Odwiedzin 37815820
Dziś 1644
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Odbior polskiej TV

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOdbior polskiej TV
Puella
Örebro


Wpisów: 135
Od: 2006-08-28
2007-05-12 00:06
Witam, wiem ze ten temat byl juz poruszany na forum lecz nie moge go znalezc. Prosilabym o porade: jaki dekoder najlepiej wybrac - cyfrowy polsat, cyfra+ czy n (TV nowej generacji).
Ktore dekodery sa najmniej zawodne i najmniej skomplikowane w obsludze. Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki. Wybieram sie do Polski w najblizszym czasie no i chcialabym jakis zakupic tylko pytanie, ktory????
Pozdrawiam forumowiczow
  Profil uzytkownika: Puella     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-05-12 03:12
ja polecam N, dekoder koniecznie z twardym dyskiem
http://www.n.pl/

za 20 zl miesiecznie,
ten dekoder to po prostu REWELACJA (teraz w promocji za 299 zl)

najbardziej uwielbiam te funkcje, ze jak zadzwoni telefon w czasie filmu to moge spokojnie pogadac a potem cofnac film to tego miejsca gdzie przerwalam (bez wczesniejszego nagrywania bo nagrywa sie caly czas).

albo jesli kanal byl wlaczony jakis czas i ja wpadam do pokoju i widze ze moj film juz leci z 20 min to sobie przewijam do poczatku...

opcja programowania nagrywania jest tak latwa, ze nawet moja babcia by umiala

wczesniej mialam Cyfre+ wiec mam porownanie i 100 razy bardziej wole N.
  Profil uzytkownika: iza     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-05-12 10:00
Tak mi się wydaje, że najkorzystniej wypada "pakiety familijny" z polsatu. W "n" wszystko jest porozbijane i przez to jest drożej.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-05-12 10:02
Aha, ale o dekoderach miało być. Ten z podstawowy z polsatu jest fatalny, strasznie wolne "menu". Ten z "n" jest rzeczywiście całkiem całkiem. No i działa "video on demand".
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-05-12 11:44
Dekoder to w sumie podrzedna sprawa, bo zawsze mozna kupic inny. Najwazniejsze chyba jest jakie programy sa w tych wszystich pakietach?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Puella
Örebro


Wpisów: 135
Od: 2006-08-28
2007-05-12 21:04
Dziekuje za wszystkie dotychczasowe wpisy. Calkowita racje ma Kajetan - rzeczywiscie istotne sa tez pakiety oprocz dekodera. Bede wdzieczna jesli dopiszecie cos na ten temat. Najbardziej zalezy mi na odbiorze podstawowych programow (TV1, TV2, TVN) + ewentualnie jakies filmowe i typu Dyscovery.
Hej!!!!
  Profil uzytkownika: Puella     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-05-12 21:57
w N sa za darmo:
TVP 1, TVP 2,TVP 3, TVP Polonia,
TVN, TVN Siedem, TVN 24, TVN Meteo,
TV Puls, CNN, TV5 Monde

ale musisz jeszcze wybrac 2 pakiety (z tych po 10 zl lub 16 zl)

Ja sobie wzielam filmowy a moj facet sportowy.
Sa jeszcze dla dzieci, muzyczny i kultura-nauka-swiat.

tu znajdzeisz wszystko:
http://www.n.pl/
  Profil uzytkownika: iza     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2007-05-13 00:00
Puella - Ja mialam podobne "wymagania" plus cos dla dzieci. Mam cyfre i calkowicie mi wystarcza. Dekoder mam "wlasny". Jestem zadowolona - jak na razie!
  Profil uzytkownika: dankom     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-05-13 00:29
To ja może dodam, że cyfrowy polsat ma prawdopodobnie najmocniejszy transponder na hotbirdzie 13E. Mam standardową antenę (jakieś 60 cm) i mam sygnał na poziomie 65%.

Tutaj masz wszystkie programy w pakiecie familijnym (35 zł):
http://www.cyfrowypolsat.p l/index.php?id=spakiet&id_pakiet=1

Ani cyfra ani "n" nie mają takiej korzystnej oferty.
  Profil uzytkownika: true     
Puella
Örebro


Wpisów: 135
Od: 2006-08-28
2007-05-13 11:37
Rzeczywiscie pakiet familijny w cyfrowym polsacie wypada najkorzystniej cenowo. Ale przyznam, ze troche "kreci" mnie ten dekoder z twardym dyskiem........

Mam jeszcze pytanie do osob, ktore sie na tym znaja - przeczytalam ze w przypadku korzystania z nbox-u HDTV (to jest w "n") wymagana jest dwuprzewodowa instalacja satelitarna. Co to oznacza dla mnie? Jestesm kompletnym laikiem w tych sprawach wiec prosze o proste wyjasnienie. Czy poradzilabym sobie tutaj z tym problemem?
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Puella     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-05-13 11:46
"Czy poradzilabym sobie tutaj z tym problemem?"
Jasne, gdyby tak nie bylo to bym Ci nie polecala...

Cos tam trzeba bylo dokupic ale co konkretnie to moze napisze moj facet (na razie jest wyjechany).



  Profil uzytkownika: iza     
Polzmat


Wpisów: 12
Od: 2007-06-12
2007-06-12 14:02
Jest bardzo fajne forum edukacyjne (nie komercyjne) dla poczatkujacych na ktorym wszystkiego co zwiazane z telewizja mozna sie dowiedziec, zapytac, zaradzic...

Uwaga, tylko w jezyku szwedzkim

WWW.zappafree.com

ZAPRASZAM
  Profil uzytkownika: Polzmat     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2008-02-26 13:30
Wracam do tematu. Ja zmienilam zdanie i kupilam zestaw tv "n" (z nagrywaniem). I zaczal sie meksyk!
Dlaczego nie moge uzyskac jakosci powyzej 10%?! Antene mam jak trzeba (70 cm - taka jajowata), kabel rozdzielony na dwa (nie musze nagrywac jednego a nagrywac drugi program), satelite ustawiona perfekcyjnie (sprawdzali rozne katy) przez fachowcow i ....oni rozkladaja rece. Cyfre + odbieram bez problemu. Co moze byc nie tak? Ponoc nie aktywuje karty jesli jakosci nie bede miala ponad 60%! Co robic? POMOCYYYY!
  Profil uzytkownika: dankom     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-02-26 14:42
Dankom, rozmiem że nie masz potrzeby oglądać jednego i nagrywać drugiego, ale MUSISZ mieć podwójną głowicę!

To z powodu tego, jak działa ten dekoder: cały czas ściąga filmy na HDD do usługi VOD i jeśli równocześnie
próbujesz oglądać tv, a do drugiego wyjścia podłączona jest splitterem ta sama głowica, to zaczyna się cyrk- dwa różne sygnały sterujące do tego samego urządzenia.

Więc muszisz kupić podwójną głowicę LNB (za ok.300 kr) i pociągnąć do niej 2 kable. Poza tym możliwe że antena 70 cm jest niewystarczająca.
  Profil uzytkownika: mabr     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2008-02-26 15:08
Dzieki Mabr!
Ja mam 2 glowice i 2 kable (jeden byl do cyfry, a drugi do Canal Digital). Facet wytlumaczyl mi, ze ten od Canal moze zostac tak jak jest, a drugi sie "rozdwoi", ale wtedy nie bede mogla nagrywac tak jak pisalam. Zaczyna mnie to denerwowac, bo facet chyba bladzi po omacku. Teraz mowil cos o wiekszej antenie. Ale: jesli to faktycznie jak mowisz te kable to:
Czy to te oba kable mam podlaczyc? Czy potrzebuje jeszcze cos? Nie chwalac sie jestem ta techniczna czescia rodziny i zazwyczaj daje sobie rade z podobnymi rzeczami. Moze wiec moge to zrobic sama. I nie zaplace facetowi za robienie madrych min! Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: dankom     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2008-02-26 15:21
Na razie możesz podłączyć obie głowice do "n" i sprawdzić jaką wtedy dostaniesz jakość.
60% absolutne to minimum, powinno być z 70%.

Spec mógł nie wiedzieć, bo ten dekoder jest dość specjalny, pozwala na dużo wygodnych rzeczy, ale ma też swoje wymagania

Docelowo jedną z głowić powinnaś wymienić na podwójną i ją podłączyć do "n" a pozostałą do Cyfry.
  Profil uzytkownika: mabr     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-02-26 16:38
ja mam jedna glowice z wyjsciem na 4 dekodery wiec 2 sa podlaczone do "N" drugi do polsatu. zostal mi jeszcze jedno wyjscie , moze kupie kiedys syfre ;

Ale zadowolony jestem z N ... tak jak iza pisala ze mozna cofnac do danego momnetu i obejrzec , lyb zatrzymac i isc zrobic szybko siusiu , i dalej ogladac jak by nigdy nic
  Profil uzytkownika: szary     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2008-02-26 16:49
Ja tez z N-ki jestem zadowolony
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
ajax12


Wpisów: 5
Od: 2008-03-04
2008-03-04 06:01
70- antena do HD jest stanowczo za mała, oczywiscie sa miejsca gdzie bedzie Ok odbierała, ale najczesciej jest za mała, poniewaz spolaryzowany sygnał, ktory ma odebrac zawiera wiecej informacji w wiązce, dlatego potrzebna jest wieksza srednica miski i dokładne ustawienie.
  Profil uzytkownika: ajax12     
arszemik


Wpisów: 45
Od: 2007-09-30
2008-03-06 15:41
Witam,

Mam jedno pytanie. Jak sie ma polska satelike i dekoder n czy w szwecji trzeba jeszcze cos w szwecji oplacic np TV licencje?

Z gory wielkie dzieki
Damian
  Profil uzytkownika: arszemik     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-03-06 16:01
tak, trzeba placic licencje. 2032 kr/rok
  Profil uzytkownika: iza     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-03-08 17:16
powinno sie
  Profil uzytkownika: szary     
zygmunt


Wpisów: 553
Od: 2002-03-04
2008-03-23 15:53
Troche juz sie interesuje tymi polskimi platformami i musze stwierdzic ze obecnie N jest najlepsza.Ale szczerze mowiac zadna platforma nie jest doskonala.Np Cyfrowy Polsat brak kanalow filmowych premium, Cyfra+ brak Polsatu 1 i kanalow sportowych jak Polsat Sport oraz TVP Sport.N brak Polsatow.
  Profil uzytkownika: zygmunt     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-03-23 15:54
dlatego mam "N"
  Profil uzytkownika: szary     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 16:20
Zbygmunt, HBO to nie premium? W CP są cztery kanały HBO w tym jeden HD.
  Profil uzytkownika: true     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-03-23 16:21
Jeszcze raz Wam przypominam o może Adminowi też, że wywożenie i używanie za granicą wykupionego na figuranta w Polsce dekodera i abonamentu TV jest łamaniem prawa - przepisów Kodeksu Cywilnego.
Zakładam że Admin nie reaguje w taki sam sposób jak na wpisy o komputerowym piractwie albo o zatrudnianiu na czarno, tylko dlatego, że domena Poloniainfo jest zarejestrowana w Szwecji...
  Profil uzytkownika: Uwe     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 16:52
Jeszcze raz Wam przypominam o może Adminowi też, że wywożenie i używanie za granicą wykupionego na figuranta w Polsce dekodera i abonamentu TV jest łamaniem prawa - przepisów Kodeksu Cywilnego.

Uwe, już chyba o tym dyskutowaliśmy i o ile sobie przypominam nie potrafiłeś tego udowodnić
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 16:53
Ale na figuranta nie wiem Chyba nie jest to do końca legalne.
  Profil uzytkownika: true     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-03-23 17:22
No nie. I tu się kłania Kodeks Cywilny. Zresztą, tak jak piszesz; temat przewałkowany.
  Profil uzytkownika: Uwe     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-03-23 19:02
"Jeszcze raz Wam przypominam o może Adminowi też, że wywożenie i używanie za granicą wykupionego na figuranta w Polsce dekodera i abonamentu TV jest łamaniem prawa - przepisów Kodeksu Cywilnego."

Ale kto tu pisze o wywozeniu dekoderu wykupionego na figuranta? Dyskusja jest na temat "co jest lepsze" a nie "gdzie i na kogo moge kupic i jak wywiezc". To zasadnicza roznica.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 19:18
Ja myślę, że jeszcze długo będzie to przedmiotem sporów dopóki polsat i cyfra nie zmienią regulaminów, a nie zmienią bo musieliby odpowiadać za jakość sygnału w Afryce czy Islandii. Faktem jest, że część osób załatwia sobie dekoder przez rodzinę. Ja nie widzę w tym nic złego.

Np. Szwedzi nie mają problemów z odbieraniem poza granicami Szwecji, nie tylko programów telewizyjnych ale i połączenia internetowego:
http://www.satellite.se/fa qen.html


14. Can I take my satellite receiver to a different location, for example a second home or abroad?

Yes, you can take your satellite receiver to your second home or elsewhere, provided that you also take a viewing card with a valid subscription, that the location is within the footprint of the satellite, and that there is a dish aligned to the correct satellite. For example, the SIRIUS satellites cover all of Europe, but because of copyright issues, viewing cards are not valid outside the area for which they were purchased.


Cała ta sprawa z wywożeniem dekoderów poza granice Polski to czepianie się zgodnie z zasadą a'la "pies ogrodnika". Sorki ale tak to widzę. Operatorzy są świadomi procederu, jest jak jest i wygląda na to, że wszyscy są szczęśliwi.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 19:21
Chociaż ten fragment tak jakby przeczy temu co było napisane wcześniej.

For example, the SIRIUS satellites cover all of Europe, but because of copyright issues, viewing cards are not valid outside the area for which they were purchased.

Chyba wszyscy to jakoś omijają.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 19:26
Uwe, tutaj jeszcze coś dla Ciebie.

Jak to robią Anglicy? Wygląda na to, że możesz sobie zamówić legalnie kartę SKY, Polska, Szwecja, nie ma różnicy. Problemy z (c) dokładnie te same.

http://storesatellite.com/ SKYcardsfaq.php


Is this legal?

Sky Tv has acquired the broadcasting rights to transmit it's services (movies etc.) via satellite to the UK and Ireland only and is therefore not allowed to have subscribers outside this area. We arrange your subscription using a UK address so that Sky Tv is under the impression that you are in the UK and Sky Tv is therefore acting in good faith. What we are doing is not illegal under European law and if you subscribe through us it is not illegal either. Sky Tv on the other hand can not be seen to permit or promote such activities. Therefore it is very important that you always deal through us. If Sky Tv became aware that you are using your viewing card outside the UK they would deactivate it.


Legalne czy nielegalne?
  Profil uzytkownika: true     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-03-23 20:01
ja jak bralem dekoder to wiedzieli ze wywoze zagranice, i jak byly problemy to tez mowilem ze dzwonie z zagranicy...
Raz dziadek byl chory i nie zaplacil mi abonament , wiec zadzwonilem ze szwecji i karta visa zaplacilem za 6 miesiecy , i nie bylo problemu.
teraz place za caly rok zgory , zawsze w lipcu
A podruge polsat sprzedaje dekodery na wlasnosc , to chyba moja sprawa czy wywoze za granice czy nie ..
  Profil uzytkownika: szary     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-03-23 21:46
True, raczej jednoznacznie sugerują, że jeżeli złamiesz umowę i będziesz używał Sky TV poza Wyspami to narazisz się na deaktywację abonamentu.
Zresztą chodzi o to, że dystrybutorzy muszą się asekurować i tak jak tam jest napisane nie nakłaniać do użytku niezgodnego z umową. Podobnie jest chyba w Polsce, gdzie właściciele platformy podpisują z dostawcami programów odpowiednie umowy i muszą się odżegnać od udostępniania programów licencjonowanych poza obszarem umowy. Dystrubutorom już mniej zależy na asekurowaniu się a bardziej na kasie i dlatego nie uprawiają aktywnej kontroli.
Myślę, że szkopuł jest w umowach z dostawcami programów. Takie ograniczone obszarowo są tańsze i polskie platformy zapewne je preferują.
Mnie najbardziej zależało na niemieckiej telewizji i przy okazji trafiło mi się kilka polskich kanałów z Astry i Hotbirda, które mi całkowicie wystarczają. Niemcy chyba mniej sknerują na umowach i ich główne kanały państwowe idą za darmo na całą Europę. Ciekawostką jest jednak, że o ile w czasie MŚ w piłce nożnej 2002 podczas nadawania niektórych meczów na ARD albo ZDF szły filmy. Ponieważ jednak miałem ARD (niemiecką jedynkę) na kablu i na satelicie to na jednym był mecz a na drugim film, a był to ten sam kanał! Na Mistrzostwach w 2006 już tego nie było (mecze szły). Po prostu nie sknerowali, zapłacili droższe umowy i problem zniknął.

Kajetan, wiem że treść tematu jest sprawą do odpowiedniej interpretacji. Nie ma tu jednoznaczności jak w innych ściganych przez Administrację treściach. Jestem pewien, że wiesz co robić i jak się z czego w razie czego wytłumaczyć. Tym bardziej, że w tym przypadku ryzyko konfrontacji ze stróżami prawa jest dla tego portalu raczej mikroskopijne . Nie chcę Cię pouczać czy ganić, broń Boże
  Profil uzytkownika: Uwe     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-03-23 22:08
"Myślę, że szkopuł jest w umowach z dostawcami programów."

Dokladnie. Szkopol jest z tymi wszystkimi posiadaczami praw autorskich. Ogladanie TV za granica jest tak samo nielegalne jak przywozenie plyt DVD z innego regionu albo czytanie dzieciom w przedszkolu bajek na glos z ksiazki, na ktora nie zakupilo sie licencji na "publiczne odtwarzanie". Wedlug adwokata firmy Sony nawet przegranie sobie muzyki z zakupionej plyty na iPoda jest nielegalnym piractwem...

Ale... na szczescie coraz wiecej firm zaczyna zauwazac, ze to jest glupota i jezeli nie zaczna udostepniac tych materialow poza granicami, to zostana wykonkurowani przez piratow. Wiec troche sie zmienia powoli na lepsze.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 22:24
Podobnie jest chyba w Polsce, gdzie właściciele platformy podpisują z dostawcami programów odpowiednie umowy i muszą się odżegnać od udostępniania programów licencjonowanych poza obszarem umowy.

Uwe, to jest grząski temat, nie wiem czy to rozgryziemy, nawet przy piwie byłby problem
Teoretycznie bierzesz polsat cyfrowy i pakiet mini wtedy wszystkie kodowane kanały są Polskie. Kto będzie protestował? Publiczna TVP? Polsat? TVN? LOL. Wyemitowane programy czy filmy zagraniczne są kupione, a prawa do emisji nabyte, raczej bezwarunkowo. Zresztą co za problem zrobić ofertę tylko dla polaków za granicą i sprzedać im tylko polskie kanały, a jest ich całkiem sporo. Najwyraźniej nie ma po co
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 22:28
Szkopol jest z tymi wszystkimi posiadaczami praw autorskich. Ogladanie TV za granica jest tak samo nielegalne jak przywozenie plyt DVD z innego regionu albo czytanie dzieciom w przedszkolu bajek na glos z ksiazki, na ktora nie zakupilo sie licencji na "publiczne odtwarzanie". Wedlug adwokata firmy Sony nawet przegranie sobie muzyki z zakupionej plyty na iPoda jest nielegalnym piractwem...

Kajetan, a możesz to jakoś wiesz...podeprzeć argumentami? Chętnie coś poczytam.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 22:33
Swoją drogą czy ktoś słyszał o Red Bullu i jego prawach autorskich? Polecam artykuł:
http://www.dziennik.pl/wyd arzenia/article138565/Red_Bull_podcina_sk rzydla_dzieciom.html

W Polsce hasłem reklamowym Red Bulla jest: "red bull doda ci skrzydeł". Skąd to się wzięło? Nie trudno się domyślić:

Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;
Młodości! dodaj mi skrzydła!
Niech nad martwym wzlecę światem
W rajską dziedzinę ułudy;
Kędy zapał tworzy cudy,
Nowości potrząsa kwiatem,
I obleka w nadziei złote malowidła.


  Profil uzytkownika: true     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-03-23 22:38
..co za problem zrobić ofertę tylko dla polaków za granicą i sprzedać im tylko polskie kanały, a jest ich całkiem sporo. Najwyraźniej nie ma po co...

-Żaden problem; TV Polonia, Polsat2 czyli odchudzony z licencjonowanych programów i transmisji, czy TVN (już tylko na analogu) to właśnie to...
  Profil uzytkownika: Uwe     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 22:43
Ok, sam znalazłem. Tutaj jest świeży artykuł:
http://www.hotmoney.pl/art ykul/922/1/gazeta-prawna-telewizja-nieleg alna-1.html


Problem polega jednak na tym, że ten jedyny sposób nie jest do końca legalny. W regulaminach operatorów satelitarnych istnieje przepis, zakazujący wywożenia dekoderów za granicę. Powód? Nadawcy programów, czyli w Polsce na przykład TVN lub Polsat, a w przypadku zagranicy – na przykład Eurosport, czy HBO, zastrzegli sobie w umowach z polskimi platformami, że nie mogą one dystrybuować ich sygnału poza granicami Polski. W innych krajach mają oni bowiem umowy z tamtejszymi dostawcami telewizji satelitarnej. Jeśli Polacy oglądają więc HBO w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem polskiej platformy, wchodzi ona w konflikt interesów z platformą, która dostarcza ten kanał na Wyspach.


Tylko odkąd satelita nadaje...sygnał jest dystrybuowany
Aby było "legalnie" tak jak chce Uwe i Kajetan należałoby wywalić z oferty eurosport, hbo i może discovery...a potem sprzedawać dekodery w markecie razem z kartą opłaconą na 2 lata. I po problemie.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 22:47
-Żaden problem; TV Polonia, Polsat2 czyli odchudzony z licencjonowanych programów i transmisji, czy TVN (już tylko na analogu) to właśnie to...

Uwe, nie ograniczaj aż tak bardzo. Liczba kanałów jest dużo szersza Moment, liczę...mam 28 polskich kanałów. Oczywiście nie liczę tych zagranicznych w polskiej wersji językowej typu discovery, mtv czy bbc
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-23 22:50
A te odchudzanie z licencji czy coś takiego...Uwe to bzdura jakaś. Programy, filmy się kupuje i raczej nie jesteś w stanie udowodnić, że jakiś tam film z wytwórni walta disney'a został zakupiony tylko do retransmisji na terenie Polski Kupują i mogą z tym zrobić co chcą, raczej wierzę, że tak to działa. A jeśli jest inaczej to wykaż to.
  Profil uzytkownika: true     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2008-03-23 23:09
Nie wiem jak to wykazać i nie wiem dokładnie jak to jest z filmami. tak całkiem robić co chcą na pewno nie mogą. Pewne jest, że transmisje sportowe, różnych imprez etc. są obwarowane restrykcjami.
  Profil uzytkownika: Uwe     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-03-24 00:32
"Programy, filmy się kupuje i raczej nie jesteś w stanie udowodnić, że jakiś tam film z wytwórni walta disney'a został zakupiony tylko do retransmisji na terenie Polski."

Oczywiscie, ze tak! Znaczy, to jest do uzgodnienia. Ale kupujac program (a raczej prawo do jego jedno- lub wielorazowej transmisji) masz wpisane w umowie komu mozesz/musisz ten program pokazac. Cena jaka stacja placi za materialy jest zalezna od tego gdzie, kiedy i dla kogo program bedzie emitowany.

To nie jest tak, ze szef Polsatu idzie sobie na stadion i kupuje plyte DVD...
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-03-24 00:55
true, to poprostu chodzi, poprostu, o sprzedanie tego samego materialu wiele razy. Nie mam konkretnych linkow na poparcie tego co pisze (na pewno mozna znalezc), ale pracuje w mediach, m.in. w telewizji i stad m.in. wiem. Poza tym naleze do partii piratow i sie tym interesuje osobiscie. Musisz mi na razie wierzyc na slowo

Taki powiedzmy film, nakrecony w jakims kraju, najpierw trafia na ekrany kin w tym kraju, bo producenta raczej nie stac, na swiatowa premiere. Po jakims czasie, jezeli film domowyn kinomanom sie podobal i zarobil troche kasy, producent doklada staran, zeby ten film sprzedac za granice.

Jednak... wedlug normalnego cyklu rzeczy, juz kilka miesiecy po kinowej premierze, ten film wyjdzie w swoim kraju na DVD. A niedlugo pozniej na platych kanalach filmowych i jeszcze jakis rok pozniej w TV publicznej.

Do tego czasu moga jeszcze nie byc spisane wszystkie umowy o pokazanie filmu w kinach w innych panstwach.

Producent filmu nie moze sobie pozwolic na sprzedanie praw na emitowanie filmu w TV satelitarnej na terenie kraju, w ktorym film nie mial jeszcze premiery w kinie albo nie wyszedl na DVD, bo to jest strzelanie sobie w stope, ekonomicznie patrzac. To, ze film moze nigdy tam nie bedzie mial premiery, to sprawa drugozedna.

Ale tak to wyglada.

Jezeli chodzi o mecze, to np. gdyby jakis mecz Polska-Turcja Polacy w Szwecji ogladali na Polsacie a Turcy w Szwecji z jakiejs tureckiej paraboli (i to by bylo legalne, dozwolone i nagminne), to organizator meczu nigdy by przeciez nie sprzedal praw emisji zadnemu szwedzkiemu kanalowi... znaczy... zaden szwedzki kanal by nie kupil.

A ostatecznie chodzi o kase i kontrole. I wszystko to super dzialalo, dopuki ktos nie wymyslil DivX
  Profil uzytkownika: kajetan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-03-24 01:02
idzcie juz spac , bo zaspicie , a rano trzeba woda lac
wlasciwie to juz jest lany poniedzialek,ide moja oblac
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-03-24 01:04
U mnie jest ban na wode. Za duzo elektroniki wszedzie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-03-24 01:05
nie mow ze z laptopem spisz w lozku
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-03-24 01:22
A nie?
  Profil uzytkownika: kajetan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-03-24 01:23
  Profil uzytkownika: szary     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-24 01:27
Kajetan, masz rację ale w tej kwestii nadmiernie uwydatniasz sprawę. Nie masz polskiej TV i wyolbrzymiasz. Nie zapominaj, że nie mówimy o dedykowanych kanałach filmowych, hallmark, hbo czy canal+ czy też sportowych, ani muzycznych.
Mówimy o kanałach takich jak TVN, TVP1/2...Polsat, TVP kultura, o kanałach informacyjnych typu TVP info, TVN24, TVN Turbo...
Z tego wszystkiego TVN i Polsat nadają jako takie filmy i są dostępne za friko nawet w Australii. Nie ma żadnych problemów z (c), tylko kwestia ściągnięcia abonentów platform cyfrowych.

Wierzę Tobie, że jesteś zorientowany ale to co piszesz, to trochę jak z maczugą na mrówkę.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-24 01:28
nie mow ze z laptopem spisz w lozku

A może żona jest cyborgiem, wiesz jak w pamiętnikach "sarah connor", nigdy nie wiesz
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-03-24 01:44
No bo wiesz jak to jest... Idzie mrowka i slon przez most i w pewnym momencie mrowka sie odwraca do slonia i mowi "- Slyszysz jak tupiemy?"

Tak naprawde, to wiekszosc tych umow nie ma ekonomicznego sensu. Ale "tak sie zawsze robilo" i tak zostalo. Male kanaly staraja sie dzialac na tych samych warunkach z tych samych powodow. A ze to sie "kupy nie trzyma", to inna historia.

Inna sprawa, to finansowanie/sponsoring przez reklamy. Nie wiem na ile to odgrywa role, ze za takiego zagranicznego odbiorce nikt nie placi. Nie wiem tez na ile w satelitarnych kanalach jest mozliwosc puszczania roznych reklam dla roznych geograficznie regionow, tak jak w kablowkach.

Na pewno wszyscy by skorzystali, gdyby byly pakiety "zagraniczne", gdzie mozna sobie zakupic np. sama karte i ogladac tylko programy zagranica-friendly...

  Profil uzytkownika: kajetan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2008-03-24 02:05
zmrowka bylo inaczej , siedza dwie mrowki na drzewie , przechodzi slon , a mrowki sie smieja , patrza jaki ma nos .. hehehe , patrz jakie ma uszy , slon podchodzi pod drzewo udezyl w drzewo , jedna mrowka spadla prosto na szyje slonia, a ta na drzewie krzyczy dus ch..a , dus ch..a dus ...

a teraz spac !!! bo +b bedzie
  Profil uzytkownika: szary     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2008-03-24 02:23
Tak naprawde, to wiekszosc tych umow nie ma ekonomicznego sensu. Ale "tak sie zawsze robilo" i tak zostalo. Male kanaly staraja sie dzialac na tych samych warunkach z tych samych powodow. A ze to sie "kupy nie trzyma", to inna historia.

Kajetan, jesteś widzę pewien, ale gdy ktoś pisze "tak sie zawsze robilo" to włącza mi pod czaszką taki mały alarmik
Nie wiem jak sobie radę dają małe szwedzkie stacje ale zdajesz sobie sprawę chyba, że duży może więcej. Pozostaje mieć nadzieję, że taki np. Polsat będący czwartą co do wielkości platformą tvstat w EU może coś "wygrać" i umowy są negocjowane trochę inaczej
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2008-03-24 11:11
Moglo by sie tak wydawac... ale zobacz, ze np. iTunes Music Store, bedacy najwiekszym (chyba) sprzedawca muzyki, filmow i seriali online, tez nie moze tego przeskoczyc.

To jest chora branza poprostu.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> Odbior polskiej TV
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony