Odwiedzin 37815663
Dziś 1487
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Prosba w sprawie komputera-bardzo pilne!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorProsba w sprawie komputera-bardzo pilne!
thomas43


Wpisów: 15
Od: 2007-01-15
2007-10-10 20:53
Witam wszystkich forumowiczow.Jutro chcem zakupic laptopa nowego w polsce.I niewiem,bo wszystkie maja system Windows Vista Home Basis,a slyszalem,ze to niedobre oprogramowanie,ze najlepszy jest Windows XP profesjonal,prosze mi cos na ten temat opisac,czy bede mogl z niego korzystac tak samo jak w XP.

Dziekuje bardzo i pozdrawiam
  Profil uzytkownika: thomas43     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-10-11 07:41
Polska to duzy kraj, a znalezienie laptopa z XP nie powinno byc problemem. Wszystko zalezy od tego , gdzie kupisz... Ja kupuje komputery bez systemu i instaluje sobie dokladnie to co mi osobiscie pasi.... Temat compitabilnoasci programow z Windows Vista byl poruszany tu http://poloniainfo.se/foru m/temat.php?temat=16673 . Poczytaj i zastanow sie, czy dasz rade z Vista..., no i pospiech nie jest wskazany, to nie hamburger z fast foodu...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-10-11 11:34
Moim zdaniem, jezeli nie wiesz jaka jest roznica miedzy Vista a XP, to nie ma dla ciebie znaczenia co kupisz. Oba systemy sa podobne, Vista jest nowa a XP ma 6 lat.
  Profil uzytkownika: kajetan     
yoasienka


Wpisów: 171
Od: 2007-07-02
2007-10-12 18:22
Najlepiej doradzic xp sprawdzony itd. Ale ja postawil bym teraz na viste niedlugo wyjdzie pierwszy service pack i bez niego nie jest zle. jest to system nowszy i bardziej przyszlosciowy niedlugo Microsoft przestanie wspierac XP,podobnie producenci oprogramowania i sprzetu i wtedy zaczna sie problemy. Na poczatku z XP tez byly problemy. Ja doradzam ci Viste. Ale jesli szukasz laptopa z najnizszej polki cenowej to wez z xp.
  Profil uzytkownika: yoasienka     
thomas43


Wpisów: 15
Od: 2007-01-15
2007-10-12 21:16
Witam wszystkich forumowiczow i dziekuje bardzo za wypowiedzi.Ale wlasnie Laptopy z Vista sa tansze jak z Windows XP i jest ciezko dostac,mozna tylko szybko kupic bez oprogramowania,jeszcze nie kupilem,zastanawiam sie jaki kupic,dziekuje za wypowiedzi.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: thomas43     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2007-10-17 23:55
Hej,
wcale tak nie jest ze przestana wspierac XP, nie przestali z poprzednimi systemami i nie przestana z XP ktory szczegolnie ma bardzo wielu zwolennikow. Co do Visty, to mozna zrobic tak jak wiele osob robi, kupuje system z Vista, probuje sie z nim meczyc przez jakis czas, jak juz nerwowo nie wytrzymuje to zmienia system na XP. Tu czesto pojawiaja sie problemy z ktorymi przychodza do mnie, bo nowe komputery wyposazone w SATA 2 bez dodatkowych sterownikow zapuszczonych z dyskietki podczas instalacji, nie pozwola na zainstalowanie XP. Potem sie okazuje ze w komputeach juz nie ma stacji dyskietek a stary XP nie ma mozliwosci podania zrodla sterownika oprocz FDD... no ale oczywiscie sa tez i na to sposoby, a jak ktos by mial problem to oczywisie moge pomoc.

Co do zakupu notebooka, wystarczy poprostu nie kupowac go w markecie, wiekszosc wiekszych firm komputerowych pozwala na wybor systemu operacyjnego.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-10-18 09:46
"wcale tak nie jest ze przestana wspierac XP, nie przestali z poprzednimi systemami i nie przestana z XP"

A jaki stary system ma wsparcie od Microsoftu? Z tego co mi wiadomo - zaden. Nawet dla Windows 2000 (poprzednik XP) suport skonczyl sie w tym roku.

Z Windows XP jest jeszcze inna wcale nie wesola mozliwosc. Stare systemy poprostu sie instalowalo na komputerze i koniec. Poczawszy od XP system ma "aktywacje", bez ktorej nie dziala. Wystarczy wiec, ze Microsoft wylaczy te serwery aktywacyjne, i nikt juz sobie nie zainstaluje XP.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> Prosba w sprawie komputera-bardzo pilne!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
SPRZATANIE (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony