Odwiedzin 37816638
Dziś 2462
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - kamery cyfrowe i kobiety

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorkamery cyfrowe i kobiety
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2003-12-27 15:29
ja nie wiem czy ja jestem kompatybilna z moja kamera cyfrowa...

chcialabym miec mozliwosc redagowania moich filmow i ponownego nagrywania na plytach/tasmach

problem w tym, ze nie za bardzo udaje mi sie zciaganie filmow na komputer... najpierw mialam program MotoDV (digital origins), kupiony razem z kamera - niestety nigdy nie dzialal...

potem zaczelam uzywac windows movie maker (win xp), ale tu tez napotykam ciagle przeszkody... nie udaje mi sie zciagnac calego filmu za jednym zamachem - po 6-240 Mb (taka wlasnie jest roznorodnosc) komputer przestaje nagrywac

no a 240 Mb, to jakies 1,5 minuty filmu - wiec niezle musialabym sie napracowac zeby zciagnac cala kasete...

czy ktos z was zna ten problem?/uzywa innych, lepszych programow?/ moze wogole cos doradzic?
  Profil uzytkownika: ewa     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2003-12-27 23:02
Sprobuj Ulead movie factory i Ulead movie maker. Proste jak murz...ski leb!
  Profil uzytkownika: Uwe     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2004-01-07 21:25
ach, poddalam sie, przytachalam z pracy Mac'a i teraz jestem fantastka tego kompa (w pracy uwazalam to za koniecznosc poslugiwanie sie nim zamiast PC-ta)...

sciaganie okazalo sie bezproblemowe, redagowanie jeszcze latwiejsze...
  Profil uzytkownika: ewa     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2004-01-07 21:29
ale dzieki UWE za pomoc! jak w pracy sie zorientuja ze brakuje jednego kompa i bede zmuszona zaniesc go tam z powrotem to moze skorzystam z twojej rady!
  Profil uzytkownika: ewa     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2004-01-08 04:21
Jeszcze jest Ulead video studio, a żeby łatwo jakiś format przerobić na DVD wejdź na http://mpucoder.kewlhair.c om/derrow i załaduj sobie IFO Edit 0,96 - plik do transformacji formatów. Możesz w razie problemów zamailować do mnie bo ja się ostatnio tym trochę zajmowałem. Np. zamierzam przegrać moje stare ulubione kasety video na płyty.
  Profil uzytkownika: Uwe     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2004-01-11 22:28
popatrzylam sobie na to ifo ale na razie jeszcze nie zciagnelam... to jest chyba na pc?

bo jak juz mowilam cos mi nie dziala ze zciaganiem filmu na pc:a, za to wychodzi mi to bez problemow z mac'em

masz w tym doswiadczenie?

uzywam roxio do nagrywania na plytach (wiem ze niedobry program, ale taki wlasnie dostalam z brännare...) ale na razie tylko moge nagrywac data-plyte... wiec chyba sie skusze zeby dokupic upgradering i przeformatowac na dvd-format (nie pamietam jaka to byla koncowka)

dobrze mysle uwe?
  Profil uzytkownika: ewa     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2004-01-12 15:12
Skoro masz juz sciagniety film, to przekopiuj go na PC-ta, sciagnij/kup Nero 6 http://www.nero.com i tam masz program do robienia DVD video.

Jezeli chcesz sie dalej bawic na Macu, to:

http://www.apple.com/final cutexpress/ do miksowania
i dalej
http://www.apple.com/ilife /idvd/ lub
http://www.apple.com/dvdst udiopro/ do zrobienia plyty.

/K
  Profil uzytkownika: kajetan     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2004-01-12 20:12
Masz racje Kajetan Nero jest prostym i dobrym programem do robienia plyt DVD i nie tylko!

A czy ktos wie czy sie da w jakis sposob przegrac nagrania z kamery analogowej na komputer bez kupowania specjalnej karty za kilka tysiecy koron?
  Profil uzytkownika: gigge     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2004-01-15 03:03
Ewa, tak jak pisze Kajetan, ściągnij sobie Nero6 na http://www.nero.com i załaduj wszystkie update'y tzn. może bez playera ale koniecznie z NeroVision. Wtedy będziesz miała wszystko "all i one" do nagrywania na DVD. Jak nie dasz rady, pisz! Ale raczej na maila bo ja tu ostatnio rzadko bywam.

Gigge, kup sobie kartę telewizyjną np. WinTV-Hauppauge, wsadź do komputera pod kartą graficzną i podłącz zwykłym kablem antenowym twoje video, videokamerę (albo telewizor) do komputera i będziesz mógł nagrywać co chcesz ze zwykłych kaset video albo z kamery prosto na twardy dysk albo na CD w formacie MPEG. Taką płytę CD możesz potem odrgrywać na odtwarzaczu DVD. Kartę kupisz za poniżej 1000 tych waszych szwedzkich tam dukatów czy talarów. Proste, nie?!
  Profil uzytkownika: Uwe     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2004-01-15 10:32
No rzeczywiscie proste jak drut Dzieki Uwe
  Profil uzytkownika: gigge     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2004-02-04 22:04
kajetan

powinienes wiedziec, ze applowski idvd dziala TYLKO na combo wersje appla - czyli wbudowany dvd brännare... podobno sa tacy ktorym po dlugich wysilkach udalo sie zrobic tak, zeby to tez dzialalo na extern brännare (=innej firmy) ale nie wiem czy to przypadkiem nie bylo dawno i nieprawda...
  Profil uzytkownika: ewa     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2004-02-05 01:36
No to uzyj DVD Studio Pro. Podalem Ci link.

Albo cos proponowane tu: http://discussions.info.ap ple.com/webx?14@240.sfLFaLWIb9v.1@.688e13 e9
  Profil uzytkownika: kajetan     
gringo


Wpisów: 43
Od: 2004-03-10
2004-03-10 21:24
gigge dam ci lepsza rade!!!o czym nikt tu nie pisze!!zeby sciagnac film z kamery analogowej i analogicznie z video analogowego musisz miec karte video.Mowiac prosto plytke elektroniczna ktora przetwarza sygnal analogowy na pseudocyfrowy-najtanszy zestaw ma pinacle studio-sam uzywam tego-nawet niezle!!!!po cholere kupowac przetworniki tv itp!!!???za drogo!!!kazde oprogramowanie posiada mozliosc obrobki kazdego rodzaju filmu czy fotografii ale dopiero po sciagnieciu!!!z cyfrowka nie ma problemu!!!jedynie z analogowym sygnalem!!! gringo100@bredband.net andreas
  Profil uzytkownika: gringo     
gringo


Wpisów: 43
Od: 2004-03-10
2004-03-10 21:32
witaj ewa!!!!ale ty sobie utrudniasz zycie???? jest piekny darmowy program do wypalania plytek audio NERO i wiele innych i robi sie to w sekunde!!!!po za tym jest swietny program do dvd VERITAS SOFTWARE ´MACK JEST TAKIM TROCHE DEBILNYM URZADZENIEM DO KTOREGO NIC INNEGO NIEPASUJE JAK TYLKO TO CO SIE W NIM ZNAJDUJE!!!O BAAARDZO WASKICH MOZLIWOSCIACH POLECAM CI FANTASTYCZNY PROGRAM DO DVD SLIDE SHOW ITP NA WSZYSTKIE SYSTEMY AUDIO "MY DVD" OTWORZ STRONE FIRMY SONY " SONY DOWNLOAD" TAM ZNAJDZIESZ WSZYSTKO ANDREAS!!! GRINGO100@BREDBAND.NET
  Profil uzytkownika: gringo     
gringo


Wpisów: 43
Od: 2004-03-10
2004-03-10 21:43
WITAJ EWA PONOWNIE!!LEKCJA NA TEMAT SCIAGANIA FILMOW Z KAMERY DIGITAL!!!-ZA ZWYCZAJ PROGRAMY UDOSTEPNIANE Z KAMERAMI PRACUJA NIE TAK JAK TRZEBA!! A WINA JEST ZA MALY TWARDY DYSK I ZAPAKOWANY PROGRAMAMI KOMPUTER KTORY ZNACZNIE SPOWALNIA PRACE TAKIEGO PROGRAMU-WIEC MA SIE TO TAK-MUSISZ MIEC PRZYNAJMNIEJ OKOLO 180 GB PAMIECI A DLACZEGO???MOZE BYC WIECEJ!!!NIE MA SPRAWY!!ALE KOMPUTER SAM SOBIE USTALA GRANICE ZAJMOWANEJ PAMIECI I JEZELI TWOJ FILM MA 120 MINUT WIEC PRZY NORMALNYM PROGRAMIE NIE MA SZANS SKOMPENSOWANIA GO W CALOSCI-MUSISZ MIEC PROGRAM DO KOMPENSOWANIA FILMU-CZYLI FORMATOWANIA GO DO NAJMNIEJSZEJ WIELKOSCI Z CALA ZAWARTOSCIA PAMIECI-NAWET PROGRAM WINDOWSA MA LIMIT I WYLACZA SCIAGANIE PO OKOLO 90 MINUTACH I ZAZWYCZAJ PRZY KOMPENSOWANIU INFORMUJE ZE PLIK JEST ZA DUZY!!!WIEC ZOSTAJE CI TYLKO KUPIC NAJTANSZY PROGRAM DO DVD PINACLE STUDIO I MASZ SPRAWE ZALATWIONA-WIDZE ZE NIE MASZ WIEDZY NA TEN TEMAT WIEC ZACZNIJ UCZYC SIE OD LATWIZNY-PIUNACLE PRACUJA BEZBLEDNIE I SA DUZE MOZLIOWOSCI OBROBKI I KOMPENSOWANIA CZASU ITP MOZESZ NAWET UPCHAC NA JEDNYM KRAZKU 4 GODZINY FILMU-POWODZENIA-PISZ NA MOJ EMAIL GRINGO100@BREDBAND.NET
  Profil uzytkownika: gringo     
yokrer
Arlov


Wpisów: 84
Od: 2004-01-12
2004-03-11 22:24
Witaj "gringo". tak czytam i nie bardzo mogę dojść do tego w jakim celu proponujesz Ewie zakup minimum 180GB dysku- może ja o czymś nie wiem a powinienem to proszę mnie oświecić. Nie traktuj tego wpisu proszę jako złośliwość ale też troszkę siedzę w fotografii, ale tak naprawdę to zaczynałem w to się bawić prawie 40 lat temu, dlatego też i nie wszystko człowiek zna, a naturę mam taką że jestem~"łasy" na wiedzę.
Foto cyfrowe zaczynam poznawać w tej chwili i dlatego pytam. Pozdrawiam Cię Jędrek serdecznie.
  Profil uzytkownika: yokrer     
gringo


Wpisów: 43
Od: 2004-03-10
2004-03-13 20:31
witaj yokrer!!!no coz nie mowie tu o fotografii cyfrowej!!bo na takiej pojemnosci zmiesci sie jej tysiace!!!-chodzi o sciaganie filmu z video na komputer-ja tez robie fotografie od prawie 40 lat obecnie bawie sie w cyfrowke z calkiem dobrymi wynikami nawet na tym dobrze zarabiam i powiem ci szczerze ze przestalem czytac madrachelne porady instrukcje itp odnosnie fotografii cyfrowej jak i filmu cyfrowego poniewqaz nie sa one do konca zrozumiale a po za tym moze znajduje sie na swiecie czlowiek ktory jest w stanie zauwazyc jakies aberacje itp na fotografii-golym okiem???ja takiego nie znam!!!!i chyba nie ma takiego czlowieka!!!moze oko orla bielika co calkiem prawdopodobne!!!wiec wrocmy do tematu-kupilem komputer o 80gb dysk 2ghz i inne pierdoly zwiazane z filmem itd pinacle studio oprocz tego kupilem nagrywarke dvd +- i program dodatkowy do filmow calkiem nie glupi-i zaczalem sie bawic w braci limier i co???pan komputer informowal mnie nastepujaco-" posiadasz za mala pojemnosc twardego dysku na zrealizowanie filmu o takiej pojemnosci itp itd-wiec zaczalem kopiowac film w czesciach-co mi sie raczej niespodobalo-wiec kupilem dysk 189.5 gb i problem sie skonczyl-po za tym mam sprzerzone ze soba dwa twarde dyski 189.5 gb i calkiem dobrze sobie z tym radze jako amator-cyfrowka wychodzi w fantastycznej jakosci zas-analogowo -cyfrowa wychodzi niespecjalnie. Nie umie kompensowac filmu-nie wiem jak to robic-wiec maxymalnie pakuje 90 minut na jeden dysk-moze podpowiesz mi jak upchac 3godzinny film na 4.7 gb-bede wdzieczny!!! i nie asekuruj sie ze sie uczysz-jestes bity na cztery lapy w komputerach co wyczuwam psychologia tlumu-ale nawet najlepszy specjalista wiele rzeczy nie wie!!widzisz-kupilem digitala ktorego chce sprzedac bo za madry dla mnie albo moze aparat za glupi dla mnie-zdjecia sa fantastyczne zas problemy z biela doprowadzaja mnie do szalu!!!!!ustawiam recznie temperature swiatla-automatcznie-nawet przed kazdym zdjeciem reguluje automatycznie biel-zas zawsze jest zafarb niebieski lub fiolet!!!??na naturalnym swietle gdzie temperatura swiatla powinna bez zadnej korekcji wyeksponowac prawidlowe kolory -nie robi tego!??zaczalem robic wszystko precyzyjnie z instrukcja no i nie chce komentowac efektow-aparat kosztowal mnie 22 000 koron i jest na prawde fantastyczny chodzby nawet z optyki szklanej jaka posiada-olympus e-20 jest dobry-ale chyba ja jestem na niego za glupi????? pozdrawiam
  Profil uzytkownika: gringo     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2004-03-14 13:00
Ale wy tu fantastycznymi liczbami rzucacie. Dawno dawno temu, pod koniec zeszlego wieku, kolega mial system do robienia cyfrowych filmow. Cale to cacko bylo wyposazone w 2 dyski po 18Gb. Jeden dysk "roboczy" a drugi do gotowych rezultatow. Nie pamietam w tej chwili dokladnie, ale godzina takiego gotowego filmu zajmowala chyba ok. 11Gb. I wtedy jeszcze raczej nie mowiono o kompresji MPEG-2 dla mas.
  Profil uzytkownika: kajetan     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2004-03-14 16:18
Gringo piszesz, ze "najtanszy zestaw ma pinacle studio-sam uzywam tego-nawet niezle!!!!po cholere kupowac przetworniki tv itp!!!???za drogo!!!" To Ci powiem, ze orientowalem sie w cenach i taka karta Pinacle do przetwarzania dzwieku analogowego na digitalny kosztuje cos ponad 300$ a karta, TV, o ktorej mowil Uwe ok 100$.

Ja pytalem o jakis tanszy sposob przetworzenia sygnalu analogowego a taka karta to kazdy wie ze mozna zainstalowac bez problemu. Sa nawet karty zewnetrzne podlaczane do USB ale trzeba wydac troche kasy.
  Profil uzytkownika: gigge     
yokrer
Arlov


Wpisów: 84
Od: 2004-01-12
2004-03-16 10:32
"kajetan" potwierdzam to co piszesz o wielkosci dysków "jakimi dysponował twój kolega" że idzie na takich już pracować- lecz moim zdaniem są troszeczkę za małe. Ale już taki dysk 80GB w pełni powinien wystarczyć na "prace domowe".
Jędrek trudno mi cokolwiek powiedzieć, ale w twoim przypadku najpewniej otrzymywałeś komunikaty o "zbyt małej pamięci", ale to nie tyczyło pamięci na dysku twardym, bo tej miałeś wystarczająco sporo. No ale nie o tym będę pisał bo jak widzę rozwiązałeś ten problem zmieniając dysk na większy.
Co do "upchania 3-godzinnego filmu na płycie 4,7GB" to musisz to wszystko najpierw odpowiednio skonwertować(zaznaczam że jest to operacja dosyć czasochłonna) w zależnosci od możliwosci twego kompa, programu jakim się posługujesz i od stopnia skonwertowania, uzyskujesz różne, czasami nieprzewidywalne efekty.
Nic nie będę więcej na ten temat pisał , bo jest tego naprawdę B.DUŻO ale jak Cię to bardzo interesuje to polecam stronkę na której bardzo wiele można poczytać o tych sprawach :

http://www.divx.pl/

Natomiast co do ustawień w aparatach to się zgadzam że należy troszkę poeksperymentować po swojemu by wiedzieć jakie powinne być ustawienia w określonych sytuacjach, przy różnych oświetleniach, bo żadne instrukcje obsługi nie podadzą nic więcej na temat"temperatury światła" , czy też naprzykład ultrafiolecie w określonych warunkach.
Wiesz teraz to jest wiele programów korekcyjnych za pomocą których mozna "poobrabiać zdjątka" i w dalszych procesach więcej pozmieniać , to już nie te czasy gdzie się siedziało w ciemni przy pierwszych kolorowych zdjęciach, operując filtrami szklanymi czy też za pomocą obiektywu "Japan Coulor" traciło sie ileś tam godzin na dobranie korekcji i zrobienie pierwszego zdjęcia (ha ha ha że o pilnowaniu odpowiednich temperatur w kąpielach podczas wywoływania już nie wspomnę).
Pozdrawiam serdecznie
  Profil uzytkownika: yokrer     
gringo


Wpisów: 43
Od: 2004-03-10
2004-04-02 20:50
witaj yokrer dzieki za informacje odnosnie upychania filmow na dvd coz niezapomne czasow gdzie sie moczylo rece w chemii i blagalo sie aby termostaty trzymaly odpowiednia temperature przy procesie c-41 nie mowiac juz o korekcji kolorow na powiekrzalniku na czeskim sprzecie-a co do diapozytywow to juz nie mowie!!!ale w cyfrowej fotografii troche wszystko wyglada inaczej i raczej nie ma co za bardzo wierzyc w to co pisza instrukcje!! pozdrawiam jedrek-gringo
  Profil uzytkownika: gringo     
Forum -> Komputer i człowiek -> kamery cyfrowe i kobiety
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony