Odwiedzin 37777830
Dziś 1878
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - Cytologia

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCytologia
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-27 21:06
Czy ktoras z Was orientuje sie jak nazywa sie po szwedzku nadzerka? Generalnie spotkalam sie ze strasznym lekcewazeniem problemu nadzerki, ze samo ma sie zagoic itd. Czy wiecie jak sie tu leczy nadzerki?
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
Kacha3


Wpisów: 220
Od: 2005-08-06
2007-10-28 00:41
O ile wiem, nie leczy sie.
  Profil uzytkownika: Kacha3     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-10-28 01:01
samo przejdzie- nastawienie szwedzkie
  Profil uzytkownika: iza     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2007-10-28 14:42
Hanukkah - skoro nie wiesz jak sie nadzerka nazywa po szwedzku to skad wiesz, ze sie ja lekcewazy???
  Profil uzytkownika: AgataN     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-28 15:44
Wiem, ze mam nadzerke, poniewaz co roku w Polsce robilam cytologie. Jednego roku poszlam do ginekologa tu w Szwecji i pani mi powiedziala, ze zdnaych zmian (cellförändrningar) nie ma tam i nic podejrzanego nie widzi, przynajmniej golym okiem. Ale bedac tego lata w Polsce ponownie robilam cytologie i tym razem wyszlo ze nie tylko mam nadzerke, ale i stan zapalny, ktory wymaga natychmiastowego leczenia. Wynik cytologi byl 3A, wiec to znaczy ze sa zmiany w wygladzie komorek. Jeslibym tak dalej chodzila tylko tu do genikologa i tego nie wyleczyla to pewnie bym dowiedziala sie jednego dnia, ze komorki maja charakter nowotworowy. Stad wiem,ze ginekolodzy lekcewaza tu nadzerki.
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-10-28 17:01
hmm, przestraszylas mnie tym co piszesz.
mi w Polsce powiedzieli ze mam nadzerke a w Szwecji, ze nic niepokojacego nie widza...
no wiec pomyslalam, ze jakims cudem natury zostalam samoistnie wyleczona... ale to co piszesz...
musze sprawdzic w Polsce!
  Profil uzytkownika: iza     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-28 18:03
koniecznie sprawdz bo ja "moja nadzerke" porzadnie zaniedbalam i przez 3 lata nic z nia nie robilam, zyjac w przekonaniu ze samo przejdzie, ale sie tak nie stalo. Za tydzien ide do ginekologa tu zobaczymy co powie...Ja sie moim wynikiem niezle przejelam, ze az w nocy nie moglam spac. Czytalam, ze jest tez szczepionka, ale podobno dziala najlepiej u mlodych dziewczyn i kobiet i nie wiem czy w moim wieku warto.
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-28 18:20
Na stronie www.cellprov.nu jest duzo cennych informacji na temat cytologii, szczepionce itd.
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
joanna_se
Göteborg


Wpisów: 266
Od: 2006-03-08
2007-10-29 21:12
Ja mialam niezbyt udane tegoroczne wakacje, gdy po zrobieniu badania cytologicznego w Polsce okazalo sie ze wynik jest fatalny czytaj patologiczny (ten najgorszy na skali)oczywiscie po powrocie udalam sie do lekarza i powtorzylam badanie, po czym dowiedzialam sie ze wyniki sa dobre i uspokojona odetchnelam, ale teraz po przeczytaniu waszych wpisow, znowu poczulam niepokoj - co jest grane, kto sie myli czy klimat szwedzki tak dziala ze po przekroczeniu granicy wszyscy doznaja cudownego ozdrowienia?
  Profil uzytkownika: joanna_se     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-10-29 21:13
o nie, kolejna ozdrowiala w klimacie szwedzkim...

kurcze, to daje do myslenia...
  Profil uzytkownika: iza     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-10-29 21:28
a ta nadzerke trzeba naprawde usuwac.


  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-10-29 21:33
moze troche od tematu odbiegne, ale przypomnialo mi sie jak to czytalem, ze mialem sytuacje odwrotna.
Mialem rane kluta nogi, zle zszyta w szpotalu w Sztokholmie, poszedlem zeby zdjeli mi szwwy pare dni przedwyznaczonym terminem, bo nastepnego dnia mialem leciec do Hiszpani.
W Przychodni w Szwecji najpierw pielegniarka potem lekarz obejzeli rane i stwierzili, ze:
Jest stan zapalny szwow nie mozna zdejmowac tylko trzeba brac antybiotyki az stan zapalny minie.
Nastepnego dnia poszedlem do takiej samej przychodni w Hiszpani i tam i pielegniarak, Dnka zreszta i lekarz stwierdzili, ze:
Stan zapalny jest bo rana byla zle zszyta i szwy powinny byczdjete wczesniej.
!!!!????
Pytam czy sa pewni tego co mowia?
Lekarz Hiszpan bez dyskusji kazal mi sie polozyc zdjal szwy i nastepnego dnia stan zapalny zniknal bez sladu.
Do tej pory mnie dreczy pytanie jak dlugo i z jakim skutkiem leczyliby mnie w Szwecji?
  Profil uzytkownika: darsim     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-29 21:53
Ja jak ide teraz do ginekologa to ide z tymmi wynikami z Polski, wiec powiem mu, ze to nie zarty i musza cos z tym zrobic!
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-10-29 22:00
"Kacha3

Wpisów: 148
Od: 2005-08-06 2007-10-28 00:41
--------------------------------------- -----------------------------------------
O ile wiem, nie leczy sie."

to zle wiesz...
ginekologia to nie twoja specjalnosc.
"Leczenie:

Leczenie nadżerki jest uzależnione od przypadku i powinno być prowadzone przez lekarza. Nadżerka spowodowana przez działanie środków chemicznych może czasem ulec samowyleczeniu po zaprzestaniu używania tych środków.

W innych przypadkach można zastosować leki dopochwowe zawierające estrogeny.

Za skuteczne metody leczenia uważa się stosowanie elektrokoagulacji, laseroterapi lub krioterapii.

W skrajnych przypadkach należy nadżerkę usunąć chirurgicznie przez tzw. konizacje."

http://pro-femina.com/nadz erka.htm

  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-10-29 22:02

"Sposoby leczenia
Najpierw trzeba zlikwidować stan zapalny. W zależności od tego, czy winowajcami są bakterie, grzyby, czy wirusy, lekarz przepisuje odpowiednie leki dopochwowe, a niekiedy także doustne. Gdy ustąpi stan zapalny, można przystąpić do likwidacji nadżerki.
Stosuje się kilka rodzajów zabiegów: Przyżeganie (przypalanie), elektrokoagulacja, elektrokonizacja, krioterapię i laseroterapię. Przyżeganie chemiczne polega na kilkakrotnym smarowaniu ranki preparatem niszczącym chory nabłonek. W trakcie elektrokoagulacji wypala się nadżerkę prądem. Krioterapia to leczenie zimnem - chorą tkankę zamraża się ciekłym azotem, co powoduje jej zniszczenie. Jeżeli nadżerka jest rozległa, a komórki bardzo zmienione, można zastosować elektokonizację: wycina się nożem elektrycznym fragment szyjki w kształcie stożka. Czasem trzeba dokonać amputacji szyjki, czyli usunąć pewną jej część. Na tak radykalny zabieg lekarze decydują się przy nadżerkach bardzo rozległych i zaniedbanych, a także wówczas, gdy wynik cytologii ujawnia zmiany przednowotworowe w komórkach. W ostatnich latach usuwa się nadżerkę także laserem"



http://www.kobietaintymna. atupartner.pl/zdrowie/nadzerka.html
  Profil uzytkownika: darsim     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-29 22:03
Moze kacha3 miala na mysli podejscie szwedzkie w tej sprawie, gdzie lekcewazy sie wszystkie dolegliwosci (wyniki wychodza o dziwo o niebo lepiej niz w Polsce)i radzi sie wziac alvedon a pacjenta odsyla z kwitkiem, ale o tym to juz byla mowa wczesniej.
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-10-29 22:04
ty kacha to juz tak zupelnie po szwedzku jak zauwazylem, nie leczy sie, nic sie nie robi itd itp
nic tylko byc lekarzem w Szwecji, kazdy duren moze byc, byleby bezczelny odpowiednio byl nie?
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-10-29 22:05
"Moze kacha3 miala na mysli podejscie szwedzkie w tej sprawie"

kacha3 to dentystka i nauczyla sie juz "leczyc" w Szwecji.
  Profil uzytkownika: darsim     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-29 22:11
Nastepny przypadek lekcewazenia. Moj maz mial robione dokladne badania krwi na enzymy watrobowe w Polsce i robil je w ciagu miesiaca 3 razy. Za kazdym razem wynik byl duzo ponad normy. Lekarz zapisal mu lek na watrobe i kazal przejsc na lzejsza diete. Tu w Szwecji po zrobieniu badania krwi okazalo sie ze enzymy sa nagle w normie i nie kwapila sie w ogole zapisac czegokolwiek.Ale nie o recepte chodzilo ile o to ze w cudowny sposob watroba zdazyla sie zregenerowac (w ciagu 2 miesiecy od badan w Polsce) Najlepsze bylo to ze pani doktor nie pokazala w ogole wynikow krwi, co w Polsce jest normalka I badz tu madry
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
uciekinier


Wpisów: 601
Od: 2005-11-08
2007-10-29 23:10
to ja tez troszeczke z i nnej beczki ale odnosnie lekarzy i leczenia.w wielkim skrucie- mija miesiac jak stluklam palca i nie moge go nadal zgiac, najlepsze ze to srodkowy palec prawej reki wiec wesolo wyglada.bylam u lekaza wyslal mnie na przeswietlenie ,pozniej do szpitala, tam 4 lekarzy ogladalo po czym stwierdzili ze tak ma byc i ze nic mi nie bedzie samo przejdzie a i zapomnialam dodac ze jest taki troszku krzywy.no dobra jak lekaze stwierdzili ze tak ma byc tzn ze maja racje.jednak za 2 tyg bedac w polsce z ciekawosci dlaczego nadal zgiac palca nie moge zrobilam kolejnego rengena i co wyszlo???? ze palec jest zlamany i to co jest krzywe to jest odprysk kosci i jesli sie dobrze nie przyrosnie bede musiala to operacyjnie wyciac. to tyle na temat tutejszej sluzby zdrowia
  Profil uzytkownika: uciekinier     
joanna_se
Göteborg


Wpisów: 266
Od: 2006-03-08
2007-10-29 23:19
...no coz ja chyba powtorze te badanie u innego lekarza, ja rozumiem ze szwedzi moga miec inne normy ale miedzy wynikiem patologicznym a normalnym jest zbyt duza roznica.
A swoja droga, przed przyjazdem do Szwecji zrobilam sobie mammografie i nawet przezylam biopsje bo lekarz wyczul guzek, ze swiadomoscia ze moze juz niewiele mi zostalo przyjechalam tutaj, stwierdziwszy ze przeciez nie jade do krajow trzeciego swiata i tu tez moge sie leczyc, jak myslicie co bylo po powtorzeniu badania po przyjezdzie
  Profil uzytkownika: joanna_se     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-10-29 23:31
A ta nowa szczepionka na raka macicy na to nie pomaga? Bo ona ma działac też na parę różnych virusów i chorób.
  Profil uzytkownika: maggie     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-30 12:30
A propos szczepionki to sa podobno dwie jedna amerykanska a druga angielska i obie sa dla kobiet do 26 roku zycia z tego co czytalam. Ide wkrotce do ginekologa to go zapytam, bo bym sie chetnie szczepila.
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
squirrel


Wpisów: 38
Od: 2007-06-22
2007-10-30 13:51
Jak to wszystko czytam to i ja zaczynam sie niepokoic. W Polsce od kiedy pamietam zawsze mialam powiekszona tarczyce i musialam brac tabletki. Z czasem to zaniedbalam i nie odwiedzialam lekarza przez jakis czas, wiec po przyjezdzie do Szwecji postaniwilam sprawdzic czy nic sie nie pogorszylo od mojego ostatniego badania. No i wyszlo ze wszystko jest w porzadku. Zadnych tabletek mi nie przepisali, gdyz nic niepokojacego nie widza...
  Profil uzytkownika: squirrel     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-10-30 14:40
wyzdychamy tu jak muchy, dziewczyny
  Profil uzytkownika: iza     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-10-30 22:05
czasami sobie tak mysle, ze Szwedzi droga selekcji naturalnej przez wiele pokolen wychowali jakas rase "nadludzi" zgonie z powiedzeniem:
"Det som inte dödar dig stärker dig"
My jestesmy za delikatni i skazani na zdziesiatkowanie w tym systemie.
  Profil uzytkownika: darsim     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-10-31 00:24
Ja tez od długiego czasu odnosze wrażenie,ze niektorzy zyją bo jeszcze nic poważnego na szczescie ich nie dopadło wiec nie narzekaja i służba zdrowia jest ok.Widziałam przypadki odsyłane do domu niby w stanie dobrym ,ktore w stanie krytycznym za chwile trafiały do szpitala.
Nadżerke koniecznie trzeba leczyc,bo nie leczona z czasem może doprowadzic do raka szyjki macicy na co corocznie umieraja tysiące kobiet(młodych!!!!!).Znajoma miała wskazanie na drugi stopien cytologii i przez kilka lat nic nie zrobiła.Po roku od ostatniego badania komorki zrakowiały i tej 32 letniej wowczas kobiecie smierc staneła przed oczami.Na szczescie był to wczesny stopien i wyleczyła się ale jakby poszła do badania kilka miesiecy pozniej to kto wie...
  Profil uzytkownika: blu     
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2007-10-31 07:32
na szcescie nie korzystalam jeszcze z opieki zdrowotnejw wszwecji ale zaniepokojona tym co piszecie postanowailam sie zapytac o badanie cytologiczne. kiedys otrzymalam listownie zaproszenie na bezplatna cytologie ale nie moglam pojsc, nie znalam jezyka wiec sie przestraszylam. ginekologa odwiedzam jak jestem w wpolsce ale mam pytanie czy cytologia jest wykonywana bezplatnie czy musze za nia placic a jak to ile to kosztuje.
  Profil uzytkownika: mariolkak     
Kacha3


Wpisów: 220
Od: 2005-08-06
2007-10-31 12:36
Darsim, uwielbiam, jak powolujesz sie na takie ambitne i wiarygodne zrodla, jak aftonbladet i kobietaintymna... A nie przyszlo Ci do glowy, ze w Polsce czesto sztucznie wynajduje sie problemy zdrowotne, ktore, leczone lub nieleczone, rokuja tak samo lub ulegaja samoistnemu wyleczeniu, bez wzgledu na wlaczone leczenie lub brak jakiegokolwiek leczenia. w Polsce pracowalam dluzej, niz w Szwecji i znam te realia..na przyklad owe "wypalanie" nadzerek, albo hurtowe diagnozowanie niedoczynnosci tarczycy w Polsce (bez jakichkolwiek objawow klinicznych),z wieloletnim podawaniem preparatow jodu,po czym dopiero zaczyna sie jazda, gdy takie podawanie jodu na pale wyindukuje powstanie guzkow tarczycy. Nie twierdze, ze system szwedzki jest najdoskonalszy i nie mam zamiaru go slepo bronic, ale jednak w Szwecji raczej rzadzi EBM (Evidence Based Medicine)- wygooglaj sobie,w Polsce pojecie raczej abstrakcyjne, zwlaszcza w grupie wiekowej lekarzy 45+ (moze znaja pojecie, ale bez przelozenia na praktyke), gdzie Faith Based Medicine ma sie calkiem dobrze, a kazdy moze leczyc, jak sam wierzy i jak mu sie wydaje, nawet, jesli owo postepowanie nie ma poparcia w literaturze naukowej ani w badaniach klinicznych.
  Profil uzytkownika: Kacha3     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-10-31 14:44

Kacha .
  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-10-31 16:46
" A nie przyszlo Ci do glowy, ze w Polsce czesto sztucznie wynajduje sie problemy zdrowotne, ktore, leczone lub nieleczone, rokuja tak samo lub ulegaja samoistnemu wyleczeniu, bez wzgledu na wlaczone leczenie lub brak jakiegokolwiek leczenia"

alez masz racje.
Jestem zwolennikiem zreformoewania sluzby zdrowia w polsce na wzor szwedzki, rozwiaze to wszystkie problemy:
Czekaj az ci samo przejdzie a jak nie dozyjesz to tylko lepiej, pogrzeb taniej kosztuje niz leczenie.
Przezyja tylko najsilniejsi, selekcja naturalna.
  Profil uzytkownika: darsim     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2007-10-31 17:03
darsim, tylko po co? zebys nas mogl zarazac swoim optymizmem dotyczacym rowniez polskiej sluzby zdrowia??


Piekne zdanie dzis w radiu slyszalam:
"Det är jättefarligt att vara sjuk"

Na temat szwedzkiej sluzby zdrowia, oczywiscie. Poniekad sie zgadzam.
  Profil uzytkownika: ulaczka     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-10-31 17:16
pomysl jakie zdrowe spoleczenstwo bysmy w Polsce mieli jakby wszyscy chorzy wymarli.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-10-31 17:29
"Darsim, uwielbiam, jak powolujesz sie na takie ambitne i wiarygodne zrodla, jak aftonbladet i kobietaintymna... "

alez kochana specjalnie dla Ciebie moze poczytamy sobie jak to przecietny Szwed odbiera?

http://www.sourze.se/I_v%c 3%a4ntan_p%c3%a5_akutsjukv%c3%a5rd_106135 68.asp

polecam
  Profil uzytkownika: darsim     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-11-05 13:05
Wlasnie wrocilam od ginekologa i faktycznie cos tam jest czerwonego i niepokojacego jak nazwal pan doktor. Najprawdopodobniej czeka mnie zabieg usuniecia tkanki w tym miejscu a jest to przy samej szyjce, wiec sie sama zaniepokoilam. Ale pan doktor uspakajal, pobral material do biopsji i mam czekac na wyniki.
A jesli chodzi o szczepionke dla kobiet powyzej 26 roku jest dostepna tu pod nazwa cervarix i trzeba dostac 3 dawki w 1,3 i 6 miesiacu a kazdy zastrzyk kosztuje ok 1095 kr wiec to wychodzi taniej niz ten gardasil co jest przeznaczony dla kobiet do 26 roku zycia.
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
Agnieszka2007


Wpisów: 1
Od: 2007-11-21
2007-11-21 21:27
Nadzerka rozwija się z powodu zaburzeń hormonów kobiecych. Należy je unormować, ale nie chemicznie. Znam lekarza który robi to stosując tylko fitohormony stosowane w medycynie chińskiej. Sama tego doświadczyłam.
  Profil uzytkownika: Agnieszka2007     
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie 50%-100% grafiki (Täby)
Mycie okien i prace ogrodowe (Stockholm)
Sprzątanie domów i mieszkań Stockholm (Stockholm)
Sprzątanie (Göteborg )
Praca w lesie (Fröslida )
Renowacja ram okiennych (Huddinge )
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Sprzatanie (Södertälje/ Nykvarn)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 41 gości
oraz 2 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony