Odwiedzin 37816387
Dziś 2211
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Praca w sektorze IT

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPraca w sektorze IT
st.motas
Kołobrzeg


Wpisów: 6
Od: 2003-09-03
2003-09-03 13:21
Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać jak jest z pracą w Szwecji dla informatyka z Polski. Nie będę ukrywał że w Kołobrzegu, gdzie mieszkam obecnie jest tragiczna sprawa z pracą dla "informerów". Znam trochę język szwedzki, więc kieruję swe oczy w Waszą stronę. Bardzo proszę o informację od kogoś kto coś na ten temat wie.
Pytanie kieruję zwłaszcza do Kajetana jako człowieka z "branży". Z góry dziękuję i pozdrawiam

St.Motas

  Profil uzytkownika: st.motas     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2003-09-03 14:11
Zapomnij. Jedyny sposob to miec juz cos zalatwione z gory i przyjechac na gotowe.

Siedze troche w temacie (sam sie rozgladam za inna praca) i widze co sie dzieje. Nie ma praktycznie tygodnia, gdzie by jakas firma nie zwolnila sporej ilosci pracownikow, glownie w sektorze IT.

Szwecja stala (stoi nadal?) dosc wysoko pod wzgledem komputeryzacji, i duzo sie dzialo jeszcze pare lat temu. Teraz, gdy juz "wszystko jest zrobione" to ludzie leca. Mozna sie pocieszyc tym, ze bardzo malo ludzi obecnie studiuje informatyke, wiec za pare lat znow bedzie na gwalt potrzeba programistow.
  Profil uzytkownika: kajetan     
st.motas
Kołobrzeg


Wpisów: 6
Od: 2003-09-03
2003-09-03 14:19
Hmmm..
Nie dodałeś mi otuchy
A jeśli ma się własną firmę? Łatwiej ?
  Profil uzytkownika: st.motas     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2003-09-03 14:41
Moze troche latwiej. Ale, jak pisalem, musisz cos zalatwic zanim ewentualnie przyjedziesz. Przyjezdzanie tu w celu szukania pracy na miejscu to strata czasu i pieniedzy.
  Profil uzytkownika: kajetan     
st.motas
Kołobrzeg


Wpisów: 6
Od: 2003-09-03
2003-09-03 14:46
Rozumiem.
A powiedz mi. Jak popularny jest w Szwecji NetWare ?
I czy znasz może jakieś przykładowe opłaty za standardowe usługi informatyczne np. reinstalacja systemu, usunięcie usterek w systemie itp.
  Profil uzytkownika: st.motas     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2003-09-03 14:57
Troche tego NetWare jest, ja jednak nie znam sie na nim zbytnio, wiec sie nie interesowalem. Wiekszosc jednak uzywa produktow Microsofta, albo jakichs *nixow.

Co do oplat, to nie wiem. Pare lat temu, to stawki kansultingowe potrafily lezyc na 1000kr/godzine, jezeli ktos sie dobrze zalapal. Teraz moze jakies 300-500kr... (Przed zaplaceniem podatku, itd.)
Ale nie orientuje sie dokladnie w cenach. Moze mateusz Ci bedzie w stanie powiedziec, jezeli zajrzy na Forum, bo on w tym siedzi.

Kiedys to byly czasy, zatrudniali za nie wiadomo jakie pieniadze i "rob az zrobisz" i placili za godzine, a teraz... tylko po znajomosci
  Profil uzytkownika: kajetan     
st.motas
Kołobrzeg


Wpisów: 6
Od: 2003-09-03
2003-09-03 15:00
Rozumiem. Dzięki za obszerną informację. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: st.motas     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2003-09-03 15:28
Upadające firmy zepsuły rynek, oferując nieraz ceny o jakich pisze Kajetan. Ale (mam nadzieję) zdechły i teraz w mojej firmie nie schodzi się poniżej 700 kr/godz. Średnia około 900kr. Często jest też żądana/oferowana cena stała z projekt. Wyrobisz się to masz, a jak nie, to twoja strata.

Stawki przed podatkami, "ZUS-ami" itp. ale bez VAT-u.
I wszystko to za programowanie, bo mam nadzieję, że to to rozumiesz przez "informatykę", a nie instalacje sieci?

NetWare jest b. często używane w dużych organizacjach, np. w państwowej tv i w parlamencie szwedzkim. Ale takie organizacje rozmawiają tylko z dużymi firmami, najchętniej notowanymi na giełdzie.
  Profil uzytkownika: mabr     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2003-09-07 21:51
Mabr, zwracam honor apropo tej pracy z widokowki.
O ile mozecie brac te ceny to znaczy ze macie naprawde stalych klientow. Stawki bardzo polecialy w dol. Za to chetnych do pracy jest na peczki.
/A
  Profil uzytkownika: AnnaN     
DYTKO


Wpisów: 1052
Od: 2000-11-29
2003-09-17 09:33
ciekawa jestem jak bedzie wygladala sytuacja na rynku pracy po wynikach referendum...
  Profil uzytkownika: DYTKO     
Forum -> Komputer i człowiek -> Praca w sektorze IT
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony