Odwiedzin 37815991
Dziś 1815
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Pomozcie...

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPomozcie...
Anetka27
Stockholm


Wpisów: 229
Od: 2003-09-09
2004-01-11 20:25
Czy znacie moze jakis dobry program zabiezpieczajacy kompa? Hakerzy mi wchodza i zmieniaja pliki i hasla...zostawiam to bez komentarza.Nie jestem za dobra w te klocki, prosze o pomoc
  Profil uzytkownika: Anetka27     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2004-01-11 21:00
Wlasnie sie zastanawiam, czy nie napisac o tym jakiegos artykulu, albo serii, bo czasami az strach sie bac jak czyta takie posty.

Ale w skrocie:

1. sciagnij ZoneAlarm http://www.zonealarm.com i nagraj sobie na jakas plyte albo dyskietke.

2. odlacz komputer od internetu!!!

3. zrob backup wszystkich waznych plikow

4. skasuj (sformatuj) caly dysk. Jezeli ktos Ci wszedl do komputera, to mogl ci cos zainstalowac, albo pozmieniac, wiec najbezpieczniej jest wywalic wszystko. Jedyna metoda, zeby byc pewnym.

5. Zainstaluj od poczatku Windows (ale nie podlaczaj komputera do internetu).

6. Zainstaluj ZoneAlarm (sciagniety w punkcie 1.). Nie zapomnij go wlaczyc po instalacji.

7. Podlacz kabel do internetu, idz na http://www.windowsupdate.c om i sciagnij wszystkie "łaty" na twoj system operacyjny (domyslam sie, ze masz jakies Windows). Najwazniejsze jest zebys sciagnela najnowszy "service pack". (Jezeli masz Windows 95 lub 98 to najlepiej zainwestowac w jakas nowsza wersje, poniewaz Microsoft juz nie suportuje tych).

8. Zrestartuj komputer. Idz jeszcze raz na windowsupdate.com i sciagnij wszystkie "security update".

9. Zrestartuj komputer ponownie. Idz jeszcze raz na windowsupdate.com i sciagnij ewentulane nowe "security update".

10. Zainstaluj jakis program antywirusowy (ludzie polecaja Norton Antivirus, ja osobiscie uzywam F-Secure, ale w sumie nie ma znaczenia jaki). Ustaw go tak, zeby sie sam uaktualnial. Im czesciej tym lepiej.

11. Pomysl ile z tym wszystkim bylo roboty (dobre pare godzin, jezeli nie pare dni) i zeby uniknac tego na przyszlosc conajmniej raz w miesiacu odwiedzaj windowsupdate i sciagaj najnowsze "service pack" i "security update".

12. Odrobine zdrowego rozsadku tez nie zaszkodzi, nie klikuj na wszystko co dostaniesz mailem, nie instaluj zadnych darmowych programikow jezeli nie jestes pewna, ze nie zawieraja zadnych dziwnych rzeczy, itd.
Sciagnij program Ad-Aware z http://lavasoft.element5.c om/support/download/ i zobacz czy nie masz jakichs smieci... itd.

-----------------------------------

Metoda mniej bezpieczna ale szybsza.

1. Sciagnij Ad-aware (link wyzej)
2. Sciagnij ZoneAlarm (link wyzej)
3. Zainstaluj i wlacz powysze
4. Zrob punkty 7-12 z listy powyzej.

To jest duzo szybsza metoda, ale jezeli ktos juz byl na twoim komputerze i cos sobie na nim zainstalowal, to dalej prawdopodobnie bedzie mogl na niego wchodzic i zmieniac ci pliki i hasla.

To na tyle.... Have Fun!
  Profil uzytkownika: kajetan     
Anetka27
Stockholm


Wpisów: 229
Od: 2003-09-09
2004-01-12 22:08
Kajetanie - dziekuje Ci bardzo serdecznie za wyczerpujacy opis. Dostosuje sie do pnkt.pierwszego
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam serdecznie!
  Profil uzytkownika: Anetka27     
gringo


Wpisów: 43
Od: 2004-03-10
2004-03-10 21:50
WITAJ KAJETANIE!!!WIDZE ZE JESTES FACHOWCEM NICZEGO SOBIE-MIMO ZE DORADZAM EWIE TO NIEZBYT ORIENTUJE SIE W WIELU SPRAWACH-MOJE UWAGI DO EWY SA Z MOJEGO DOSWIADCZENIA PRZEZ KTORE PRZESZEDLEM ODNOSNIE FILMOW SCIAGANIA ITP-NIGDY NIC SIE NIEZGADZALOZ INSTRUKCJA I WSZELKIMI MADRACHELNYMI OPISAM!! COZ W TAKICH MOMENTACH TRZEBA SAMEMU DOCHODZIC O CO CHODZI-NAPISZ NA MOJ EMAIL GRINGO100@BREDBAND.NET PONIEWAZ CHCE CI ZADAC PYTANIE KTORE MNIE MECZY OD DLUZSZEGO CZASU--- ANDREAS STOCKHOLM
  Profil uzytkownika: gringo     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2004-03-10 22:27
Pisz tutaj, jezeli to nie jest tajemnica

I jeszcze jedno, pisz malymi literami, bo to ulatwia czytanie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mateusz
Sthlm/Spånga


Wpisów: 551
Od: 2000-09-10
2004-03-11 11:40
13. zalusz "standard user" konto ktore nie
jest administrator konto (win2k, xp) wtedy autmatycznie blkokuje ci windows wpisywanie w "registry" katalogi
systemowe co wjekszosc virusow wlasnie to robi.
  Profil uzytkownika: mateusz     
Mothman


Wpisów: 26
Od: 2004-03-15
2004-03-17 06:46
Rada- jesli masz mozliwosc to polecam BlackIce- stoi w rankingu programow zabezpieczajacych komputer przed wlamaniem na 1 miejscu "listy przebojow" Jest latwy do konfiguracji i nie tak "upierdliwy" jak Zonelarm, ktory przez to stracil punkty. Robi co do niego nalezy bez zawracania Ci glowy. Pa.
  Profil uzytkownika: Mothman     
Mothman


Wpisów: 26
Od: 2004-03-15
2004-03-17 06:48
.... co do reszty.... swiete slowa Kajetan i dobrze napisane Pozdrowionka.
  Profil uzytkownika: Mothman     
Forum -> Komputer i człowiek -> Pomozcie...
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony