Odwiedzin 37823425
Dziś 2627
Środa 1 maja 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - pilne

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpilne
ozzikk


Wpisów: 14
Od: 2007-02-27
2007-05-29 20:59
witam-
prosze odpiszcie bo jest to dla mnie wazne-chce wyjechac do SZwecij z 11 miesiecznym dzieckiem czy teraz bedac w UE musi dziecko miec paszport czy jakies inne dokumenty-za odpis z gory dziekuje.
  Profil uzytkownika: ozzikk     
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2007-05-29 21:39
dziecko musi miec paszport a do jego wyrobienia potrzebna jest zgoda obojga rodzicow, ale ty mozesz przekroczyc granice na dowod osobisty. jesli zalezy ci na szybkim wyjezdzie to mozesz dopisac dziecko do swojego paszportu ale w takim wypadku tylko ty bedziesz mogla z dzieckiem opuszczac szwecje a ne ojciec stad lepiej gdy malec ma wlasny paszport pozdrawiam
  Profil uzytkownika: mariolkak     
polak marcin


Wpisów: 5
Od: 2006-04-20
2007-05-31 09:17
nie prawda na dowod dziecko tez wjedzie do szwecji bez zadnego problemu!!!!Wiem to z wlasnego doswiadczenia!
  Profil uzytkownika: polak marcin     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2007-05-31 14:11
Przepraszam, ale na jaki dowod? wlasny?

W nowym dowodzie dzieci przeciez nie ma. No chyba, ze wjechales na stary, czemu tez sie dziwie (tzn. ze wpis w dowodzie wystarczyl). ALE jesli sie nie myle, to w tym roku jest ostatni gwizdek i wszystkie stare dowody stana sie niewazne. Wiec ta opcja jakby upadnie sama z siebie.

Paszport, lub wpis w paszport (choc mnie przekonywali, zebym wyrobila dziecku wlasny, bo nigdy nie wiadomo, czy nie bedzie z kims innym jechac). Szwedzi zreszta na te wpisy chyba nieprzychylnie patrza, bo chca dokumentu ze zdjeciem. W sumie logiczne, ze chca wiedziec, czy wlasciwe dziecko przewoze
  Profil uzytkownika: ulaczka     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-05-31 15:40
ja tez sie troche dziwie, bo nie mozna tak wywiez dziecka bez zgody drugiego z rodzicow, a taki przewoz na dowod nie oznacza pozwolenia na wywoz.

Ale ja nic nie wiem, poza tym ze Ulaczka z tym zdjeciem chyba troche przesadzilas.

Maluch ma paszport wazny na pare lat, a juz w rocznym dziecku trudno rozpoznac 0-3 miesieczne dziecko.
Wiec te zdjecia to taki pic...chyba ze spece na granicy maja 10 zmysl do rozrozniania.
  Profil uzytkownika: karolina68     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-05-31 15:46
ale przynajmniej widac czy czarne, biale czy kakaowe
  Profil uzytkownika: iza     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2007-05-31 15:48
no ale wpatruja sie w dziecko z namaszczeniem i powaga urzedu w oczach
  Profil uzytkownika: ulaczka     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2007-05-31 15:52
a wiesz karolina ze moze i maja ktorystam zmysl (a moze sie to nazywa szkolenie..)

moj bachorek ostatnio przekraczal granice w wieku 1,5 roku, a zdjecie w paszporcie ma z rok wczesniej, uwaznie sie przygladali i widac bylo, ze porownuja

chyba zdal test, bo go przepuscili
  Profil uzytkownika: ulaczka     
ozzikk


Wpisów: 14
Od: 2007-02-27
2007-05-31 16:56
hej..
dzieki za odpowiedzi..tez tak myslalam ze nic innego prucz paszportu nie uznaja na granicy,lecz teraz tak porobili ze paszport wyrabiaja tylko w miescie wojewozkim u mnie to akurat Szczecin,,,przed wyjazdem meza juz nie zdazylismy pozalatwiac formalnosci,,i teraz mam problem....lecz kumpel zalatwial podpis poprzez AMBASADE w SZWECIJ moze tez wiecie cos na temat zalatwienia tej sprawy przez AMBASADE to prosze o podpowiedziec bo z kumplem stracilam kontakt i nie wiem jak to zalatwial dokladnie.z gory dzieki za odpisanie.
pozdrawiam
  Profil uzytkownika: ozzikk     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-05-31 17:35
sprawy cywilne zalatwia konsulat.
Sadze wiec ,ze koledze chodzilo o konsulat.
Moim zdaniem powinnas sama zadzwonic do konslulatu albo napisac email. Konsul odpowiada na emaile(popredni w STHLM odpowiadal!!).
Sprawy zazwyczaj sa indywidualne, podejscie tez moze byc indywidualne,
Jest tez cos takiego jak paszport tymczasowy. Ten chyba szybko sie wyrabia.W razie czego jest to jakies rozwiazanie.

tel.
0856482900

http://www.polskageneralko nsulatet.se/index.php?page=start



PS zwariowali, chcialam ze strony konsulatu skopiowac telefon ale wyskoczyla mi ikonka 'wszelkie prawa zastrzezone'
  Profil uzytkownika: karolina68     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-05-31 17:57
ja mam paszport wyrobiony w konsulacie bo mi sie nie chcialo do Polski jezdzic 2 razy (1 zlozyc wniosek a 2 po odbior).
  Profil uzytkownika: iza     
ozzikk


Wpisów: 14
Od: 2007-02-27
2007-05-31 19:55
dziekuje wam za tak wazne informacje,,
a ciebie IZA chce sie zapytac ile czekalas na paszport...i czy nie wiesz jak to jest aby ojciec dziecka tam podpisal wniosek to w ciagu ilu tu dotrze abym ja mogla pozalatwiac..z gory dziekuje wam ...
pozdrawiam
  Profil uzytkownika: ozzikk     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-05-31 20:26
nie pamietam ile czekalam, moze z miesiac...

"aby ojciec dziecka tam podpisal wniosek to w ciagu ilu tu dotrze"
gdzie tam i tu? nie rozumiem, tu tzn w Szwecji?
najlepiej zadzwon i sie zapytacj u zrodla, na pewno bedzie to bardziej kompetentna informacja niz opis roznych sytuacji forumowiczow.
  Profil uzytkownika: iza     
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Sprzątanie Sztokholm (Älvsjö)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony