Odwiedzin 37823439
Dziś 2641
Środa 1 maja 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - doplata podatku

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autordoplata podatku
Venomus


Wpisów: 3
Od: 2007-05-25
2007-05-25 17:56
witam
moj kolega pracuje legalnie od pazdziernika tamtego roku(czyli mial w 2006 cztery miesiace pracy) ,szef (szwed)daje mu rozliczenia ze placi za niego podatek ,
wiec w tym roku przyszlo mu rozliczenie podatku za ubiegly rok i moj kumpel musi doplacic 4000sek ! to jest normalna sytuacja?
  Profil uzytkownika: Venomus     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2007-05-25 18:12
jezeli nie byl zameldowany w Szwecji caly rok a tylko czesc to niestety tak, bo wtedy odliczana podstawa jest nizsza, sam przez to przechodzilam ale wszystko jest do sprawdzenia.
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2007-06-07 20:20
Czesc
Moja siostra miala to samo. Ale nie wiem czy wiesz ze mozna to sobie rozlozyc na raty takie jak on sam uwaza. Idze do Skatteverket i mowi ze chce placic w ratach pani daje mu blankiety do placenia i po sprawie
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-06-07 21:34
ja tez musialam zaplacic, bo mi w asministracji policzono za niska zaliczke na podatek.

Podatek liczy sie w ten sposob ,ze sume jaka zarabiasz rozklada sie na 12 miesiecy i od tego wylicza sie podatek placony co miesiac. Jezeli ktos ma umowy na trzy miesiace, i w ten sposob pracuje caly rok to automatycznie bedzie z jego dochodu odejmowana za mala stawka.

Dlatego warto sobie czasem, samemu policzyc ile powinnismy odejmowac a ile odejmuja, jako zaliczke na podatek i jezeli wyjdzie ,ze odejmuja za malo, udac sie do admin z prosba o zmiane.
  Profil uzytkownika: karolina68     
Nikus
Sztokholm


Wpisów: 802
Od: 2006-03-13
2007-06-11 00:18
Jezeli te cztery miesiace pracy w Szwecji byly jedynym dochodem w roku 2006, to mozna to zglosic w Skatteverket i w tym momencie bedziesz mial zupelnie inna stawke, a wedlug mojego doswiadczenia bardzo prawdopodobne, ze nawet dostaniesz zwrot podatku.

Jednak tylko i wylacznie gdy dochod w roku 2006 pochodzil ze Szwecji, czyli wczesniej nie pracowal w Polsce w tym roku. Nie wiem jak to sprawdzaja, ale mam dwie znajome, ktore mialy doplacic okolo 2000 koron i po tym jak zglosilysmy, ze jedynym dochoden w 2006 byl wlasnie ich wykazany na deklaracji dochod ze Szwecji, dostaly zwrot - jedna 2000 druga okolo 4000.
Roznica jest

Dotyczy to wlasnie osob zameldowanych w Szwecji w ciagu rozliczanego roku.
  Profil uzytkownika: Nikus     
Forum -> Sprawy polonijne -> doplata podatku
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Sprzątanie Sztokholm (Älvsjö)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 3 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony