Odwiedzin 37794998
Dziś 2033
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Psychopaci wsrod nas

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPsychopaci wsrod nas
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2007-09-07 16:49
Co myslicie o tym. Czy uwazacie, ze w naszym otoczeniu jest ich wielu? Ja osobiscie znam kilka osob, ktore pasuja do opisu. Mysle, ze to dosc interesujace zagadnienie. Tym bardziej, ze moze nim byc kazdy z naszego otoczenia - sasiad, rodzic, partner itd.

Oto skrocony opis:
"Psychopatia to straszna nieuleczalna choroba, cierpią na nią ludzie żli, a specyfiką osobowości psychopatycznej jest emocjonalny chłód i przedmiotowe traktowanie ludzi. (...)

Najbardziej niebezpieczni są psychopaci, którzy zajmują ważne społeczne funkcje i kierownicze stanowiska. Do zajmowania takich stanowisk są jak najbardziej predysponowani z powodu przejawianych przez nich talentów do:
manipulacji,
bezwzględności w postepowaniu,
wykorzystywaniu innych,
braku uczuć wyższych,
wstydu i sumienia.

Portret psychologiczny psychopaty : emocjonalny chłód, wyolbrzymione poczucie własnej wartości, nie przyjmowanie krytyki innych, na wszelkie uwagi reaguje wścieklością i złością, osoba która odważa się mieć odmienne od psychopaty zdanie jest jego najwiekszym wrogiem. Tak osoba w konsekwencji będzie szykanowania i niszczona.
Psychopata jest tchórzem.(...)

Taktyka psychopaty:
Upokarzania
Zastraszania
Poniżania
Doprowadzenie do izolacji Osoby atakującej psychopatę.(...)

Wobec słabszych stosuje terror psychiczny, uwielbia wprost otaczać sie kobietami, glupszymi od siebie samotnymi lub nieszcześliwymi, ktore terorryzuje swoim krytykanctwem i negatywnym traktowaniem ( psychopata ma alergie na kobiety temperatemtem, wrażliwe, inteligentne, wykształcone i niezależne.) Kobiety takie bojąc się odrzucenia nie zdaja sobie sprawy z manipulacji i z faktu, ,ze sa wykorzystywane.

Kontakty psychopaty z innymi ludżmi są płytkie i nastawione na ekploatację.(...)

Głównym celem życia psychopaty jest niszczenie , ranienie, poniżanie, ośmieszanie innym ludzi . (...)
Charakterystyczne dla psychopaty jest ubóstwo emocjonalne. Brak zdolności do przeżywania emocji, brak odruchów moralnych i empatii oraz tzw. cierń psychopatyczny, polegający na tym , że zubożone życie emocjonalne kompensowane jest przez narcyzm.

Psychopata jest przekonany, że jest lepszy od innych, mądrzejszy, że tylko on ma rację, ma misję do spełnienia może niszczyć innych.(...)

Psychopata nie czuje skruchy nigdy. Jego celem jest przykladanie innym występuje zawsze w roli obrońcy i rycerza walczącego w obronie swojego obozu
i jakiś tam wartości. To pozory.
Jemu chodzi o to aby innym przykŁadac bezkarnie ich ranić aby fałszować, zeszmacić , zohydzić.(...)"
  Profil uzytkownika: monilka     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-09-07 17:45
http://www.svd.se/dynamisk t/naringsliv/did_4997522.asp

sa teorie, ze psychpaci maja szczegolny talent, zeby zostawac szefami i politykami.
Biorac pod uwage ich wysokie zdolnosci manipulawania otoczeniem,jest bardzo prawdopodoibne.
Lekkie sklonnosci psychopatyczne mozna sie wlasciwie czesto doszukac obserwujac bliznich w roznych sytuacjach.
Ja tylko raz spotkalem osobe, ktora moge na 100 % nazwac psychopata.
Wszystkie cechy pasowaly jak ulal.
Bylo to we Francji, spotkalem tam Polaka, ktory mial niesamowity talent, zeby ludzi od siebie uzalezniac a potem ponizac.
Byl w tym doskonaly.
Mial dar wyczuwania slabych stron u ludzi i wykorzystywal to do ich gnebienia.
Widzialem doroslych mezczyzn placzacych jak dzieci po jego komentarzach.
On wyraznie sie tym satysfakcjonowal.
Mialem z nim kontakt jakis czas i bylem dla niego wyzwaniem.
Wszystkiego probowal, zeby mnie pognebic, ale nigdy mu sie to nie udalo.
Przyznam, ze wielokrotnie trafial w slabe punkty, ale nigdy nie dalem tego po sobie poznac.
Byla to swojego rodzaju gra, ktora w koncu mi sie znudzila i przerwalem ta znajomosc.
On powtarzal zawsze ten sam schemat z nowymi ludzmi, nie zawsze mu sie udawalo, ale byl bardzo zreczny i ciagle szukal nowych znajomosci, zawsze w koncu znalazl ofiare.
  Profil uzytkownika: darsim     
Kama2
sthlm


Wpisów: 1289
Od: 2007-02-16
2007-09-07 18:01
ooo to ja ich poznalam wielu o rany ale nie dalam sie
  Profil uzytkownika: Kama2     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-09-07 18:27
Moim zdaniem psychopaci poza tym co tu przeczytałam, tak jak bardzo pozbawieni sa uczuc wyższych tak sami względem swoich krzywd pozostają szczegolnie wzruszeni.Wszyscy dookoła są winni ich krzywd,niepowodzen i jakkolwiek by sytuacja nie wyglądała,zawsze zostanie odwrocona na uzytek takiego typa.Z takim nie ma najmniejszej dyskusji.

Chyba każdy bardziej lub mniej swiadomie miał w swoim zyciu do czynienia z takim człowiekiem.
Mi pewien psychopata przyłożył nóż do szyi.Mało tego,była to osoba ktora dobrze znałam,ktora z pozoru wydawała sie byc wrazliwa,oddana i kochajaca.Potem sie okazało ,ze kochała jedynie siebie.Chyba tylko psychopata na wiesc o tym ,ze "to koniec" robi cos takiego.Nie mam natury ofiary,nie popadam w panikę, co pozwoliło mi obmyslec jak powinnam sie zachowac w takiej sytuacji.Najgorsze jest jednak w takich chwilach to,ze człowiek czuje sie bezradny wobec prawa i zdaje sobie sprawe,ze jak z tego wyjdzie i zrobi krzywdę napastnikowi to przyjdzie mu za to odpowiedziec,za przekroczenie granicy obrony własnej.Trzeba było w takim wypadku szukac innych sposobow na przezycie.

Znam obecnie jeden przypadek kobiety,ktora ok 30 lat zyje z psychopatą pod jednym dachem.Nie wiem dlaczego do tej pory z nim zyje,nie wiem czy to paradoksalnie, strach przed nim ja trzyma w tym domu.Ten typ jest zdolny do wszystkiego,wielu rzeczy sie juz dopuscił,do tego ma znajomosci na ....Nie wiem, może czeka i ma nadzieję ,ze przed nią kipnie.
Poza tym nie kazda osoba ,ktora ma wybitne zdolnosci w manipulowaniu ludzmi,we wpływaniu na nich jest psychopata.Sa tacy,ktorzy tę umiejętnosc wykorzystują w bardzo pożyteczny sposob.
  Profil uzytkownika: blu     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-09-07 18:32
mysle, ze jak w gre wchodza bardzo silne uczucia; milosc, zazdrosc itp, ludzie moga nie umiec sobie z nimi dac rady i zachowywac sie irracjonalnie, co nie znaczy, ze sa psychppatami.
Psychopaci raczej nie maja zadnych uczuc wyzszych.., przynajmniej z tego co widzialem.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-09-07 18:41
w zwiazku dwojga ludzi, czasem moze byc trudno znalezc swoja role, ludzie przybieraja rozne pozy, ktore moga stac sie druga natura,
nie robcie z kazdego faceta psychopaty.
Wazne, zeby byc szczerym wobec siebie samego i nawzajem od poczatku, inaczej sami siebie nie bedziemy poznawali.
  Profil uzytkownika: darsim     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-09-07 18:42
Kazdy człowiek doswiadcza silnych uczuc,zawodow, zazdrosci mniejszej lub wiekszej ale tylko chory umysł może posunąc sie do zmuszania kogos siłą,by zaspokoic swoje potrzeby,bez względu na wszystko.
Normalni ludzie chwytaja sie normalnych sposobow,tylko psychopata wybiera alternatywę siłową,bo jest to osoba nastawiona na branie tego co jej sie należy, bez względu na opor innej.

Nie wiem,nie umiem tego tłumaczyc uczuciami,bo mało kto może sobie wyobrazic jakich uczuc doswiadcza osoba, stojąca tyłem do napastnika i majaca noż na szyi.Zadna kochajaca normalna osoba nie robi takich rzeczy.
  Profil uzytkownika: blu     
kocilla


Wpisów: 152
Od: 2005-11-05
2007-09-07 18:48
Spotkałam kilku pseudopsychpatów, ale takiego prawdziwego tylko raz i to całkiem niedawno. Osoba ta była bardzo dziwna, chłód i pogardę dla ludzi było można wyczuć z daleka. Nie zdziwiłabym się jakby ten ktoś okazał się mordercą w stylu Hannibala Lectera. Mam nadzieję, że nie spotkam tej osoby już nigdy więcej, zwłaszcza wieczorem.
  Profil uzytkownika: kocilla     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-09-07 18:53
czasem ludzie slabi psychicznie posuwaja sie do przemocy fizycznej, nie bede nikogobronil, bo nie znam sprawy, ani osoby.
Dla kontrastu
Mialem, mam we Francji przyjaciela, ktory ma niesamowity dar do ludzi.
Ludzie w jego towarzystwie odkrywaja swoje najlepsze strony i cechy.
Gdzie sie nie pojawi nie moze sie opedzic od towarzystwa, jest uwielbiany i kazdy chce go miec dla siebie,
Jego w koncu to meczy i idzie wlasna droga.
Doskonale sie rozumielismy, wlasciwie bez slow.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-09-07 18:54
"Spotkałam kilku pseudopsychpatów, ale takiego prawdziwego tylko raz i to całkiem niedawno. Osoba ta była bardzo dziwna, chłód i pogardę dla ludzi było można wyczuć z daleka. "

no wlasnie dokladnie o to mi chodzi.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-09-07 19:08
"moj" psychopata nikomu by noza do szyji nie przylozyl. jemu sprawilo by przyjemnosc, gdyby kogos do tego sprowokowal.
Psychopaci sa z reguly silni psychicznie i raczej nie posuwaja sie do przemocy fizycznej, to nie w ich stylu.
  Profil uzytkownika: darsim     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2007-09-07 20:11
Wsrod nas sa psychopaci, oraz roznego rodzaju wariaci.
Kazdy ma swira jakiegos i w glowie brakuje mu czegos.
Upps, ale mi sie rymnelo !!!

Dodam tylko jeszcze, sa to osoby tak sprytne, ze potrafia nawet manipulowac swojego psychologa albo psychiatre. Nie czesto, ale sie zdarza

  Profil uzytkownika: violina     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2007-09-07 20:48
No wlasnie. Nie taka prosta sprawa. Niemniej gdy czytam opis to pasuje do niektorych jak ulal.
Mysle Darsim, ze jezeli nawet psychopata nie jest zdolny do uczuc wyzszych to umie je zagrac gdy to wygodne. Zreszta pewnie ma jakies uczucia glownie wzgledem samego siebie - a to prowadzi do tego, ze osobnik ( tak kobieta i mezczyzna ) na pewno ladnie bedzie zakochany lub przyjacielki aby zyskac czyjes uczucia, uzaleznic, zniewolic. Sprytnie tez owo pozorowane uczucie wymieni na inne plytkie-swoje.
Mysle, ze taka osoba potrafi grac tak dobrze, ze jak twierdzi Violina - skoluje takze specjalistow.

Bardzo zgadzam sie z wszystkimi wypowiedziami Blu. Mezczyzni psychopaci ( cos mi sie wydaje - jest ich wiecej niz kobiet ) potrafia kobiete zwabic swoja gra pozorow a potem to juz latwo sobie ja podporzadkowac i uzaleznic od siebie. POtem gdy kobieta odchodzi sa zdolni do najgorszych rzeczy. Tak jak pisze Blu
"Wszyscy dookoła są winni ich krzywd,niepowodzen i jakkolwiek by sytuacja nie wyglądała,zawsze zostanie odwrocona na uzytek takiego typa".

Straszenie nozem, bronia to chyba sposoby niezbyt wyrafinowanego typka.
Mnie sie wydaje, ze najwiecej satysfakcji sprawia nekanie psychiczne, osaczanie i dreczenie "ofiary". Takie troche na odleglosc ale z bardzo bliska. Z wykorzystaniem wiedzy o danej osobie, o jej slabosciach.
Taka robota moze wykonczyc najbardziej wytrzymalych.
  Profil uzytkownika: monilka     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2007-09-07 20:53
Mialam nauczycielke psychopatke. Ta osoba wykanczala nas psychiczne na kazdej lekcji. Gdy kogos ponizyla - jasniala jakby karmila sie cudza rozpacza i tym jak potrafi w wyrafinowany sposob zadreczyc nas wszystkich. Nie bylo na nia bata bo byla wysoko partyjna. Po przemianach naglde zaszla wysoko w Solidarnosci. Co za kobieta.
Gdy o niej mysle to i dzisiaj mam ciarki na plecach. Osobiscie musialam przejsc do innej szkoly bo nade mna znecala sie potwornie. Moja Mama - rowniez nauczycielka - zadarla kiedys z nia i na mnie sie odbilo.

Najgorsze, ze tacy ludzie czesto pelnia funkcje spoleczne i uprawiaja zawody gdzie pracuja z ludzmi, ktorzy od nich zaleza.
  Profil uzytkownika: monilka     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-09-07 20:59
"Psychopaci sa z reguly silni psychicznie i raczej nie posuwaja sie do przemocy fizycznej, to nie w ich stylu."

No ja sie z tym zgodzic nie moge.Niejednokrotnie własnie osoby słabe psychicznie(dziecko) poddawane w ciągu swojego życia rożnym negatywnym emocjom,graniczącym z oblędem u wrażliwego człowieka,zmienia jego osobowosc na profil czy typ asocjalny,antyspołeczny.
Własnie czesto mysli się,ze psychopata to kawał drania,opryskliwy,furiat-taki tez może byc ale nie tylko.Czesto tez jest to osoba postrzegana za miłą,skrytą,nie rzucającą sie w oczy,nieco zagubioną w zyciu,ktorej prawdziwa natura ukazuje sie dopiero w momencie poznania.Typow psychopatow jest wiele, jest tez wiele czynnikow,symptomow,przesłanek,reakcji,dz iałan,
osobowoosci, ktore pozwalaja na identyfikację człowieka jako takiego własnie .
  Profil uzytkownika: blu     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2007-09-07 21:02
Sa tycy, ktorzy sie nie rzucaja w oczy ale i tacy - prawie chodzace idealy. Osoby bedace na swieczniku jako przyklad dla innych. Wymarzeni zieciowie i ojcowie. Do czasu...
  Profil uzytkownika: monilka     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2007-09-07 21:05
Dosc ciekawa praca o tym zagadnieniu:

http://www.racjonalista.pl /kk.php/s,4312
  Profil uzytkownika: monilka     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2007-09-07 21:20
" uwielbia wprost otaczać sie kobietami, ktore terorryzuje"
pare osob mi to zarzucilo...nawet nazwano mnie " potwor z Turbacza" i na murze w cafeteri narysowno moj portret
No to jestem psychopata ( nareszcie kims
  Profil uzytkownika: skoczek     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-09-07 21:25
Wszystko pieknie i cacy, ale jedna rzecz mnie zastanawia po przeczytaniu tego artykułu.
Jak ktoś jest psychopatą, to przecież nigdy się o tym nie dowie, nigdy nie zrozumie, nawet żeby młotkiem do głowy wbijali, właśnie dlatego że jest psychopatą i ma taką osobowośc.
Więc jest to nieuleczalne.

A tak wogóle to opis pasuje do mnie, szczególnie to częśc na początku
  Profil uzytkownika: maggie     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-09-07 21:29
"Mezczyzni psychopaci ( cos mi sie wydaje - jest ich wiecej niz kobiet )"

Tak,szacuje sie mniej wiecej,ze na 10 meżczyzn przypada 1 psychopata a na 100 kobiet 1 z zaburzeniami osobowosci(typ psychopatyczny).
Tak czy inaczej psychopata to niezły kameleon i czesto nie od razu jestesmy w stanie dostrzec z kim mamy do czynienia.

Psychopata jak najbardziej jest w stanie wyrządzic krzywdę fizyczną jak i psychiczną,bo jest osobą,ktora nie posiada w sobie za grosz empatii(jedynie w swoim kierunku),nie potrafi wspołodczuwac a ludzi traktuje instrumentalnie,przedmiotowo.Jesli trafia na opor u innego człowieka potrafi sięgnąc po najgorsze narzedzia by osiągnąc swoj cel,ktory jest priorytetem i jedyną najważniejsza rzeczą w jego zyciu.
  Profil uzytkownika: blu     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-09-07 21:31
Monilko psychopatia to naprawde choroba? jest leczona?

Ja znam pare osob, ktore mowia ,ze nie pija alkoholu bo ten wyzwalal w nich bestie, moze nie taka co by noz od razu przystawila, ale na tyle blisko,ze sami zainteresowani wystraszyli sie.

Czy znam psychopatow..no coz czasem mam wrazenie ,ze niektorzy maja manie przesladowcza, sa porabani i nieprzewidywalni tzn. w podroz z nimi bym sie nie wybrala, ale psychopaty z takiej definicji jaka podala Monilka, osobiscie nie znam. Widzialam kiedys jak na moich oczach, zdradzany facet polamal zebra swojej zonie, widzialam tez czlowieka ,ktory z powodu domniemanej zdrady zjadl dwie paczki relanium. I sie trzasl na ziemi. Ale ---psychopata to ktos inteligentny zaplanowany i takiego kogos nie znam.



Ale boje sie psychopatow, dwa razy w zyciu wystraszyl mnie ktos taki. Raz w metrze w STHLM, kiedy na moje przypadkowe spojrzenie, ten ktos wstal, stanal nade mna i zaczal sie na mnie wydzierac.
Szczesciem, w miedzyczasie zdazylam wlozyc nos w gazete polska, i wiekszosci krzykow nawet nie zanotowalam, a jak spojrzalam znad gazety, takiego wyrazu nienawisci w oczach ,nigdy nie widzialam. Balam sie, ze mnie uderzy w twarz. Piescia. Balam sie potem wysiasc z pociagu.
Sytuacje rozladowalo moje angielskie'I'm sorry I don't understand' .Moze to jest metoda, zawsze w obcym jezyku przeprosic.

W PL jest teraz glosna sprawa policjanta,ktory katowal corke i zone, wykorzystywal przy tym corke. Wspolpracownicy sa wstrzasnieci. Czy to psychopata??

  Profil uzytkownika: karolina68     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-09-07 21:42
Ale co Ty Karolina wypisujesz za glupoty. Ten czlowiek, ktorego spotkalas w pociagu to nie psychopata ale po prostu czlowiek zle czujacy sie psychicznie a moze nawet w psychozie. Psychopata to czlowiek zimny i wyrachowany, nie zwazajacy na innych, przesladujacy, sledzacy (najczesciej bliskich, eks zone lub znane osoby, itd). Psychopata zdaje sobie sprawe z tego co robi i ma w tym jakis cel najczesciej krzywdzacy innych. Chory psychicznie najczesciej nie zdaje sobie sprawy ze swoich czynow czy raczej nie on "kieruje" swoimi czynami.
  Profil uzytkownika: gigge     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-09-07 21:57
A serio, to mnie sie przypomniało, że miałam kiedyś szefa, który właśnie takim był.
Nie był jakiś straszny jak można sobie wyobrazic, był miły, wyrafinowany, i czasem tylko mu się wymknęło coś o ludziach na niższych pozycjach, a jak mu się to wymykało, to mnie ciarki po plecach przechodziły.
No i facet szkolił innych i mnie na swój wzor, czasem dogadując, że jestem za mało polska i za dużo szwedzka, miękczak innymi słowy. Ogólnie osiągął niesamowite sukcesy w pracy a ja w ciągu roku odwaliłam 4 lata pracy (conajmniej), czasem pracując dzień i noc i swiatek i piątek.
Ale tak patrząc na to z perspektywy - to była osoba niby pewna swojej "wielkośc" ale tak naorawdę to był zakompleksiony, a może raczej niepewny, nie wiem jak to okreslic - był przerażony samą myślą, że ON mógłby popełnic błąd.
Dlatego bylismy "karani" na wszelki wypadek. Czasem poprostu bylismy psychicznie zjechani do rozmiarów ścierki do zbierania błota za to, że nie pomyśleliśmy o czymś tam co mogłoby spowodowac coś tam co pokazałoby naszą czy jego "niedoskonałośc".
Ale rzecz w tym, ze ja go nawet lubiłam, świetnie się z nim gadało, czasem mieliśmy niezły ubaw, osiągalismy w pracy super rezultat a poza tym nauczyłam się przy nim tyle, że w innym wypadku zajęłoby to wiele, wiele lat.
  Profil uzytkownika: maggie     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2007-09-07 21:58
Wg mnie Karolino - mylisz pojecia.

Tak - z tego co wiem psychopatia nie jest uleczalna ale nie jestem pewna.

Wg nie tak jak napisal Gigge - psychopata dziala w wyrachowany i wykalkulowany sposob. Do tego najczesciej tak aby nikt inny poza zainteresowanym nie widzial/zauwazal dreczenia.
Psychopaci sa nadzwyczaj inteligentni.

p.s. a z mania przesladowcza "aluzju panial"
  Profil uzytkownika: monilka     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-09-08 00:11
ja tam faceta co na mnie wrzeszczal nazywam psychopata . Stad dwa w jednym: zaplanowanego inteligentnego psychopaty, nie znam. (jak napisalam)
ale kogos kto sie zachowuje nieprzewidujaco i mnie jest w stanie wystraszyc, nazywam psychopata.





Na warszawskiej medycynie byl kiedys gosc zwany 'krwawym Fiodorem', jak mi opowiadano facet wyzywal sie psychicznie na potencjalnych przyszlych lekarzach. Niektore moje kolezanki plakaly przez goscia i jak opowiadaly, na pierszym roku uczylo je paru psychopatow.
Potem slyszalam kiedys ,ze to byl trening psychiczny majacy na celu wyeliminowanie jednostek nie przystosowanych do bycia lekarzem.
Myslicie ,ze jest jakies usprawiedliwienie dla takiego postepowania.

G.w jezyku potocznym wiele osob nazywa sie psychopata, chociazby, zbyt szybko i ryzykownie jadacego kierowce.
  Profil uzytkownika: karolina68     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-09-08 09:25
"Mezczyzni psychopaci...potrafia kobiete zwabic swoja gra pozorow a potem to juz latwo sobie ja podporzadkowac.."
Cale zycie nic innego nie robilem... ciekawe ze 'ofiary' byly zazwyczaj zadowolone

"..widzialam tez czlowieka ,ktory z powodu domniemanej zdrady zjadl dwie paczki relanium.."
To nie psychopata tylko tzw lekoman, choc w tym przypadku lepsza bylaby wiagra zeby 'wykonkurowac' rywala.

A czy jak ADMIN manipuluje ludzmi to jest p...???? Slyszalem ze zmusil kogos do zmiany nicka.
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-09-08 19:27
widzieliscie film "plac Zbawiciela"? polski koszmar, osobiscie znam dwa domy gdzie panuje tego typu horror, warty zobaczenia, choc spac po nim trudno.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2007-09-08 20:43
Psychopaci sa bezcennym materialem na bossow korporacji.
Poszukiwanym przez head hunterow.
  Profil uzytkownika: Borrka     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-09-09 04:08
borrka
  Profil uzytkownika: kanadolka     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-09-09 08:56
kanadolka ja rowniez ogladalam ten film,teraz chodzi obiegowo po szwedzkich moich znajomych.W pierwszej czesci opowiada troszke o moim zyciu,moze i tak by sie skonczylo zebym nie uciekla do szwecji.Goraco polecam "Plac zbawiciela"
Bylam w rekach psychopaty kilka razy,trauma pozostanie do konca zycia.
  Profil uzytkownika: dorciastc     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-09-09 11:10
darsim, Twoj pierwszy opis z tego watku...znalem dokladnie taka sama osobe. Identycznie bym tego kolesia opisal.
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
Lisiczka
Warszawa


Wpisów: 215
Od: 2007-07-08
2007-09-10 02:16
Tak jak wielu z Was tak i ja miałam to nieszczęście by spotkać na swojej drodze psychopatę. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to to , że właściwie każdy psychopata jest jednocześnie doskonałym "aktorem". W przypadku o którym myślę było dokładnie tak samo.

Był /gdzieś dalej jest/ to człowiek o nieprzeciętnej inteligencji, antykwariusz, cieszący się wielkim poważaniem i szacunkiem osób które go "znały" /nie znały/ , o niesamowitej wiedzy historycznej i teologicznej... Otoczenie odbierało go jako człowieka o wysokiej kulturze osobistej, szarmanckiego , niezwykle opanowanego ... To była rola którą grał " w środowisku".

Druga , którą znali jedynie najbliżsi była zupełnie inna: Wyrachowanie, brak jakichkolwiek uczuć wyższych, siła psychiczna i fizyczna, bezwzględność, zimna kalkulacja... Człowiek nieprzyjmujący sprzeciwu, nie akceptujący nikogo prócz siebie, potrafiący jednym zdaniem doprowadzić innego / mówię o partnerce/ do skrajnej rozpaczy , do paraliżu ze strachu, do chęci i prób odebrania sobie życia.

Zimna twarz, oczy bez głębi. Pociągał go strach osób mu uległych z przerażenia, Czerpał siłę z cierpienia najbliższych nad którymi znęcał się psychicznie w wielogodzinnych ' transach'... Zdarzało się że "rodzina " próbowała stawiać opór. Kończyło się to gwałtownym wybuchem nieopanowanej agresji. Czasami w grę wchodził alkohol / wyłącznie z najwyższej półki- wina świata, porto, drogie koniaki/ Wtedy na lekkim rauszu - można się było po nim spodziewać najgorszego, a "narzędzi " nie brakowało z racji umiłowania przez niego broni białej...

Z tego co wiem nie było w tej "rodzinie" ,jak często w innych patologicznych, porannych przeprosin, kwiatów , itp. kąpał się , zakręcał szczurzy wąs i grając swoja nienaganną drugą rolę wychodził kupić kolejną sekreterę... Horror tej rodziny trwał pięć lat z kawałkiem dopóki sprawy w swoje ręce nie wzięły dorastające dzieci...

Teraz ten człowiek, mieszka sobie gdzieś spokojnie po za granicami Polski znalazłszy zapewne kolejną rodzinę - " żywiciela" .

Najbardziej obrzydliwe w tym wszystkim jest to , że większość psychopatów potrafi doskonale ukryć to kim są naprawdę, nie wzbudzając żadnych podejrzeń ze strony otoczenia.
  Profil uzytkownika: Lisiczka     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-09-11 03:48
najgorzej, ze psychopata doprowadzi normalnego czlowieka do furii a potem sie ta furia napawa. moja znajoma miala i ma takiego meza, psychol za trzech a ona jest psychicznie zniszczona, ze nawet tego nie widzi, jest cieniem czlowieka, ale zaszlo to tak daleko ze teraz to pewnie nikt nie jest w stanie jej pomoc, niestety
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Yelahiah


Wpisów: 12
Od: 2007-11-07
2007-11-07 20:53
Nalezy pamietac tez o historycznych psychopatach- ludziach zawieszonych w czasie. Tematem glownym ich dywagacji bardzo czesto staja sie czasy PRL-u, na ktorym sobie uzywaja do woli- wszyscy dla nich to agenci, sbecy, ubecy etc.
  Profil uzytkownika: Yelahiah     
Gocha79


Wpisów: 126
Od: 2007-08-10
2007-11-07 21:04
niestety tez takiego znam... przyznam szczeze,ze ciezko sie uwolnic od takiego czlowieka...
  Profil uzytkownika: Gocha79     
Forum -> Na każdy temat -> Psychopaci wsrod nas
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Röjare-Huggare (Sundsvall)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 23 gości
oraz 0 użytkowników.


Sklepy Budowlane
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony