Odwiedzin 37896336
Dziś 906
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Niesluszny mandat ... i co dalej

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNiesluszny mandat ... i co dalej
Miszka_47


Wpisów: 4
Od: 2007-06-04
2007-06-04 18:46
Jak juz wyzej wspomnialem zarobilem nieslusznie mandat (moim zdaniem nieslusznie) parkingowy. Postaram sie nieco przyblizyc sytuacje. Wczoraj(03.06) ok polnocy zostawilem motor(na polskich blachach) na osiedlowej drodze. Slepa uliczka, obok bloki. Zadnego zakazu postoju ani zakazu parkowania itp. Na mandacie jest dzisiejsza data(04.06) i godzina 12:10 - 12:16 oraz opis: "Ej i vagens langdr." Z tego co sie orientuje, jezeli znaki nie ograniczaja czasu postoju to na drodze nie mozna stac dluzej niz 24h (a nie raptem 12!!) Czy to prawda? A moze jest inaczej? Co dalej z tym robic? Gdzie sie z tym udac? W razie potrzeby jestem w stanie udowodnic, ze nie stalem 24h bo bylismy z zona na wycieczce za miastam i mam zdjecia (robione ok godz. 16) Nie mieszkam w Szwecji zbyt dlugo i nie bardzo sie orientuje jak i gdzie odkrecic cala sprawe. Pozdrawiam wszystkich
  Profil uzytkownika: Miszka_47     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-06-04 18:48
Hm... Ej i vagens langdr to prawdopodobnie skrót od "nie w kierunku ruchu", czyli zaparkowałeś pod prąd. Czas postoju nie ma tu znaczenia.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-06-04 18:51
Tzn auto było w złym kierunku, zaparkowałeś po lewej stronie w kierunku jazdy. Lepiej zapłac ten mandat.
  Profil uzytkownika: maggie     
Miszka_47


Wpisów: 4
Od: 2007-06-04
2007-06-04 18:59
Ze szwedzkim to u mnie raczej cienko Ale motocykl postawilem zgodnie z kierunkiem jazdy po prawej stronie jezdni Przodem do kraweznika, troche pod katem ale nie wystawal poza linie samochodow
  Profil uzytkownika: Miszka_47     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16851
Od: 2000-09-01
2007-06-04 19:15
Moze postawiles za daleko, znaczy tam gdzie sie zawraca? Ja tak zaparkowalem samochod kiedys i dostalem podobny mandat.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16851
Od: 2000-09-01
2007-06-04 19:17
No, ale my tu wszyscy probujemy Twoja wine w tym znalezc, zamist Ci pomoc

Na mandacie powinno byc napisane kto go wystawil. Na pewno jakis CarPark albo jakas inna firma.
  Profil uzytkownika: kajetan     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-06-04 19:52
a daleko masz do tego miejsca?
mozesz pojechac tam, ustawic sie tak samo i zrobic zdjecie?

my tak kiedys walczylismy z Carparkiem...
  Profil uzytkownika: iza     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2007-06-04 20:11
O ile się orientuję, to jeśli nie ma znaków, można stać tydzień. Tzn w gminie Sztokholm bo różnie jest w różnych. Kłóć się! Ale jeśli to CarPark to raczej bez ciągania się po sądach nie ustąpią.
  Profil uzytkownika: mabr     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-06-04 20:18
A mnie się wydaje, że parkowac w längdriktningen dotyczy również motocykli, tzn nie parkuje się z przednim kołem do krawężnika, tylko wzdłuż.
  Profil uzytkownika: maggie     
Miszka_47


Wpisów: 4
Od: 2007-06-04
2007-06-04 21:00
Hmm W sumie na wszystkich miejscach do parkowania w miescie motocykle stoja mniej-wiecej prostapadle do kraweznika Natomiast mandat dostalem od
POLISMYNDIGHETEN STHLMS LAN
TRAFIKENHETEN PARKERINGSAREND
Nie bardzo wiem co to znaczy, ale brzmi zlowieszczo
  Profil uzytkownika: Miszka_47     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-06-04 21:03
Ale ty nie zaparkowałeś na parkingu, tylko na ulicy. To dlatego mandat jest od policji. I chyba własnie na ulicy motocykle parkuje się wzdłuż (ja nie wiem bo nigdy nawet na motocyklu nie siedziałam).
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-06-04 21:04
Trzeba pogrzebac w przepisach. A co mówią przepisy w Polsce?
  Profil uzytkownika: maggie     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2007-06-04 21:06
To mandat od policji wydzial komunikacyjny...nawet sie nie masz co wyslilac..i tak z nimi nie wygrasz...moja rada to...zapalic sobie gibonka...i spokojnie udac sie na poczte i zaplacic mandacik...po tym wypic kilka piwek...i zapomniec o calym zajsciu
  Profil uzytkownika: shubren     
Miszka_47


Wpisów: 4
Od: 2007-06-04
2007-06-04 21:59
Kodeks drogowy w Polsce mowi, ze pojazd parkuje sie rownolegle jak najblizej krawedzi jezdni. Natomiast w praktyce motocykle parkuje sie prostpoadle lub pod katem, zeby jak najmniej miejsca innym zajmowac. I w zasadzie jest to chyba sposob uwazany za najbardziej kulturalny (rowniez przez Straz Miejska i Policje). Ja parkuje w taki sposob juz od wielu wielu lat i w zasadzie jest to moje pierwsze negatywne zdarzenie tego typu. Maggie nie wiem co na ten temat mowi szwedzki kodeks ale mam takie glupie przeczucie, ze tu sie inaczej parkuje
  Profil uzytkownika: Miszka_47     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-06-04 22:09
trzeba popytac tych z motocyklami.
krystian666 zdaje sie smiga na motorze to pewnie sie zna.
  Profil uzytkownika: iza     
toff
Stockholm


Wpisów: 97
Od: 2007-01-13
2007-06-04 23:15
http://www.vv.se/filer/252 1/engelsk.html
tu jest wszystko wyjasnione dosc dokladnie, chociaz nie sprawdzalem, czy jest cos o bike'ach.
Tez troche jezdze i w sumie parkuje tak, zeby jak najmniej miejsca zajmowac - oczywiscie nie pod prad. Moze tez mi kiedys taki mandat zostawia i nie bede wiedzial za co :/
Tak sie wlasnie zastanawiam czy byles na szwedzkich numerach?
  Profil uzytkownika: toff     
toff
Stockholm


Wpisów: 97
Od: 2007-01-13
2007-06-04 23:17
ok - sorry - nie zauwazylem - napisales na polskich. A moze to jest ten problem ? :/ Rozne sa przypadki.
  Profil uzytkownika: toff     
technics


Wpisów: 581
Od: 2006-10-08
2007-06-05 09:00
pewnie ze to jest problem ja mam taki przypadek u mnie na dzielnicy jest parking przesiadkowy mam na nim wykupione bilety na miesiac chyba od godziny 5 do 20 czy jakos tak ale zdaza mi sie zostawiac auta na noc jedno na szwedzkich blacha3c a drugie na polskich . w tym na szwedzkich nie dostalem mandatu za parkowanie nigdy a na polskich jak sie na mnie zasadzili to dostalem 3 pod rzad . auta staly kolo siebie w jednym sa mandaty w 2 niema gdzie tu sprawiedliwosc . musialem zmienic parking
  Profil uzytkownika: technics     
Lucc


Wpisów: 192
Od: 2007-03-01
2007-06-05 10:58
Ja wlasnie przerabiam ten sam problem Tez dostalem tylko, ze 2 mandaty za zle parkowanie MC. Pierwszy z nich sk...el lapiarz przykleil mi pod pokrowiec i przez kilka dni nawet o nim nie wiedzialem, drugi wsadzil mi za pasek przy siedzeniu. Oby dwa mandaty sa za to samo przewinienie tylko, ze 1szy jest na 900 a 2gi na 700 - ciekawe. Sprawdzilem link powyzej i w sumie sposob parkowania MC mozna roznie interpretowac.
"Stop or park as close as possible to the curb, preferably off the carriageway." Nigdzie nie jest napisane, ze wymagany sposob to rownolegle. Ja zapytalem o to trzech znajomych szwedzkich bikerow i o zgrozo dostalem 3 rozne odpowiedzi. Tylko pod jednym wzgledem sie zgadzali - byli strasznie zdziwieni, ze za parkowanie motocyka dostalem mandat. Pierwszy z nich powiedzial mi, ze nalezy parkowac rownolegle do drogi, oczywiscie nie pod prad. Drugi powiedzial, ze parkuje sie prostpoadle (ew. pod katem) ale tak, zeby przy wyjezdzie od razu wlaczyc sie do ruchu, bez zadnych kombinacji i manewrow(czyli tylne kolo przy krawezniku - odpalasz i jedziesz). A trzeci powiedzial, ze on od lat parkuje jak popadnie, byle nie pod prad. A na noc zostawia motor pod oknem na zakazie wjazdu obok placu dla rowerow. Tylko rano jak wyjezdza to nie odpala pod oknami, ale wypycha na ulice. ZADEN z nich nigdy nie dostal lapy za zle parkowanie MC!!! Moim zdaniem najwiekszym naszym przewinieniem jest polska flaga na blachach. Pytales co dalej - mnie przychadza do glowy 3 rozwiazania.
1 - zaplacic i zapomniec ew. jeszcze zadzwonic i zapytac jak sie PRAWIDLOWO parkuje
2 - zaplacic i sie odwolywac. Alu tu widze marne szanse na sukces. Mozesz sie powolywac na luke w angielskim tlumaczeniu (preferowany to nie wymagany) ale jako polak bez perfect opanowanego szwedzkiego raczej cie oleja. Niby sie mowi, ze nadzieja umiera ostatnia, ale w tym przypadku nadzieja raczej nawet nie powinna sie narodzic
3 - mozesz nie zaplacic mandatu i zaczekac az odezwa sie do ciebie hieny z firmy windykacyjnej (troche tu bylo o nich na forum). Przysylaja ci pismo, ze placisz albo do sadu. No i mozesz starac sie dochodzic swoich praw przed polskim sadem. I w sumie nie wiem jak to sie moze potoczyc, nie mam pojecia, czy polski sad moze podwazyc mandat i czy wogole moze interpretowac szwedzkie przepisy ruchu drogowego. Jezeli tak to na pewno w Polsce masz wieksze szanse - ja tak mysle. Pozostaje tylko pytanie czy oplaca sie czekac na sprawe, placic bilety, brac wolne itp. Ja osobiscie wybiore wariant 1szy. Zaplace wypije pare piwek i zapomne o sprawie. Zycze szrokosci na drodze i ciasnych winkli
  Profil uzytkownika: Lucc     
plska


Wpisów: 7
Od: 2007-03-01
2007-06-12 15:35
Ja napisalem do overklagan.stockholm@carpark.se po jednej rozmowie telefonicznej i trzecim mailu udalo mi sie anulowac 500 sek. Acha bylem dosc stanowczy..
  Profil uzytkownika: plska     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-06-14 16:25
A nie wiecie czy można coś zrobić z mandatem za brak "zegarka"? Od kilku miesięcy parkowałem przed marketem, u nikogo nie widziałem zegarków, a dzisiaj przychodzę i bęc...
Czuję się lekko dyskryminowany, obok mnie szwedzkie auta bez mandatów (i zegarków), a ja na polskich tablicach i mandat ;( K....
  Profil uzytkownika: true     
Nikus
Sztokholm


Wpisów: 802
Od: 2006-03-13
2007-06-14 23:58
A jak to w ogole wyglada jak dostanie sie mandat, a samochod na polskich blachach jest? Scigaja? Wysylaja jakies papiery do Polski? Czy mozna to zwyczajnie "olac"?

Slyszalo sie wiele razy jak to wlascicielom polskich samochodow "niestraszne sa tutejsze mandaty", bo i tak nie musza ich placic....
  Profil uzytkownika: Nikus     
Forum -> Auto-Moto -> Niesluszny mandat ... i co dalej
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Malarz - szpachlarz (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Sprzatanie (Tystberga )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 1 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Żart na stronę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony