Odwiedzin 37815707
Dziś 1531
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Ekologia komputerowa

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorEkologia komputerowa
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-10-27 21:24
Tak się zastanawiam, tyle krzyku o emisję CO2 pochodzącą z samochodów, a nikt nie policzył ile nas kosztują reklamy robione np. we flash'u. Każdy z nas może włączyć komputer i zobaczyć jak rośnie zużycie procesora, a tym samy ilość pożeranej energii elektrycznej. Np. reklama "motylka", nowa gazeta itp. reklamy z poloniinfo zżerają ledwo 1-2%, kilka watów. Wystarczy jednakże wskoczyć na www.gazeta.pl i już mamy 20-30% czyli kilkanaście watów.
Wniosek bezapelacyjny. Reklamy przyczyniają się do wzrostu zużycia prądu, a skoro tak to przyczyniają się do emisji CO2. Niestety nie cała energia jest produkowana za pomocą reaktorów jądrowych. Paliwa kopalne, gaz, spalanie odpadków...to wszystko CO2.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-10-27 22:04
DOKLADNIE!!!!!!! Ja tez sie nad tym zastanawialem, i poruszylem nawet ten watek na spotkaniu z ludzmi zajmujacymi sie reklamami w internecie, ale mnie splawili uzywajac argumentu, ze ja jestem z tych, co uwazaja, ze strony internetowe powinny byc szare, z tekstem w czcionce Times".

Poza tym, nikt o tym nie napisze. Wszystkie gazety internetowe finansowane sa z reklam i panuje jakies dziwne przeswiadczenie, ze im bardziej cos skacze i wku.wia, tym lepiej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-10-27 22:22
No to nie jesteś sam Kajetan. Zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu. Może gdybym miał szybszy komputer "olał" bym temat. Zacząłem się poważnie nad tym zastanawiać od czasu gdy moje mega stare AMD z zegarem 1.8 GHz przestaje wyrabiać gdy w firefoxie otwieram kilka okien, a każda z wyskakującą reklamą. Oczywiście używam blokera skryptów ale nie zawsze wszystko działa, wiele portali się adoptuje
Na prawdę uważam, że jest to problem. Prędzej czy później będzie na ten temat konferencja. To nie jest tak, że włączony komputer pobiera zawsze tyle samo prądu.
  Profil uzytkownika: true     
gites
Upplands Väsby


Wpisów: 161
Od: 2005-07-14
2007-11-01 07:18
Ja od jakiegoś czasu szukam wygaszacza ekranu, który nie obciąża procka, bądź robi to w naprawdę symboliczny sposób. Sprawdziłem już parę i tak naprawdę chyba tylko opcja wyłączenia całkowicie monitora jest sensowna.
  Profil uzytkownika: gites     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-01 14:50
Gites. Do czego są wygaszacze ekranu???? Na pewno nie do odciążania procesora. Kiedyś dawno temu luminofor był kiepskiej jakości i wypalały się literki, kreski, wszystko co było wyświetlane na ekranie przez dłuższy czas. Celem nie była oszczędność energii bo tą uzyskuje się przez wyłączenie urządzenia.
  Profil uzytkownika: true     
gites
Upplands Väsby


Wpisów: 161
Od: 2005-07-14
2007-11-02 08:31
Wiem wiem... pamiętam dobrze wypalone tabelki od TurboPascala 3.0 na bursztynowym monitorze
Fakt że w tej chwili wygaszacz potrzebny w zasadzie dla picu. Jednak dla mnie wygaszacz ma jeszcze jedną potrzebną funkcję - blokowanie sesji hasłem. Narazie najlepszym jest xscreensaver ustawiony na wyświeltlanie zwykłego zegarka.
  Profil uzytkownika: gites     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-11-03 03:26
ja mam na starym XP super pack i mi plywaja rybki....nie dlatego ze oszczedne ( bo i tak odpisuje prad z deklaracji) a dlatego ze tak zajebiscie woda pluska a rybki jak zywe w dodatku z moim quad moge se otworzyc dziesiatki stronek z wszystkimi mozliwymi opcjami wkurw....ego flashu i tak mi sie nic nie zawiesza...kocham moj nowy comp
  Profil uzytkownika: kanadolka     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-06 09:16
Oj Kanadolka Ten twój superkomputer to i tak kropla w morzu potrzeb dla niektórych. Do windowsa i rybek wystarczy ale dla poważniejszych zastosowań trzeba spiąć kilkadziesiąt takich komputerów. Potem miesiące obliczeń i może coś wyjdzie.
  Profil uzytkownika: true     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-11-08 02:29
ten moj komputer to nie zaden super komputer do obliczen tylko zabawka, wiec dlatego tak sie z niej ciesze. co roku zmieniam sobie owa zabawke na lepsza i co roku ciesze sie tak samo. jak na zabawke jest calkiem niezly, choc moj mlodszy syn wczoraj sobie wymienil swoj i ma obecnie jeszcze lepsza zabawke niz ja. my tak co roku wymieniamy sobie zabawki i co roku ktorys z nas ma najlepsza przez nastepne pare miesiecy.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
gites
Upplands Väsby


Wpisów: 161
Od: 2005-07-14
2007-11-08 09:54
No jest to jakiś pomysł na życie
  Profil uzytkownika: gites     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-11-08 16:25
Ja to juz chyba wyroslem z takich rzeczy. Teoretycznie czas juz niby, zebym sobie wymienil komputer, ale jakos nie moge sie zdecydowac, bo w sumie PO CO? skoro wszystko co uzywam mi na nim dziala.
No, moze by sie przydal troche lepszy framerate w WoW, ale i tak nie jest zle.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-11-09 02:11
jednym z powodow jest niechec do oddania kasy fiskusowi. jak nie kupie nowych zabawek to mi fiskus zabierze, wiec...co roku nowe zabawki i co dwa lata nowe auta...bo na razie mnie nie stac zeby co roku wymieniac, za drogi leasing na rok.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
robban1
Södertälje


Wpisów: 52
Od: 2007-11-06
2007-11-10 01:10
Ile ciagnie (w watach)stacjonarny komp dobrze wypchany?
½ kW,a ile notebook?Max 100 z nowszym procesorem.
Przesiadka panowie ekolodzy!
  Profil uzytkownika: robban1     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-10 10:36
Nie wiem na ile to wiarygodne ale myślę, że standardowy komputer pobiera od 150-250 W, a monitor LCD mniej niż 20 W:
http://my.opera.com/Promet er/blog/cz4

Nie należy się przy tym sugerować dostępną mocą sprzedawanych zasilaczy impulsowych (300-1200 W).

Problem wciąż istnieje, w chwili obecnej każdy ma komputer i jeśli dodać, że przeważnie są one non-stop włączone to nawet głupie 100 W zaoszczędzonej mocy się liczy.
  Profil uzytkownika: true     
dende


Wpisów: 42
Od: 2006-05-14
2007-11-20 12:12
Ja bym się bardziej przejmował wyłączonym komputerem a nie reklamami. reklama dużego zużycia nie powoduje a komputer wylaczony żre kilkanaście W. Do tego dodać pare jeszcze innych rzeczy na stand-by w domu i mamy dobre 100W.(dvd,telewizor,zegarek,radio w kuchni, zegar w kuchni itp) to zaczyna być problem. Przykładowo w południuwej szwecji 1 milion gospodarstw domowych daje 100MW energii, która idzie od tak w "gwizdek". Z drugiej może jednak strony powinnyśmy być zadowoleni bo południowa szwecja ma prąd z polski więc i interes się kręci.
  Profil uzytkownika: dende     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-11-20 12:52
Ja jestem dosłownie rozwalony bo u mnie w pracy nikt nie uważa za stosowne wyłączać świateł w pokojach. Nikt nie wyłącza komputerów czy monitorów. Można odnieść wrażenie, że prąd jest za darmo.

Tylko w kiblu i kuchni jest automatyczny włącznik/wyłącznik świateł.
  Profil uzytkownika: true     
dende


Wpisów: 42
Od: 2006-05-14
2007-11-20 13:27
Nowoczesnosć w kibku i kuchni
  Profil uzytkownika: dende     
Forum -> Komputer i człowiek -> Ekologia komputerowa
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony