Odwiedzin 38215683
Dziś 426
Sobota 21 września 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - w glowach sie przewraca

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorw glowach sie przewraca
milutkaA


Wpisów: 5
Od: 2007-03-01
2007-04-28 15:59
jestem w Szwecji stosunkowo niedlugo, ale poznalam tu wielu polakow. I naprawde tylko z nieliczna grupa mozna normalnie rozmawiac. Wielu z nas przyjechalo tutaj z malych miejscowosci w Polsce, gdzie ludzie srednio zarabiaja 800 zl miesiecznie. Nagle przyjezdzaja tutaj, dostaja miesieczne wynagrodzenie okolo 15000 SE netto i placza, ze tak im tu zle. Nie rozumie takich ludzi.Skoro jest tak zle to dlaczego nie wroca do kraju? W narzekaniu to nasz narod jest chyba najlepszy. Moj maz zarabia 12000 netto, mamy dziecko, ja nie pracuje i jakos nam starcza.Dodam ze nie pobieramy jeszcze zadnych swiadczen Fakt, ze nic nie odlozymy ale nic nam tez nie brakuje.Poczatki zawsze sa trudne, zwlaszcza jesli sie nie zna jezyka.Ale jest lepiej niz w polsce.
  Profil uzytkownika: milutkaA     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2007-04-28 16:05
uuuuuuuu, zaraz się gromy posypią jesteś zadowolona z życia ???????to się nie mieści w "polskim kodeksie honorowym", szkoda że nie korzytasz z żadnych świadczeń, bo adwersarzom łatwiej byłoby cię zgnoić
  Profil uzytkownika: Badboy     
milutkaA


Wpisów: 5
Od: 2007-03-01
2007-04-28 16:06
hahaha
  Profil uzytkownika: milutkaA     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-28 16:13
"Nie rozumie takich ludzi"
a czy wogole ktos ich rozumie?
  Profil uzytkownika: pati_sko     
milutkaA


Wpisów: 5
Od: 2007-03-01
2007-04-28 16:17
badboy- Wielki cwaniak.Czym bylby swiat bez takich uroczych czlowieczkow............
  Profil uzytkownika: milutkaA     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-28 16:30
milutkA , nie dość , że są malkontentami w sverige i narzekają na sverige to jeszcze wylewają pomyje na kraj pochodzenia z którym zerwali kontakt , lepiej żeby zamilkli.W porównaniu z innymi nacjami ...eh szkoda gadać czy pisać o pseudopolonusach.Sami nie wiedzą czego chcą a tacy są najgorsi.Dobrze ,że takich nie ma w kraju.Bez nich nasz kraj pięknieje a UE jest pod pozytywnym wrażeniem.
  Profil uzytkownika: cham     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2007-04-28 16:56
http://wiadomosci.onet.pl/ 1526305,12,item.html

UE jest pod takim wrażeniem tego "pięknienia", że nie ma tygodnia, żeby nie dała wyrazu swojemu zachwytowi, jak Polska będzie już "zbyt piękna" to UE zakręci kurek z kasą, żeby kraj nad Wisłą nie wpadł w narcyzm
  Profil uzytkownika: Badboy     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-28 19:05

Nytt skandalfall i Vetlanda
Ännu ett fall som tycks ha hamnat mellan stolarna hos socialtjänsten i Vetlanda uppdagas nu. En flicka, i dag i övre tonåren, försökte i sju år få hjälp.

Flickan blev misshandlad både hos sin mamma och pappa. Mammans pojkvän förgrep sig också på flickan.

Upprepade anmälningar har över tid skett från bland annat skolan och polisen till socialtjänsten utan att mycket hände.

Pięęęęknie , "humanistyczna" Sverige
  Profil uzytkownika: cham     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2007-04-28 21:42
jest takie szwedzkie przyslowie: nie jest sie bogatym z tego co sie zarabia , tylko z tego jak sie zarobione pieniadze wydaje....ja tez ludzi tu nie rozumiem...zarabiam obecnie sredna krajowa , tak na prawde pracuje max 5 -6 godzin dziennie i to jezdzac samochodem, place wszystkie rachunki w terminie, mam pare hobby w tym przynajmniej 2 exkluzywne, uprawiam sport , mieszkanie ktore mi odpowiada ( co prawda na wsi bo o tym zawsze mazylem) przynajmniej 3 razy w roku za granica ( i to zadne Tenerify czy jakies tam Hiszpanie z "last minute") samochod zmieniam sredno raz na 3- 4 lata, konto w banku , poczucie bezpieczenstwa zyjac w jednym z najbogatszym kraju swiata,ktorego obecny stan ekonomi od 30 lat nie byl tak dobry... do ktorego miliony ludzi na swiecie na kleczkach chcialoby wejsc, wczolgac sie.. mozna powiedziec... w kraju o olbrzymich mozliwosciach gdzie mozna zostac kim sie zywnie zechce...wiec nie rozumiem o co tu chodzi???...moj kolega zawsze mowil: dales Boze temu co nie moze.. i rzeczywiscie jak tak tu jest zle to pakowac sie i wypierd....ja bym tak zrobil... aha zapomnialem dodac: nie chleje i nie kopce tysiecy smrodliwych papierochow rocznie jak moi rodacy... to moze dlatego na wszystko jest mnie stac...
  Profil uzytkownika: skoczek     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-28 21:57
Brawo Skoczek , popieram Twoją wypowiedź.
Brawo Skoczek , wypisz wymaluj ja mam tak samo tyle , że w ... Polsce.
  Profil uzytkownika: cham     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2007-04-28 22:31
no poczucia bezpieczenstwa tam nie mialem ...przyszlosc jest tam zawsze wielka niewiadoma... bardzo podobne do rosyjskiej ruletki, albo to sytuacji gostka siedzacego na otwartej beczce prochu z zapalonym cygarem pytanie jet nie czy wypieprzy??? tylko kiedy??? tak bylo i zostanie...z reszta sie zgadzam
  Profil uzytkownika: skoczek     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17562
Od: 2003-04-06
2007-04-28 23:46
Do Karmelitow Bosych wstap, Skoczek.
Bedziesz czul sie bezpiecznie.
  Profil uzytkownika: Borrka     
kurtcobain
stockholm


Wpisów: 754
Od: 2005-01-17
2007-04-29 10:20
Oj przewraca sie przewraca. No coz niektorym nigdy nie bedzie dobrze, pomimo, ze sa w kraju slynacym z jednej z najlepszych ekonomii swiata, porownywalna z USA i Wlk Brytania. Ja jestem wdzieczna za to co mam, w Pl nie mialam tragicznie, ale wiadome, jak juz ktos wspomnial ruletka, jednego dnia miales prace i sie cieszyles( powiedzmy), a drugiego chodziles po rodzinie pozyczyc 20zl zeby przezyc nadchodzacy tydzien- masakra. Nigdy nie narzekalam na ten kraj i system, szybciej powiedzialabym cos o szwedach, bo ich to nie bardzo lubie, ale pewnie i vice versa W pl nie mialoby sie szansy utrzymac z jednej wyplaty, i to jeszcze takiej gruntownej. To bylaby wegetacja, a nie zycie. Masz racje MilutkaA, trzeba sie cieszyc z tego co sie ma.
Ja osobiscie powinnam skakac ze szczescia, moje kolezanki w Pl, musza pracowac na cale etaty w jakis firmach rybnych, zeby moc oplacic studia. Nawet nie zdawalam sobie sprawy, ze zaoczne studia moga kosztowac 700zl i wzwyz, zwlaszcza jesli mieszka sie w malym miescie, na wsi i trzeba dojezdzac. A w pracy moze wlasnie tyle sie zarobi, pracujac od pon do pt i jeszcze nic sie nie zostanie, mozna sie zalamac. A mi tutaj placa za studia, po prostu ironia losu, nie do ze mam juz okej, to jeszcze placa mi za to, ze sie ucze( studiebidrag). I nie musze pracowac, moge ale, mam WYBOR, gdzie w Pl, takiego bym nie miala.
  Profil uzytkownika: kurtcobain     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-29 12:01
Z tego co wiem studiebidrag nie wystarcza na życie chyba ze masz bogatego sponsora lub rodziców , większość jest zmuszona wziąść pożyczkę na studia z bodajże CSN , potem spłać przez całe życie na niski procent.
Z tą zamożnościa szwedzką tak bym się nie chwalił , niemalże wszyscy są dziadami bo wszystko mają na kredyty i raty.Na zewnątrz pięknie a w środku są dziadami.Wiele svensonów żyje rozpustnie do połowy miesiąca , drugą połowę głodują , pożyczają , "na kritę" kupują chleb (sam widziałem podczas pobytu , aż włosy stanęły z wrażenia), reperują budżet zasiłkami , dodatkami , chorobowymi , socjalami i bezrobotnymi , sprzedażą bimbru itp
Wieśniaki nie Pany.
Panów to mamy w Europie.
  Profil uzytkownika: cham     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-29 12:26
Cham, hehehe Głaszczesz moja rozpustną duszę.
  Profil uzytkownika: true     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2007-04-29 13:08
a kto to jest "dziad" cham, ktos kto chce zyc? takimi samymi dziadami sa i ludzie w Polsce tylko zaczynaja biedowac juz na poczatku miesiaca. Poza tym co zlego w zyciu na kredyt? Lepiej miec kredyt do splacenia za swoje studia niz ich nie miec wcale. W USA tez tak wlasnie zyja. Zycie jest za krotkie by sie przejmowac pierdolami. A kredyt jest po to by go splacic a pieniadze by je wykorzystac. Nie wiem z czego robisz problem.
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2007-04-29 21:03
Krotkie Pytanie: skoro zescie takie PoNNY EUROPY to czemu sie sie tu tak chamie pchacie??? i dlaczego was z tego PoNNSKIEGO kraju( w ostatnich tylko paru latach)3 miliony ucieklo??? a teraz to juz tam same PONNY zostaly
  Profil uzytkownika: skoczek     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2007-04-29 21:08
A ty Borrka sie zdecyduj co mam zrobic? czy scinac te choinki czy do tych karmelitow wstapic...a ty sie wez do jakiesjs konkretnej pracy zamiast pisac te rady, z ktorych jak juz ci mowilem nic sie nie "urodzi"
  Profil uzytkownika: skoczek     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-30 09:49
Skoczek , dziady i szczury uciekły a Pany zostały i na Tahiti wypoczywają.









  Profil uzytkownika: cham     
Tesse


Wpisów: 108
Od: 2007-02-17
2007-04-30 11:57
Ja tez uwazam, ze sa ludzie i ludziska na tym swiecie. Zgadzam sie , ze Polacy narzekaja za duzo. Zgadzam sie, ze sa jak ta zona rybaka w bajce o zlotej rybce. Mieli malo, a jak dostana wiecej to i tak zawsze chca jeszcze wiece i wiecej i wiecej..!!!!!!!!!Nie szkodzi, ze polska jest teraz w EU. Uwazam, ze teraz w polsce sa ludzie,ktorzy kiedys klepaloi biede, a teraz sa tzw:PANAM z zadartm nosem i trudno sie z nimi dogadac. Zawsze im malo i zapominaja o ludzkosci i ta dawna tzw:polska tradycja rodzinna ZAGINELA!!!!!!!!!Ludzie gonia za pieniadzem , a zapominaja o rodzinie i o tzw:cieple rodzinnym. Dajcie sobie spokuj i dajcie lepiej innym troche serca i zrozumienia. Zycie jest za ktotkie zeby tylko gonic za pieniadzem i majatkiem. Dodam jeszcze , ze jesli ktos juz stracil zdrowie to docenia zycie inaczej , niz Ci, ktorzy jeszcze maja tzw:konskie zdrowie. LUDZIE!!!!Postarajcie sie cieszyc z kazdej chwili zycia, nie w ten sposob,.ze wodeczka i zabawy, ale raczej w ten dawnym polski sposb.mam na mysli .o dawnych cieplych spotkaniach rodzinnych z sercem z dobrocia bez liczenia .ile mam jeszcze zdobyc pieniedzy , zeby miec to co ma sasiad.......... . Ludzkosc pomalu traci glowy, dlatego zgadzam sie , ze polacy oszukuja , ze sa biedni i , ze za duzo stekaja, ze maja malo, i , malo. . Zgadzam sie , ze Poprzewracalo sie wielu ludziom w glowach..........Masz racje!!!!!!!!Swiat odwrocil sie dogory nogami. Dominuje:Hamstwo, pieniadz, nieczulosc spoleczna i zazdrosc.Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje, ze nikogo nie obrazono. Ale Kochani Ludzie...zatrzymajcie sie czesciej niz tylko na pogrzebach w rodzinie, ale raczej czescie , i dajcie rodzinie, kuzynom, znajomym i przyjaciolom, troche dobrego slowa i ciepla.
  Profil uzytkownika: Tesse     
Tesse


Wpisów: 108
Od: 2007-02-17
2007-04-30 12:01
"Milutka" ZGADZA SIE Z TOBA!!!!!!!!Pozdrowienia.Jednak sa jeszcze ludzie z normalna glowa .Pa
  Profil uzytkownika: Tesse     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2007-04-30 14:11
a ja wczoraj widzialam dwoch Polakow na rybach. Zrobilo mi sie milo choc osobiscie nie przepadam za lowieniem ryb
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2007-05-01 06:34
to moze bylem ja , bo lowie codziennie
  Profil uzytkownika: skoczek     
michales


Wpisów: 24
Od: 2007-03-01
2007-05-04 22:48
a ja wam powiem tak jestem tu stosunkowo nie dlugo bo z 7 miesiecy jak tu przyjechalem zarabialem 12500 koron na miesiac pracowalem u polaka , ale zaczelo mi sie to nie podobac bo zycie tu drogo kosztuje jesem mloda osoba i nie przyjechalem tu jesc konserw i siedziej w 4-ery osoby w jednym pokoiku zeby malo za hyre placic. wiec odszedlem od swojego pracodawcy w poszukiwanu czegos leprzego, nie bylo latwo przez prawie 2 zimowe miesiace nie mialem pracy jakies male robotki, ale przetrwalem przemeczylem sie wyrabialem kontakty , na dzien dziesiejszy nie narzekam mam tyle roboty ze nie mam kiedy odetchnac i zarabiam znacznie wiecej bo od 30 000 do 40 000 ty. koron i ciezko sie trzeba napocic nie jest tak latwo samemu sobie wszysko zorganizowac ale duzzo iwestuje w narzedzia i narazie nie odkladam mam nadzieje ze w przyszlosci bede zbierazl plony . wiec nawiazujac do tego tematu co to sie nie podoba takiemu polanskiemu ze ma 15000 koron miesiecznie i wsumie nie docenia pracy swojego szefa , ktory sie tez czasem musi napocic i pobiegac troche za robota dla tego polaskiego. To niech ruszy glowa i zacznie samemu kobinowac a moze zacznie wiecej zarabiac.
  Profil uzytkownika: michales     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-05-05 01:32
ja chcialam tylko napisac ,ze moje pierwsze stypendium studenta wymiennego wynosilo 10000sek, studenci nie placa podatkow , a z pierwszego stypendium doktoranckiego po zaplaceniu podatkow zostawalo mi 12000sek. Ja mysle z kolei ,ze Polakowi zarabiajacemu 30 000 sek moze sie naprawde przewrocic w glowie , bo traci kontakt z rzeczywistoscia nie tylko polska ale i szwedzka, w ktorej jednak 30000sek to sa wysokie zarobki.
Jezeli ktos pisze ,ze zarabiajac iles tam wcinal puszki i mieszkal w jakims tam mieszkaniu, to sam sobie takie warunki stworzyl.

  Profil uzytkownika: karolina68     
Forum -> Sprawy polonijne -> w glowach sie przewraca
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pomocnik budowlany Göteborg (göteborg )
Sprzatanie Åkersberga 50-100% (Täby)
Firma sprzatajaca zatrudni od zaraz (Stockholm)
Koordynator w firmie sprzątającej (Älvsjö)
Firma sprzątająca poszukuje pracownika (Angered)
Firma sprzątająca (Sztokholm)
Praca-sprzatanie. (Eslöv)
Sprzatanie (Askim)
Więcej





Pryssgränd uliczka Mikaela Blomkvist
Agnes na szwedzkiej ziemi
Engelbrektskyrka – sztokholmska perła narodowego romantyzmu.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Gustavberg.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielojęzycznośc czterolatki - podsumowanie
Polska Mama Za Granicą
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 0 użytkowników.


Wypadek w Warszawie a Szwecja
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony