Odwiedzin 37823004
Dziś 2206
Środa 1 maja 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - przedszkole

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorprzedszkole
Gonia03


Wpisów: 1
Od: 2007-06-16
2007-06-16 22:41
jak wyglada sytuacja dziecka polskojezycznego w przedszkolu-chce zapisac dziecko ale nie zna jezyka-kto jej pomoze w rozumieniu szwedzkiego w przedszkolu
  Profil uzytkownika: Gonia03     
kocilla


Wpisów: 152
Od: 2005-11-05
2007-06-17 01:29
Dzieciaki dają sobie radę lepiej niż my, dorośli. Mój synek poszedł do przedszkola w sierpniu praktycznie nie znając słowa po szwedzku a teraz gada jak najęty Panie w przedszkolach zazwyczaj są bardzo cierpliwe i pomagają takim dzieciom. W jakim wieku jest Twoje dziecko?
  Profil uzytkownika: kocilla     
asiunia


Wpisów: 45
Od: 2006-08-06
2007-06-17 11:35
witaj Gonia,nie ma sie czym martwic,Twoje dziecko znakomicie da sobie rade,na poczatku roku zapisalam mojego 4,5letniego syna do przedszkola i radzi sobie juz znakomicie z jezykiem,a szczerze mowiac bylam przerazona ale inni forumowicze przekonali mnie,ze moje obawy sa zupelnie bezpodstawne za co serdecznie im dziekuje...
  Profil uzytkownika: asiunia     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2007-06-18 12:54
a w jakiej komunie? Czasem dziecko dostaje polskiego opiekuna na kilka pierwszych tyg, by moglo sie oswoic z nowym otoczeniem i jezykiem ale nie kazda komuna to oferuje
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
len


Wpisów: 1
Od: 2007-06-18
2007-06-18 20:24
Przepraszam, ze moze nie pisze dobrze po polsku. Sama nie jestem polka.
Moje dzieci dostali opiekuna, kiedy zaczynali chodzic do przeczkola. 3 tygodni byl z nimi po 3 godziny. Wszystko robil rektor przeczkola. To jest zadarmo.
  Profil uzytkownika: len     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2007-07-10 12:39
komuny maja wlasciwie obowiazek zorganizowac dziecku nie znajacemu jezyka szwedzkiego pomoc jezykowa (w jakim wymiarze godzin - zalezy pewnie od zasobnosci tejze komuny)

w naszej komunie nie chca pomagac dzieciom majacym mniej niz 4 lata - twierdza, ze te najmlodsze szybko sie ucza same

nauka nowego jezyka wcale nie zawsze idzie dzieciom bardzo szybko - wszystko zalezy w jakim wieku zaczynaja sie uczyc, na ile dobrze znaja swoj jezyk ojczysty itp.

znam dzieci 7-letnie, ktore porozumiewaly sie w obcym jezyku juz po 3 miesiacach i znam 2-letnie, ktorym oswojenie sie z nowym jezykiem zajelo prawie 2 lata...

tym najmlodszym dzieciom jezyk nie zawsze jest jednak potrzebny do nawiazywania kontaktow z rowiesnikami

tak czy siak - ja bym sie nie martwila
jezeli mozesz - to staraj sie pomagac dziecku z jezykiem w domu
porozmawiaj z paniami przedszkolankami - by zwrocily szczegolna uwage na twoje dziecko
porozmawiaj z komuna i zorientuj sie jakie sa mozliwosci zalatwienia pomocy jezykowej dla twojego dziecka

predzej czy pozniej - twoje dziecko i tak nauczy sie szwedzkiego! moze juz niedlugo bedziesz musiala z nim walczyc o to by chcialo wogole rozmawiac po polsku!
  Profil uzytkownika: ewa     
Forum -> Sprawy polonijne -> przedszkole
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Sprzątanie Sztokholm (Älvsjö)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 19 gości
oraz 0 użytkowników.


Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony