Odwiedzin 37815671
Dziś 1495
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Internet przydatne

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorInternet przydatne
doom27


Wpisów: 78
Od: 2007-07-13
2007-10-19 11:53
Widziałem gdzies na forum pytanie odnosnie haseł ale nie moge tego tematu znalezc .
http://defaultpassword.com /?action=dpl&char=l
http://www.phenoelit-us.or g/dpl/dpl.html

Moze komus sie przyda
  Profil uzytkownika: doom27     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2007-10-20 10:27
Bardzo ciekawe strony, ale malo przydatne,
w wiekszosci nie sa to hasla uniwersalne a hasla startowe ustawione na nowym urzadzeniu. W wielu przypadkach jak chodzi o sprzet, jest tak, ze po wpisaniu hasla defaultowego system automatycznie wymaga zmiany tego hasla zeby zabezpieczyc dane urzadzenie. Wtedy te hasla nie beda juz dzialac. Oczywiscie sa sytuacje gdzie mozemy zrobic twardy restart ustawien urzadzenia przywracajac go tymsamym do ustawien defaultowych i wtedy wiedza na temat hasla defaultowego bedzie dla nas bardzo cenna

Zauwazylem, ze wiekszosc sieci bezprzewodowych ktore nie sa zabezpieczane, nie maja ustawionego hasla na routerze wifi lub tez jest tam haslo defaultowe, mozna sie zalogowac bez problemu na urzadzenie, ale nie mamy zabardzo po co bo jak internet jest i dziala a my mamy do niego dostep to po co cos zmieniac. Tacy ludzie ktorzy kupuja sobie router WIFI nie maja zielonego pojecia o tym urzadzeniu i po podlaczeniu do go pradu i do lana nic wiecej z nim nie robia.

Apropo hasel, jak ktos by mial problem z haslami, np. haslo dostepu do komputera na poziomie bios, haslo dostepu do biosa, haslo dostepu do systemu operacyjnego, haslo uzytkownika, haslo do logowania np. w XP Jest mozliwosc ich obejscia, zlamania, zmienienia. Tylko ze to juz wymaga troche innej procedury niz tylko wpisanie hasla defaultowego.

Jak by ktos mial problem z tym to moge pomoc.
Prosze pisac na mail: dator.juz.se@gmail.com

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-10-20 21:05
"W wielu przypadkach jak chodzi o sprzet, jest tak, ze po wpisaniu hasla defaultowego system automatycznie wymaga zmiany tego hasla zeby zabezpieczyc dane urzadzenie."

Hmm... nigdy sie nie spotkalem z tym, zeby jakis router bezprzewodowy WYMAGAL zmiany hasla na poczatku. Czesto trzeba samemu sie doszukiwac gdzie to zrobic.

A tak poza tym, zastanawia mnie dlaczego w bardzo wielu takich routerach wogole nie ma mozliwosci, zeby wylaczyc mozliwosc konfigurowania go przez WiFi. Przeciez konfiguruje sie taka skrzynka raz, a potem juz tego nie potrzeba. Mozna konfigurowac przez kabel. Jedyni ktorzy sie do tego podlaczaja to wanna-be osiedlowi hackerzy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2007-10-21 15:30
Wiesz Kajetan, jak ktos sie zna to nie czyta instrukcji i nie uruchamia kreatora instalacji ktory pomaga skonfigurowac router i po jego wlaczeniu jest wymagana zmiana hasla. Az tak wielu routerow nie robilem, ale w wiekszosci tak jest. np. dlink

Co do mozliwosci konfiguracji poprzez WIFI, to rzeczywiscie nie zauwazylem zeby mozna bylo dostep przez WIFI wylaczyc dla panelu konfiguracyjnego... ale zlamanie kodu WAP czy WEB przez WIFI jest bardzo ciezkie wiec warto zabezpieczac dostep WIFI wtedy nie bedzie z tym problemu.

Pozdrawiam

  Profil uzytkownika: Mwolanski     
hefajstos


Wpisów: 14
Od: 2007-03-01
2007-10-21 16:56
czesc , witam wszystkich. jest jedno pytanie , ktore mnie nurtuje .. czy wie ktos z was jak to jest z zalozeniem wlasnej strony w internecie czy musze gdzies wykupic miejscowke czy tez po prostu napisac wymyslic adres i mam swoj kawalek. jak to jest ? wiem ze placi sie zq gotowce ale przeciez jest durzo narzedzi i mozna samemu..? ??
  Profil uzytkownika: hefajstos     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-10-22 00:56
"Co do mozliwosci konfiguracji poprzez WIFI, to rzeczywiscie nie zauwazylem zeby mozna bylo dostep przez WIFI wylaczyc dla panelu konfiguracyjnego..."

Mialem kiedys takie cos produkcji d-linka, gdzie panel konfiguracyjny mozna bylo wylaczyc (znaczy, ze tylko sie go dalo administrowac przez kabel). Potem caly bajer sie spalil i w pozniejszych juz nie widzialem takiej mozliwosci.

"ale zlamanie kodu WAP czy WEB przez WIFI jest bardzo ciezkie wiec warto zabezpieczac dostep WIFI wtedy nie bedzie z tym problemu."

Zlamanie WEP nie jest juz wcale takie trudne. Wystarczy praktycznie sciagnac gotowe programy i uzbroic sie w cierpliwosc.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2007-10-22 17:28
Tak Ci sie tylko wydaje ze nie jest latwe ja co nieco wiem o wardrivingu i nie raz juz to robilem... jest bardzo duzo warunkow ktore trzeba spelnic zeby mozna bylo sie wlamac... na sam sprzet wydalem kupe kasy, karty na odpowiednich chipsetach, mocne anteny kierunkowe oraz dokolne bo nie wystarczy tylko miec dobre polaczenie z routerem do ktorego sie probojemy wlamac a muismy rozniez lapac pakiety klienta ktory jest do niego podlaczony... i jak jest dobrze ulozone haslo w kluczu 128bit ktore nie znajduje sie w zadnym slowniku, to czasem brakuje cierpliwosci nawet przy super warunkach
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-10-22 18:03
Ech, jak siedzisz w samochodzie to oczywscie, ze Ci brakuje cierpliwosci, ale jak chcesz pouzywac sieci sasiada, to nawet pare dni w ta czy w tamta nie robi roznicy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2007-11-04 11:14
nie trzeba wcale drogiego sprzetu mi wystarczyl sam laptop pare godzin na zebranie pakietow i w pare min mialem klucz - oczywiscie zalezy od sieci ale tutejsze nie sa zbytnio dobrze zabezp.
  Profil uzytkownika: kamień     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2007-11-04 17:23
pojechalem do kolegi z laptopem , by mu cos pokazac , wlaczam laptopa ... a tu nagle pokazuje chyba z 6 sieci do ktorych moglem sie podlaczyc , oczywiscie sie podlaczalismy , ten ktory byl szybki , to zostalismy .... zauwazylem ze malo kto zmienia dostem do bezprzewodowego routera ..... ale dziki takim kolega ma neta za darmo ...
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-11-04 18:06
Pamietaj tylko, ze to dziala w dwie strony. Ja kiedys tez postawilem sobie otwarty router, ze snifferem. W 2 dni uzbieralem tyle loginow do szkrzynek mailowych, for internetowych, serwerow ftp, itd, ze nie wiedzialem co z tym wszystkim zrobic.

  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> Internet przydatne
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
SPRZATANIE (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony