Odwiedzin 37824029
Dziś 169
Czwartek 2 maja 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - cd.planety malp

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorcd.planety malp
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 12:44
dostalam moje chorobowe w 3 ratach od försäkringkassy,za kazdym razem dzwonilam i prosilam o wyjasnienie dlaczego nie wszystko, nie wiedzieli jak umotywowac wiec wyslali nastepna mala rate,znowu dzwonilam itp..
BANKI-rodzenstwo mieszkajace w szwecji na tych samych zasadach, jedno z nich dostalo ID-kurt bez problemu a to drugie juz nie dostalo,i nie potrafia wytlumaczyc jakim cudem udalo sie wyrobic temu pierwszemu.KONTOUDRAG w jednym banku dostalam za darmo za okres 2-ms na drugi dzien w innym oddziale chcieli 150kr.CO SIE DZIEJE Z TYM KRAJEM??
  Profil uzytkownika: dorciastc     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2007-07-07 12:57
Ludzie przestali myslec, trzymaja sie scisle przepisow!
W Szwecji jest niebezpiecznie myslec samodzielnie, najlepiej grupowo
  Profil uzytkownika: violina     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 13:04
ale jakie tu przepisy , balagan na maxa sa niedouczeni, a jak wsprawie ID-kurt prosilam o wyjasnienie to przepraszal i szedl sie informowac do szefa ,i ten tez nie mial rozsadnego wyjasnienia.Chyba ze przepisy zmieniaja sie z godziny na godzine.
  Profil uzytkownika: dorciastc     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-07 13:09
ja cos tam slyszalam ze przepisy odnosnie wyrabiania ID-kort sie zmienily ale na jakie nie wiem.

A co do tego banku to bardzo dziwnny bank jak chce kase za cos takiego to poprostu zmienn na inny.

Albo ostro z nimi porozmawiaj,
Bo jak dla mnie to jest nie wporzadku co oni robia w stosunku do ciebie
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 13:16
to jest SEB bank i nie klamie slowo honoru, na österlmalmstorg dostalam za darmo kontoudrag i wyrobiono ID kurt potem juz odmawiali wyrobienie a w Kista chcieli pieniadze za piersze a drugie biegal sie doinformowac i rozkladal rece jakim cudem mamy ID-kurt swiezo wyrobiony i nie jest sie klientem w banku
  Profil uzytkownika: dorciastc     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2007-07-07 13:31
a jak ja sobie w polsce wyrabialam nowy dowod osobisty, to pani najpierw nakrzyczala, ze w podaniu wpisalam "panna" bo jestem przeciez ROZWODKA, a do podania zalaczylam akt urodzenia zamiast aktu malzenskiego i kazala zglosic sie po ten akt malzenski 20 metrow dalej, do pokoju nr 412...

stary dowod do wyrobu nowego nie wystarczal bo "moze byc przeciez podrobiony"

w pokoju 412 (20 m od tego pierwszego) kazano mi wypelnic blankiet, gdzie mialam wpisac date slubu i rozwodu...

poniewaz i slub i rozwod byly ponad 10 lat temu (i jak mi sie wydawalo nie mialy juz zadnego zwiazku z moim obecnym zyciem) to nie pamietalam dokladnie ani daty ani roku tych wydarzen...

pan w okienku probowal mi pomoc: "no a nie pamieta pani jaka byla pogoda tego dnia?"

pamietalam, ze bylo cieplo i ze w nazwie miesiaca albo mialo byc "r" albo nie mialo, bo to podobno cos zle wrozy...

po konsultacji z rodzicami i bylym mezem, wspolnie doszlismy do jakichs dat pi razy oko...

po odbior aktu malzenskiego mialam sie zglosic za 10 dni... ze starym dowodem (tym "podrobionym")

po dwoch tygodniach, z aktem malzenskim w torbie, nie w reku, podeszlam do innej pani w okienku i z czystej ciekawosci jak to sie odbedzie tym razem - znowu udajac panne zlozylam podanie z aktem urodzenia - dostalam dowod osobisty od reki!

no planeta malp - po prostu
  Profil uzytkownika: ewa     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 14:16
takich przykladow jak niekompetencja urzednikow mozna cyt.wiele bez znaczenia czy w pl. czy w szwecji,jak chcialam zameldowac chlopaka pochodzenia kanadyjskiego w Pl to chcieli orginal dokumentu ze jestem wlascicielem mieszkania,gdzie orginal ma 30lat i rozsypuje sie w reku i maja tylko w spoldzielni, a do urzedow przedstawia sie kopie.i oczywiscie w innym okienku zameldowali bez problemu.Ale uwazam ze w szwecji sa wieksze cyrki,
  Profil uzytkownika: dorciastc     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2007-07-07 14:30
tyle, ze moja przygoda w urzedzie w polsce nie wynikala z niekompetencji urzednikow, lecz z istniejacego prawa...
  Profil uzytkownika: ewa     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 14:40
ewa ale ta druga pani byla niekompetentna i dlatego dostalas dowod,gdyby przestrzegala prawa zazadala by aktu slubu ....
  Profil uzytkownika: dorciastc     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2007-07-07 16:44
To dopiero poczatki. Pomieszkasz tu dluzej to sie przyzwyczaisz i opracujesz wlasna taktyke. Bedziesz adwokatem, prawnikiem, lekarzem i pania z ubezpieczen.

Po prostu przez te lata poczytalam sobie na dane tematy i juz mnie zaden urzednik nie zaskoczy, mam swoja gadke i doswiadczenie w kazdej dziedzinie. Juz sobie daje rade i ty tez sie nauczysz
  Profil uzytkownika: flatron     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 17:26
no to pocieszylas mnie flatron.Przeszlam tu malutka wszechsronna edukacje ,ale widac nie nadazam,coz przyjdzie mi poczekac tak jak piszesz,pozyjem uwidjem.tylko skad mam brac cierpliwosc
  Profil uzytkownika: dorciastc     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2007-07-07 18:27
Chodzi o to ze w Szwecji jest PORZADEK.

Bedac tydzien w Polsce naprawde tesknie do tego porzadku. Tutaj w Polsce ludzie dra sie nawzajem na siebie. W Szwecji uwaza sie takie wrzeszczenie ponizej godnosci czlowieka. Tutaj w Polsce wydaje sie to byc na porzadku dziennym.

Co do urzedow w Szwecji jestes zbyt krotko i duzo nie rozumiesz.

österlmalm i Kista to dwa odmienne swiaty, ten bogaty i ten biedny.
Prawdopodobnie masz tanie konto w banku bez servisu z papierowymi wydrukami. Jako nowoprzyjezdna invandrare bylas wyjatkiem w banku na österlmalm. I prawdopodobnie pomimo ze Ci sie to nie nalezalo, dali Ci ten wydruk.

Co do banku w Kista, jest odmiennie. Tam nie bylas wyjatkiem a bylas przecietnym klientem. I Cie prawdopodobnie jako przecietnego klienta potraktowali. Nie nalezalo Ci sie wiec Ci tego nie dali.

Pozatym warto wiedziec ze w Szwecji jest sie registrowanym we wszystkich urzedach na wzdluz i szerz.
I nie radze kombinowac 'typowo polskim sposobem'. Bo zaczna sie klopoty.

Jezeli sie zyje uczciwie w Szwecji, nie ma sie klopotow. Jezeli dostanie sie z urzedu cos co sie nie zgadza, dzwoni sie i GRZECZNIE tlumaczy o co chodzi.

Zapomnij jak sie zalatwia sprawy w polskich urzedach bo Ci to tylko zaszkodzi.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-07 19:03
A SEB tym to ja podziekowalam poniewaz jak mieszkalam przejsciowo w Rynkeby to pies z kulawa noga sie nie interesowal a jak sie wyprowadzilam z rynkeby to raptownie przypomnieli sobie o mnie.
A ja ich wtedy olalam.
Bo taki bank nie jest mi potrzebny.

Wybralam inny i raczej nie mam co narzekac
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 19:28
o rany nie ma zwiazku czy jestem na rinkeby czy na östermalmie,bank to bank i wina niekompetentnych pracownikow,ja nie mam jakiegos taniego konta (czy wogole jest cos takiego?)KISTA NIE JEST BIEDNA.I NIE MA ZNACZENIA CZY UTLENING CZY SZWED,JEDNAKOWO WSZYSCY MAJA PLANETE MALP, ALE SZWEDZI Z REGOLY SA CISI I CIERPLIWI.mieszkam tutaj dlugo i zawsze mialam cyrki.A reklamy wysylaja do wszystkich zalezy im na kliencie bez wzgledu gdzie mieszka i jak wyglada i czy mowi po polsku czy po angielsku ma jednakowe przepisy,nie piszcie mi bzdur bo mnie wpieniacie ......
  Profil uzytkownika: dorciastc     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-07 19:32
"A reklamy wysylaja do wszystkich zalezy im na kliencie bez wzgledu gdzie mieszka i jak wyglada i czy mowi po polsku czy po angielsku ma jednakowe przepisy,nie piszcie mi bzdur bo mnie wpieniacie ......"

Jedno wielkie g.............. bo to byl wlasnie oddzialw Kista Jakbys chciala wiedziec.
Przez polroku nie dostalismy ani jednej reklamy a jak cie to wkurza to nie zaczynaj takich tematow.

To FORUM i kazdy pisze co uwaza.
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 19:43
nie pisze sie co sie uwaza tylko co wie.a co mi wyjezdzasz z reklamami ja pisalam ze ten sam bank ma inne przepisy niz jego oddzial,raz zalatwia a raz nie i to mnie wkurza bo nie ma pewnosci co jutro wymysla,a reklamy wyrzucam,a ty jak sie nie znasz to nie pisz,
  Profil uzytkownika: dorciastc     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-07 19:47
Ja sie znam duzo lepiej niz ci sie wydaje poniewaz doczynienia z tym bankiem popsuly mi humor kilka lat temu.
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-07 19:48
i szkoda mi ze jestes taka zgryzliwa bo niektorzy dziela sie z toba ze swoimi doswiadczeniami a ty jestes poprostu krotko mowiac niemila
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2007-07-07 20:07
Wlasnie SEB bank ma rozne oplaty, miedzy innymi bez i z papierowymi wydrukami.

Sama Kista nie jest biedna ale urzedy, banki obsluguja poblizne biedne osiedla. I jest dostosowana do tanich uslug.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 20:26
to wlasnie w kista chcieli oplate za usluge ktora dzien weczesniej otrzymalam za darmo,oplacam jednakowo za usluge konta i mam mozliwosc korzystania z niego nawet w Geteborgu czy Karskunie ,biedny oddzial czy bogaty ma TE SAME PRZEPISY!!!! raz daja ID-kurt a raz nie,to zalezy od zasobow finansowych danego odzialu???????flatron napisz cos bo zwariuje
  Profil uzytkownika: dorciastc     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2007-07-07 20:53
dorciastc, nie wiem czy nie rozumiesz czy nie chcesz rozumiec ? Pisalas ze masz problemy z urzedami. Zastanawiam sie dlaczego ?.

Typowi klienci na Ostermalm maja kilka, czasami kilkadziesiat miljonow na koncie. SEB jest bankiem industryjnym.

Prawdopodobnie dostalas wydruk bo bylas tam wyjatkiem.

W Kista nie mieszkaja miljonerzy. Wiec musialas za usluge dodatkowo zaplacic.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-07-07 21:52
A może ty dorcia poprostu nie wiesz jak co działa?
Żaden chyba bank nie przesyła teraz ciągle wyciągów z konta, zależnie od banku robią to raz na kwartał albo wogóle. W moim banku też przysłali mi informacje, że wyciąg z konta jest dostępny przez internet lub telefon, a papierowy co kilka miesięcy albo za opłatą.

Ale z drugiej strony, jeśli jesteś niezadowolona z banku, to moze poprostu zmien zamiast narzekac.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-07-07 21:59
Co do ID kort to tak jak napisała Aniołek, zmieniły się niedawno przepisy, poszukaj więcej info na ten temat w tym dziale.
  Profil uzytkownika: maggie     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 22:56
maggie doskonale wiem jak dziala system bankowy i nie oczekuje ze bede miec wyciagi kiedy chce.Co 3m przychodza mi za Darmo kontoudrag i mam usluge internetkontoret,Twierdzisz ze biedny oddzial w biednej dzielnicy pobiera oplaty za cos co w innym banku mozna miec za darmo przeciez to nonsens.
  Profil uzytkownika: dorciastc     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 23:01
"Jedno wielkie g.............. bo to byl wlasnie oddzialw Kista Jakbys chciala wiedziec.
Przez polroku nie dostalismy ani jednej reklamy a jak cie to wkurza to nie zaczynaj takich tematow."

i kto tu jest zgryzliwy i niemily i ma brak kultury jesli ktos prosi o pomoc a dostaje cos takiego jak wyzej to tylko wyrabiam sobie opinie
  Profil uzytkownika: dorciastc     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-07 23:04
"bo mnie wpieniacie ......"

To albo nie zaczynaj tematow bo cie nasze odpwoiedzi wpieniana albo wes cos na rozluznienie
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
cfaniak


Wpisów: 26
Od: 2007-07-07
2007-07-07 23:05
Nie znasz sie jak tu dziala Dorciastc wiec dlatego masz takie problemy. Masz tez problemy jezykowe, jak widac powyzej wiec nietrudno o pomylki i nieporozumienia.
  Profil uzytkownika: cfaniak     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-07 23:54
cfaniak
udziel mi porady i pokaz moje bledy jezykowe,zamiast moralizowac.
  Profil uzytkownika: dorciastc     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-08 00:01
aniolek_z_piekla_rod "Ja sie znam duzo lepiej niz ci sie wydaje poniewaz doczynienia z tym bankiem popsuly mi humor kilka lat temu"
wiesz doskonale o czym mowie skoro przeszlas to samo co ja ,wiec ty powinnas wziasc cos na wstrzymanie bo jestes bardzo nietolerancyjna i zarozumiala.
  Profil uzytkownika: dorciastc     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-07-08 00:14
Tolerancyjna jestem, zarozumiala nie i wiedza to ci co mnie znaja osobiscie.
A z tego co wypisujesz ty masz ciagle jakies problemy z urzedami
"Mam zle doswiadczenia z kazda zmiana abonamentu,przeniesienia telefonu czy internetu ...."
Zacytuje poprostu innego forumowicza
"Nie znasz sie jak tu dziala Dorciastc wiec dlatego masz takie problemy. Masz tez problemy jezykowe, jak widac powyzej wiec nietrudno o pomylki i nieporozumienia."
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2007-07-08 01:02
Dorcia, spokojnie...

Z tym kontoutdrag, to jest tak, ze kazdy bank ma swoje warunki, w umowie na np lönekonto, masz 6 "papierowych" kontoutdrag w roku (czyli co 2 m-ce). Poszlas do banku i dostales jeden, a ze za kilka dni chcialas drugi, to juz musialas placic za ta usluge. Bo nie masz w umowie kontoutdrag co tydzien. Tym bardziej ze mnostwo spraw bankowych mozesz zalatwic przez internet, albo telefon.

Co do ID-kort, to jak juz wyzej jest napisane. Prawo sie zmienilo. Poczta je interpretuje w swoj sposob, banki w swoj, bo to jest ich odpowiedzialnosc.
Ja niedawno przechodzac obok mojego (z nazwy) banku, wstapilam zeby zamowic nowa ID-kort, ale odeslano mnie do mojej filii, bo tam mam konto i do nich nalezy zajecie sie klientem (w koncu to oni obracaja moimi pieniedzmi, a kazda filia jest na swoim rozrachunku...takze takie cos za cos

Co do f-kassy, to kiedys przynajmniej bylo tak, ze wszystko bylo regulowane jakiego dnia sie urodzilas i jak wypadaly dni kiedy wyplacano chorobowe. Zaznaczalo sie czy maja wyplacic po skonczeniu zwolnienia, albo jak sie chcialo (a zwolnienie bylo dluzsze, czy przedluzane) to co np. 2 tyg.
Tam nikt nie siedzi i codziennie nie nalicza chorobowego, jak cos sprawilo ze sie "wypadlo z rytmu administracyjnego" to i pieniadze przyjda w innych terminach.
Ale nie ma co sie wsciekac na system, jak sie go nie rozumie, wystarczy zadzwonic, zapytac i wysluchac odpowiedzi, ew. spokojnie przedyskutowac swoja sytuacje...u mnie to zawsze funkcjonuje.

  Profil uzytkownika: Ronj@     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-08 01:30
Ronj@ tak tez zrobilam,mialam miesieczne zwolnienie i dostalam na poczatek 1.3jak grzecznie zadzwonilam dostalam nastepna czesc bo nie wiedzieli dlaczego nie dostalam calosci ,potem znowu zadzwonilam poprosilam i wyplacili calosc,dziekuje za wyjasnienie o bankach.
aniolek_z_piekla_rod. jestes upierdliwa jak sama mialas problemy z tym bankiem i musialas zrezygnowac z ich uslug.Juz wyjasnilam swoje watpliwosci wiec dziekuje ci za Twoje "porady"



  Profil uzytkownika: dorciastc     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-07-08 11:04
"Co do urzedow w Szwecji jestes zbyt krotko i duzo nie rozumiesz."

tak mi sie wydaje, ze AnnaN mieszkasz tu zbyt krotko i duzo nie rozumiesz.
Jednym wystarczy pare miesiecy, zeby przejzec na oczy innym zajmuje to kilkadziesiat lat, ty do tych ostatnich nalezysz.
Ten dzien przyjdzie i bedzie tym bardziej bolesny.
Ja tez wierzylem kiedys w porzadek w Szwecji, po latach zgadzam sie, ze balagan tu jest nie spotykany w zadnym kraju poza Afryka.
ps
Szwecja jest relatywnie bogatym krajem i ma zaledwie 9 ml ludnosci wojny nie bylo tu od tuleci.
Jakby byli zrojnowani jak Polska i mieli 40 ml. to by byla tu jedna wielka tragedia i zadnej kontroli nad czymkolwiek.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-07-08 11:12
Przepisy sa tu tak popieprzone i daja taka mozliwosc do swobodnej interpretacji, ze przy niedouczonych urzednikach nigdy nie wiesz co z tego wyniknie.
Znam z zycia mase przykladow, kiedy ludzie zajmujacy sie zawodowo udzielaniem porad i pomocy innym sami sie gubili, kazdy daje inna odpowiedz na to samo pytanie, to regula.
W Szwecji jst ponad 500 roznych umow zbiorowych dla przykladu i kazda stawiana jest na rowni z prawem cywilnym.
Nie ma takiego czlowieka, ktory bylby stanie to ogarnac, jak mozna mowic w takim przypadku o jakis porzadku.
Najprostsze pytanie budzi tu kontrowersje i dyskusje.
Co dla jednego jest latwe i oczyiste dla drugiego bedzie nie do zalatwienia, czy to nazywasz prawem?
Prawo powinno byc jednakowe dla kazdego.
Tak jst jak sie panstu zdaje.
  Profil uzytkownika: darsim     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-08 11:31
Darsim dokladnie jak piszesz,od oswiaty po militarie maja balagan,nie tylko ja borykam sie z urzedami ale my wszyscy,na poczatku tego nie widzialam a teraz wiecej brudu wylazlo na wierzch.Tym bardziej jak sie jest samemu bez pomocy kogos drugiego,daje sobie jakos rade.Dlatego dziele sie na forum moimi problemami zebym nie czula sie z nimi samotna.
  Profil uzytkownika: dorciastc     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2007-07-08 12:10
Ja tez na poczatku zzeralam sobie nerwy z tym balaganem a szczegolnie w FK i AF to byly horrory.
Ale tez operatorzy telefoniczni, el itd

Teraz gdy poznalam sztuke lawirowania w tym balaganie daje sobie rade. Tez sie tego nauczysz. I poznasz ich sposob pojmowania rzeczy , bedzie ci latwiej

Gdy wszystko funkcjonuje to zyje sie Ok ale w przypadkach krecenia przepisami to trzeba naprawde nauczyc sie szwedzkiego sposobu myslenia ale to przyjdzie.
  Profil uzytkownika: flatron     
dorciastc
stockholm


Wpisów: 403
Od: 2007-06-21
2007-07-08 15:05
dzieki flatron widze ze naprawde jestes nteligentna i na poziomie,czyli zostalo mi uzbroic sie w cierpliwosc i szwedzkie kodeksy prawne,medyczne itp to moze kiedys osiagne Twoja wiedze,
  Profil uzytkownika: dorciastc     
Forum -> Sprawy polonijne -> cd.planety malp
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Firma sprzątająca zatrudni pracowników (Vellinge)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 10 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony