale oczywiscie z zaczopowanymi porami skornymi jest klopot.
Moze sprobuj saune.

Ale zrob to wlasciwie, zadaniem sauny jest wypocenie brudow, caly cykl polega na tym ,ze przed wejsciem do sauny myjesz sie, a potem krazysz miedzy sauna i prysznicem. Kazdy ma swoj wlasny cykl, ja kraze 6-7 razy jak mam czas. Zasadniczo prysznic powinien byc zimny, ale sama robisz co jest komfortowe dla Ciebie.


Jezeli sie zle czujesz ze swoja twarza to naucz sie ja maskowac ale tak ,zeby nie bylo gorzej. Ja mam wrazenie ,ze odstawienie wszelkich kosmetykow poza myciem twarzy ,robi jej najlepiej.

Jakosc kosmetykow jest bardzo wazna przy klopotach z cera.
Ja zauwazylam ,ze malo przepuszczalny puder w kremie i szybki marsz, ktory powoduje ,ze skora sie poci, potrafia doprowadzic do zlych efektow.
Ja mam do tego bardzo wrazliwa skore, wiec jak sie robi zimno musze sie chronic, i np.nie biegam na dworze.

W Polsce mialam robione kosmetyki na recepte, glownie chodzilo o to zeby kremy zostawaly na powierzchni skory, nie zas wnikaly i dokladaly tluszcz.

Znalazlam taki krem w Szwecji, ale moze Ty nie potrzebujesz sie chronic., sa ludzie ,ktorzy cala zime chodza bez kremow i jest dobrze.
Natomiast z kryjacego pudru w kremie, to jestem zadowolona
z pudru w kremie Kanebo, -cream finish, jest drogi ale wydajny, i ladnie kryje, mozesz poprosic w sklepie z kosmetykami o probke, zeby przekonac sie jak sie zachowuje Twoja skora. I przegryz cene .

Jet tez krem z ladnym ciemnym bezem firmy Lumene 'Artic Aqua with hydroxylitol'. Ten krem daje ladny kolor twarzy ale czy mozesz go uzywac, tego nie wiem. Krem jest sprzedawany w tubkach i ma brazowy kolor. Jest inny podobny gdybys wiec chciala probowac, nie pomyl sie.

Powodzenia, i na koniec, wszelki bakteryjne i inne roblemy w pochwie, potrafia tez dac efekt na twarzy.


powodzenia.
  Profil uzytkownika: karolina68     
AsiaN.


Wpisów: 38
Od: 2007-11-01
2007-11-18 11:19
Ja dawniej mialam ogromne problemy z tradzikiem. Pojawieal sie na twarzy, plecach, ramionach, dekolcie. Pierwsze co zrobilam to poszlam do swojego ginekologa ktory zalecil mi stosowanie tabletek hormonalnych ale przeciez nie mozna ic stosowac zbyt dlugo. Gdy opalalam sie latem lub poszlam kilka razy do solarium to skora wygladala troche lepiej. Musisz myc czesto twarz. Ja uzywam zelu do twarzy z firmy LOREAL PURE ZONE Puryfing Gel Wash. Jest poprostu rewelacyjny. Oczyszcza pory i nie wysusza skory calkowicie.
  Profil uzytkownika: AsiaN.     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-11-18 11:35
Zależy jaki to rodzaj.
Jeśli robią ci się takie świeze czerwone krosty to jest chyba wirusowe albo bakteryjne (i jakoś to sie nazywa) i NIE DA sie zwalczyc jakąś maścią, trzeba kilka. Kupujesz kilka róznych maści w aptece i smarujesz nimi na zmianę tydzień tym, tydzień tamtym, bo inaczej to się przyzwyczaja. Tego nie da sie wyleczyc, ale można załagodzic i trzeba zmienic całe życie (sport, odzywiania itp) żeby niemiec dolegliwości.
Jest jeszcze jeden rewelacyjny środek. Nazywa się PAPKA i stosuja to kosmetyczki w Polsce. To pomaga po 1-2 tygodniach stosowania. Trzeba smarowac codziennie wieczorem, a rano tylko zmyc.
Podobną papkę można dostac w polskich aptekach ale chyba nan receptę.
W Szwecji dają ci np antybiotyk w kulce do smarowania, ale to jej akurat nie pomogło tak jak ta papka.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-11-18 11:39
A, jeszcze jedna rada tego lekarza - otóz on powiedział, że najlepszym doktorem jest słońce.
Plamy, których wszyscy sie boją owszem robią się, ale tylko jeśli sie te krosty pociera czy uszkadza. Nieuszkodzone pod wpływen słońca - zostają uleczone.
  Profil uzytkownika: maggie     
Ania kosmetyczka


Wpisów: 69
Od: 2006-10-19
2007-11-18 13:30
Tak sie sklada ze sama przeszlam przez koszmar tradzika i meczyl mnie w roznych postaciach mniej lub bardziej przez prawie 10 lat. Wyprobowalam mnostwo roznych specyfikow.
Po pierwsze chce obalic klika mitow. Oczyszczanie twarzy , prawidlowo wykonane u kosmetyczki NIE SZKODZI, a wrecz w ciezkich potaciach jest konieczne gdyz nie ma innego sposobu na zlikwidowanie powstalego juz zaskornika jak manualne usuniecie(jak wiemy zaskornik jest podstawa do stanu zapalnego czyli pryszcza)
Kolejna rzecz to slonce i solarium. Absolutnie osobom z ciezkim tradzikiem SZKODZA PROMIENIE UV. Faktem jest ze pod wplywem promieni skora troszke sie przesusza i widoczny jest chwilowy efekt poprawy, ale jednoczesnie skora staje sie grubsza, a w wyniku tego gruczoly lojowe zaczopowane. Gdy przestaniemy sie opalac tradzik wroci ze zdwojona sila!!!! Slonce nie eliminuje zadnej z przyczyn tradziku.
Maggie radzilabym zmienic dermatologa

Kolejna wazna rzecz , nie uzywac zadnych kosmetykow z alkoholem. Przesusza on skore przez co wzmacnia sie lojotok. Dobre sa zele do mycia i toniki apteczne z woda termalna np. VIchy, Iwostin itd..

Dobre efekty daja zabiegi u kosmetyczki takie jak peeling kawitacyjny, regularne oczyszczanie, w tradziku zaskornikowym peelingi kwasami AHA BHA, ale
w ciezkich przypadkach rowniez dermatolog jest konieczny.
Najczesciej leczenie polega na podaniu doustnie antybiotykow z grupy tetracyklin, witamin z grupy B, preparatow cynku , wit PP oraz srodkow zewnwtrznie stosowanych, masci Skinoren, Izotrexin, Dalacin ,Davercin. Sa to leki naprawde bardzo skuteczne, wymagana systematycznosc.

Dla bardzo ciezkich przypadkow podaje sie Roaccutan pochodna wit A ,lek wysoce skuteczny( rowniez przetestowlam)powoduje on zamkniecie gruczolow lojowych w skorze raz na zawsze!! Dobrze przeprowadzona kuracja likwiduje tradzik na cale zycie. Lek przyjmuje sie srednio 6 miesiecy pod scisla kontrola lekarza, ale powtarzam to juz ostatnia deska ratunku ,gdy wszystko inne zawiodlo.

Gdybyscie mialy jakies pytania to chytnie odpowiem
  Profil uzytkownika: Ania kosmetyczka     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-11-18 14:21
Aniu, jako kosmetyczka znasz sie pewnie na tym jak skóra ma wygladac na zewnątrz.
Wewnątrz jednak to lekarz specjalista wie najlepiej.
Akurat dziecko wysyłałam do kosmetyczek tutaj, a potem do lekarza bo jej pomagały tylko chwilowo, od lekarza dostała recepty itp.
Nic nie pomogło, miała straszną twarz, poprostu straszna.
Aż w Polsce poszłam do znajomej kosmetyczki, do takiej szczerej.
I jak mi dziecko u niej leżało to zadzwoniła do mnie i powiedziała "zwariowałaś, z tym NIE POSYŁĄ SIĘ dziecka do kosmetyczki, tylko do lekarza, prawdziwego lekarza.
Ona sama miała to samo na twarzy wcześniej i dała mi namiary na lekarza, który ją wyleczył.

To coś na twarzy to ma nazwę, nie mówi się o tym, ale to w sumie takie miejscowe zakarzenie krwi.
Leczy się antybiotykiem i zazwyczaj nie pomaga jeden antybiotyk tylko kilka różnych. W mniej drastycznych przypadkach zaczynaja od maści itp.
Te maści w połaczeniu z PAPKĄ od kosmetyczki zrobiły cud, w ciagu tygodnia.
Zarówno lekarz jak i kosmetyczka powiedzieli mi, żę trzeba byc kamikadze, żeby ze świezymi krostami isc do kosmetyczki na oczyszczanie. Zresztą sama pewnie wiesz, że teraz żadna kosmetyczka tego nie robi, tzn takiego oczyszczania jak kiedyś.
Chociaż mnie akurat takie starodawne oczyszczanie podoba się i ze swiecą w ręku szukam kogoś kto mi to zrobi.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-11-18 14:22
A te leki, które podałaś, to właśnie te, które jej przepisał ten lekarz, miała ich chyba 6 czy 7 rodzaji.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-11-18 14:24
I wogóle z reszta się zgadzam, bardzo dobra rada.
A co do słonca - oczywiście, że potrzeba ochrony przed promieniowaniem, jednak samo w sobie słońce leczy.
  Profil uzytkownika: maggie     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-11-18 15:05
Absolutnie osobom z ciezkim tradzikiem SZKODZA PROMIENIE UV

Masz racje Ania kosmetyczka, to jest jakis mit, ze slonce pomaga wyleczyc tradzik.
Sa jeszcze super peelingi specjalne dla cery tradzikowej z seri Clerasil, niestety nie widzialem takich w Szwecji. Moj syn czaczl dostawac troche tego swinstwa i uzywal wlasnie ten peeling i mu przedzlo calkowicie. Inne peelingi nie sa dobre jezeli nie sa specjalnie do leczenia i zapobiegania tradzikowi.
  Profil uzytkownika: gigge     
Ania kosmetyczka


Wpisów: 69
Od: 2006-10-19
2007-11-18 15:26
"To coś na twarzy to ma nazwę, nie mówi się o tym, ale to w sumie takie miejscowe zakarzenie krwi. "

Maggie ,skoro to bylo zakarzenie krwi to raczej nie tradzik , zakarzenia krwi sie nie oczyszcza no bo niby jak usunac wybroczyny z krwia???? Mowimy o 2 roznych sprawach.
Ja wspolpracuje z lekarzem dermatologiem, bo tylko farmakologia plus oczyszczania daja dobre efekty i wiedza o tym rowniez pacjeci.
Wytlumacz mi prosze co to znaczy " swieze krosty"???
  Profil uzytkownika: Ania kosmetyczka     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-11-18 15:50
Balabym sie lykac ten roaccutan

http://www.akne.nu/roaccut an.php
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
besiu


Wpisów: 81
Od: 2006-12-10
2007-11-18 18:14
Witam Cie Aniu czy ty jestes kosmetyczka w Polsce czy w szwecji?
  Profil uzytkownika: besiu     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-11-18 19:36
Ania sama napisalas ,ze zapalnych stanow sie nie oczyszcza, a tradzik to czesto glownie krosty.

Zgadzam sie z Toba,ale nie do konca, owszem chemiczne otwarcie porow, tak, ale te mechaniczne czyszczenie to juz jest inna sprawa.

Ja pamietam ,ze zawsze czyszczenie mechaniczne polegalo na cisnieciu skory zeby wydusic te rozne brudy, moja twarz np po takim czyms przypominala poszlachtowanego zwierza, i goila sie dlugo.

Na twarzy jest kupa roznego zyjastwa, nie jestes w stanie wyciagajac, nakluwajac itd, niedopuscic do tego ,zeby te mikroorganizmy zyjace na skorze nie wymieszaja sie z wlasnie otwarta ranka. Tak wiec jezeli jest inna metoda mogaca otworzyc te pory, to warto probowac.

Ja na przyklad wycieram twarz jednorazowymi recznikami papierowymi albo zostawiam do wyschniecia, bo zauwazylam ,ze nawet wycieranie jej recznik ,powoduje rozne dziwne rzeczy.

Robiac mechaniczne czyszczenie nie jestes, fizycznie w stanie, utrzymac idealnego wyjalowionego srodowiska bez dostepu mikroorganizmow.

Co do reszty tego co napisalas sie zgadzam.

Aniu
Ty jestes profesjonalistka , a ja mam x-lat chodzenia po roznych lekarzach i od podstawowki do pewnego znacznie pozniejszego momentu chodzilam od kosmetyczki do kosmetyczki, dlatego wogole dyskutuje z Toba. Mam tez wiele lat eksperymentowania na wlasnej skorze, bo mi dermatolog , dr Petkow, jeszcze w oglniaku powiedzial ,ze mam skore dobra do zycia w zeszlej epoce -czyli zima tylko przebywac wewnatrz dobrze nawilzonych pomieszczen a latem tylko sie przechadzac pod parasolka, zadnych sportow, zadnych wiatrow, zadnych mrozow, zadnego wysilku itd itd. Polaczenie skory lojotokowej-tradzikowej z super wrazliwa i zbyt cienka na policzkach.
zaczelam od chodzenia w wiklinowym kapeluszu i innych rzeczach ale ..w koncu probowalam, wielu rzeczy,w pewnym momencie wszystkiego co bylo dostepne, zeby robic to co lubie i zeby nie wygladac jak upior, w efekcie, robie to co lubie, ale podmrozilam sobie pare razy twarz i jak temperatura spada, to moge wystraszyc swoim wygladem. Wlacznie z tym ,ze moj nos zmienia rozmiar jak przechodze z cieplego do zimnego i odwrotnie.
I wiesz majac te wszystkie doswiadczenia, dyskutuje sobie z Toba.

pozdrowienia.


  Profil uzytkownika: karolina68     
Ania kosmetyczka


Wpisów: 69
Od: 2006-10-19
2007-11-18 20:50
"Ania sama napisalas ,ze zapalnych stanow sie nie oczyszcza, a tradzik to czesto glownie krosty."

tradzikow ja sama znam z 8 rodzajow ,a pewnie to i tak nie wszystkie i tylko tradzik ropowiczy i bardzo aktywny mlodzienczy nie kwalifikuja sie do oczyszczan. Kosmetyczka naprawde wie co mozna dotknac ,a co lepiej zostawic w spokoju. nawet w mocnym mlodzienczym tradziku stanow zapalnych sie nie rusza, ale podczas zabiegu oczyszcza sie mnostwo towarzyszacych zaskornikow i prosakow, ktore pozostawione bylyby zrodlem stanow zapalnych. Niestety nie ma na nie innej metody (nie wyparuja pod wplywem nawet cudownych lekow)
Poza tym dobre oczyszczanie nie masakruje buzi.
  Profil uzytkownika: Ania kosmetyczka     
lowelasinska


Wpisów: 5
Od: 2007-11-18
2007-11-18 20:53
Aniu kosmetyczko czy wspolpracujesz w szwecji z dermatologiem? jestes z wyksztalcenia z polski czy ze szwecji? masz szwedzkie kosmetyczne ubezpieczenie?
  Profil uzytkownika: lowelasinska     
Ania kosmetyczka


Wpisów: 69
Od: 2006-10-19
2007-11-18 21:01
"Na twarzy jest kupa roznego zyjastwa, nie jestes w stanie wyciagajac, nakluwajac itd, niedopuscic do tego ,zeby te mikroorganizmy zyjace na skorze nie wymieszaja sie z wlasnie otwarta ranka. Tak wiec jezeli jest inna metoda mogaca otworzyc te pory, to warto probowac."

Karolino celem oczyszczania nie jest otwarcie porow tylko ich oczyszcenie z wydzieliny gruczolow lojowych ktora patologicznie w porach zalega i tworzy pozywke dla bakterii w efekcie pryszcze. Otwarcie chemiczne badz termiczne jest tylko ulatwieniem, aby nie trzeba bylo uzywac sily i aby nie powstaly blizny po przerwaniu naskorka.
Zachowuje sie oczywiscie szczegolne zasady higieny, ale powiedz mi czy np. szczoteczka do zebow jest sterylna????
Otoz nie jest, nic wokol nas nie jest wolne od mikroorganizmow i jakos jeszcze zyjemy, jestesmy czescia tego swiata
  Profil uzytkownika: Ania kosmetyczka     
Ania kosmetyczka


Wpisów: 69
Od: 2006-10-19
2007-11-18 21:09
acha ,Karolino co do Twojej cery nasunela mi sie pewna mysl. Czy przypadkiem to nie poczatek tradzika rozowategoo skoro tak reaguje Twoj nosek na zmiany temperatury i do tego wrazliwa cera?? To bardzo charakterystyczny objaw.


Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Ania kosmetyczka     
Ania kosmetyczka


Wpisów: 69
Od: 2006-10-19
2007-11-18 21:11
Besiu jestem kosmetyczka w Sztokholmie
  Profil uzytkownika: Ania kosmetyczka     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-11-18 21:16
moja skora zostala zdefiniowana jako potencjalny tradzik rozowaty.
Ale ...klopot z nia polega na tym ,ze ja nie potrafie sie zastosowac do wszystkich wymagan dbania o taka cere. Dlatego przede wszytskim minimalizuje skutki.

Ale jakbys miala mi cos interesujacego do zaproponowania, to ja chetnie pomysle nad tym.
O ile pamietam masz wykupiona reklame, i jestes w STHLM, mozesz wiec napisac na forum, dobrze pamietam?
  Profil uzytkownika: karolina68     
ksandra


Wpisów: 12
Od: 2007-10-30
2007-11-18 23:11
Trądzik?
Jesli pojawil sie w wieku poźniejszym niz u 16 latki.
Kosmetyczka - jesli jest doswiadczona i wspólpracuje z dermatologiem,na bieżąca "uczy " sie nowosci w kosmetologii - moze Ci pomóc zalagodzić to co na skórze sie pojawia, czyli wyciszyc skórę. Poza tym może usunąć przebarwienia powstale wskutek wyprysków metodą np. kwasową.Zaznaczam, że musi byc doświadczona w tego typu zabiegach.Kilkakrotne nalozenie kwasów na skórę powoduje jej zluszczanie a co za tym idzie rozbielenie prezbarwien.Skóra po kwasach staje sie świeża, jednolita kolorystycznie oraz mlodsza
Natomiast sam problem pojawiania sie trądziku - należy udac się do endoktrynologa,ktory zbada poziom hormonów w organiźmie, poniewaz to ich zaburzenie powoduje wystąpienie trądziku u osób mlodych,ale też u osób w wieku 20-35 lat.Leczenie trwa zwykle dlugo, od kilku miesięcy do nawte kilku lat, w zależności jakie zmiany są w organizmie.Ale jest to skuteczne, pod warunkiem, ze trafi sie na odpowiedniego lekarza.
  Profil uzytkownika: ksandra     
lowelasinska


Wpisów: 5
Od: 2007-11-18
2007-11-19 19:25
Niestety nie uzyskalam odpowiedzi na pytanie czy jestes z wyksztalcenia z Polski czy z Szwecji .Napisalas ze wspolpracujesz z dermatologiem moge wiedziec jakim? nazwisko jesli mozna.
Pracujesz na polskich produktach ? i jakich kwasow uzywasz .Widze ze unikasz odpowiedzi na klopotliwe pytania. Nie mam nic do kosmetyczek z Polski ale z tego co wiem duzo nie ma ubezpieczenia wiec wole sie dwa razy zastanowic i spytac bo mam takie prawo.Moja kuzynka olysiala po reaccutanie i zadna mloda osoba nie powinna brac tak silnych lekow ,nie polecam.Prosze o odpowiedz.
  Profil uzytkownika: lowelasinska     
Ania kosmetyczka


Wpisów: 69
Od: 2006-10-19
2007-11-19 20:05
Lowelasinska dlaczego jestes w "goracej wodzie kapana"??? Nie siedze 24h na dobe na forum,wybacz mi. Poza tym nie unikam odpowiedzi na trudne pytania, tylko unikam jawnej prowokacji. Nie rozumiem dlaczego mam sie spowiadac na formum z mojego zyciorysu, zwlaszcza ,iz ton i forma Twojego pytania sugeruje, ze i tak nie masz zamiaru skorzystac z moich uslug. Jesli sie myle to prosze , zadzwon do mnie,umowimy sie na konsultacje i przy kawie chetnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania

Co do dermatologa to przeciez rzecz jasna nie mam z ta osoba zadnego " formalnego kontraktu" ,wiec nie czuje sie upowazniona firmowac sie tym nazwiskiem. Polecamy sobie nawzajem pacjentow, ale wynika to z checi pomocy drugiemu czlowiekowi, a nie jest proba autoreklamy, czy forma maretingu!!!

Przepisywanie lekow to kwestia lekarzy, dlatego ja tylko informuje ,ze taka alternatywa jak roaccutan istnieje. Nikogo nie namawiam, poniewaz to indywidualna decyzja.


  Profil uzytkownika: Ania kosmetyczka     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-11-19 20:32
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-11-19 20:40
pijany bylem czy co?

No Lowelas zaczales pic i od razu glupoty robisz?
  Profil uzytkownika: gigge     
lowelasinska


Wpisów: 5
Od: 2007-11-18
2007-11-19 21:19
to nie byl napad osobiscie na twoja osobe ale ,widocznie cos ci nie na reke skoro tak strasznie sie zdenerwowalas.Nie pisze zyciorysu ale uwazam ze jestes malo powazna .Piszesz ze wspolpracujesz z dermatologiem i ukrywasz .... czy to jakas tajemnica????? a moze nie ma zadnego dermatologa sama mialas problemy z cera stad ten kontakt??????????????????? a nie wspolpracujesz to kolosalana roznica .Nie watpie w twoje kwalifikacje ale cos mi tu sciemniasz................nie wzbudzasz mojego zaufania ale oczywiscie zdania sa podzielone jednemu odpowiada a drugiemu nie.
  Profil uzytkownika: lowelasinska     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-11-19 21:24
"nie wzbudzasz mojego zaufania ale oczywiscie zdania sa podzielone jednemu odpowiada a drugiemu nie."

i na tym moze pozostanmy, bo zaczyna sie juz pyskówka robic w tym (w sumie) powaznym temacie.
  Profil uzytkownika: iza     
Ania kosmetyczka


Wpisów: 69
Od: 2006-10-19
2007-11-19 21:40
Dla moich klintek to zadna tajemica, ale dla kogos kto zaklada specjalnie nowy nick, aby zadawac mi dosc dziwne pytania- juz TAK!! nie udala Ci sie prowokacja i wcale mnie nie zdenerwowalas wrecz rozsmieszylas (o ile nie widzialas smalijkow w moim wpisie)

Temat jest o sposobach na tradzik , a nie o mnie ,wiec wrocmy prosze do tematu i nie zasmiecajmy go

P.S Lowelas gratuluje zonki
  Profil uzytkownika: Ania kosmetyczka     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-11-19 21:48
Hej lowelasinska a ty co, konkurencja czy co?
Wiadomo, że kosmtyczki trochę ianczej się uczą tu i niż w Polsce, ale to nie są żadne drastyczne różnice. Nie pasuje ci to przecież nie musisz do niej iśc.

A jak masz problem z cerą, zwłaszcza z tymi krostami to pójdź najpierw do lekarza, jeśli nic ci nie jest powaznego to lekarz sam ci doradzi zabieg u kosmetyczki.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-11-19 22:06
Tak apropo dziewczyny:
Jako, że żaden spec się za bardzo nie wypowiada, a tyle tu niby lekrazy.. , no a mnie sie przypomniało i wygrzebałam papiery - jednym z powodów trądziku, również u dorosych jest bakteria, a właściwie kilka.
Zwykły trądzik często powodowany jest przez coś o nazwie propionibacterium acne (jeśli dobrze przeczytałam bo to taki jeden doc dok reh bla bla bla pisał), szczególnie u młodzieży.
Na to doktor zazwyczaj przepisuje antybiotyk (np w formie wody czy takie coś w sztyfcie), np Dalacin albo Vibramycin.
Ten cały Roacutan jest skuteczny, ale za to może doprowadzic do szaleństwa.

Ta druga "zaraza" to gronkowiec, niestety bardzo trudny do wyleczenia. Jest tego parę rodzajów poszperajcie sobie po necie to się dowiecie wiecej.

Czasem go da się leczyc antybiotykiem, czasem tymi kilkoma maściami. Zazwyczaj leczenie trwa długo i tylko jeden antybiotyk czy jedna masc nie wystarcza bo to się uodparnia. Ale takie maście w połaczeniu z np laser leczniczym mogą uczynic cuda.
  Profil uzytkownika: maggie     
lowelasinska


Wpisów: 5
Od: 2007-11-18
2007-11-19 22:38
[Wpis wykasowany przez Moderatora (monilka) Atak personalny]
  Profil uzytkownika: lowelasinska     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-11-19 22:40
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
lowelasinska


Wpisów: 5
Od: 2007-11-18
2007-11-19 22:44
i na tym koncze, a lowelas to nie moj maz.
  Profil uzytkownika: lowelasinska     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-11-19 22:48
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
DelfinaS
Londyn


Wpisów: 15
Od: 2007-11-21
2007-11-21 13:27
Często powodem występowania trądziku jest brak cynku w organizmie. Byłam w OPON-ie 8litopada br. roku na ciekawym spotkaniu (info w zakładce imprez), na którym była mowa między innymi o tym. Kolejne spotkanie będzie prawdopodobnie w styczniu. Warto posłuchać.
  Profil uzytkownika: DelfinaS     
ZdrowaDupa


Wpisów: 1
Od: 2007-11-21
2007-11-21 13:47
Dziewczyny co wy piszecie za bzdury to tak jakby kupe przykryc liscmi i udawac ze jej nie ma. Wylecz jelita to nie bedziesz miala trądziku. Proste i logiczne. Wszystko co dzieje sie w srodku ma odzwierciedlenie na zewnątrz. Idzie sie załamać jak czytam ze trzeba stosowac 5 roznych masci na przemian i myc twarz w wodzie z cytryna jak rowniez inne tego typu rewelacje (np. hormony) Co ma piernik do wiatraka???? Zacznijcie lepiej czytać etykietki na produktach które kupujecie w sklepach... cytrynian sodu, sorbinian potasu, wszystkie E- iles tam. Jeśli nie zaczniecie patrzec co jecie to oprocz tych wszzystkich zmian skórnych będziecie jeszcze świeciły.
  Profil uzytkownika: ZdrowaDupa     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2007-11-21 14:49
Na tradzik chorowala moja babcia znam to z jej opowiadania a odzywiala sie super i ekologicznie jak na te czasy.
  Profil uzytkownika: flatron     
DelfinaS
Londyn


Wpisów: 15
Od: 2007-11-21
2007-11-21 19:42
trądzik to nie choroba
  Profil uzytkownika: DelfinaS     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-11-21 19:54
No jak to nie? To co to za jakośc tych wykładów na które chodzisz, gdzie nawet nie powedzieli, że trądzik to choroba skóry?
Na dodatek choroba skóry, którą chcesz leczyc jedzeniem.
Sorry, w temacie "wypełniania jelit" to brzmisz jak moja babcia .
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-11-21 19:56
A przepraszam, to nie ty, to ta osoba o dźwięcznym niku Z... D....

W kazdym razie trądzik to choroba.
Często bakteryjna na dodatek (bo sa różne rodzaje).
  Profil uzytkownika: maggie     
stokrotkapolna


Wpisów: 3
Od: 2007-11-17
2007-11-21 19:59
Widze ze temat nie jest Wam obcy i mam nadzieje ze inne osoby borykajace sie z tradzikiem uzyskaja tutaj odpowiedz jak mozna mu zapobiegac i jak wyleczyc
  Profil uzytkownika: stokrotkapolna     
stokrotkapolna


Wpisów: 3
Od: 2007-11-17
2007-11-21 20:03
Aniu kosmetyczko, ciesze sie ze jestes ze Sztokholmu, chetnie bym z Toba porozmawiala - moze na GG.
Moj numer: 5697926. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: stokrotkapolna     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-11-21 20:51
Oczywiscie, ze odzywianie wplywa na stan organizmu tak wiec tez na tradzik. Jednak gdy sie go ma to sie go jedzeniem nie wyleczy.
  Profil uzytkownika: gigge     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-11-23 15:07
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-11-23 16:01
Ha, Lowelas tez chcialem to samo tu wkleic ale ze szwdzkiego serwisu.
Ludzie sie przejmuja malymi pryszczykami.
  Profil uzytkownika: gigge     
zielonakoniczynka


Wpisów: 16
Od: 2007-11-02
2007-11-29 17:51
Ja właśnie biorę tetralysal na trądzik-mam brac miesiąc.Gdy antybiotyk nie pomoze,a wyniki hormonów będą w normie-mam miec przepisany izotek(roacutane). Właśnie czytam fora o tym leku i efekty super ale dużo skutków ubocznych zwłaszcza wypadanie włosów mnie przeraża bo i tak mam słabe.Też mam taką cerę jak Karolina68-ja na nią mówię książęca bo wszystko jej szkodzi-i wiatr,i słońce,i mróz,i stres,i alkohol
  Profil uzytkownika: zielonakoniczynka     
egi


Wpisów: 136
Od: 2006-09-21
2007-11-29 18:42
tetrolysal jest dośc skuteczny,mam nadzieje ze Ci pomoze i będzie wystarczac ,półroku temu mój syn zakonczył leczenie izotekiem brał go długo raz w miesiącu robił badanie krwi,ogólnie lek pomógł ale ślady zostały,pól roku po kuracji trzeba odczekac by leczyc ślady.Ogólnie leczenie bardzo drogie,efektów ubocznych tak jak.wypad.włosów nie było jedynie sennosc.
  Profil uzytkownika: egi     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-11-29 21:53
Ja osobiscie nigdy nie miałam z tym problemu ale znajoma miała i to bardzo duzy problem.Myła sie wowczas mydłem siarkowym i stoswałam masc Benzacne(non stop) i to ładnie jej pomagało,nic nie było widac jednak jak przestawała to wszystko wracało.
Inna znajoma nie miała może uciązliwego trądziku ale miała problemy skorne i zaczeła stosowac maseczki na twarz do swojego rodzaju skory ,oczyszczac ja i odżywiac i pożegnała sie z problemami na zawsze.Obecnie stosuje doraznie i jest piękna i gładka jak pupcia niemowlaka.

Syn znajomej miał bardzo okrutny trądzik,brał na to antybiotyki,ktore odrobinę pomogły jednak problem istniał nadal,chodził do kosmetyczki,ktora rownież odrobinę pomogła.Dopiero jak wyszedł z wieku młodzienczego ten tradzik całkowicie znikł samoistnie.
  Profil uzytkownika: blu     
zielonakoniczynka


Wpisów: 16
Od: 2007-11-02
2007-12-02 11:41
Do Ani kosmetyczki i Egi -czyli wcześniejsze metody nie pomogły do końca i dopiero izotek(roacutane)pomógł? boję się że jak skończę łykać antybiotyk to problem zaraz wróci bo już kilka razy zaleczyłam buzię i plecy i problem potem wracał,a teraz z wiekiem tak od około 2 lat zaczęły mi się robić pryszcze na obu policzkach i one zostawiają blizny,które wcześniej nie powstawały-mam 30 lat więc do nastolatki mi daleko
  Profil uzytkownika: zielonakoniczynka     
egi


Wpisów: 136
Od: 2006-09-21
2007-12-02 17:37
nie,wczesniej brał chyba wszystko co mozliwe i masci i leki nic nie pomagało miał nawroty i na jesien w zeszłym roku tak strasznie go obsypało ze nie było rady trzeba było wziac izotek chociaz tez miałam obiekcje co do tego leku ,może dawac wiele skutków ubocznych.
  Profil uzytkownika: egi     
zielonakoniczynka


Wpisów: 16
Od: 2007-11-02
2007-12-04 15:11
Dzięki Egi ja też gdy antybiotyk nie pomoże wezmę izotek,ale jak już to chciałabym od września przyszłego roku żeby nie było słońca i będę miszkac już z powrotem w Sztokcholmie bo tu na wiosce to chyba bym cały czas przespała zamiast chodzic do szkoły.
  Profil uzytkownika: zielonakoniczynka     
zielonakoniczynka


Wpisów: 16
Od: 2007-11-02
2007-12-04 15:16
A i trzeba zabiegi depilacji laserowej dokończyc bo potem podczas brania Izoteku i pół roku po nic nie można robic ze skórą niestety.
  Profil uzytkownika: zielonakoniczynka     
Kajtek17
Lidköping


Wpisów: 450
Od: 2007-10-17
2007-12-11 10:33
Chcialabym dolozyc kilka slow na zakonczenie.Po 1-sze polskie kosmetyczki maja duzo lepsze przygotowanie zawodowe niz szwedzkie.Ania kosmetyczka ma pelna racje.Nie ma czegos takiego jak "lokalne zakazenie krwi"-moze byc lokalna infekcja skory.Wszystkie leki maja dzialania uboczne -trzeba zawsze rozwazyc co jest gorszym zlem Tradzik jest choroba i nalezy ja leczyc-niestety najczesciej makro-i tetracyklinami.To,ze leczenie pomoglo jednej osobie nie oznacza ze pomoze drugiej-dlatego zawsze nalezy skonsultowac sie z lekarzem i tak jak Ania pisala z kosmetyczka.Pozdrowienia i pomyslnosci w leczeniu.
  Profil uzytkownika: Kajtek17     
Forum -> Zdrowie, moda i uroda -> Skuteczne metody na tradzik
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 23 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony