Odwiedzin 37782101
Dziś 2424
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - ALE BZDURY!!!!!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorALE BZDURY!!!!!
POZNANIANKA


Wpisów: 5
Od: 2007-03-01
2007-04-21 15:19
Wyjeżdżać do Szwecji? Po co? Zamiatać ulice czy też niańczyć dzieci? W Polsce jestem u siebie i mogę pracować gdzie mi się podoba.Płace są jakie są ale nikt nie traktuje mnie jak osobę II-iej kategorii. Niestety to prawda, że Polacy są Murzynami Europy. Ci co wyjeżdżają z Polski nic nie umieją w kraju i dlatego dają się wykorzystywać nawet w Szwecji. Polacy wracajcie do kraju. Trzeba w Poznaniu stadion przygotować do EURO 2012 a jeżeli nie chcecie wracać to nie. Przynajmniej bezrobocie bedzie mniejsze......
  Profil uzytkownika: POZNANIANKA     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-21 15:23
Daj spokój. Nikt się stąd nie ruszy, Polska przy Szwecji jest jak środkowoafrykańska dżungla, w której trzeba o wszystko walczyć, przy lekko podniszczonej wioskowej uprawie kukurydzy
  Profil uzytkownika: true     
abbasik


Wpisów: 2
Od: 2006-12-02
2007-04-21 15:24
"""Ci co wyjeżdżają z Polski nic nie umieją w kraju i dlatego dają się wykorzystywać nawet w Szwecji."""

.......to lepiej sie dawac wykorzystywac w Polsce???......
  Profil uzytkownika: abbasik     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-21 15:35
"Słuchajta..." Każdy jest tam gdzie jest mu lepiej. Nie nam oceniać. Jeśli ktoś chce żyć tutaj na tutejszych warunkach to jest to jego sprawa. A ponarzekać każdy może...ja na przykład wyssałem to z mlekiem matki.
Wiele rzeczy w Szwecji jest prostszych wliczając w to zdobycie mieszkania. Dzisiaj z trwogą oglądałem program na TVN Style o mieszkaniu w Warszawie. Mieszkanie z drugiej ręki, blok z cegły, lata 50, 92 m2, cena? 920tys PLN czyli jakieś 2,3 mln koron. Co się dzieje w Polsce mówi samo za siebie. Już nawet nie chcę wiedzieć ile kosztują nowe mieszkania, na które nawet tutejszych "szwedów" choćby nie wiem co nie stać.
  Profil uzytkownika: true     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-21 15:37
a u mnie na wsi lada dzien otwieraja biuro poselskie PiS,wojt tez jest z PiS-u
I jak ja mam tam wrocic?????
obciach jak cholera!!!!

a po za tym,mi tu dobrze
  Profil uzytkownika: pati_sko     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-21 15:51
No właśnie, jednym jest dobrze a innym nie. Ja na przykład jestem cholernie emocjonalnie związany z rodziną, brakuje mi jej. Wkurza mnie to, że nie możemy sobie na weekend pojechać do teściowej, nie "pogrzebię" w warsztacie ze szwagrem (na ogół robimy bimber), nie odwiedzimy rodziców, rodzeństwa. Moja mała się rozwija i nikt tego na własne oczy nie widzi. Jak długo babcie mogą oglądać wnuczkę przez skype? Mam w "D" całą tą polską politykę i media, nie są mi one do życia potrzebne. Nie muszę mieszkać w dużym mieście, wystarczy się przeprowadzić do mniejszego i już jest spokój jak na przedmieściach Sztokholmu
Do dróg można się przyzwyczaić, urzędy też nie muszą być codziennie odwiedzane. Fajnie jest w Polsce, ale to sprawa indywidualnych potrzeb.

Szwecja natomiast jest super dla 50-60 latków, nie chciałem nikogo obrazić.

Poznanianko? Słyszałem, że już wiśnie kwitną?
  Profil uzytkownika: true     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-04-21 16:12
Przyjechalam do Szwecji moich marzen na poczatku 2006 po rocznym pobycie w Finlandii i rozczarowalam sie niezle, ale mimo wszystko nie mam planow na jakiekolwiek wynoszenie sie gdziekolwiek, przynajmniej nie teraz i juz na pewno nie do Polski.

Przyczyny: tu jak i tam mialam problemy z praca. Tutaj jednak jak praca sie juz znajdzie, to przynajmniej widac jej skutki i konsekwencje - ma sie w portfelu i moge sobie na przyklad taki weekend w Finlandii, Niemczech, Danii czy UK czy gdziekolwiek indziej oplacic i sie nie martwie jakos zbytnio o kase, bo i po co, jak jest? W Polsce jak znalazlam prace to nie dosc, ze byla jedna z tych nielegalnych-nielegalnych (wspomnialam juz cokolwiek w temacie o prostytutkach - tak, gwoli nakierowania), a zarobek taki marny, ze w pierwszym miesiacu musialam sie jeszcze u znajomej zapozyczac a i tak ledwie na zycie starczylo.

Tu tak samo jak w Polsce, moge isc sobie na studia. Tylko jakie CV przyjmie lepiej pracodawca w przyszlosci? Praca w PL, zero wyjazdow zagranicznych, studia finansowane z portfela mamy (ktora sama nie je, zeby moc dzieciom pomoc) czy doswiadczenie za granica (najlepiej w paru krajach, a juz teraz to mam, mimo 22 lat dopiero), szwedzkie studia + doswiadczenie w pracy (a wiec zycie studenckie finansowane wlasnorecznie)?

Tu tak samo jak w Polsce, mieszkam sobie z kims (ale nie dlatego, ze na wlasne mieszkanie mnie nie stac, ale dlatego, ze mam faceta, ktorego bardzo z wzajemnoscia kocham), z ta tylko roznica, ze tu mi dobrze, bo wiem, ze mam perspektywy - nawet z polskim nazwiskiem. A jesli mi to nazwisko bedzie stalo na przeszkodzie, to co stoi na przeszkodzie zamazpojscia za tego, z ktorym juz i tak loze swoje dziele?

Jak tu juz zostalo powyzej napomniane - kazdy jest tu, gdzie mu lepiej. Komus lepiej w Polsce, to niech sobie tam mieszka. Komus lepiej w Szwecji, to niech siedzi tu. Nie kazdy musi sie czuc jak obywatel drugiej kategorii, zwlaszcza jak zna jezyk (sama wiem, ze troche to jednak w zyciu zmienia).

Aha, jeszcze chcialam dodac, ze w tym kraju jestem trojjezyczna - uzywam na codzien zarowno polskiego jak i angielskiego, i szwedzkiego. Niedlugo zaczne takze nauke finskiego. Czy taka sytuacja jest tak samo na porzadku dziennym w Polsce?

Dziekuje.
  Profil uzytkownika: Bailey     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-21 16:13
chwala Bogu,ze tesciowa daleko!!!!


  Profil uzytkownika: pati_sko     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2007-04-21 16:49
"Wkurza mnie to, że nie możemy sobie na weekend pojechać do teściowej, nie "pogrzebię" w warsztacie ze szwagrem (na ogół robimy bimber), nie odwiedzimy rodziców, rodzeństwa"

wiele osób wyjechało właśnie dlatego, żeby być jak najdalej od takich atrakcji,a co do "POZNANIANKI" to ktoś sobie jaja robi, obstawiam Darsima, ale może to Kandolka
  Profil uzytkownika: Badboy     
POZNANIANKA


Wpisów: 5
Od: 2007-03-01
2007-04-21 17:47
W Polsce możemy korzystać z darmowych kursów językowych finansowanych z Unni Europejskiej na podstawie umowy o pracę więc nie potrzebuję jechać do Szwecji aby nauczyć się szwedzkiego czy też fińskiego. Mogę to zrobić tutaj w Poznaniu. Mnie też stać na wyjazd nawet do Australii. Mam wykształcenie, lata doświadczeń w pracy więc mogę sobie na to pozwolić. Polak, który swoją ciężką pracą dorobił się czegokolwiek w kraju może powiedzieć, że jest kimś, natomiast taki, który dorobił się majątku sprzatając poza Polską tak naprawdę sobą nic nie prezentuje poza głupotą i szpanerstwem,że ma kasę. Tylko pytanie jak się jej dorobił? I tu jest różnica między Polakami poza krajem a Polakami w kraju. Prawdziwy Polak nie opuszcza swojego kraju. To się nazywa ZDRADA!!!!!
  Profil uzytkownika: POZNANIANKA     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-04-21 17:51
Tylko pytanie jak się jej dorobił?

No ja zainwestowałam właśnie w zestaw mopów samosprzatajacych, szybkochodzących czyli same na siebie pracują.
Macie takie w Polsce?
  Profil uzytkownika: maggie     
Agnes30


Wpisów: 299
Od: 2006-06-27
2007-04-21 18:00
mnie tez frapuje kto te madrosci wypisuje :
moze ojciec Rydzyk ....albo obywattel G ..
kogo obstawiacie ?
  Profil uzytkownika: Agnes30     
POZNANIANKA


Wpisów: 5
Od: 2007-03-01
2007-04-21 18:05
"Macie takie w Polsce?"

Od razu widać, że jesteś jeszcze z epoki postsowieckiej. Cóż całe szczęście, że z Polski wyjeżdżają tacy ludzie. Przynajmniej w tym kraju zrobi się normalnie. Czyżby Polonia Szwedzka była tak żałosna, że nawet nie umie przyjąć słowa krytyki od Polki w Polsce? Tak sie składa, że większość Polaków ma takie samo zdanie jak ja o tych ludziach co uciekają ze swojego kraju, więc nie ma się na co obrażać. Nie moja wina, że Polacy w Polsce patrzą na swoich rodaków, którzy opuścili swój kraj, w kategoriach negatywnych. Każdy kto uciekł jak szczur z Polski za kasą zapracował sobie sam na taką opinię. Nic dodać nic ująć.....
  Profil uzytkownika: POZNANIANKA     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-21 18:05
nie, to na pewno naczelna kaczka PL
  Profil uzytkownika: karolina68     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-21 18:35
Poznanianka piszesz ze swojego punktu widzenia a ile ludzi tyle tych punktow i kazdy ma inne zdanie. Mysle, ze to dobrze, ze sa ludzie tacy jak Ty, ktorzy widza swoja przyszlosc w Polsce, ja to cenie. Najgorsi sa tacy, ktorzy siedzia w obojetnie jakim kraju i narzekaja jak to im zle.

Ale Poznanianka clej w swojej naiwnosci nie sadzisz chyba, ze wszyscy Polacy w Szwecji sprzataja lub zasuwaja na budowach?

Prawdziwy Polak nie opuszcza swojego kraju. To się nazywa ZDRADA!!!!!

To bardzo radykalne stwierdzenie. Gdyby tak bylo to w Polsce w niedlugim czasie zabrakloby specjalistow w roznych dziedzinach, ktorzy zdobywaja doswiadczenie poza granicami kraju. Nawet Ci budowlancy gdy wroca kiedys do kraju to beda mieli inne spojrzenie na prace i jakosc.

Co do "prawdziwego Polaka" to bedac kiedys na wycieczne we Wloszech w latach 80-tych mielismy przewodnika Polaka, ktory powiedzial: "Prawdziwy Polak nie lubi ani pizzy ani oliwek". Zgadzasz sie z tym tez?

Co do nauki szwedzkiego w Polsce to powiem tyle: jest g...no warta. Potem sie slyszy na promach panienki mowiace po szwedzku na cly prom: "Mina dammer och harar"

  Profil uzytkownika: gigge     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-21 18:41
ja nawet nie wiedzialam ,ze unia uczy za darmo jezykow.

Mnie to bawi co Ona pisze, i ten ton bereciarski, a z drugiej strony chyba faktycznie tym co zostali robi sie nieprzyjemnie, bo nie wiadomo kto bedzie pracowal na ich emerytury. Z drugiej strony 'fantastyczne' jest to wpychanie do jednego wora.
  Profil uzytkownika: karolina68     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-21 18:48
ktoś sobie jaja robi, obstawiam Darsima, ale może to Kandolka

Tez mysle, ze ktos sobie robi jaja ale jest temat do dyskusji przynajmniej

Mnie to zalatuje Borrka. Kiedys sam sie przyznal do jakiegos zenskiego nicka.
  Profil uzytkownika: gigge     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-04-21 18:53
prosze mnie w te brednie nie mieszac , poznanianka ma tyle wspolnego z poznaniem co ja z zimbabwe, to jakis dywersyjnie wrogi wpis godzacy w zdrowo myslacych poznaniakow, osobiscie podejrzewam ze to borrka
  Profil uzytkownika: kanadolka     
POZNANIANKA


Wpisów: 5
Od: 2007-03-01
2007-04-21 19:03
NIE JESTEM JAKIŚ/AŚ BORRKA!!!!!!

Pisze z Poznania. Mało mnie to obchodzi w co każdy z Was tutaj na forum wierzy. Nareszcie chołota uciekła z Polski i teraz bedzie normalnie w kraju. Od razu widać, że nie znacie przepisów unijnych. Jeżeli Polak zatrudniony w Polsce jest na umowę o pracę, może bezpłatnie korzystać z kursów językowych ale dla Polonii Szwedzkiej to jest nowość bo nie ma głupszych Polaków od tych, którzy mieszkają w Skandynawii. Cóż mało tam słońca i to wszystko wyjaśnia. W Polsce brakuje rąk do pracy więc może ruszycie swoje tyłki i przyjedziecie do Polski posprzątać chodniki i na budowę PRZECIEŻ MACIE W TYM DOSKONAŁE DOŚWIADCZENIE PIONKI!!!!!!
  Profil uzytkownika: POZNANIANKA     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-21 19:10
bardzo dobry tytu tematu ;
i podziwiam,ze caly czas sie go trzymasz
  Profil uzytkownika: pati_sko     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-21 19:19
no to cholota ma wracac, czy dobrze ,ze wyjechala???????????????????????????????? ???????????????









  Profil uzytkownika: karolina68     
ksmx


Wpisów: 11
Od: 2006-06-10
2007-04-21 19:21
Czy admin/kajetan moze sprawdzic numer IP poznanianki? Mam wrazenie, ze wrabia nas jeden klon/troll.
  Profil uzytkownika: ksmx     
Madzia25


Wpisów: 106
Od: 2006-03-02
2007-04-21 19:46
ojjj poznanianka przeginasz troszke

w takim razie zmykaj na te swoje kursy i milego doksztalcania sie
po co tu sie wogole udzielasz?nie trzeba nam tu takich glupoli jak Ty
az mi wstyd ze jestem z wielkopolski,ufff co za ludzie
  Profil uzytkownika: Madzia25     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-04-21 20:12
Na podstawie tak długiej wypowiedzi wnioskuję, że chciałaś się wymigac od odpowiedzi Poznanianka.

Innyni słowy, jednak nie masz mopa samochodzącego.
  Profil uzytkownika: maggie     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-04-21 20:27
Mój mop jest interaktywny.
Wystarczy zaprogramowac żądaną funkcje(zmywanie,odkurzanie,froterowanie) i urzadzenie wyposazone w szereg czujników samo porusza sie i sprząta.
Tak mają sprzątacze w Szwecji! Siedza , piją kawę i gazetki czytają.
Wszystko za niebagatelne pieniądze,ktorych suma zazdrosnikom kością w gardle stoi.
  Profil uzytkownika: blu     
przemislaw
Sztokholm / Poznań


Wpisów: 1068
Od: 2006-03-20
2007-04-21 20:30
Co tu duzo pisac- Stockholm och Sverige to RAJ NA ZIEMI! A tak by the way- to zgadzam sie z Badboy- ze ta cala POZNANIANKA to jakis pic- ktos sobie jaja robi i tyle.
  Profil uzytkownika: przemislaw     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-21 21:14
Jasne ze to jaja, nie traktujcie tego zbyt powaznie
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
dziubek4
Mariehamn


Wpisów: 1409
Od: 2005-04-06
2007-04-21 22:17
poznanianka,a do czego Ci ludzie maja wracac?
Do pracy za 1700zl miesiecznie,do dziur w ulicach,do menelstawa i blokow?do czego?
To ze kursy sa dla tych ktorzy pracuja na umowe o prace to ok,sa takowe,ale ich poziom po pierwsze daje duzo do myslenia,a po drugie one sa tylko dla biednych obywateli,bo odbywaja sie w urzedach pracy!
Ten co ma powyzej sredniej krajowej,lub nie jest zareejstrowany w up,nie ma prawa za free do takiego kursu.
Tobie sie powiodlo,to oki,ale spojz ile ludzi zyje w biedzie w POlsce!

POPRZEWRACALO SIE W GLOWCE KARIEROWICZOM Z POZNANIA!

TO JAKIS eWENEMENT,MUSZE TO OPISAC
  Profil uzytkownika: dziubek4     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2007-04-21 22:47
Ale sie daliscie wypuscic w "maliny" poznaniance.. przeciez nikt przy zdrowych zmyslach nie moze napisac takiego tekstu...oj ludzie ludzie
  Profil uzytkownika: skoczek     
POZNANJANKA


Wpisów: 1
Od: ?
2007-04-21 22:56
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: POZNANJANKA     
dziubek4
Mariehamn


Wpisów: 1409
Od: 2005-04-06
2007-04-21 23:06
poznanianka;'wpisow caly czas 1,a od?
podejrzane,i znow ten sam temat.moglas pozartowqac na inny temat!



P.S:Kogos chyba zabolal moj wyjazd,i szukanie pracy w Szwecji...tak mi sie wydaje?!
  Profil uzytkownika: dziubek4     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-21 23:22
No tak ale jak juz ktos sobie robi jaja to raczej POZNANJANKA a nie POZNANIANKA
  Profil uzytkownika: gigge     
Madzia25


Wpisów: 106
Od: 2006-03-02
2007-04-21 23:25
od dawien dawna ludzie wyjezdzaja za granice za praca ktora jest oplacalna i pozwla im godnie zyc
czy sztuka jest przezyc 30 dni za 500-700zl z braku perspektyw czy wieksza sztuka jest zostawic"wszystko" i wyjechac za granice do pracy za 5 lub 10 razy wiecej?
Rozmawialam ostatnio z lekarzem z Poznania ktory powiedzial ze tez wyjezdza za granice-nie jest glupkiem i szpanerem,skonczyl wyzsze studia,ma wiele lat praktyki i doswiadczenia zawodowego
Kazdy robi to co umie najlepiej ale to ze my tu np sprzatamy,pracujemy na budowach i to nie tak jak w Polsce po 12 godz za grosze tylko za odpowiednie wynagrodzenie to wcale nie czyni z nas takich nieudacznikow jak nas opisujesz i nie znaczy to ze tylko na tyle nas stac.Nie wiem czy ponizajac kogos nie wiedzac nic o nim chcesz sie poprostu dowartosciowac,kto dal Ci prawo jasnie pani oceniac innych ludzi???Czy to nie polskie powiedzenie ze"ciezka praca ludzie sie bogaca"? a nie kradzieza,matactwami,ukladami i przekretami,bo tacy ludzie rzadza teraz Polska!
Jesli to byl zart to glupi,zenujacy i zupelnie nietrafiony,poprostu niski poziom-Twoj poziom!!!!

  Profil uzytkownika: Madzia25     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2007-04-22 00:15
powiew swiezej krwi z Poznania rozczulil mnie do tego stopnia, ze zapragnalem napic sie poznanskiego piwa Lech.
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-04-22 09:55
Ale mysle, ze jednak dobry temat do dyskusji, tylko nie w stylu onetowego forum - jeden na drugiego wyzwisko rzuci i wszyscy sie posmieja - ale jakos kulturalnie.

Wiec ja powaznie pociagne:

1. kursy z pieniedzy unijnych sa czasami organizowane, ale na przyklad nie kazdy mial "szczescie" urodzic sie w Poznaniu (gdzie faktycznie mozliwosc nauki finskiego na przyklad istnieje, na uniwerku chocby), ja na przyklad pochodze z dosc malego a juz na pewno biednego miasta i u nas tak, kurs sie organizuje - tylko czemu mama moja czeka juz od poltora roku na miejsce na angielskim, a doksztalca sie za darmo rodzina prezydenta miasta?
W Szwecji chociaz tez juz coraz bardziej te rodzinne powiazania widac czasami, to jednak tu nie o to chodzi. Mysle, ze jesli ktos uwaza, ze nauka jezyka obcego w swoim kraju jest na rowni z nauka tego samego jezyka w kraju, w ktorym tym jezykiem sie mowi urzedowo, nigdy w zyciu chyba za granica nie byla (taaa, Australia sie marzy), a juz na pewno nie spedzila tam troszke wiecej czasu niz tylko 2-tygodniowy urlop.

2. dudus wspomnial prace za 1700zl - jakbym taka w Polsce miala (jeszcze jak tam mieszkalam), to na pewno bym nie wyjechala, bo za 1700zl w PL mozna zupelnie fajnie zyc. Ludzie, ktorych ja znam, mieli szanse najwyzej na 1100 i to majac na przyklad 3 dzieci przy okazji... Troche inna sytuacja... Mimo to punkt widzenia popieram.

3. Kiedys juz wspominalam gdzies tu na forum (co jednak nie moglo byc tak dawno, bo na calego pisac zaczelam tu dopiero z miesiac temu), oprocz tych, co za chlebem tu przyjechali i sprzataja, i tak sobie zycie juz prowadza i tych, ktorzy pracuja tu w firmach na jakis liczacych sie stanowiskach, tudziez lekarzy czy pielegniarek, jest jeszcze z pewnoscia grupa, ktora przyjechala tu wlasnie na studia Nie uwazam, zeby sprzatanie podczas nauki (jako praca, ktora finansowanie zycie studenckiego mi umozliwi), bylo jakas wielka hanba (jesli w ogole bycie sprzataczka jest jakakolwiek hanba - ostatnio stwierdzilam, ze ja wole ludziom sprzatac niz karmic ich swinstwami w McDonald's, bo kiedy sprzatam to moja praca przynajmniej pozytywne skutki przynosi). Przyjechalam tu, aby studiowac, droga to nie prosta, ani tez nie az tak niemozliwie trudna. Mam za soba poltora roku na jezyk, teraz zaczyna sie juz wykorzystywanie szwedzkiego w materialach szkolnych, na poczatek poziom gimnazjalny, potem beda powoli studia wyzsze. Cierpliwosci miedzy innymi nauczylam sie wlasnie za granica, nie w "kochanej" Polsce.

4. super byloby dowiedziec sie, kto znowu tutaj w onetowym stylu prowokuje, ale prosze, nie wyrzucajmy tematu pozniej (chocby ze wzgledu na to, jak sie rozpisalam, tack)
  Profil uzytkownika: Bailey     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-22 11:40
Bailey ma racje, prowokacyjny idiotyczny (onetowy) wpis moze byc poczatkiem normalnej dyskusji.

Mnie sie wydaje ze najlepsze miejsce to tam gdzie rodzina i przyjaciele a czy to Wyspy Hula Gula czy inny kraj to sprawa drugorzedna. W kazdym razie dle kogos w 'dojrzalym' wieku bo w mlodosci ganialem za szmalem.

Niemniej najlepsze podsumowanie bylo juz na poczatku:
"Każdy jest tam gdzie jest mu lepiej. Nie nam oceniać."
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-22 12:10
Nie napiszę nic głębokiego ale chciałbym zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Można odnieść wrażenie, że patrząc jednostkowo w Polsce zawsze jest przechlapane. Moja propozycja jest taka aby jednak trzymać się faktów, a fakty są takie, że przeciętne wynagrodzenie brutto w Polsce to 2800 PLN:
http://finanse.wp.pl/POD,1 ,wid,8823195,wiadomosc.html?rfbawp=117723 5371.013&ticaid=139cb
Ta średnia skądś się bierze, prawda?

Ponieważ wiele Polaków zarabia nieco mniej to teraz trochę o niskich wynagrodzeniach. W zasadzie można powiedzieć, że to dzięki tak zarabiającym ludziom Polska w ogóle ma wzrost gospodarczy. To co niekorzystne dla jednostki jest korzystne dla rozwoju przedsiębiorstw i wzrostu gospodarczego. Te 7% wzrostu PKB znikąd się nie bierze. Zawsze musi być grupa osób, która jest dojona z takich czy innych względów. Oczywiście nie każdy to znosi więc wyjeżdża za granicę np. do Szwecji. Tak więc z mojego punktu widzenia tym co zostają w kraju należy się szacunek.

Tak było, jest i będzie: migracja za kasą. Obawiam się tylko, że gdy wszyscy tani robotnicy wyjadą z Polski, to wzrost gospodarczy się zatrzyma. Oczywiście stać się tak nie może. Kompensacja "wypływu" taniej siły roboczej za granice (np. do Szwecji) polegać będzie na sprowadzeniu obywateli krajów biedniejszych tj. z Białorusi, Ukrainy czy Kongo-Mongo-Bongo. I w ten sposób wracamy do punktu wyjścia tj. do prawdziwego pochodzenia Polaków za granicą.

Reasumując. Mój punkt widzenia jest taki, że przyszły dobrobyt Polski jest budowany na nieszczęściu pracujących za małe pieniądze Polaków. Inna prawda jest taka, że każdy ma prawo mieć to w dupie.


  Profil uzytkownika: true     
kinkykika


Wpisów: 375
Od: 2006-05-08
2007-04-22 15:04
Zgodze sie...temat do dyskusji...a tak poza tym..Poznanianka...GALOPUJACA ZENADA!

Ja zaczelam wyjezdzac z kraju jako 8latka...i wiesz...bardzo sie z tego ciesze bo operuje kilkoma jezykami..i zwiedzilam troche Europy...mieszkajac w Polsce caly czas...raczej trudno byloby mi to osiagnac.
Chyba jestes troche niedoedukowana..bo polacy za granica to nie tylko praca fizyczna...to znakomicii studenci,profesorowie i naukowcy ktorzy w Polsce nie mieliby szans na rozwoj swych zdolnosci.

ZADNA PRACA NIE HANBI.

  Profil uzytkownika: kinkykika     
POZNANIANKA


Wpisów: 5
Od: 2007-03-01
2007-04-22 15:26
Nie naoisałam, że to był żart. Lepiej popatrzyć na nicki, którę różnią się literami. Ja nie muszę wyjeżdżać z Polski za kasą. Mam ich wystarczająco dużo aby pozwolić sobie na godne życie. Zapracowałam na to w kraju na uczciwych warunkach. Szkoda, że nie czytaliście co myślą o Was Polacy w kraju na forum na www.interia.pl, kiedy "pseudo Polacy" wracali do kraju na Święta Bożego Narodzenia czy też Wielkanocne. Nie dziwcie się teraz tutaj na forum wszyscy, że Polacy w kraju tak o tym myślą. Kiedyś ktoś napisał bardzo ważne zdanie "TEN KTO UMIE SOBIE RADZIĆ W ŻYCIU NIE MUSI WYJEŻDŻAĆ Z POLSKI ABY GODNIE ŻYĆ. PRACA JEST TYLKO TRZEBA UMIEĆ JĄ ZNALEŹĆ BEZ WZGLĘDU NA PŁACE. KTO JEST WYBREDNY TEN ZAWSZE BĘDZIE NARZEKAŁ NA PIENIĄDZE I W TEN SPOSÓB MAMY POLAKÓW II-IEJ KATEGORII, KTÓRZY PSUJĄ OPINIĘ CAŁEMU NARODOWI W EUROPIE"- to są słowa kogo? prof. dr hab. L. B. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ
  Profil uzytkownika: POZNANIANKA     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-22 15:30
a jaki jest cel tego co piszesz?
jest jakies przeslanie?
  Profil uzytkownika: pati_sko     
kinkykika


Wpisów: 375
Od: 2006-05-08
2007-04-22 15:45
Ty wez sie dziewczno ogarnij!Zawsze migracje byly i beda....raz jest fale..pozniej jest cisza...co Ty wogole chcesz osiagnac..robisz za moralizatorke?
...dobre pytanie!...Jest jakies przeslanie?
  Profil uzytkownika: kinkykika     
POZNANlANKA


Wpisów: 1
Od: ?
2007-04-22 16:00
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: POZNANlANKA     
dziubek4
Mariehamn


Wpisów: 1409
Od: 2005-04-06
2007-04-22 16:11
"TEN KTO UMIE SOBIE RADZIĆ W ŻYCIU NIE MUSI WYJEŻDŻAĆ Z POLSKI ABY GODNIE ŻYĆ. PRACA JEST TYLKO TRZEBA UMIEĆ JĄ ZNALEŹĆ BEZ WZGLĘDU NA PŁACE. KTO JEST WYBREDNY TEN ZAWSZE BĘDZIE NARZEKAŁ NA PIENIĄDZE I W TEN SPOSÓB MAMY POLAKÓW II-IEJ KATEGORII, KTÓRZY PSUJĄ OPINIĘ CAŁEMU NARODOWI W EUROPIE"- to są słowa kogo? prof. dr hab. L. B. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ


to niech ten zydowski prof. dr hab. L.B,ktory juz dawno mial odejsc,niech pozyje za taka kase o jakiej powiedzial

"BEZ WZGLĘDU NA PŁACE."

Polacy w Polsce juz sa ludzmi drugiej kategorii,przez takich palantow jak prof. dr hab L.B
  Profil uzytkownika: dziubek4     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-04-22 16:50
Ludziki madre, nie dajcie sie sprowokowac.
Ja sie tylko zastanawiam, co ten wielki pan L.B. wie, skoro studia konczyl jeszcze w czasach socjalizmu (niemalze na pewno) i troszke inaczej ta sytuacja jednak na rynku wygladala, wygrzal sobie miejsce na uczelni kiedy mial szanse, a teraz sie wypowiada...

Jak juz mowilam poprzednio - probowalam ze studiami w Polsce i z praca takze. Wtedy jeszcze wygladalo to gorzej, bo ci co wyjechac mieli, jeszcze nie wyjechali. Najpierw placili rodzice - ktorzy sami jednak pieniedzy nie maja, wiec postaralismy sie o studencki kredyt. Po kolejnym pol roku nie wytrzymalam - ile jeszcze inni beda placic za moje utrzymanie? Wiec wzielam sprawy w swoje rece, co prawda troche szalenie, ale jednak. Ostatnia rata z kredytu w kieszeni (400zl) i wio na Wroclaw! Oczywiscie, pieniadze sie skonczyly szybciej niz je dostalam (niemalze), a pracy jak nie bylo tak nie bylo. Wtedy wlasnie spotkalam sie z legalnym-nielegalnym biznesem. Oczywiscie, taka praca jest za kazdym rogiem, ale czy warto (ponownie odsylam do "meskiego" tematu)? Po paru dniach mialam dosc, ale rachunki trzeba bylo zaplacic. Wiec dociagnelam do 2 miesiecy, potem pieniazki sie pojawily, wzielam i opuscilam to niechlubne miejsce. Znowu rozpoczelo sie szukanie pracy, znowu z tym samym skutkiem co parenascie tygodni wczesniej.
2 miesiace pozniej bylam juz w Finlandii.

Teraz widze po moich kolezankach, ktore au pair za granica byly, ze w duzych miastach prace znajduja, ale... wiekszosc rozpoczyna od mieszkania z rodzicami, a ja juz wspomnialam, ze:
1. pochodze z malego miasta (wiec tam pracy nie ma W OGOLE, a co drugi samochod w swieta czy lato na brytyjskich rejestracjach obecnie - ale za to jak sie bezpiecznie w miescie nocami zrobilo )
2. chcialam sie przeciez uniezaleznic jak najpredzej, nie po to rzucalam studia 3 lata temu, zeby teraz do mamusi i tatusia po pomoc wracac.

I dlaczego mam sie czuc gorsza niz ktos, kto mieszka sobie w Polsce, pracuje sobie za pewnie ok pieniadze (bo wiem, ze Polacy zwykle skacza sobie do gardel z zazdrosci, ale czasami tez moze to byc zwykla zawisc "a ja mam a ty nie, hehe")? Zreszta z Polska nie laczylam jakos swojej przyszlosci nigdy - w wieku 12 lat marzylo mi sie zycie w USA, potem Niemcy na tapecie, no a efektem koncowym trafilam przez Finlandie do Szwecji.

  Profil uzytkownika: Bailey     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-22 17:00
Mnie sie akurat Balcerowicz podoba niezaleznie od tego czy posiada napletek czy nie. Hasla "BEZ WZGLĘDU NA PŁACE" nie stosowal zbyt rygorystycznie w zyciu osobistym (byl w PZPR) co dowodzi elastycznosci pogladow.
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
mika28sg


Wpisów: 97
Od: 2006-04-06
2007-04-22 22:32
Emigracja byla,jest i bedzie.Wyjezdzaja ludzie z roznnych warstw spolecznych,o roznym wyksztalceniu i kwalifikacjach zawodowych,z roznych rejonow kraju i roznych powodow.Nie ma sensu obrazanie tych co opuszczaja kraj jak i tych co w nim zostaja.Praca w pl jest i nawet za dobre pieniadze.Mam w pl brata(30 lat)w swoim zawodzie zdobywa rynek,zarabia pieniadze ,ktorych by w se nie zarobil.Ja pracuje w se w zawodzie nieadekwatnym do wyuczonego,doksztalcam sie w zupelnie innym kierunku,o ktorym jako nastolatka nawet nie myslalam a jednoczesnie poznaje rynek europejski w wyuczonym zawodzie poprzez bezposredni kontakt i wlasne doswiadczenia.Takiej wiedzy z ksiazek nie zdobede.Czlowiek uczy sie cale zycie i zamykanie go w jednym rejonie otwartej Eropy hamuje jego rozwoj.Niektorzy jezdza po swiecie i go poznaja,aby inni mogli o tym tylko poczytac w ich ksiazkach albo pracach naukowych.Kazdy zyje jak chce i ma wlasny punkt widzenia i niech tak pozostanie.Jaki nudny bylby swiat gdyby wszyscy mysleli tak samo...Polska jest jaka jest,inne kraje UE sa jakie sa,wszedzie mozna doszukac sie plusow i minusow w zaleznosci od rozpatrywanej dziedziny.Obrotny,madry czlowiek poradzi sobie wszedzie nie tylko w pl bo nie sztuka jest plywac jak sie ma grunt pod nogami ale nie utonac w oceanie.Poznaniaka zanim cos napiszesz przemysl to dwa razy a potem jeszcze raz.
  Profil uzytkownika: mika28sg     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-04-22 23:59
"Emigracja byla,jest i bedzie.Wyjezdzaja ludzie z roznnych warstw spolecznych,o roznym wyksztalceniu i kwalifikacjach zawodowych,z roznych rejonow kraju i roznych powodow."

To jest rzecz oczywista ale niektorzy nie sa w stanie przyswoic sobie takiej ilosci wiedzy i potem plotą bzdury,ze emigranci to chołota bez wykształcenia.
Obrażanie innych i uchybianie ich godnosci słuzy jedynie chorej potrzebie podniesienia własnego ego,ktore byc może w zakamarkach swej swiadomosci, powoli dochodzi do wniosku ,że zostało się na lodzie.Wiekszosc wzieła sprawy w swoje ręce i o zgrozo może okazac sie ,ze wygrała "los na loterii" w przeciwienstwie do tych co zostali .
Nie wszyscy oczywiscie ale jesli ktos "zieje" taki jadem w kierunku bądz co bądz rodaków mieni się byc w mojej ocenie owym zazdrosnikiem, ktoremu sie nie udało nigdzie.
  Profil uzytkownika: blu     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-23 08:00
POZNANIANKA tys sie chyba z ... na lby pozamieniala. "Zdrada, zdrada, zdrada" To nie zdrada, to wolnosc, zakompleksiona dziewczynko z zapalkami.
Masz tam swoje kaczki, jestes szczesliwa to siedz cicho i sie ciesz z dobrodziejstwa jakie Ci daje 4 RP. Daj spokoj ludziom ktorzy chca stanowic o swoim zyciu. Jesli wg Ciebie ludzie na emigracji sa tacy tepi, glupi i beznadziejni bo nic osiagnac nie moga w kraju mlekiem i miodem plynacym...a Ty taka przy kasie i "dorobiona" (hmm, dyskusyjne) to wykup sobie czas antenowy miedzy wiadomosciami a prognoza pogody w jakas sobote przed kolejna emisja "Szklanej pulapki" i powiedz to swoim rodakom w swoim cudownym, unijnym kraju...obrazisz i rozwscieczysz przynajmniej kilka milionow "sasiadow". Bo conajmniej tyle "patriotow" w piec sekund rzucilo PL w diably i przeprowadzilo sie gdzies w bardziej cywilizowane rejony. Chocby do tej beznadziejnej, pelnej chmur, Skandynawii.
Mnie tam Twoje proby wyladowania frustracji nie zloszcza i nie obrazaja.
Raczej mysle sobie "Oj, cholera, moze gdybym dal dupy i zgodzil sie na ta wojenke jaka jest zycie w PL to zglupialbym w podobny sposob"

Ps. Stadion? Euro 2012? A ja "SE" wole tutaj mieszkania malowac Zabron mi

z usmiechem debila oraz wyrazem twarzy idioty, machajac dwoma lewymi rekoma klaniam sie pieknie
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-04-23 08:45
zreszta jest co za cos - zeby mieszkac w Polsce trzeba miec duzo silnej woli i zeby osiedlic sie za granica trzeba miec duzo silnej woli. W PL ma sie niski zarobek (ci ktorzy mowia o pracy, niech pogadaja z podbeskidziem, lubelskiem, swietokrzyskiem i Mazurami - jest praca?! dla takiego studenta zalozmy, co sobie skonczyc studia chce), ale ma rodzine i wielu znajomych pewnie jeszcze ze szkolnej lawy. Za granica wiekszy pieniadz i mniej strachu o jutro, ale trzeba o wszystko starac sie od nowa, zaczynac od zera, znajomosci nawet od zera zdobywac - i nie wiem, czy ci, co w PL siedza cale zycie a za granica ewentualnie kiedys tylko na wakacjach byli, wiedza, co to oznacza i jakie to "latwe"
  Profil uzytkownika: Bailey     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-23 10:18
Ale spójrzmy trochę inaczej , jak s-f.
Przypuśćmy są lata 2012- 2020.
W Polsce autostrady , stadiony , infastruktura , mieszkań , domów bród i tanio , zarobki zachodnie a nawet lepsze niż zachodnie , słowem robi się raj na ziemi , Polska mlekiem i miodem płynąca.
Załóżmy ,że to pokolenie w Polsce w pocie czoła doprowadził kraj do europejskiej elity.

I co się okazuje?
Korona szwedzka g... warta , nie stać polonusom nawet na weekend jechać do PL , co to dopiero emerytom.

Część ma już dość i chce wracać do PL.
Niech się nie zdziwią jak im powiedzą prosto w twarz , ty se polonusie wracaj skąd przybyłeś ...ciebie nie było jak my w pocie czoła podźwignęliśmy kraj.Chcieliście na gotowe? Woń , wracajcie do tych chmurek na północy.My nie potrzebujemy was.
  Profil uzytkownika: cham     
wiktoria


Wpisów: 35
Od: 2006-07-09
2007-04-23 10:47
ojj cham i poznanianko jesteście żałośni tak czytam ten temat i dochodze do wniosku, że żal mi jest Was.
Jestem ciekawa czy chociaż raz opuściliście Polske w celu lepszego życia?
to co piszecie to jest chyba jakaś abstrakcja. Zastanawiam się dlaczego wszytskich traktujecie jednakowo i wrzucacie do jednago worka?? Polske opuszczają ludzie z bardzo dobrym wykształceniem. Np. My mamy tutaj w Skandynawii dobrych lekarzy, specjalistów Polaków, których Wam w Polsce zaczyna brakować. Czy niezastanawia Was fakt dlaczego również tacy ludzie opuszczają Polske ????
Ja opuściałm Polske rok temu i wiecie co niegdy tego nie pożałuje nawet jak będę czytała jeszcze głupsze wpisy niż Wasze. Mieszkam tutaj sobie spokojnie i nie otaczają mnie takie osoby jak Wy czyli zawistne i zazdrosne. Mam takie mozliwości a którch Wam się nawet nieśniło, a co dla mnie najważniejsze to to że rozwijam sie zawodowo a nie tak jak w Polsce cały czas w jednym miejscu, dlatego przetancie piep.... mi tu bzdury o lepszej Polsce. A ty poznanianko skoro zaczynasz takie teamty, które jak zdązyłaś zauważyć działją na nas jak czerwona płachta na byka to niepisz póżniej że żartujesz bo to mija sie z celem, a my i tak takich ludzi traktujemy jak mniej niz zero.
  Profil uzytkownika: wiktoria     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-23 10:53
Ten sam problem okiem socjologa:
##"Młodzi nie wierzą w Polskę"
Wbrew pozorom wcale nie chodzi tylko o lepsze zarobki. Młodzi ludzie z jednej strony boją się, że nie awansują, a z drugiej, nie widzą dla siebie w kraju perspektyw rozwoju osobistego ani zawodowego. I jest jeszcze trzecia rzecz, którą często podkreślają w swoich wypowiedziach – za granicą panuje kultura bardzo dobrego traktowania w pracy.##
http://www.dziennik.pl/Def ault.aspx?TabId=14&ShowArticleId=41373
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-23 11:35
Wiktoria napisala: Polske opuszczają ludzie z bardzo dobrym wykształceniem.

Oj takie "ładne" podziękowanie Ojczyźnie za wykształcenie

Np. My mamy tutaj w Skandynawii dobrych lekarzy, specjalistów Polaków, których Wam w Polsce zaczyna brakować. Czy niezastanawia Was fakt dlaczego również tacy ludzie opuszczają Polske ????

Tacy "patrioci" jak z koziej d... trąba

Ja opuściałm Polske rok temu i wiecie co niegdy tego nie pożałuje nawet jak będę czytała jeszcze głupsze wpisy niż Wasze. Mieszkam tutaj sobie spokojnie i nie otaczają mnie takie osoby jak Wy czyli zawistne i zazdrosne. Mam takie mozliwości a którch Wam się nawet nieśniło, a co dla mnie najważniejsze to to że rozwijam sie zawodowo a nie tak jak w Polsce cały czas w jednym miejscu, dlatego przetancie piep.... mi tu bzdury o lepszej Polsce.

Egoistka , skok na gotowe


  Profil uzytkownika: cham     
wiktoria


Wpisów: 35
Od: 2006-07-09
2007-04-23 11:56
hahaha napisał co wiedział !!!!!!
wykształciałm sie za swoje pieniądze Państwo nie dało ani złotówki!!!!!
Wiec za co ja mam dziękować?
a Egoistą raczej jesteś TY !!!
  Profil uzytkownika: wiktoria     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-23 13:19
To ty jesteś egoistką do n-tej potęgi olewając Ojczyznę.
Polska nie potrzebuje takich jak ty.Poradzi bez ciebie.Zapamiętaj moje słowa i nie zdziw się , że po latach usłyszysz : spadaj tam skąd przybyłaś od tych którzy w pocie czoła zmienili kraj.

  Profil uzytkownika: cham     
wiktoria


Wpisów: 35
Od: 2006-07-09
2007-04-23 14:10
no proszę patriota się znalazł !!! to lepiej nicka zmień to , którego masz to az nadzbyt pasuje do Ciebie
  Profil uzytkownika: wiktoria     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2007-04-23 14:21
"od tych którzy w pocie czoła zmienili kraj"

zawsze mi się wydawało, że ludzie pracują w pocie czoła, żeby mieć za co żyć i z czego opłacać rachunki, a tu proszę ludzie pracują, żeby zmieniać swój kraj... zupełnie jak w jakiejś pieśni masowej z lat 50-tych, IY RP i wczesny PRL podobną mają mentalność
  Profil uzytkownika: Badboy     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-23 14:38
Jakby porównać mentalność wiktorii czy badboya Szwecja do dziś byłyby biednym krajem gdyby emigrowali masowo w latach 50-tych do USA.Wtedy bieda aż piszczała ale nie , nie uciekali , zakąsali rękawy i wzięli się do roboty.Zmienili kraj a wy na gotowe przyjechaliście.
Czy do Was łbów nie dociera , salwowanie się ucieczką zagranicą poprawi sytuację w kraju? Bo niby jak , jak was nie ma? Nieobecni nie mają racji.Szczury z tonącego statku uciekają pierwsi.Co innego , gdyby Polska była zamożna to nie ma sprawy , granice są otwarte.
Plujecie na kraj a sami spieprzacie.A kto ma zmienić kraj? Krasnoludki?
Jesteście tchórze.
Nie pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: cham     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2007-04-23 14:42
nie musisz pisać od razu o sobie że jesteś "cham", pisz po prostu "niedouczony", proponuję zacząć zmieniać ten stan od jakiejś książki na temat historii emigracji ze Szwecji
  Profil uzytkownika: Badboy     
kasiaaa


Wpisów: 338
Od: 2007-03-01
2007-04-23 14:43
przyjezdzam do polski dwa razy w roku i prawda jest taka widze kto u mnie zostal na osiedlu pijaki-20% 10%-lenie 20%-ludzie pracujacy za ok 1000zl 20%-ludzie ok zarabiajacy ktorym zeczywiscie sie dobrze wiedzie. 30% to ci ktorzy byli madrzy i juz dawno siedza zagranica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!! i zamiaru wracac nie maja!!!
  Profil uzytkownika: kasiaaa     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-23 14:55
chcialam zauwazyc dwie rzeczy dotyczace Szwecji, mianowicie w latach poprzedzajacych lata 50-te nastapil masowy wyjazd do USA z najbiedniejszego regionu Småland Skania , do dzis w Vaxjo jest muzeum i dom emigranta. Liczby musze sprawdzic, ale to byl masowy wyjazd. Dlatego masz w USA nazwy miast Szwedzkich. Potem w latach 50-tych podobnie, wiec do biednych mieszkancow Tatr, mieszkancy najbiedniejszych regionow Szwecji byli wspomagani przez emigrantow zza oceanu. Kiedys bylo bezposrednie polaczenie Geteborg - USA ( nie pamietam jakie miasto).
A sama mam figurki w domu na pamiatke tego. Po drugie, wybrzeze Baltyku okolice Kullaberg np. to bylo regularne szmuglowanie, z Danii.

Faktycznie byla bieda, ten zwyczaj ,ze nigdy nie zjada sie ostatniego kawalka np. ciasta na stole, czy naezy wziac na tyle mala porcje zeby starczylo dla wszystkich to sa wlasnie pozostalosci z okresu biedy.
Polacy sie strasznie nabijaja z tego zwyczaju przypisujac Szwedom skampstwo. A to po prostu bieda wprowadzila taki zwyczaj.
Ale oczyiwscie byli i bardzo bogaci ludzie.
A krol np. w okresie najwiekszego kryzysu, podarowal kolumny marmurowe, mozna je ogladac w parlamencie w Budapeszcie.
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-23 15:02
wogole Polacy maja zwyczaj nabijania sie z obyczajow w Szwecji przypisujac skapstwo itd. a to sa bezposrednie efekty biedy.
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-23 15:13
jeszcze dwie rzeczy: na pewno znacie krecone slodycze z Gränna, w kolorze bialo czerwonym. Zaczela je wyrabiac Matka z Gränna, ktora zostala sama majac x-dzieci. Ludzie, chcac jej pomoc zaczeli kupowac te slodycze, dzis sa symbolem Gränna. Podobna historie maja konie Dalarna, na pewno widzieliscie te czerwone konie z drewna, to z kolei wyrabiali biedni z Dalarna, i reszta Szwecji kupowala ,zeby im pomoc. Zasadniczo w kazdym szwedzkim domu stal taki kon. Dzis tez stoja, juz bardziej jako tradycja.
Tradycja pomocy biedniejszemu zachwala sie.
Dzis np. Greenpeace w calej Skandynawii jest utrzymywany z darow Szwedow, oczywiscie Norwegowie, nie beda placic na organizacje zabraniajaca polowow Wielorybow ale, ze Dunczycy nie placa to mnie zaskoczylo. Malo osob zdaje sobie sprawe ,ze spoleczenstwo szwedzkie jest calkiem hojne. Po tsunami bardzo wiele rodzin ma tzw. wirtualne dziecko w Tajlandii. Wiekoszosc organizacji charytatywnych jest prywatna, utrzymywana z dotacji prywatnych osob.
To moim zdaniem, tez jest jakas pamiatka po przeszlosci.
  Profil uzytkownika: karolina68     
ugrzeczniony


Wpisów: 1366
Od: 2007-01-18
2007-04-23 15:51
rozslawiajmy polka grisar
  Profil uzytkownika: ugrzeczniony     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-23 15:52
Cham i POZNANIANKA maja kompleksy. Nie wyleczycie ich uczac ich historii, ani tlumaczac im ich malostkowosc.
Moze ignorka i smierc naturalna tematu bedzie dla nich najwieksza kara. Bo narazie to wygladaja i zachowuja sie tak jak afrykanskie dziecko ktore mialo okazje pierwszy raz w zyciu zobaczyc snieg...
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
wiktoria


Wpisów: 35
Od: 2006-07-09
2007-04-23 15:59
cham chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz do zycia, wyluzuj. Nie masz prawa obrazac nas za to że wyjechalismy z kraju. Nie pluje na Polske i pluc nie będę. Jak narazie to tylko twoje wpisy są o obrażaniu nas, skoro jestes taki mądry to napisz nam dlaczego ty zostałeś w Polsce.Bo napewno nie po to zeby ją budować !! No juz przyznaj sie że poprostu jesteś tchórz i boisz się wyjechać z kraju, albo poprostu jestes nie douczony i nie znasz żadnego z obcych jeżyków. Zreszta po twoich wpisach widac że mądrością umysłową to ty chlopie nie grzeszysz. Dlatego maja rada na przyszłość nie zagladaj tutaj wiecej na to forum.
  Profil uzytkownika: wiktoria     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-23 16:16
Wiktorio, przeciwnicy obrazajacy sa potrzebni inaczej robi sie takie towarzystwo wzajemnej adoracji w cieplej zupce.


Obiektywnie, to prawda, ze panstwo, ktore ksztalci traci na tym ,ze ten wyksztalcony czlowiek wyjezdza.
Sa to stracone pieniadze, z punktu widzenia polskiego budzetu.
Ale poza, patriotyzmem chwilowym o ktorym glosno sie krzyczy w momencie plucia ideologicznego na PL, patriotyzm nie istnieje jesli przyjdzie do wylozenia jakies gotowki na PL. Oczywiscie ,kazdy ma jakis inny poglad na te sprawe. Zwlaszcza na to, czy zawdziecza cos PL czy nie, czy ma sie rozliczyc z tego, czy tez nie.


A poza tym zawsze beda dwa ugrupowania w PL, jednych korzy rozumieja decyje innych do wyjazdu i druga grupa, ktora wyjazd bedzie uwazala za zdrade.

Jesli chodzi o sama wladze w PL, zaden z dotychczasowych rzadow nie mogl sie uporac z karta Polaka, to tylko dowodzi jak kazda kolejna wladza postrzega tych zagranica- potrzebuje przed kampania wyborcza a potem ma w glebokim powazaniu.
W sumie w tej chwili po raz pierszy czyta sie wystraszone glosy ludzi w PL. TYm razem emigracja jest zagrozeniem dla ich wlasnych dup. Wiec pisza o tym.
  Profil uzytkownika: karolina68     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-23 16:25
##..Czy do Was łbów nie dociera , salwowanie się ucieczką zagranicą poprawi sytuację w kraju..##
Kazdemu normalnemu zalezy o porawienie SWOJEJ sytuacji w pierwszej kolejnosci a kraju dopiero (ewentualnie) wtedy gdy wszystkie swoje potrzeby sa zaspokojone.
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2007-04-23 16:38
Generalnie jest to dyskusja jak ze slepym o kolorach.

Karolina - Nie trzeba nikogo obrazac aby dyskusja byla ozywiona i ciekawa, a nawet zazarta! Wazne sa argumenty a nie personalne ataki i wyzwiska.

Sorrki, ale smiesza mnie te "dyrdymaly" o tym co narod jest winny swojemu panstwu! Przede wszystkim panstwo powinno zapewnic swojemu narodowi NORMALNE warunki zycia, a potem dopiero upominac sie o to co narod jest mu winny! A tak: "Jak Kuba Bogu - tak Bog Kubie!"

Niektorym ludziom wydaje sie, ze istnieje tylko jedna forma emigracji - za chlebem! Im nie wytlumaczy sie, ze jest jeszcze inna, bo innej nie znaja. Wiec tylko szkoda czasu...

Ten, kto mowi, ze w PL mozna zyc rownie dobrze jak np. w SWE, nie bierze jednej, BARDZO waznej rzeczy pod uwage: BEZPIECZENSTWA! Niestety, nadal PL nie dorasta do piet wielu krajom Europy. A to wystarczajacy argument aby do PL nie wracac.
  Profil uzytkownika: dankom     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-23 16:48
Tee, Cham co ty pitolisz chłopie za głupoty, ile ty masz kurna lat ?
Ja pisałem mature w 89tym (duzo spoznioną), ale znam pokolenie "zmieniaczy kraju"...wiekszosc dosć szybko przerzuciła sie na zminianie "własnego tyłka"...
Ot i tak, lepiej zmienią Ją ci, którzy najpierw się po różnych Irlandiach, Szkocjach dość szybko dorbią..a nas Szfedków to ty sie nie czepiaj...my po prostu lubimy tutejszy klimat...i chodzimy na ryby...i raczej wielkiej kasy tu nie zbijemy...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2007-04-23 17:07
Bolek - A co kogo obchodzi co mu tu robimy, dlaczego tu jestesmy itd. To jest nasza prywatna sprawa! Grunt, aby wstydu nie robic, o czym jakos zapominaja NIEKTORZY polscy turysci.

Ciekawe czego tacy wielcy "patryjoci" szukaja na forach POLONIJNYCH? Wkoncu nie brakuje stron polskich, na ktorych mozna sie "wykazac" ...
  Profil uzytkownika: dankom     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-23 17:23
Racja, Dankomku turyści, sezonowa siła robocza...może i część z nich sieje obciach...spotykałem tez i doktorków, którzy sie nie lepiej wiodą..ale....każdy odpowiada za siebie...ja lubie na ryby łazić...i jestem sobą zawsza..Polska...Szwecja..tu czy tam sieję obciach..przynajmniej tak moje dzieciaki myślą
  Profil uzytkownika: bolek1970     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-23 17:36
Widzę po wpisach , że większość myśli o swojej dupie i pluje na Polskę.Uciekacie , nabijacie kabzy obcym a kraj tonie w szambie.Jak kraj wyjdzie na wierzch to nie ma dla was tu miejsca.Byłem w wielu krajach i znam języki(niemiecki, angielski , rosyjski , migowy dla głuchych oraz...szwedzki.Znam Szwecję od podszewki.Dużo polaków robi z siebie idiotów udawając bardziej szwedzkich od samych szwedów.Svenssonlivet : chałupa , volvo , łowienie rybek a sumienie w samotności gryzie i zapija się hektolitrami bimbru bo sverige jest ok (na gotowe) a Polska be.Samotność i tęsknota wasze dusze zżera.A jak jesteście już na weekend w Polsce to pogardzamy wam bo patrzycie z pogardą na krajan , z pychą.Teraz dużo młodych jest w PO i PiS i autentycznie w terenie , żółwim tempie ale zawsze , zmieniamy kraj.Nie liczymy na was , obiboki i wygodnisie.Alleluja i do przodu!
  Profil uzytkownika: cham     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-23 17:54
"...nabijacie kabzy obcym a kraj tonie w szambie...-"
Staraj sie drogi 'chamie' trzymac nos nad powierzchnia szamba i nie lykac tak bardzo, a za za 100-200 lat..
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-23 18:43
Tee, Cham A, PO I PiS to posiadaja 50% tego kraju.,. a inne SLD, kolejne 30 % no i kto po za tym ? To ja juz wole na ryby chodzic....
  Profil uzytkownika: bolek1970     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-23 18:51
Chamku, My nabijamy obcybcym krajom kabze?...hehehehe.Moze wypelniamy luki, ale ...raczej nie zarabia sie w Szwecji milionow "podatkowych" na tych naszych uslogach..ok
Znasz szwedzki , a nie rozumiesz tego ?
To dziwnne...?
  Profil uzytkownika: bolek1970     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-23 19:14
Ty se bolek1970 a łow sobie rybuśki w lasach småland czy värmland , dricka lätt skiku öl , dra handtralla pośród drzew w samotności , pomiaucz jak jävla höga skatter , ponarzekaj jak se nudno , twoja sprawa ale od kochanej Polski wała i z dala , ok?



Hypokryci.
  Profil uzytkownika: cham     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-23 19:26
Kochanienki Chamku, wiesz cos o mnie ?
No co ty pitolisz ?
Ja vist...w vastmanland tak mi sie kurde podobalo jak nigdzie,na rybki.kurde, zlapalem bakcyla..., a co to ma wspolnego z patriotyzmem ?
Wiesz cosik o mojej przeszlosci.?
Moze do Szwecji spieprzelam przed aparatem SB ?
Ile masz lat pytalem, a moze byles tu kiedys i co ?
Kazdy ma swoje zycie , swoja historie ?
Dlaczego Ty masz to oceniac ?
Ja wole lowic ryby i miec swiety spokoj...a latt ol nie pijam...swoje wypilem i to raczej byla Moskowskaja.
pozdrawiam....
  Profil uzytkownika: bolek1970     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-04-23 20:19
Zmieniają kraj...
Jak tak ma ta zmiana wyglądac to trzeba szybciej pakowac walizki...
  Profil uzytkownika: blu     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-23 20:50
CHAM... Zaloze sie ze znasz jeszcze esperanto i jezyk Majow...a wszystko za pomoca jednej polkoli. I to tej nie odpowiedzialnej za jezyki wlasnie...
Choc PL mam gdzies i wrocic nie zamierzam to milo jesli sie pomysli ze tacy inteligentni (i poligloci) zostali tam by w pocie czola zbudowac w 200 lat cos co tu sie nazywa poprostu "normalnoscia"...
Zatem buduj, stary, buduj. I nie zapomnij o tym stadionie dla POZNANIANKI w Poznaniu
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
mateusz_stockholm
brandbergen


Wpisów: 125
Od: 2007-03-01
2007-04-23 20:59
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: mateusz_stockholm     
mateusz_stockholm
brandbergen


Wpisów: 125
Od: 2007-03-01
2007-04-23 21:03
podpisuje sie pod wypowiedzia miki28sg
miak moge co?? ;D
  Profil uzytkownika: mateusz_stockholm     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-23 21:05
Wara wam od Polski kalać własne gniazdo , wara wam , siedźcie tam i zgrzytajcie zęby , patrząc jak ta piękna nasza Rzeczypospolita pięknieje z dnia na dzień.
Nie pozdrawiam i kończę.Nie wracam na forum na jakiś dłuszży czas.
  Profil uzytkownika: cham     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-23 21:13
Jest jeszcze taka oto strona medalu...
Nie ja wybieralem miejsce i czas swojego urodzenia.
Nie specjalnie bylem zachwycony swoim ojczystym krajem, wiec? Wiec jesli mi cos nie gra to wprowadzam korekte. Moja polega na tym ze szukalem miejsca na ziemi innego niz PL.
Czy ja do ciebie Chamie placze ze "SE" tam wolisz mieszkac?
Zatem odj...b sie. Ode mnie.

Ps. "Ide" poczytac wiadomosci z "kraju". Cholera, jak to robie (sporadycznie co prawda) to nigdy niewiem czy jest 1 kwietnia wlasnie, hihi
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-23 21:18
I dobrze...najlepiej nie wracaj wogole.
I wypaluj "SE" futerko wygladajac przez okno jak piekna i tak juz RP pieknieje w oczach
Dla mnie wieksza radocha bylo ogladac po raz trzeci "Pile 3"

  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-04-23 21:30
Coprawda żadna ze mnie patriotka i nawet za bardzo mnie nie intereusuje co się dzieje w PL, zresztą nawet żadna ze mnie Polka w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ale powiem wam, że świnie jesteście tak wypisując bzdury o kraju waszego urodzenia. Rozumiem, że ci świezi zawsze przechodzą "chorobę" adaptacyjną po roku, dwóch od przyjazdu, w stylu,że albo narzekają na Polscę cały czas, albo narzekają na Szwecję, ale to co wy wypisujecie to gruba przesada.

Bądź co bądz urodziliście się w Polsce i nigdy tego nie zatrzecie w życiorysie. A ciekawe co odpowiadacie na pytanie jakiej jesteście narodowości? A może, że jesteście Szwedami, tylko przez pomyłkę urodziliście się w słowiańskiej rodzinie?
  Profil uzytkownika: maggie     
beata
Sztokholm


Wpisów: 1349
Od: 2000-12-18
2007-04-23 21:34
Dankom podobaja mi sie twoje wpisy. Dosadnie i na temat.
Sebastian. Jaw rowniez.
  Profil uzytkownika: beata     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-04-23 21:42
A mnie interesuje co sie dzieje w Polsce i to bardzo,ale może żeby skonczyc z tym "pluciem" na Polakow ktorzy wyemigrowali, z bardzo roznych powodow ,ktorzy tylko dlatego ,ze opuscili kraj(bez względu czy na dłużej czy krocej) są bezwzględnie obrzucani blotem i nazywani zdrajcami, to może poluźnic troszkę wentylek tym rzucającym się "patriotom" i spuscic nagromadzone w nich ,złe powietrze?
Wyjsnianie motywow swojego wyjazdu,tłumaczenie -nic nie daje,rodzi kolejna falę bluznierstw i pomowien-dlaczego wiec nie skorzystac z okazji i nie podziałac im troche na nerwy.?Od razu lżej sie na sercu robi....
  Profil uzytkownika: blu     
beata
Sztokholm


Wpisów: 1349
Od: 2000-12-18
2007-04-23 21:45
Co prawda ja kocham Polske i tesknie wielokrotnie jednak tak jak i Maggie nie za bardzo interesuje sie tamtejsza polityka itp i nie jestem za bardzo na bierzaco.
Nie wstydze sie skad jestem, mowie smiale po polsku ale jak juz wczesniej gdzies pisalam nie czuje sie tu w domu ale i tam tez....Mieszkam w SE 21 lat a dalej szukam, pomimo przyjazdu w wieku nastolatki.
Szczerze, to tez mi zwisa ,co kto mysli po co i na co tu przyjechalam. Kazdy ma prawo wyboru. Wiec siedz Poznianko pod koziolakami i delektuj sie Polska, Poznaniem. Nie marnuj sobie czasu i niezasmiecaj forum Polonii.Ciesz sie, ze los stworzyl ci mozliwosc mieszkania godnie w Polsce.
  Profil uzytkownika: beata     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-23 21:51
Jako "wywolany do tablicy" przez Blue, juz sie tlumacze...
wyjechalem do Szwecji z milosci..do pewnej szwedki, mimo wasow i brzuszka ,zdobylem ja....no i mam boskie zycie w raju...jak by trzeba bylo to bym kombinowal w Polsce,a tak....musze kombinowac w Szwecji....
  Profil uzytkownika: bolek1970     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-04-23 22:03
Bolek1970 nie wywoływałam, ale może dzieki Twojej historii zrozumieją ,ze wyjazd to nie koniecznie ucieczka i zdrada

Poza tym łał! gratuluję.
  Profil uzytkownika: blu     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-23 22:09
Eeeee, wasy szybko zgolilem, a z brzuszkiem walcze od 15 lat.... i sukcey mieszane
  Profil uzytkownika: bolek1970     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-23 22:10
A ja, cholera, nie kocham. I czy przez to ma mnie ktos obrzucac blotem?
Juz kiedys powiedzialem gdzies tutaj. Nie wstydze sie ze jestem Polakiem ale tez nie mam powodu do dumy.
Tyle. Naprawde tak trudno to zrozumiec?

A Cham i POZNANIANKA sa tak samo dla mnie glupi jak i ja zapewne dla nich. Tyle ze mnie sie chce smiac, a oni robia miny obrazonych dzieci
...moze to otoczenie, kraj(obrazy), z TV i radio rowniez, tak na nich wplywaja...niewiem...
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-23 22:13
Zgadzam sie. Bolek jest przykladem ze nie sama kasa jest celem samym w sobie
I pierwsza klasa.
Tyle ze wielu i tak powie ze przyjechal, wykorzystal dziewczyne bo zobaczyl szanse na lepsze zycie.
Cham by pewnie juz w ten sposob spekulowal.
Bo to glupie...
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-23 22:14
Bolek
  Profil uzytkownika: true     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-23 22:16
Generalnie jest to dyskusja jak ze slepym o kolorach

Trudno sie z tym nie zgodzic Dankom. Takie wlasnie ma sie wrazenie czytajac temat.

Jest tez takie przyslowie polskie: "Z chma nie zrobisz Pana" ....wiec odpuscie go sobie.
  Profil uzytkownika: gigge     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-04-23 22:17
Jak maggie madrze napisala, Szwedami nigdy nie bedziecie, wasze dzieci tez nie, moze w 7 pokoleniu.
Polakami tez nie chcecie byc, to kim jestescie?
Obywatele swiata, bezpanstwowcy?
Moze i do Polski ciezko jest wrocic po latach emigracji, moze to i nie ma sensu, chociaz wielu wraca i dzieci emígrantow wracaja.
Wyjezdzanie teraz z Polski tez nie koniecznie ma jakis sens.
Na pewno nie po to, zeby za 50 koron na godzine na czarno w Szwecji pracowac.
  Profil uzytkownika: darsim     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-23 22:21
GIGGIE MA RACJE.

WIEC ODPOSCMY GO...I CALY TEN TEMAT...
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
beata
Sztokholm


Wpisów: 1349
Od: 2000-12-18
2007-04-23 22:26
Poznanianka zamieszanie zrobila dowartsociowujac sama siebie a my produkujemy sie ku jej radosci.
  Profil uzytkownika: beata     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-04-23 22:40
No ja liczyłam ,ze odrobine podniosę i tak juz szalejące u niej cisnienie...
A tłumaczyc sie nikomu nie zamierzam ani udowadniac czegokolwiek.Nie mam sie czego wstydzic ani nikt nie ma powodu wstydzic sie za mnie.
  Profil uzytkownika: blu     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-23 22:50
Każdy ma trochę racji. Emigrantom polonusom zawsze ktoś coś wypowie, przypomni...
Patrioci z nas żadni jednym słowem. Jak zwykle potrzeba jakiejś wojny, głodu, powodzi czy zawalenia każdej jednej kopalni...wtedy jesteśmy zjednoczeni.

Dajmy już spokój...Ja tam jestem za tym aby Polska się wyludniła, może będą ziemię oddawać za darmo
Zostanę ziemniakiem...tfu przepraszam, ziemianinem.
  Profil uzytkownika: true     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-23 23:03
Prowokacyjny wyglup spowodowal dyskusje na sto wpisow, widac ze temat jest 'nabrzmialy'
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-23 23:06
"Handluję na stadionie od 1993 roku. a mój dzień
wygląda tak:
wstaję o 4;20
jadę o do hurtowni o 4:50 około 30 km
z hurtowni na stadion 5:30 około 15 km
na stadionie od 6:00 do 14:00 w każdy dzień
łącznie z sobotą i niedzielą
o 14:30 pakowanie i zamykanie straganu
po 15 jestem w domu i około 2-4 godziny roboty
papierkowej.
wiec pracuje od 5 do 18 godziny- kto z was tak
haruje???
da się przyzwyczaić ale w zime to o 4 , 5, czy
nawet 6 to jest ciemno a najgorsze to są mrozy bo
muszę stać czy mi sie chce czy nie, na -20
stopniowym mrozie ktoś by chciał sie zamienić?

Zarabiam harując około 3 tys zł z czego na gaz
daję 500 zł i haracz 500 zł wiec na czysto jestem
2 tys zł. Z tego utrzymuję dwoje dzieci i zone a
przez te wszytkie lata to sie dorobiłem Forda
Mondeo z roku 1999 na gaz i obie córki posłałem na
studia. Handluję ciuchami legalnie, nikogo nie
okradam i mam marży około plus 20-50 % nie jest
lekko bo trzenba sie nalatać!!
Ale to wszystko robie dla córek i żony i nie
jestem żadnym wieśniakiem co tylko dostanie
paszport w zęby i zasuwa do Irlandii na zmywak.
Mam swoją godność czuje sie 100 % polakiem nie
bedazarabiał na emerytury dla Irlandczyków. Uczę
tez patriotyzmu swoich dzieci.
Polak, 46 lat"


http://biznes.interia.pl/w iadomosci-dnia/news/od-lipca-100-tys-na-b ruk/komentarze,900457,,9417606
  Profil uzytkownika: true     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-04-23 23:06
"może będą ziemię oddawać za darmo"
Juz oddają,wysiedlency sądownie odzyskują swoje"byłe" mienie i panstwo wywala swoich rodaków ,zamieszkałych 30 lat na zbity pysk,na murawę..na zieloną trawkę... to ci dopiero podziękowanie za bycie Polakiem i zycie w Polsce....
  Profil uzytkownika: blu     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-23 23:15
Zal mi faceta ze stadionu, nie przypuszczalem ze zarabiaja tak malo, czy on wogole bedzie mial jakakolwiek emeryture po takiej harowie..
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-04-24 08:32
Poczytalam sobie, co tu sie dzialo od mojej ostatniej wizyty i pozwolilam na przytoczenie paru cytatow:

"Ja wole lowic ryby i miec swiety spokoj.."
Wlasnie to jest pointa! Coraz czesciej to wlasnie jest przyczyna wyjazdu - i jak ktos tu juz zaznaczyl, dla niektorych nie ma innej emigracji niz za chlebem i nie da sie ich przekonac (ograniczeni?)

"Jest jeszcze taka oto strona medalu...
Nie ja wybieralem miejsce i czas swojego urodzenia.
Nie specjalnie bylem zachwycony swoim ojczystym krajem, wiec? Wiec jesli mi cos nie gra to wprowadzam korekte. Moja polega na tym ze szukalem miejsca na ziemi innego niz PL."
Nie jestem zmuszona robic to, co inni mi powiedza. Moje zycie moge sobie przezyc jak mi sie podoba. Ja akurat - jak wielu innych - wybieram zycie w innym kraju, bo... bo tak mi sie podoba!

"Bądź co bądz urodziliście się w Polsce i nigdy tego nie zatrzecie w życiorysie. A ciekawe co odpowiadacie na pytanie jakiej jesteście narodowości? A może, że jesteście Szwedami, tylko przez pomyłkę urodziliście się w słowiańskiej rodzinie?"
urodzilam sie w Polsce, ale nie czuje sie Polka, podrozuje sobie troche i szukam swojego miejsca na ziemi (ludzie znajacy choc troche sytuacje polityczna w PL rozumieja 100%)
kiedys, jak czulam sie bardzo bardzo niemiecka, mowilam otwarcie, ze mnie bocian rzucil za wschodnia granice mojego kraju - a co innym do tego?


  Profil uzytkownika: Bailey     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-24 09:11
Są osoby na tym forum, którym nie podałbym ręki.
  Profil uzytkownika: true     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 09:49
True, chyba ogolnie na przekroju zycia jest sporo takich osob...? I dobrze, swiadczy to o tym, ze mamy jakies przekonania, ktorych sie trzymamy...chociarz ja wyznaje zasade ...."godzenia sie z wrogiem" i "przebaczania tych, ktorzy nas przesladuja"...jakos tak latwiej zyc w blogim pozytywnym nastawieniu...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-24 10:38
Są osoby na tym forum, którym nie podałbym ręki

To lepiej od razu napisz komu nie podasz reki, zebysmy nie byli rozczarowani.
  Profil uzytkownika: gigge     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-24 10:39
....albo raczej niemilo zaskoczeni.
  Profil uzytkownika: gigge     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 10:51
Jest nam czego zazdrościć:

http://facet.interia.pl/wi adomosc-dnia/news/jest-nam-czego-zazdrosc ic,900215

No i Polki są śliczne


P.S. Sverige
  Profil uzytkownika: cham     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 11:22
U mnie kazdy na wstepie ma ten sam kredyt zaufania. Bez wzgledu na poglady i inne, niz ja, zdanie na jakikolwiek temat. Zatem podam reke kazdemu (raczej, wiec niech nikt nie wyjezdza z ekstremalnymi przypadkami)
A co ta osoba potem z tym zrobi to juz jego sprawa...

A ty Cham powienienes byc bardziej konsekwentny w swoich obietnicach...bo inaczej wyglada na to ze lejesz wode jak sie masz wiktor
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2007-04-24 11:49
Polki w SWE tez sa sliczne!

W kazdym kraju znajdzie sie cos do pozazdroszczenia. Pytanie tylko czy wazniejsze jest to, czego im zazdroszcze, czy to, czego im wlasnie nie zazdroszcze. Jesli chodzi o PL, to wszystko czego moge zazdroscic jest przycmione bandytyzmem, ktorego stanowczo nie zycze sobie w swoim otoczeniu w takim wymiarze, jaki jest w PL! Koniec - kropka! Wole jesc plastikowa szynke, ale nie bac sie dziecka do szkoly wyslac samego (znajomym porwali dzieciaka za okup - bo wygladali ta takich, ktorzy "cos maja")! Jak na razie nie ma w PL NIC co byloby wazniejsze dla mnie niz poczucie bezpieczenstwa.
  Profil uzytkownika: dankom     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-24 13:39
Gigge, nie podam reki kazdemu kto zaluje, ze jest Polakiem, kazdemu kto nie czuje, ze jest Polakiem. Rodzicow tych osob rowniez nie chce znac.
  Profil uzytkownika: true     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2007-04-24 14:16
no to masz problem, bo parę miliardów ludzi na świecie "nie czuje się Polakami"

a co z tymi, ktrych bycie Polakiem ani specjalnie ziębi ani grzeje i traktują to jako przypadek, że urodzili się gdzieś nad brzegiem Wisły, a nie w eskimoskim igloo na Grenlandii?
  Profil uzytkownika: Badboy     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 14:28
Sebastain.jow wiesz z kim masz do cyznienia? Z chamem a cham obietnic nie spełnia.

A dankom , bzdury piszesz.Szybciej dostaniesz w Szwecji nożem w brzuch niż w Polsce.A co do szkolnych dzieci to przypomnij zastrzelenie 8 latka w drodze do szkoły w Linköping , zadżgnięcie 7 latka w Jönköping a także zesztyletowanie dziewczynki w przedszkolu w Arvika.A także dzieci dzieciom zgotowali los kijem w vaginę i odbytnicę.Nie bądż taki pewny siebie.Mogę wymieniać jeszcze ale po co?

Nie pozdrawiam pseudopolonosvenssonów.
  Profil uzytkownika: cham     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 14:35
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 14:35
nie w tym watku '
  Profil uzytkownika: karolina68     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-24 14:43
A source said: “We believe he’s Polish and 35 [...]"

A więc nie wiadomo na pewno czy to był Polak.
  Profil uzytkownika: true     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-24 14:47
Ci ktorzy "traktują to jako przypadek, że urodzili się gdzieś nad brzegiem Wisły" pisza w tym watku nieco inaczej niz prawdziwi patrioci: cham i poznanianka. Ciekawe czemu?
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 14:52
po angielsku to znaczy, On jest Polakiem ale nie mamy oficialnego papieru na potwierdzenie tego.
  Profil uzytkownika: karolina68     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-24 15:00
Czyli coś na zasadzie "We believe in God...", a oficjalne papiery są w kościele.
  Profil uzytkownika: true     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-04-24 15:01
nie musimy sie spoufalac... taka typowo polska wypowiedz, swoja droga
a co, nie wolno nie czuc sie Polakiem? a co mi ta Polska dala?
i moich rodzicow prosze sie nie czepiac, bo co im do tego? przeciez nie ich wina, ze sytuacja polityczna jest jaka jest
  Profil uzytkownika: Bailey     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 15:21
nie, True zalezy od tego jakie zrodlo ma ta gazeta, wiarygodne czy nie. Ale, wierzyc, to cos wiecej niz przypuszczac, lub prawdopodobnie. Najprawdopodobniej musieli zciagnac tlumacza do tego goscia. I to pewnie sa podstawy do sutalenia narodowosci. Moim analitycznym polskim mozgiem tak kombinuje. Inaczej napisaliby by wschodnio -europejskiej rasy .
  Profil uzytkownika: karolina68     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-24 15:24
Bailey, zaczynam rozumieć Giertycha....Bardzo się cieszę, że wyjechałaś, mam nadzieję, że na stałe. Dla takich co żyją na zasadzie "tylko brać" rzeczywiście miejsca w Polsce nie ma. Żywię nadzieję, że gdy Polska zacznie dawać, nie wrócisz, a jeśli wrócisz to słomę z butów zostaw w Szwecji.
  Profil uzytkownika: true     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 15:26
true...nigdy nie zrozumiem takich ludzi jak Ty. Zastanawia mnie w takim razie po co tu jestes i ile razy podales lapke takiemu znienawidzonemu ludkowi. A podales na bank wiele razy. Bo nie wierze ze kazdemu Polakowi zadajesz pytanie na wstepie jaki jest jego stosunek do Polski...Wiec?
A jesli bedziesz na tej imprze w sobote to wez "SE" dobrze i z duzymi literami przyczep do czola kartke z nickiem. Wiesz, po co masz potem biegac do kibla co piec sekund i myc chlorem swoje kacze lapki po uprzyjmym przywitaniu sie z kims calkiem spoko, ale majacym w dumie to ze sie urodzil 500 km stad...
To tylko uprzejma rada. Zebys syfa nie zlapal...mozesz ostatecznie na nie nalozyc prezerwatywy.
A oddychasz tez tym samym powietrzem? No bo wtedy moze sie za Michaela Jacksona przebierzesz?
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 15:28
ja mysle ,ze to jest troche bardziej skomplikowane, Bai..pewnie nic Ci nie dala. Ale kiedys komus zycie odebrala , kto za nia sobie walczyl. I to sie robi troche skomplikowane, juz chyba kiedys dyskutowalismy zeby jakos odeseparowac te dwie rzeczy.
Mi tez sie czasem 'buja' to w jedna to w druga strone, ale o ile jestem po stronie forum jak piszecie w kontekscie wypowiedzi chama czy poznanianki o tyle mysle, ze warto zebyscie sie zastanowili zanim z blotem bedziecie szargac Polske.
Polska to, w sumie, cos wiecej niz kraj, w ktorym rodza sie rozne szumowiny.
Nie lubie jak ktos obraza Szwecje, Francje itd. ale nie podoba mi sie tez jak ktos obraza w tym sensie Polske.
  Profil uzytkownika: karolina68     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-24 15:30
Najprawdopodobniej musieli zciagnac tlumacza do tego goscia. I to pewnie sa podstawy do sutalenia narodowosci. Moim analitycznym polskim mozgiem tak kombinuje.

Nie za bardzo masz ten mozg analityczny. To, ze mowi po polsku nie znaczy, ze jest od razu Polakiem, przynajmniej taki wniosek mozna wyciagnac z tego watku i wpisow Bailey. Wieksze jest prawdopodobienstwo, ze to obywatel polski.
  Profil uzytkownika: gigge     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 15:35
co do podawania reki, moj dziadek nie podowal reki rosjanom, uwazajac ich za zdradziecki narod. Ja jestem kosmopolitka. Podam reke wszystkim. Ale widac ,ze nie wszycy mi podadza .

True, cokolwiek tutaj napiszesz, np. dla pani w urzedzie w PL, bdziesz zdrajca, ktory wyjechal zagranice.
Stara madrosc glosi:
wlazles miedzy wrony kracz jak i one.
  Profil uzytkownika: karolina68     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-24 15:36
Sebastianie, pierwszej rzeczy której się tutaj dowiedziałem to to, że nie podaje się ręki. Do dzisiaj nie mogę zrozumieć moich "kolegów" Szwedów dlaczego podanie ręki jest czymś niezręcznym. Na szczęście mam w pracy rusków
Dlaczego tutaj jestem? Bo jakoś wydawało mi się, że wyjazd naukowy do Szwecji będzie ciekawszy niż do UK czy Niemiec.
A jeśli chodzi o pobyt na forum to polubiłem wypowiedzi niektórych osób (w tym ZBC), uważam, że wymiana poglądów nikomu jeszcze nie zaszkodziła.
  Profil uzytkownika: true     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 15:37
dla mozgu to cala dyskusja tutaj jest irracjonalna i mozg nie jest na nia przygotowany
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 15:40
pamietam ,ze szkoly podstawowej te namaszczenie pomiedzy chlopakami z klasy i caly rytual podawania sobie reki, tego nie ma.
Ale ludzie podaja sobie reke. True nie wiem gdzies Ty wyladowal.

Co wiecej przyjaciele, rodzina obejmuja sie- nie caluja.
  Profil uzytkownika: karolina68     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 15:47
co do baileja ...mówiąc "a co mi dała Polska?"
Nie słyszał słów Kennedy'ego : Nie pytaj się co Cię Ameryka dała , a pytaj się co Ty dałeś Ameryce".
I tu się zgadzam z truem , nienawidzę szczurów którzy chcą tylko brać.takich plujących i patrzących z pogardą na Polskę będąc u obcych nie pozdrawiam
  Profil uzytkownika: cham     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 15:49
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 15:50
Nie wrózyłem wiele dobrego temu wątkowi, ale teraz to juz Onet zupełny...ludzie...zastanówcie sie !!! Zyjemy w 21 wieku, a tu co poniektórzy mają takie argument jakby dopiero co flaszkę z Zagłobą pili...Pare kubełków zimnej wody sie wam na głowy należy...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2007-04-24 15:57
Ciekawe, ktore z nas moze przytoczyc wiecej przykladow chociazby z ostatniego miesiaca (biorac pod uwage chociazby porownywalne regiony!)?! TYLE czasu to ja nie mam! Powodzenia!
Ja pozdrawiam wszystkich, bo tak mnie wychowano w PL, i SWE jakos tego niezmienila. Jak widac czasy w PL sie zmienily....
  Profil uzytkownika: dankom     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 16:01
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-24 16:10
Lowelas, masz prawa autorskie na te teksty? Bo jeśli nie to sobie niektóre zwroty pożyczę, mogę? Najbardziej podoba mi się ten o bocianie.

Ale generalnie rzecz biorąc masz rację.
  Profil uzytkownika: true     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 16:12
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 16:20
Jeśli pamiętacie, to to samo co lowelas napisałem pare wpsów w tył...., ale trzeba bardziej dosadnego języka aby ktos coś zajarzył...
Dokładnie tak od 15 lat niby jest jakis tam wzrost..kosztem społeczeństwa...a wiele dzedzin stoi, a nawet się cofa i co tu qurde zmieniac ??
Najlepsza zmiana to wyjazd tych kilkóset tysięcy młodych...bo to jest prawdziwe wiadro zimnej wody dla rządu, po za tym już teraz fachowcy w Polsce otrzymuja oferty pracy na o wiele lepszych warunkach(w tym finansowych) niz np. 2 lata temu.
Ja nie wiem czego Ci "odnoszący sukcesy" rodacy sie boją ??? Być może tego , że stolarzowi, murarzowi czy hydraulikowi będą musieli płacic w Polsce stawki zbliżone do europejskich ???
Jak dla mnie, po raz kolejny powtarzam ...cała ta masowa emigracja to zjawisko dla Polski bardzo dobre!!!
  Profil uzytkownika: bolek1970     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 16:27
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 16:31
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: cham     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 16:39
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 16:40
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 16:43
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-24 16:43
Cham ma tyle racji ile poczciwego języka...
  Profil uzytkownika: true     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 16:48
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 16:50
Hehehe, no to masz po co Cham tam siedziec i "budowac"
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 16:55
lowelas14 , nie przyjedziesz bo cię stać już nie będzie , będziesz miauczał o jak mocny złoty jest czy już polskie euro a koronóweczki do d...
A jak uda ci się to z piętnem piłata , obywatelem III kategorii , tylko stróżem publiczynch pisuarów zostaniesz i klopy czyścić
  Profil uzytkownika: cham     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 16:57
Cham ty masz jakies poczucie rzeczywistosci? Wiesz gdzie jestes i jaki mamy rok?
Tak tylko pytam bo moze sie tak nieladnie okazac ze smiejemy sie z chorego czlowieka...
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 16:58
no, tak, ale Bolek, nie powiesz mi, ze to tak sie dzieje bez udzialu spoleczenstwa, dla mnie polskie spoleczenstwo kompletnie sie skompromitowalo biorac w 30% udzial w wyborach. I nie ma prawa narzekac- w tym Lovelas ,
jezeli poczytacie jakiekolwiek raporty na temat demokracji, korzystania z niej itd. to wynika z nich jasno: Polacy nie zdazyli sie nauczyc demokracji, czyli prawa krytyki -tego sie nauczyli, ale prawa wyboru- tego sie nie nauczyli.
A w koncu jest w PL paru uczciwych ludzi.
  Profil uzytkownika: karolina68     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 16:58
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 16:59
a poza tym, jak podkreslaja wszystkie raporty nei ma czegos takiego jak spoleczenstwo polskie, jest zas zgraja ludzi, w ktorej kazdy ciagnie w swoja strone i nie potrafi wspolpracowac z sasiadem.
  Profil uzytkownika: karolina68     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 17:00
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 17:01
Lovelas..przynajmiej z kibli, nie bedzie smierdziec gorzej z sal sejmowych .
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 17:02
ale wiekszosc nie brala i to z tego.
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-24 17:04
Lovelas, widziales te oko przy pierwszym wpisie, prawda?

Ja mysle, ze sytuacja w PL jest tragiczna, jesli chodzi o spoleczesntwo, do tego kosciol, ktory moglby jakos laczyc jeszcze dowala swoje podzialy.
  Profil uzytkownika: karolina68     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 17:08
wiesz co sebastian.jow chyba zatrzymałeś się na poziomie głębokiego PRL-u.
Polska :mamy 2007 r. , kraj UE , NATO , nieobawem Schengen , organizator Euro2012 i autostrady , waluta € w 2012 , F-16 , Tarcza i rakiety Patriot, bazy USA , wzrost gospodarczy , zaostrzone prawo karne...
  Profil uzytkownika: cham     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2007-04-24 17:10
Juz teraz wiem, dlaczego w PL jest jak jest!
Oto mamy tu przyklad Polaka-patrioty, ktory buduje PL!

  Profil uzytkownika: dankom     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 17:15
Karolina...ja juz raczej wierze w Szwedzki komunizm bardziej niz w Polska demokracje...cytujac Staszewskiego .."Nie wierze tym kurwom jak psom !"..i to raczej w moim przypadku dotyczy wieszości polityków, w wiekszosci krajów...Po 20 latach nie zmieniłem zdania...Punk's not dead...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 17:15
Ciekawe rzeczy opowiadasz. No tak, autostrady...gdyby nie Euro to za 5 lat nadal byloby w calej PL tyle kilometrow autostrad co w samym Sthlm...
UE...Kaczki robia wszystko zeby nas stamtad na zbity ryj wyrzucili za lamanie jej praw...
NATO...yhy...
O prawie karnym to ty lepiej nic nie mow.
O wzroscie gospodarczym rowniez. Taaa, pnie sie w gore, pedzie jak oszalaly!!!

...a walute mam w dupie


  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 17:21
No ale od Polski dostałem piękny prezent...wiocha w , której sie urodziłem nie miała do 90tego roku drogi asfaltowej, na dzien dzisiejszy metr ziemi koszuje tam 200 USD, dostałem po dziadku 1,5 hektara....sami rozumiecie...teraz moge chodzic na ryby, a przyszłosc finansowa moich dzieci jest zapewniona...
I co Cham, zazdrościsz ??? Bo mi tam lata to koło nosa..., w Szwecji biore i tak wszystkie socjale możliwe...czemu nie..nie wyrabiam opinii Polakom...po prostu pie...e system ogólnie...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 17:21
widzę po wpisze, że bolek1970 to polakożerca i zdrajca

  Profil uzytkownika: cham     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 17:32
...rece opadaja
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 17:36
polnofob i zdracja,komuch....i kto jeszcze, moze mi jeszcze żydowskie pochodzenie wytkniesz ? No pewnie każdy, kto słucha Kazika to zdrajca...zaskocze Cie nie przepadam za nim ale czasem cos facet z sensem powie...np. Nawet jesli nie wierzysz w Boga to żyj tak jakby On istniał...
Ludzie tacy jak ty sami sie grzebią, swoim brakiem kultury wypowiedzi, brakiem argumentacji itp. Najlepsze co moze zrobic to wyzywac od różnych...o kurde co za bohater !
Oj chamie, chamie lecz sie...bo niedługo będzie za pózno...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 17:37
...ja mysle ze juz jest
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 17:43
do bolka1970 , który pluje na kochaną Polskę trzeba być chamem
  Profil uzytkownika: cham     
ugrzeczniony


Wpisów: 1366
Od: 2007-01-18
2007-04-24 17:48
umówcie sie na walenie, i po sprawie,
  Profil uzytkownika: ugrzeczniony     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 17:53
Tee, Cham zacytuj mi, gdzie pluje na Polske ? Kochanieńki czytaj uważnie...ja wychwalam ojczyzne pod niebiosa...ostatnio nawet na Jasnej Górze byłem...a Ty co robisz dla swojego kraju ?( ...ask:what U can do for your country ? cyt.J.F.Kennedy)
  Profil uzytkownika: bolek1970     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-24 17:56
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: true     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 17:56
ugrzeczniony, walenie ??? znaczy wyborowej ??? Ja ostatnio sie ograniczam...a co do rękoczynów to mam zasade "lepiej spieprzac co sił w nogach"...
No to będzie zdrajca i tchórz teraz...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 19:16
Wioska Bolka1970 jest przykładem olewania kraju.
Opowieść o wiosce "bolek" i wiosce "cham".
Urodził się bolek wiosce bolek , dorósł i zobaczył syf : przez wioskę droga błotnista . Bolek i im podobni powiedzieli ale kurwa syf , kiła i mogiła i spieprzyli na gotowe do chmurek na północy.Zostawili w wiosce biednych , schorowanych , motłoch i mohery.Po latach od czasu do czasu odwiedzają wiochę i widzą z pogardą , ale szambo i syf , nawet droga jest jeszcze błotnista.Tfu i wracają.
A teraz wioska cham.Cham dorasta: też syf , kiła i mogiła i droga przez wioskę błotnista.Cham i im podobni powiedzieli , kurwa trzeba coś zrobić , ci co mieli pieniądze zakąsali rękawy , a ci którzy nie mieli wyjechali zarobili i szybko wrócili.Stworzyli komitet obywatelski , sołtys .Zrobili drogę asfaltową , oświetlenie , szkołę ogrodzili by dzieci nie wpadały pod auta.Ciężko jest ale poziom życia podniósł się.Na ile mogą starają się pomagać biedniejszym i schorowanym.A dewoci mniej odmawiają zdrowaśki.A złodzieje za kratki.Idziemy na wybory i wybieramy dobrych znanych uczciwych ludzi na rząd wsi.

I kto tu jest świnia , a kto tu patriota?

Gdy Polska stanie na nogi , na poziomie - wtedy można z czystym sumieniem wyjechać na stałe , studiować , łowić ryby.I nie ma żadych kontrowersji , tak jest na Zachodzie.Póki co - emigracja nie rozwiąże bolączek kraju.Takie jest moje zdanie , jestem przeciwnikiem emigracji z egoizmu i na gotowe.
  Profil uzytkownika: cham     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-24 19:34
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: pati_sko     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 19:45
widać pati_sko , prawda w oczy kole i uderzam w sumienia.
  Profil uzytkownika: cham     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 19:46
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 19:49
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
ugrzeczniony


Wpisów: 1366
Od: 2007-01-18
2007-04-24 19:49
hamie zapominasz ze "mopowicze" rocznie wysylaja do kraju okolo 4 miljardy euro...
dzieki temu napedzaja gospodarke, kupuja mieszkania, remontuja domy,gospodarka idzie do przodu ,nawet najwieksi nieudacznicy obecnie moga dostac robote w Polsce,1/3 fachowców wyjechala i zwolnila miejsca pracy,
na EURO 2012 duzo wróci i otworza smallbiznes
  Profil uzytkownika: ugrzeczniony     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 19:52
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 19:58
Właśnie piszę o tych , którzy wyjechali i szybko wrócili na wieś , inwestują itp.Nic nie mam do nich ale do tych malkontentów , którzy wyjechali i palcem nie kiwnęli.A jeszcze więcej mam w pogardzie tych typu lowelas14 , którzy tylko czekają na lepsze czasy w Polsce kosztem potu innych.Egoizm nad egoizmem
  Profil uzytkownika: cham     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-24 20:02
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: pati_sko     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 20:07
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: cham     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 20:12
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 20:15
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 20:16
lowelas14 , bądź egoistą i nie pomagaj swojej matce , żonie , synom jak cierpią , chorują , nie kupuj im lekarstw , dobrze ?



  Profil uzytkownika: cham     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 20:19
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 20:22
To walenie jest dla ciebie i pamiętaj nie kupuj lekarstw dla twojej rodziny jak chorują , bo musisz być egoista.
  Profil uzytkownika: cham     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 20:25
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 20:25
Chcialoby sie cos dodac...az palce swedza...ale CO?
Cham sie rozkrecil, nakrecil, skrecil i tyle. Tepe to, typ goscia co to swoje frustracje wylewa na innych.
Apeluje!
OLEJMY FRAJERA. Zakonczmy te smieszna dyskusje. Odgrazal sie ze opuszcza to forum na jakis dluzszy czas. Przypeletal sie juz w kilkadziesiat minut pozniej.
A tak? Przylezie raz - NIC, ZERO ODPOWIEDZI, drugi raz - TO SAMO.
Da se chlopak spokoj i przynajmniej ten czas wykorzysta na naprawe jakiegos plotu, albo inny uczynek wykona w stylu "niewidzialnej reki" tudziez nauczy sie nowego jezyka obcego.
On taki porzadny, prawy, wyksztalcony, madry...a my, podla rasa podpolakow za granica, dupe mu zawracamy.
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 20:25
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 20:28
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 20:31
No ja w zasadzie tez sie dobrze bawie czytajac te brednie...
to co Iza? Wywal ten wpis wczesniejszy i bawimy sie dalej, hehehehe.
Zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaabawa!!!!!!!
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 20:32
sebastian.jow , boli sumienie , no nie?

Bränn mindre sprit hemma i Sverige , drick mindre , älska Polen mera , gör ngt mer för Polen!

Pa , na razie.
Wstąpie tu za jakiś czas sprawdzić czy plujących jadem na Polskę jest mniej

Dobranoc!
  Profil uzytkownika: cham     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 20:33
Cham to dawaj jakiegos kolejnego genialnego teksta. Tylko z pamieci, nie pomagaj sobie encyklopedia czy slownikiem...
A moze nasz zwyzywasz po szwedzku? Tak teraz, zaraz, natychmiast.
Prosze w imieniu swoim i mojego alter ego
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 20:34
Ja nie mam sumienia. Stary satanista jestem. Z dolu dostalbym nagane gdybym okazal choc cien skruchy i sumienia
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 20:35
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 20:36
Tez mi to przyszlo do lba...ze bedzie mozna powspominac co poniektore zdania
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 20:37
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-04-24 20:39
seba, "to co Iza? Wywal ten wpis wczesniejszy i bawimy sie dalej, hehehehe."

nawet mi cie nie chce czytac tych wszystkich wypocin w tym temacie, ktory zreszta mowi sam za siebie "ale bzdury"
  Profil uzytkownika: iza     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 20:53
lowelas14

Wpisów: 384
Od: 2006-06-14 2007-04-24 20:25
--------------------------------------- -----------------------------------------
poza tym..u mnie wszyscy zdrowi

Jesteś pewien? Cierpliwości...
A jak ktoś w przyszłości u was będzie miał coś , czego nie życzę , to nie pomagaj , nie kupuj lekarstw , dobrze? Pamiętaj , bądź egoistą.

Pa.
  Profil uzytkownika: cham     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-24 20:54
do przeczytania:
http://www.wlochaty.most.o rg.pl/droga_oporu.html#rzeszapospolita

do posluchania:
http://www.youtube.com/wat ch?v=UjggAGnA6VI


  Profil uzytkownika: pati_sko     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-24 21:00
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2007-04-24 21:13
___"TEN KTO UMIE SOBIE RADZIĆ W ŻYCIU NIE MUSI WYJEŻDŻAĆ Z POLSKI ABY GODNIE ŻYĆ. PRACA JEST TYLKO TRZEBA UMIEĆ JĄ ZNALEŹĆ BEZ WZGLĘDU NA PŁACE. KTO JEST WYBREDNY TEN ZAWSZE BĘDZIE NARZEKAŁ NA PIENIĄDZE I W TEN SPOSÓB MAMY POLAKÓW II-IEJ KATEGORII, KTÓRZY PSUJĄ OPINIĘ CAŁEMU NARODOWI W EUROPIE"- to są słowa kogo? prof. dr hab. L. B. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ____

- wypraszam sobie Poznanianka, ale ja tego nie powiedzialem. Nie wiem skad masz ten cytat-sprobuje dojsc do tego - a konsekwencje jak wiesz moga byc straszne.
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 21:18
pati_sko anarchista , w jantelagens Sverige?
Oj jak cierpieć musi.
Nie współczuję.
Dobrze mu tak.
  Profil uzytkownika: cham     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-04-24 21:20
O Boże! teraz to juz jest ubaw totalny
  Profil uzytkownika: blu     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2007-04-24 21:41
Co on z tymi lekarstwami?! Moze sam przedawkowal?....
  Profil uzytkownika: dankom     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-24 21:42
Rzeczywiście ale ten totalny ubaw z lowelasem i pati_sko
zrobiłem z nich durniów bo kto z chamem dyskutuje?


przednia zabawa



  Profil uzytkownika: cham     
Leszek B.


Wpisów: 1718
Od: 2004-08-02
2007-04-24 22:00
____Byłem w wielu krajach i znam języki(niemiecki, angielski , rosyjski , migowy dla głuchych oraz...szwedzki.____

a jak to powiedziec po glucho-niememu - mam silne kompleksy z powodu moich silnie zakorzenionych (choc zgolonych wprawdzie) Genetycznych Wasow, zawsze chcialem wyjechac do Rajchu sie dorobic, mam w dupie polske, a bzdury o budowaniu ojczyzny w pocie czola ledwo mi przez palce przechodza... ??? - prosze, powiedz...

ja mysle, Chamie, ze migowym dla gluchych porozumiewa sie w chwili obecnej wiekszosc polskich politykow podczas debat sejmowych - ja w takich momentach zawsze sciszam tv i senatorzy wygladaja wtedy rzeczywiscie glucho....

daj spokoj Chamie, chcesz to Ci jakos pomoge wyjechac, zarobisz troche grosza i wrocisz na gotowe, co bedziesz w pocie czola Ojczyzne budowal jak zrobia to za ciebie bialorusini i chinczycy...
  Profil uzytkownika: Leszek B.     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-24 22:03
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan)]
  Profil uzytkownika: pati_sko     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 22:10
Właśnie kupiłem częsci do autka, na Bielanach pod Lidlem...za 10 % ceny warsztatowej...
Może to ty Cham, byłes tym gostkiem...bo on tak co chwila ku...,chu...to jest właśnie Twoja Polska...ludzie co na allegro sprzedaja towary po 50 % ceny ze sklepu...niby gostek ma 1200 PLN na reke, jezdzi BMW. Jak to jest ??? To jest Polska ...tu wsyzstko mozliwe....
Nie dzieki wole kraj, gdyie yasdz sa jasne...nawet dla bolkow...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-24 22:18
Nie no opad szczeny
Qrwa, dawno takiej debaty nie bylo. I takiego cyrku
Cham(ie) - mam pytanie. Ile masz lat? Bo raz wyobrazam sobie ciebie jak obrazonego 10-latka, by za chwile zobaczyc cie jako zgorzknialego i przegranego 70 latka w moherowych kapielowkach i orzelkiem przybitym do czola gwozdziem (odwrotna strona...ten gwozdz)
Wiec jak to jest?
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-24 22:26
Klawiatura fiksuje...
Nie dzięki wolę kraj, w którym sa jasne zasady...
Jednocześnie jestem tylko knsumentem...więc jak najwięcej za jak najtaniej...skrupołów brak
  Profil uzytkownika: bolek1970     
dziubek4
Mariehamn


Wpisów: 1409
Od: 2005-04-06
2007-04-24 22:45
cham

Wpisów: 50
Od: 2005-10-03 2007-04-24 17:08wiesz co sebastian.jow chyba zatrzymałeś się na poziomie głębokiego PRL-u.
Polska :mamy 2007 r. , kraj UE , NATO , nieobawem Schengen , organizator Euro2012 i autostrady , waluta € w 2012 , F-16 , Tarcza i rakiety Patriot, bazy USA , wzrost gospodarczy , zaostrzone prawo karne...


idiot!!!!!!!!!!!!!!!
moze Tobie na wsi,zycie sie polepszylo chamie/buraku,ale ludzie z miasta maja ambicje,i nei chca w gownach sie babrac tak jak Ty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Profil uzytkownika: dziubek4     
dziubek4
Mariehamn


Wpisów: 1409
Od: 2005-04-06
2007-04-24 22:58
, kraj UE , NATO , nieobawem Schengen , organizator Euro2012 i autostrady , waluta € w 2012 , F-16 , Tarcza i rakiety Patriot, bazy USA , wzrost gospodarczy , zaostrzone prawo karne...

UE,rowne marchewki,brak oscypka,itp
NATO,gina nasi w imie czego?Allacha,Busha?Czy wiz ktorych nam nie zniesiono?
euro 2012?napewno nie Ty na tym zarobisz!!!!!!!!!!!!!!!

Autostrady....,no oki,buduja,ale nie dla nas!!!!W koncu po czyms musza dojechac europejczycy do terenow wykupionych w naszym kraju,wiec buduja je dla siebie!!!!!1

Waluta?Przelicznik towarow bedzie taki,jak teraz waluta polska do euro!!!


F-16hahaahaaahaahahaah
STARE ZDEZELOWANE PUDLA ZA KASE,TO BYLA PORAZKA MOJEGO ROCZNIKAPolacy to glupi i latwowierny narod,ktory robi wysypisko zlomu w swoim kraju!!!!!!!!


Tarcza i rakiety,oraz bazy USA.Zeby Ci bomba na glowe nei spadla,bo poprzez takie inwestycje my jestesmy pierwsi na celowniku!!!!!!!!!!!!!!


Wzrost gospodarczy z czego?z taniej sily roboczej?z braku wyjscia,jezeli chodzi o inna prace?


zaostrzone prawo karne...


To jest jednyny plus,jaki wymieniles!!!!!!!!!!
  Profil uzytkownika: dziubek4     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-25 00:36
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-04-25 00:45
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-25 07:32
no to ja w lulturalnieszy sposob napisze:

cham,czy ja z toba dyskutowalam???
czy ty jestes zdrowy na umysle???

  Profil uzytkownika: pati_sko     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-25 07:36
"kulturalniejszy" mialo byc
  Profil uzytkownika: pati_sko     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-25 09:19
O Boże! teraz to juz jest ubaw totalny

Ubaw? Ja nazwalbym to zalosna dziecinada. Jakos juz po kilku wpisach na poczatku tematu mialem przesyt tej dyskusji a poziomu nawet nie ma co oceniac. Mam tez wrazenie, ze wielu tutaj jeszcze nie doroslo do dyskusji a zwlaszcza na taki temat jak ten. Argumenty po obu stronach nawet nie siegaja wyzej niz szosta klasa podstawowni nie mowiac o slownictwie.
  Profil uzytkownika: gigge     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-25 10:22
Pod koniec dyskusji nasi 'kosmopolici' dostosowali poziom do rynsztokowej dwojki patriotow
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
blu


Wpisów: 2594
Od: 2006-02-06
2007-04-25 19:09
Gigge ubaw to był w związku z postem LeszkaB i Jego sprzeciwu odnosnie jakoby Poznanianka uzyła i przypisała Mu słowa ,ktorych nigdy nie wypowiedział .Tylko niestety nie udało mi sie zamiescic posta zaraz po Jego notce ,bo ktos tam mnie uprzedził i wyszło nie to co miało...coż trudno...
  Profil uzytkownika: blu     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2007-04-25 22:13
a o co wlasciwie chodzi
  Profil uzytkownika: monilka     
ugrzeczniony


Wpisów: 1366
Od: 2007-01-18
2007-04-25 23:29
"ale bzdury" totalne dno
najglupszy temat roku!
natychmiast zamknac lub
przeniesc do 3po3
  Profil uzytkownika: ugrzeczniony     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-04-26 00:28
chodzi o to, ze polscy patriotyczni extremisci i emigracyjni anytpolscy extremisci wyzywaja sie od chu...i bluzgaja na siebie nawzajem. pierwszym wydaje sie ze zyja we wlasnym raju, a drugim ze w svensonskim, co jest w sumie pomieszanie z paplataniem, poniewaz szwecja to zbiedolona komuna a polska to cala geba paleokapitalizm...no coz bracia i siostry... czas wracac na ring
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-04-26 07:39
1. nie bluzgam na Polske ogolnie, tylko z mojego wlasnego punktu widzenia kraj mi sie nie podoba i nigdy nie podobal, mieszkac tam nie chce i nikt mnie nie zmusi, ale wiem przeciez, ze sa osoby, ktorym sie tam podoba - i niech mieszkaja, bo najwazniejszym w zyciu jest odnalezc wlasne szczescie.

2. Kennedy i tak dostal kulke w leb

3. Kazdy umiera za to, za co chce - wiec jak komus sie podobalo umierac za kraj to sobie umarl/walczyl, ja sobie o cos innego w zyciu powalcze, chocby o rownouprawnienie Albo o lepsza przyszlosc dla moich dzieci.

4. Nie mam pojecia, co niby nielogicznego/glupiego jest w takim punkcie widzenia.

5. Do PL nie chce wracac nawet jakby tam bylo dobrze, bo zawisc i zazdrosc to cechy narodowe, co jednak nie zmieni sie tak szybko i wydaje mi sie, ze predzej wlasnie umre niz to sie zmieni. A wiec "dobrobyt" w kraju mnie juz dotyczyc nie bedzie. Jak mi sie w Szwecji przestanie podobac, to sobie gdzies indziej pojade - swiat jest wielki
  Profil uzytkownika: Bailey     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2007-04-26 09:56
Swiadomie sie do tej dyskusji nie wlaczalem.
Jestem w zlym humorze.
Ale, gdybym napisal, co mysle o takich, jak ty, Magnificencja musialby mnie zabanowac.
Na stale.
Tak dobrze mysle.
Tak cie cenie.
  Profil uzytkownika: Borrka     
dziubek4
Mariehamn


Wpisów: 1409
Od: 2005-04-06
2007-04-26 10:58
borrka,pakuj zabawki i dawaj na ognisko.bedzie fajnie
  Profil uzytkownika: dziubek4     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-26 11:49
Wiekszosc ludzi ma sentyment do swego kraju ale nie wszyscy. Nie mamy wplywu na nasze uczucia i obrazanie sie na kogos ze lubi co innego niz ja jest bez sensu.
Niektorzy nawet mowili, (Zydzi 68) kocham ten kraj ale bez wzajemnosci
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2007-04-26 18:56
Ludzie, przecierz wiecie, ja tam lubie sie posprzeczac...ale aby cos komus udowadniac ???
Niech sobie zyje w swojej blogiej glupocie....tak jak ja...
Pozdrawiam wszystkich i zmieniam nick na pozytywnienastawiony
  Profil uzytkownika: bolek1970     
beata
Sztokholm


Wpisów: 1349
Od: 2000-12-18
2007-04-26 19:18
  Profil uzytkownika: beata     
bao


Wpisów: 9
Od: 2007-03-01
2007-04-27 02:09
Ty się Bailey ciesz że ktoś za ten kraj chciał umierać bo byś dzisiaj mówiła i myślała po, choćby rosyjsku. Wtedy twoje możliwości wolnego wyboru kraju pobytu byłyby znacznie zmniejszone.

Są narody które nie mają swoich krajów - bo poprzez brak miłości do ojczyzny nie jest im to dane. Weźmy pod uwagę takich Kurdów bądź Palestyńczyków. Ty przynajmniej masz kraj pochodzenia na który możesz teraz sobie srać. Ciesz się tym. Nie zapomnij wytrzeć swojej antypolskiej mordy - albo dupy, wedle uznania.

To miło że czułaś się niemiecka, ciekawe czy Niemcy tak ciebie postrzegali? Wątpię.





  Profil uzytkownika: bao     
dziubek4
Mariehamn


Wpisów: 1409
Od: 2005-04-06
2007-04-27 03:56
Weźmy pod uwagę takich Kurdów bądź Palestyńczyków.

Palestynczycy chyba maja gdzie mieszkac!?
  Profil uzytkownika: dziubek4     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-04-27 10:23
i po co po mnie jedziesz? dlatego, ze ci nie moj punkt widzenia nie podoba?
ja sie nie czepiam "patriotow na wygnaniu"

tylko dlaczego teraz za granica zamiast w Polsce robia?
  Profil uzytkownika: Bailey     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-27 11:14
Chamskie brednie o "antypolskiej mordzie" zwiastuja Prawdziwego Polaka. I to jest najlepszy argument 'kosmopolitow'.
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
ugrzeczniony


Wpisów: 1366
Od: 2007-01-18
2007-04-27 11:40
i kurdowie tysz majom,
krytykowac jednak chyba wolno kazdemu,
tylko ze te same argumenty na okraglo, nuda,
spróbujmy dla zrozumienia przedstawic prpblem jako równanie

syf w polsce x
samorealizacja w polsce x1
mopowicze y
buraki,prymitywy y1
zycie w szwecji z
mozliwosci rozwoju r
uznanie otoczenia k
kompleksy w
  Profil uzytkownika: ugrzeczniony     
bao


Wpisów: 9
Od: 2007-03-01
2007-04-28 06:08
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan) Atak personalny]
  Profil uzytkownika: bao     
cham


Wpisów: 365
Od: 2005-10-03
2007-04-28 09:11
[Wpis wykasowany przez Moderatora (kajetan) Atak personalny]
  Profil uzytkownika: cham     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-28 09:46
Cham ty sie jeszcze nie zadlawiles swoim jadem?
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
Kama2
sthlm


Wpisów: 1289
Od: 2007-02-16
2007-04-28 09:47
ale jaja
skad ty POZNANIANKA to wzielas?
bzdury piszesz nie mozna wszystkich oceniac tak samo pewnie wyjezdza wielu ludzi bez wyksztalcenia jak to mowisz ktorzy nic nie umieja ale tutaj sa doceniani tzn ze chyba cos umieja ale wyjezdzaja rowniez ludzie ktorzy skonczyli to i tamto ale nie byli docenieni w polsce
ja czuje sentyment do mojego kraju i do rodakwo ale wrocic bym juz nie wrocila a powiem ci ze poznajac kulture innych narodowosci zastanawiam sie bardzo nad nasza kultura
  Profil uzytkownika: Kama2     
sebastian.jaw


Wpisów: 2005
Od: 2006-12-02
2007-04-28 09:59
Kama POZNANIANKA juz dawno uciekla z dala od tej dyskusji....moze zrozumiala ze to co walnela na poczatku zrobila pod wplywem lekow lub bedac totalnie pijana. Potem paleczke przechwycil Cham i teraz czasami slina mu zalewa klawiature kiedy mysli co jeszcze "mondrego" napisac...
To wszystko.
Na dobra sprawe tej "dyskusji" nie ma juz od conajmniej kilku dni.
  Profil uzytkownika: sebastian.jaw     
Kama2
sthlm


Wpisów: 1289
Od: 2007-02-16
2007-04-28 10:16
aha bo ja od jakis kilku dni nie wchodzilam na forum no to dzieki
  Profil uzytkownika: Kama2     
zabardzochwalony


Wpisów: 4219
Od: 2007-02-19
2007-04-28 11:15
Bao, badz tak dobry nie komentuj moich wpisow zeby nie zaczely "leciec chamem"

Smutne, ze wazny temat z silnymi argumetami po obu stronach zawsze sciaga ludzkie odpadki, typu tzw Prawdziwych Polakow.
  Profil uzytkownika: zabardzochwalony     
Tesse


Wpisów: 108
Od: 2007-02-17
2007-04-30 12:33
Tak, masz racje POZNANIANKO!!!!!!!!!Zgadzam sie. Polacy maja w kraju dobre stanowisko i powazanie, a tu myjemy im .tylki, zeby przezyc
  Profil uzytkownika: Tesse     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-30 12:51
mow za siebie
  Profil uzytkownika: pati_sko     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2007-04-30 14:14
no coz, w Polsce tez sie myje tylki, tylko wlasnym jezykiem hi hi a jak nie to przeciez czeka dziesieciu na twoje miejsce.
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2007-04-30 14:20
najbardziej podoba mi sie ten komentarz w tym temacie:
abbasik

Wpisów: 2
Od: 2006-12-02 2007-04-21 15:24
--------------------------------------- -----------------------------------------
"""Ci co wyjeżdżają z Polski nic nie umieją w kraju i dlatego dają się wykorzystywać nawet w Szwecji."""

.......to lepiej sie dawac wykorzystywac w Polsce???......
  Profil uzytkownika: pati_sko     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2007-05-01 15:12
"Ten, kto mowi, ze w PL mozna zyc rownie dobrze jak np. w SWE, nie bierze jednej, BARDZO waznej rzeczy pod uwage: BEZPIECZENSTWA! Niestety, nadal PL nie dorasta do piet wielu krajom Europy. A to wystarczajacy argument aby do PL nie wracac."

Nie myslalem, ze zabiore glos w tym watku, ale znalazlem cos ciekawego:

http://www.gallup-europe.b e/euics/Xz38/downloads/EUICS%20-%20The%20 Burden%20of%20Crime%20in%20the%20EU.pdf

Wedlug tych badan (podsumowanie na stronie 19-20) Polska jest bezpieczniejsza niz Szwecja. Marginalnie, ale jednak.
  Profil uzytkownika: kajetan     
beik
Wroclaw


Wpisów: 3
Od: 2007-03-01
2007-05-01 19:53
Przeczytałam wszystko z 60 dni niestety nikt nie odniósł sie do tych którzy chcieliby sobie poprawić byt i nawet na jakiś czas wyjechaliby z kraju za pracą i zarobkami,a nawet osiedlili sie np w Szwecji ale nie mogą,tak jak ja .Jestem już słabo uposażona emerytką i nie mam dzieci ani rodziny któraby mi pomagała ani tu w kraju ani z zagranicy.Wiec co ,jestem przegrana na każdym kroku.Nie pozostaje mi nic innego jak wierzyć w Polskę i jej rozwój.Tutaj uczyłam sie ,tutaj przepracowałam 36 lat,byłam w Solidarności,wierzyłam,że będzie lepiej,zawiodłam sie ale przecież muszę żyć dalej.Niech ci co mogą wyjeżdżają,może kiedyś nie będzie w ogóle granic może świat będzie należał do ludzi ,wszystkich ludzi.Ja tego nie dożyję ale tak bym chciała by był świat dla wszystkich ludzi otwarty wszędzie i zawsze.
  Profil uzytkownika: beik     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-05-01 20:12
naraziles sie co poniektorym forumowiczom kajetan. gdybym ja napisala ze czuje sie duzo bezpieczniej lazac w nocy po poznaniu niz po sztokholmie toby mnie tutaj zjedli. kiedys napisalam ze takiego debilnego rozboju jak w szwecji nie widzialam nigdzie, posypaly sie na mnie gromy i obelgi, a taka prawda. przestepczosc w polsce i szwecji jest zupelnie inna. o kanadzie nie wspomne. tutaj nikomu nie przyszloby do glowy popodcinac opony lub powyrywac zakodowane radia z aut co w sztokholmie jest na porzadku dziennym. taki tepy, bez sensu vandalizm.nie mowiac o kungsan w nocy.w zasadzie bezpieczny jest tylko stureplan i kungsholmen.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2007-05-01 22:15
"gdybym ja napisala ze czuje sie duzo bezpieczniej lazac w nocy po poznaniu niz po sztokholmie"

Nie porownuj Poznania do Sztokholmu. Sztokholm to badz co badz stolica. Ja sie szczerze mowiac nie czulem bezpiecznie lazac w srodku nocy po Warszawie.

  Profil uzytkownika: kajetan     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2007-05-01 23:36
A nieslusznie. Bo nie znasz Warszawy i nie czujesz sie jak u siebie w domu. Warszawa nalezy w/g statystyk do relatywnie spokojnego miasta mimo prawie 2000000 ludnosci
Najgorsze miejsca w Polsce to Slask i chyba Szczecin i okolice im bardziej na wschod tym spokojniej.
Sztokholm na gorsza lokate niz Warszawa , niestety
  Profil uzytkownika: flatron     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2007-05-02 00:35
"A nieslusznie. Bo nie znasz Warszawy i nie czujesz sie jak u siebie w domu."

W tym wypadku akurat slusznie. Szukalismy sklepu nocnego monopolowego i spytalismy napotkanych gosci gdzie sie znajduje. Ich bylo dwoch silnych, nas dwoch mniej silnych, wiec postanowili "dac nam w morde". Jednak nas za rogiem bylo jeszcze kliku, wiec sprawa zakonczyla sie pomyslnie.

W Szczecinie nie mialem zadnych problemow lazac wieczorami po miescie, chociaz tez tego miasta nie znam.

  Profil uzytkownika: kajetan     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2007-05-02 01:08
Nie mowie ze nie mozna dostac w morde w Wawie ale statystycznie predzej w Szczecinie, nie wiem bylam tam tylko raz w zyciu na Walach Chrobrego.
Na dzisiejsze czasy to wszedzie jest ryzyko poruszania sie po miestach i miasteczkach , lepiej nakryc glowe koldra i lezec w lozku ale czasami moze sie sufit zawalic , tak ze zycie jest ryzykiem na kazdym kroku w dzisiejszych czasach.
Mysle ,ze bojac sie wyzywamy los i czesciej nam sie dostaje niz jesli pewnie chodzimy po ulicach.
Przezylam dziwna historie w wieczor noworoczny gdy szlam z kolezanka, ktora wlasnie boi sie chodzic po ulicach wieczorem, zostalysmy napadniete przez dwoch facetow i jeden z nich wyrwal torebke kolezance a ten drugi ktory mial mi wyrwac, gdy spojrzalam na niego i stanelam oko w oko cofnal sie do tylu, stal jak slup soli i nagle zwial. Do tej pory nie moge zrozumiec jak to sie stalo, przeciez nie mialam szans , facet mial dwa metry , chyba jakis Jugol a jednak.
Jasne ze szok byl totalny nawet jesli mi sie nic nie stalo ,dlugo czulam sie zle ale jednak nie pozostawilo jakies urazy i nadal nie mam lekow przed lazeniem po nocy , jedynie pieniedzy nie nosze przy sobie a klucze mam w majtkach.
Co ma byc to bedzie!

  Profil uzytkownika: flatron     
ugrzeczniony


Wpisów: 1366
Od: 2007-01-18
2007-05-02 02:41
kajetan...pytanie w nocy o sklep alkoholowy jest drazliwym tematem, oni pewno byli na kacu i bez kasy...
no i ...rule nr 1 nigdy nie zaczepiaj wiekszych od siebie w nocy

flatron... najbardziej niebezpiecznym miastemw polsce sa katowice...i chyba wogóle slask, jest tam duzy scisssssk wrogich sobie miast i niechec do tych z poza slaska


klucze w majtkach uwazam za najlepszy pomysl,ale chyba musisz je owijac w lignine zeby nie brzeczaly

  Profil uzytkownika: ugrzeczniony     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2007-05-02 19:21
wlasnie wrocilam z nowego jorku, wiec powiem ze czuje sie duzo bezpieczniej lazac w nocy po Nowym Yorku niz lazac w nocy po sztokholmie...tego warszawa nie przebije
oczywiscie nie pchalam sie do harlemu , jak rowniez nie porownuje lazenia po sztokholmie z lazeniem po turkeby, lub jezdzeniem nocnym "orient express"
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Forum -> Na każdy temat -> ALE BZDURY!!!!!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony