Odwiedzin 37823981
Dziś 121
Czwartek 2 maja 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - pytanie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpytanie
mateusz_stockholm
brandbergen


Wpisów: 125
Od: 2007-03-01
2007-07-27 19:39
kolega sie pyta czy jezeli ktos chodzi dziennie na :SFI: to moze wyrwac pieniadze od panstwa
  Profil uzytkownika: mateusz_stockholm     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2007-07-27 19:42
a nie moze pracowac i uczyc sie? Jakby ode mnie zalezalo nie dostal by pieniedzy jako nowo przyjezdna osoba. Niech najpierw da cos od siebie a pozniej bierze
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
mateusz_stockholm
brandbergen


Wpisów: 125
Od: 2007-03-01
2007-07-27 19:43
no comment
  Profil uzytkownika: mateusz_stockholm     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2007-07-27 22:51
Wyrwac to mozesz, sobie, tylko wlosy z glowy
Niedobrze sie robi, czytajac takie "pytanka"!!! Tacy wlasnie wyrywacze pracuja na opinie Polakow. Wracaj do swojej wsi i nie przynos Polakom wstydu
  Profil uzytkownika: violina     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-27 23:16
Wiesz co Mateusz niektorzy pracuja 100% i ucza sie 100%
i powiem ci ze nawet nie mysla o "wyrywaniu" kasy.
Bo uwazaja ze jesli sie chce to mozna ......................................... .
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2007-07-27 23:56
Podczas nauki na SFI nie naleza sie zadne pieniadze.Studiebidrag moga przyznac dopiero wtedy ,jesli sie uczy na KOMVUXie
  Profil uzytkownika: lidka50     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-28 08:53
mozna dostac pieniadze z socjalu,ale musisz spelniac odpowiednie warunki.jest duzo czynnikow,trudno mi je wymieniac nie znajac sytuacji twojego kolegi
  Profil uzytkownika: dorciastc     
agnes1


Wpisów: 248
Od: 2007-03-01
2007-07-28 10:01
Wiekszosc tylko pisze "...jak wyrwac pieniadze,on dostaje a ja nie,ile mi sie nalezy ?itp"wiem ze zawsze to jakis pieniadz ale ludzie sie dziwia za polak ma taka a nie inna opinie!Dajcie troche z siebie a potem zadajcie zeby wam dano!!
  Profil uzytkownika: agnes1     
Aniia


Wpisów: 71
Od: 2007-05-22
2007-07-28 11:16
A czy to jego panstwo zeby cos wyrywal....kompromitacja na calego...powiedz koledze niech sie cieszy, ze nie musi placic za kurs jezykowy
  Profil uzytkownika: Aniia     
Li-77


Wpisów: 305
Od: 2007-03-01
2007-07-28 15:56
.........joby poszly na calego...
  Profil uzytkownika: Li-77     
pysia78


Wpisów: 95
Od: 2007-06-03
2007-07-28 19:09
ja jakos chodzilam na sfi i pracowalam jednoczesnie poprostu jak ktos chce to potrafi.
  Profil uzytkownika: pysia78     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-28 19:19
Pysia78 i inni czsami niektorym trzeba niektore rzeczy wytlumaczyc

  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
mateusz_stockholm
brandbergen


Wpisów: 125
Od: 2007-03-01
2007-07-29 00:44
co wy mi jedziecie??? poprosil to sie zapytalem :P macie cos do mnie czy co?? a pozatym nieznacie mnie i niemozecie obwiniac mnie za to w jaki sposob postrzegaja nas szwedzi jako polakow....ja mam duzo szwedzkich przyjaciol, i maja o mnie dobre zdanie..jezeli ktos jest choc troche inteligentny to postrzega osobe jako jednostke a nie grupe narodowa.zeby nie pare osob ktore tu lubie to bym tu niewchodzil...jestescie dretwi
  Profil uzytkownika: mateusz_stockholm     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-29 01:41
"ja mam duzo szwedzkich przyjacil"
To czemu ich sie nie spytasz przeciez maja dobre zdanie o tobie wiec ci pomoga.
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2007-07-29 11:56
Madry czlowiek powienien wiedziec, ze jednostki pracuja na opinie calej grupy, bo grupa sklada sie z "jednostek"
Moze i jestesmy dretwi, ale napewno solidni, porzadni i nie kretacze i nic nikomu nie "wyrywamy".
Nasze reakcja, na Twoje pytanie, jest normalna, bo tak zareaguje kazdy, kto przez dziesiatki lat, placi tutaj podatek i pracuje na swoje utrzymanie. Nic wiec dziwnego, ze kazdy "wyrywajacy pieniadze" za nic, traktowany jest z niechecia.
Poza tym, warunkiem nauczenia sie obcego jezyka, jest znajomosc jezyka ojczystego, co w Twoim przypadku, jest jasnym przypadkiem nieuctwa. Okropny ten Twoj jezyk!!!
Z tego wiec wniosek, ze kolega tez nieuk, wiec jak nauczy sie szwedzkiego Czy, tez bedzie to, taki kaleki jezyk? Szkoda, wtedy, pieniedzy na takie "nauczanie"
Bardzo dobrze , ze odezwali sie tutaj porzadni ludzie i odpowiedzieli na Twoje pytanie.
Dzieki wszystkim obroncom "ucisnionych i dochodzacych swoich praw rodakow-cwaniakow" ze, tym razem, nie staneli w obronie "ucznia, chetnego do nauki jezyka obcego, pod warunkiem, ze wyrwie troche pieniedzy od panstwa szwedzkiego", bo w innym przypadku, nie bedzie sie uczyl i juz!!!


  Profil uzytkownika: violina     
Li-77


Wpisów: 305
Od: 2007-03-01
2007-07-29 12:05
...violina ...
  Profil uzytkownika: Li-77     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2007-07-29 12:14
Li, ...... ......
  Profil uzytkownika: violina     
mateusz_stockholm
brandbergen


Wpisów: 125
Od: 2007-03-01
2007-07-29 13:49
""ja mam duzo szwedzkich przyjaciol"
To czemu ich sie nie spytasz przeciez maja dobre zdanie o tobie wiec ci pomoga."
Dlaczego ja na to niewpadlem?? Dzieki wielkie siostro zadzwonie do "fredrika" on bedzie wiedzial wkoncu jest ekspertem w sprawach imigracyjnych...tak tak on powinien wiedziec zwazywszy ze jest szwedem
"Madry czlowiek powienien wiedziec, ze jednostki pracuja na opinie calej grupy, bo grupa sklada sie z "jednostek"
Moze i jestesmy dretwi, ale napewno solidni, porzadni i nie kretacze i nic nikomu nie "wyrywamy"."
Tak to ja najbardziej winna jednostka temu ze szwedzi maja o polakach takie zdanie JA JA JAWOHL!
"Nasze reakcja, na Twoje pytanie, jest normalna, bo tak zareaguje kazdy, kto przez dziesiatki lat, placi tutaj podatek i pracuje na swoje utrzymanie. Nic wiec dziwnego, ze kazdy "wyrywajacy pieniadze" za nic, traktowany jest z niechecia."
TAK...TAK...NIE....NIE....a po jakim kursie??
"Poza tym, warunkiem nauczenia sie obcego jezyka, jest znajomosc jezyka ojczystego, co w Twoim przypadku, jest jasnym przypadkiem nieuctwa. Okropny ten Twoj jezyk!!! " DZIEKUJE .
"Z tego wiec wniosek, ze kolega tez nieuk, wiec jak nauczy sie szwedzkiego Czy, tez bedzie to, taki kaleki jezyk? Szkoda, wtedy, pieniedzy na takie "nauczanie""
Tak faktycznie masz racje ! moze zorganizujesz kursy polszczyzny dla polakow ??
"Bardzo dobrze , ze odezwali sie tutaj porzadni ludzie i odpowiedzieli na Twoje pytanie."
Kto pyta niebladzi
"Dzieki wszystkim obroncom "ucisnionych i dochodzacych swoich praw rodakow-cwaniakow" ze, tym razem, nie staneli w obronie "ucznia, chetnego do nauki jezyka obcego, pod warunkiem, ze wyrwie troche pieniedzy od panstwa szwedzkiego", bo w innym przypadku, nie bedzie sie uczyl i juz!!! "
mitomania jest choroba siostro


  Profil uzytkownika: mateusz_stockholm     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2007-07-29 23:39
Mateuszku, drogie dziecko, najwazniejsze, ze Ciebie nie gnebi zadna choroba. Niech Ci Bozia da zdrowko i nie zesle (w zadnym przypadku) mitomanii, bo to bylaby katastrofa , co najwyzej jakies male przeziebienie, zebys sobie odpoczal w lozeczku.
Duzo jeszcze musisz sie nauczyc w zyciu, szkoda tylko, ze zycie sprawi Ci czasem porzadne lanie, zeby pewne prawdy do Ciebie dotarly.
I, na przyszlosc, nie cytuj poprzednich komentarzy, bo dwa razy czytac, tego samego tekstu, nie ma sensu, wyrazaj swoje poglady wlasnymi slowami. Chyba znasz pare ladnych, polskich slow, ktore moglbys nam tutaj "wykaligrafowac".
Mimo wszystko, przesyla Ci taka jedna, co to ma straszna choroba, zwana mitomania, z ktorej sie juz chyba nie wyleczy.
  Profil uzytkownika: violina     
mateusz_stockholm
brandbergen


Wpisów: 125
Od: 2007-03-01
2007-07-30 00:52
Droga Violino
Dziekuje ci bardzo za wysilek wlozony w proby wychowania mnie, rozumiem takze ze ze wzgledu na to ze jestes starsza uwazasz sie za osobe bardziej doswiadczona w zyciu odemnie, to normalne.Lecz jak nadmienilem juz wczesniej nieznasz mnie i nic o mnie niewiesz,podziwiam cie za to co domniemam osiagnelas tu w szwecji...nieneguje ze kosztowalo cie to wiele wyzeczen i wysilku ktory musialas w to wlozyc.Jestem swiadom takze ze mozesz czuc zlosc po przeczytaniu takiego "anonsu" jaki ja zamiescilem,faktycznie moglem uzyc innego zdania,a co do choroby to niestety jestem chory i to smiertelnie pogodzilem sie z tym, wiesz mialem taki okres w zyciu ktory trwal 5 dlugich lat,gdzie codziennie wieczorem padalem na kolana ,blagajac boga o dalsze zycie ,by mi pozwolil przetrwac noc, bym nieumarl.Mialem duzo czasu na przemyslenia odnosnie zycia i czy chce wogole zyc,czy walczyc czy moze wyskoczyc przez okno z domu z 3 pietra.Ja zaczalem walczyc o siebie juz w wieku 17 lat ,widzisz niewszyscy musza walczyc o zycie z smiercia w tak mlodym wieku.Moje zycie bylo i nadal jest pokrecone i niekiedy wymyka sie nadal z podkontroli ,otarlem sie o ludzi ktorzy przeliczali zycie innych na pieniadze ,otarlem sie o szalenstwo shizofrenie, paranoje, depresje,mysli samobojcze,i zespoly abstynencyjne,zdaje sobie sprawe rowniez ze niemozesz wiedziec co sie czuje w takich sytuacjach,gdy nienawidzi sie siebie i niewidac swiatelka nadziei w tunelu zycia,wiesz najgorsza jest niepewnosc niepewnosc tego czy jutro bede wsrod zywych czy moze odejde z tego swiata w najmniej oczekiwanym momencie,wiesz obiecujesz przysiegasz bogu na kolanach ze gdy przezyjesz te noc to sie zmienisz ,potem robi ci sie slabo,zanika puls,swiat jest coraz mniej wyrazisty,w uszach slyszysz gluchy gleboki dzwiek,czujesz ze odlatujesz , czujesz ze to koniec,myslisz ze to agonia.Wtedy do glowy przychodza ci zeczy ktore wczesniej niemialy takiego znaczenia dom,rodzina,praca,samochod,szczesliwe normalne zycie i wiesz co czujesz bol,zadajesz pytanie na ktore niema odpowiedzi "DLACZEGO??".Rano budzisz sie dopiero po wzieciu narkotyku,inaczej niewiesz co sie stoba dzieje ,dzialasz jak automat bez swiadomosci tego co robisz i gdzie sie znajdujesz.wiesz moglbym pisac wiele a i wiekszosc sie nieda przekazac slowami,poprostu trzeba to przezyc by zrozumiec,pisze o tym bo nielubie jak ktos mnie bierze za czlowieka ktory niewie nic o zyciu,o walce,i z brakiem doswiadczenia,a tym bardziej nielubie jak jakies osoby ktore mnie nieznaja ,niewiedza nic o mnie ,probuja mnie wychowywac i tlumaczyc szczeniakowi co to jest zycie,niestety ja wiem na ten temat wiecej niz niejedna osoba z tego forum.wiec prosze nieoceniaj mnie jezeli mnie nieznasz i nieobwiniaj za jakies bzdury.ja tego forum niebiore z reguly na powaznie ale to co mi napisalas akurat mnie dotknelo.Pokoj siostro 93!
  Profil uzytkownika: mateusz_stockholm     
mateusz_stockholm
brandbergen


Wpisów: 125
Od: 2007-03-01
2007-07-30 00:56
[Wpis wykasowany przez Administratora]
  Profil uzytkownika: mateusz_stockholm     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-07-30 01:01
sa czasem na imprezach takie momenty': jest luzacka atmosfera potem ktos cos palnie a ktos to skomentuje, i w pewnym momencie robi sie niezreczna sytuacja i wtedy spocony gospodarz stara sie nadrabiajac mina, zmienic temat. Mateusz podejrzewam ,ze wlasnie teraz zrobila sie taka atmosfera..i Violina sie poci, jako gosc a reszta hien czeka z zainteresowaniem jak ten dialog sie skonczy.


To jaka pogoda bedzie jutro?
  Profil uzytkownika: karolina68     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2007-07-30 10:56
Mateusz, PRZEPRASZAM jezeli, w jakikolwiek sposob zabolaly Cie moje komentarze. Nie moge przeciez znac calego Twojego zycia, tak samo, jak Ty nie znasz mojego.
Reagowalam, tak jak inni, na pytanie, ktore zadales.
Przykro mi, ze Twoje zycie bylo ciezkie i walczyles z choroba, bo tego nikomu nie zycze.
Mam nadzieje, ze teraz Twoje zycie zmienilo sie na lepsze i ciagle bedziesz dazyl do poprawy.
Wiec nie gniewaj sie, Serduszko !Czasem ciocia Violina bawi sie w pedagoga i poucza "niegrzeczne dzieci" - taka to juz jej choroba, na stare lata!

  Profil uzytkownika: violina     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2007-07-30 11:00
Karolina, jutro prawdopodobnie, nareszcie wyjdzie slonce i bedzie cieplej!
  Profil uzytkownika: violina     
mateusz_stockholm
brandbergen


Wpisów: 125
Od: 2007-03-01
2007-07-31 21:18
ciociu violino alez ja sie niegniewam no coty?? chyba jestem zbyt wrazliwy na swoim punktcie zdecydowanie .powodzenia ciociu
  Profil uzytkownika: mateusz_stockholm     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2007-08-01 11:22
  Profil uzytkownika: violina     
gregor2


Wpisów: 24
Od: 2007-10-22
2007-12-05 09:11
nie chce mi sie czytac wszystkiego dokladnie...ale ktos tu cos nagina...co ma piernik do wiatraka?..ja tez mialem zasrane zycie ,Teraz mieszkam tu i nie prubuje od nikogo wyrwac kasy.Napisac Wam moj zyciorys?Tez sie lezka w oku zakreci.
ps.nawet w "imieniu"kolegi!!
  Profil uzytkownika: gregor2     
Duren


Wpisów: 785
Od: 2007-10-28
2007-12-05 09:41
[Wpis wykasowany na prośbę autora]
  Profil uzytkownika: Duren     
Forum -> Sprawy polonijne -> pytanie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Firma sprzątająca zatrudni pracowników (Vellinge)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony