Odwiedzin 37816460
Dziś 2284
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Skladak PC

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSkladak PC
robban1
Södertälje


Wpisów: 52
Od: 2007-11-06
2007-11-09 02:15
Chcecie zlozyc sobie tani komputer PC?
Zbizcie sie 10 osob ,znajdzcie lokal w poludniwej czesci Sztokholmu z odpowiednia iloscia stolow montazowych i dojsciem do sieci el.
Kazdy dostanie porady co i jakie czesci trzeba kupic i najtaniej.
Zlom do Nigerii!
  Profil uzytkownika: robban1     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2007-11-09 08:41
ja moje kompy skadam sam ... i po co mi tani , staram sie wybierac najlepsze i znane marki ... i kupowane w sztokholmie .. zeby daleko nie latac z gwarancja
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-11-09 11:33
Ja podobnie, tylko ze zamawiam najaczesciej przez net, bo wygodniej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2007-11-09 16:44
Ja tak samo. Zresztą mam trochę kumpli-komputerowców, z którymi się często wymieniam częściami, raczej bezgotówkowo. W Polsce polecam giełdę na dworcu w Katowicach - kopalnia złota. Najnowsze podzespoły, duży wybór. W Finlandii giełda "Huutu"- polecam .
  Profil uzytkownika: Uwe     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-10 10:45
A ja ostatni komputer złożyłem 4 lata temu i jeszcze śmiga. Na szczęście nie gram już w żadne gry.
  Profil uzytkownika: true     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2007-11-10 11:55
na dworcu w katowicach ?? hmmm..... codziennie ta gielda ?? chyba nie , tylko w weekendy ... w wawie tez jest , ale tylko w weekendy .. i co zrobisz jak kupisz i okaze sie ze nie dziala .. czekac znowu do weekendu ??
Ja to kupuje przewaznie przez www.webhallen.com , na sveavägen ... i jest OK
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2007-11-10 11:57
jak narazie jedyna zecz ktora kupilem przez net to byla pamiec DDR3 , miesiac temu nikt nie mial ich w sklepach ... to tylko net mnie ratowal .. i tak 2 tyg czekania ..
  Profil uzytkownika: szary     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-10 12:36
jak narazie jedyna zecz ktora kupilem przez net to byla pamiec DDR3 , miesiac temu nikt nie mial ich w sklepach ... to tylko net mnie ratowal .. i tak 2 tyg czekania ..

No właśnie, a w Polsce DDR3 leżą na półkach od sierpnia
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-11-10 17:59
Polska jest do tylu w uzywaniu netu, dlatego.

Osobiscie nie znam nikogo, kto sklada komputery, ktory kupuje czesci w fizucznych sklepach. No, chyba, ze mu sie bardzo spieszy to kupi jakas czesc. Dlatego fizyczne sklepy sa czesto do tylu z najnowszymi rozwiazaniami, bo nikt tego od nich i tak nie kupuje.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2007-11-10 18:20
w szwecji moze tak ale w polsce ??? w sklepach znajdziesz tez co chcesz tylko trzeba wiedziec do ktorego pojsc
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-10 19:33
Polska jest do tylu w uzywaniu netu, dlatego.

Kiedyś była to fakt ale czy jest teraz? W tej chwili szwedzkie serwisy aukcyjne czy sklepy ze sprzętem komputerowym są daleko daleko w tyle. I już takie pozostaną i nie pomoże nawet wysoki poziom samozadowolenia
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-10 19:37
Że nie wspomnę Kajetan o innym sprzęcie typu aparaty, kamery. Tutaj wybór dobry ale da się zauważyć, że niektórych marek tutaj po prostu nie ma.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-11-10 21:13
"Kiedyś była to fakt ale czy jest teraz?"

Tak mi sie wydaje. Nie chodzi mi tu o strony internetowe, tylko o placenie. Czasem odnosze wrazenie, ze dla wielu Polakow posiadanie karty kredytowej jest czyms nowym, a placenie nia w sklepie internetowym to abstrakcja.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-10 22:20
Czasem odnosze wrazenie, ze dla wielu Polakow posiadanie karty kredytowej jest czyms nowym, a placenie nia w sklepie internetowym to abstrakcja.

Tu się mogę zgodzić. Na dzień dzisiejszy w Polsce wydano 7 mln kart kredytowych.
http://www.kartyonline.net /niusy.php?id=3541
Wziąwszy pod uwagę fakt, że Szwecji każdy ma karty kredytowe typu Visa classic czy Mastercard to faktycznie jest kart kredytowych w Polsce mało. Problem z kartami kredytowymi w Polsce jest taki, że nie każdy chce ją mieć, a szkoda bo są b ładne:
http://www.kartyonline.net /gal1.php

Bardzo popularne robią się za to karty tego typu:
http://www.allegro.pl/mark eting/allekarta/
Zaletą np. tej karty jest to, że nie jest to kredytówka, a można robić zakupy przez internet.

Sorki, że o kartach ale nie chcę Kajetan abyś pomyślał, że Polska nie nadgoniła zaległości. W wielu kwestiach nadgoniła, w kwestii kart też.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-10 22:28
A tutaj ciekawa analiza.
http://www.kartyonline.net /arty.php?id=242
Wcale tak źle rodacy nie wypadają.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-11-11 01:57
"Zaletą np. tej karty jest to, że nie jest to kredytówka, a można robić zakupy przez internet."

W Szwecji banki maja taki serwis "karty internetowej". W swoim banku internetowym uzytkownik sam sobie robi jednorazowa "karte" Visa (znaczy, dostaje numer) i placi ta karta. Karta po zaplaceniu przepada.

Poza tym, sklep internetowy to w sumie wiecej niz strona internetowa, ilos towarow i placenie. Do tego dochodzi szybkosc wysylki, latwosc zwrocenia towaru, itp.

Podoba mi sie, ze gdybym w tej chwili siedzac przy kompie cos sobie zamowil (z niektorych sklepow), to moglbym w poniedzialek po drodze z pracy to odebrac. Albo, ze np. jakas ciezka rzecz przywiezliby mi do domu.

Oczywiscie, lubie sobie czasem pochodzic po sklepach z elektronika i popatrzyc, ale jak juz mam cos kupic, to czytam recenzje w internecie, szukam najtanszych cen, i kupuje raczej z jakiegos internetowego sklepu.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-11 10:41
W Szwecji banki maja taki serwis "karty internetowej". W swoim banku internetowym uzytkownik sam sobie robi jednorazowa "karte" Visa (znaczy, dostaje numer) i placi ta karta. Karta po zaplaceniu przepada.

Taka usługa to jest w tej chwili standard ale ja np. z tego nie korzystam, chociaż ma to wiele zalet. Przyznam się Tobie, że przez internet kupiłem może dwie, trzy rzeczy. Mam nawyk aby poczytać, obejrzeć, dotknąć, a potem kupić. Kartą płacę niektóre rachunki, kupuję gazety elektroniczne itp...

Ale wracając do kart. W Polsce, jakieś 6 lat temu pojawiła się taka virtualna karta ale dostawało się numer, który nie przepadał.

W sumie tak mi się wydaje, że lepiej mieć płaską visę, która robi za kartę bankomatową, płatniczą i virtualną kartę w jednym. Ryzyko też małe bo transakcja musi być zrobiona on-line tj. muszą być środki na koncie.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-11-11 18:44
"Przyznam się Tobie, że przez internet kupiłem może dwie, trzy rzeczy. Mam nawyk aby poczytać, obejrzeć, dotknąć, a potem kupić. Kartą płacę niektóre rachunki, kupuję gazety elektroniczne itp..."

Ja karta place za wszystko za co sie da. Czasem sie nie da, wiec ide gdzie indziej. W koncu jest 21 wiek, a placenie jakimis kawalkami metalu czy papierkami z nadrukiem to takie troche sredniowiecze...

"Ale wracając do kart. W Polsce, jakieś 6 lat temu pojawiła się taka virtualna karta ale dostawało się numer, który nie przepadał."

Tez mam taka wirtualna karte, ale do konca nie zrozumialem jak sie jej uzywa.
  Profil uzytkownika: kajetan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2007-11-11 18:45
Kajetn , podaj nr karty
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2007-11-11 18:45
Kajetan mialo byc ..... potrzebuje nowa klawiature .. bo mi litery zjada
  Profil uzytkownika: szary     
robban1
Södertälje


Wpisów: 52
Od: 2007-11-06
2007-12-07 01:31
PANOWIE!!
Co ma piernik do wiatraka,jest chyba takie przyslowie w Polsce?
Nie widze prawie zadnej odpowiedzi na zapytanie!
  Profil uzytkownika: robban1     
Forum -> Komputer i człowiek -> Skladak PC
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 39 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony