Odwiedzin 38215690
Dziś 433
Sobota 21 września 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - bank

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorbank
szczypiorek


Wpisów: 95
Od: 2006-07-03
2007-04-03 09:07
wiem, wiem - ten temat byl bardzo czesto juz walkowany, ale idac pod prad - niczym na skazanie Forumowiczow ,
chce Was zapytac (uwaga: wykluczajac Ize, poniewaz wiem, co mysli1 , w jakim banku macie konto? Jestescie zadowoleni? Ile placicie za prowadzenie rachunku i czy zdarza Wam sie wyslac czasami kase do Polski - jesli tak to jaka prowazja i jak szybko?

Dziekuje, licze na Wasza pomoc.
Przy okazji smacznego jajka, slonca na nieba i milych niespodzianek podcza Swiat
  Profil uzytkownika: szczypiorek     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16878
Od: 2000-09-01
2007-04-03 10:25
Ja mam konto w Nordea. Nie mam pojecia ile co tam kosztuje. W sumie 27kr/miesiac place za wszystko razem (jakies tam podstawowe konto, karte VISA itd.). Jestem raczej zadowolony, nigdy nie mialem zadnych problemow, a mam to konto jeszcze z czasow jak ten bank sie nazywal PK-banken.

Do Polski mi sie nie zdarzylo wyslac zadnych pieniedzy. Za to jak wplacane byly na konto dolary z USA, to bank bral 60kr od tranzakcji.
  Profil uzytkownika: kajetan     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-03 11:56
Ja mam 2 banki Nordea i Skandiabanken (prawie od poczatku istnienia banku) a zastanawiam sie jeszcze nad trzecim do pewnej investycji. Kazdy jest dobry na swoj sposob a ma sie tez swobode dzialania i wybor najlepszej opcji w zaleznosci od potrzeb.
  Profil uzytkownika: gigge     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-03 15:27
my mamy SEB i handelsbanken.
W Handelsbanken podoba mi sie, ze sa jednorazowe kody na uzywanie do platnosci w internecie. Czyli placisz i nie boisz sie ze ktos wylapie Twoja karte.
I mozna przelewac pieniadze z konta na inne konto w Ha-banken na telefonw ciagu godziny. Seb tez ma duzo funkcji ale ja nie korystzam, minusem SEB jest strona www, ktora jest dosyc skomplikowana.

SEB mnie raz naprawde wkurzyl (albo niedouczony gostek) wyjezdzalam kiedys na wakacje i nie chcaialm brac ze soba tokena a chcialam zby bank przelal forse konkretnego dnia i zeby miec taka usluge musialam zlozyc zlecenie stale, a potem po przelaniu pieniedzy skasowac te zlecenia.

No i najwazniejsze SB i handelsbanken sa na terenie calej Szwecji gdziekolwiek sie nie ruszysz.
Tak wiec moze Handelsbnken ma wieksze plusy. Przelania do PL robi sie na stronie internetowej i kosztuje 50 sek
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-03 15:31
z tym ze ja w Seb mam wykupione fundusze. Moge sobie je kupowac i sprzedawac kiedy chce i co jakis czas dostaje pelne info na temat sytuacji z danymi funduszami. Moge tez na stronie www, sie zorientowac co poleca spec. do kupienia i tez przeczyac pelna analize.
  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-04-03 18:40
ja mam w handelsbanken.
wszystkie banki sa tak samo dobre jak wplacasz im pieniadze, gorzej jak potrzebujesz pozyczyc.
Dowiedz sie jakie maja warunki pozyczek zanim konto zalozysz.
Minusem handelabanken jest to, ze mozesz logowac sie na swoaje konto tylko z twojego kopmutera.
To duzy minus, szczegolnie jak komputer wysiadzie.
godziny otwarcia banku moga byc minusem, czasem musisz osobiscie cos zalatwic a bank czynny od 9 do 15, szlag moze trafic.
Czemu mam konto w tym banku?'
Zaden inny bank nie chialmi konta w Szwecjiotworzyc jak tu przyjechalem, swoisty fenomen w Szwecji.
Do tej pory ludzie maja problem z otworzeniem tu pierwszego konta.
  Profil uzytkownika: darsim     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2007-04-03 18:55
Darsim, Handelsbanken wprowadził jakiś czas temu engångskoder, nie trzeba więc korzystać z programu, który bazuje na cookies (którego zresztą używam).
  Profil uzytkownika: broccoli     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2007-04-03 18:57
dzieki broccoli, sprawdze to.
  Profil uzytkownika: darsim     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-04-03 20:21
a ja polecam dodatkowo (oprocz poczywiscie mojego Skandiabanku) karte kredytowa w GE Money Bank

oplata roczna: 0 kr
oplata za fakture: 0 kr
placenie za granica: 0 kr
ubezpieczenie na podroze: 0 kr

jesli sie splaca co miesiac i nie wyciaga pieniedzy z bankomatu to jest swietna opcja, zwlaszcza za granica

http://www.gemoneybank.se/ templates/EntrencePage____948.aspx

sa tez rozne rabaty:
np. na taksowki, ubrania, do teatru...
http://www.gemoneybank.se/ templates/OnlineCustomerGuide____1395.asp x
  Profil uzytkownika: iza     
szczypiorek


Wpisów: 95
Od: 2006-07-03
2007-04-03 22:04
Bardzo Wam dziekuje! To interesujace co piszecie.

Wesolych Swiat!
  Profil uzytkownika: szczypiorek     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2007-04-04 08:47
Ja nie mialam zadnego problemu z otworzeniem kont (osobistego i sparkonto)w SEB i Handelsbanken - a robilam to nie wplacajac zadnych pieniedzy-pieniadze wplacilam pozniej.
  Profil uzytkownika: lidka50     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-04 09:13
wszystkie banki sa tak samo dobre jak wplacasz im pieniadze, gorzej jak potrzebujesz pozyczyc.
Dowiedz sie jakie maja warunki pozyczek zanim konto zalozysz.


Dlatego nalezy miec 2 albo 3 banki. Ma sie wtedy argument w dyskusji z bankem. Wielu Szwedow zyje jeszcze w "dawnych" czasach i sa wierni zazwyczaj 1 bankowi nawet jak zdzieraja z nich duze pieniadze za rozne uslugi.
  Profil uzytkownika: gigge     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2007-04-04 10:53
A ja jak czytam o oplatach za transakcje zagraniczne to mi sie noz w kieszeni otwiera - mam konto w finskim Ålandsbanken, jeszcze z czasow mojego pobytu w Finlandii i tam ani grosza sie nie placi za przelewy do PL, jesli suma jest nizsza niz 1000zl...
A tu w Szwecji zdzierstwo...
  Profil uzytkownika: Bailey     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-04-04 12:02
nie wszystkie banki maja oplate za przelewy zagraniczne wiec warto miec rozne banki do roznych opcji jak juz Gigge pisal

ja mam tylko 2 , ale "starej daty" jestem

gigge, a ty ile masz?
  Profil uzytkownika: iza     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-04 12:44
Ja mam wlasciwie 3 a czwarty w drodze z tym, ze zlikwiduje trzeci jak otworze konto w tym czwartym.
Jeden do dobry fondow i Visa, drugi do wyplaty, przeleow, euorcard trzeci do bolån.
Zawsze mam 2 rozne karty kredytowe z roznych bankow bo nie chce byc w sytuacji gdy komputer jednego banku strajkuje i nie mozna ani wybrac pieniedzy ani zaplacic karta.
  Profil uzytkownika: gigge     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-04-04 13:18
G. napisal
Jeden do dobry fondow'


ktory to bank??? SEB ma niezle..ale moze inny ma lepsze??
  Profil uzytkownika: karolina68     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-04-04 13:58
Jeden do dobry fondow'

ktory to bank??? SEB ma niezle..ale moze inny ma lepsze??


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zalezy w jaki typ fondow sie ma zamiar inwestowac.(a raczej poprawnie powinno sie pisac fundusze). Banki maja w swojej ofercie gorsze i lepsze fondy i rozne oplaty za ten sam typ fondu. Nalezy wiec wybrac bank z najlepsza opcja dla siebie.
  Profil uzytkownika: gigge     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-04-10 19:48
Co do SEB to maja fantastyczna sprawe, tzw. Köpförsäkring.

To co mi sie najbardziej podoba to 90 dniowy prisskydd jesli sie placi ichniejsza karta Mastercard.

Chodzi o to, ze jesli np. twoj plaski TV zakupiony w marcu , w czerwcu jest tanszy o 8 tys to zwracaja ci roznice.

a tu wiecej o tym i inne fajne rzeczy:
http://www.seb.se/pow/defa ult.asp
  Profil uzytkownika: iza     
szczypiorek


Wpisów: 95
Od: 2006-07-03
2007-04-13 11:53
Ok, Skandia wygrala
Dzieki Wam za pomoc!

p.s. Tobie Iza to powinni placic za reklame banku i obsluge klienta - wszyscy zwracaja sie do Ciebie jak maja pytania o Skandii, a Ty cierpliwie odpowiadasz i udzielasz informacji - to niesamowite! Jestes Amabasadorem tego banku - na bank!

Jak zaczna rodzic mi sie w glowie pytania o Skandii - prosto wale do Ciebie

Pozdrawiam wszystkich!
  Profil uzytkownika: szczypiorek     
lucia77


Wpisów: 101
Od: 2007-02-06
2007-04-19 19:34
Ja tez mam w SEB i jestem zadowlona
  Profil uzytkownika: lucia77     
NeXiQ


Wpisów: 157
Od: 2006-03-12
2007-04-20 21:20
w takim razie moze powiecie w ktorych bankach nie nalezy zakladac kont? ktore maja najmniejsze zabezpieczenia........??
  Profil uzytkownika: NeXiQ     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2007-04-21 00:24
Darsim, nie ma problemu z używaniem konta na innym kompie. Musisz tylko wyeksportować swój token do pliku, potwierdzić hasłem i zrobione. Potem na innym komputerze instalujesz ten program z HB i importujesz z pliku, wpisujesz hasło i "ready".
  Profil uzytkownika: true     
AsiaW.


Wpisów: 4
Od: 2008-08-23
2008-08-27 18:25
ja mam handelsbanken i jesli robie przelewy sama w domku przez internet, wyslanie pieniedzy do polski nic mnie nie kosztuje,rachunek kosztuje 150 kr/rok
  Profil uzytkownika: AsiaW.     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-08-27 18:26
"rachunek kosztuje 150 kr/rok"
a w innych bankach NIC nie kosztuje
  Profil uzytkownika: iza     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-27 19:58
Ja jestem juz klientem SHB juz ponad 15lat, wiec jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie mialem klopotow sadze ze maja podobne uslugi jak Nordea, SEB, Swedbank czy Den Danske Bank.

Nie wiem kto napisal ze prowadzenie konta kosztuje w SHB.. ale ta osoba prowadzila was w blad. Napewno ma do tego wytloczana Bankkort.. wiec taka karta kosztuje rocznie w Banku..

Zwykle konto Taransakcujne ALLKONTO jest za darmo, nic nie kosztuje je prowadzic.. standardtowa zolta karta MAESTRO jest bezplatna... wiec mozna ja wrzedzie placic. Nie pobiera sie zadnych oplat za tranzakcje nia w Szwecji czy zagranica i mozna zadarmo wybierac forse w Bankomatach wlasnych Handelsbanken. Wiec wiem o czym muwie !!!! Mam tez wytloczana MasterCard wiec ona kosztuje cos 200 SEK rocznie w SHB.

Mi tez ciekawi ten Bank Skandiabanken.. wiedze ciagle reklame tu ze niektorzy goracco pisza o nim. Ale sczerze muwiac kosztuja karty bankomatowe w tym Banku???.. jak to jest Iza.. Bylem na stronie www.skandiabanken.se i znalazlem ich cennik.

http://www.skandiabanken.s e/hem/templates/pages/ProductPriceListPag e____1623.aspx


Pisze bardzo dziwnie czy niewyraznie.. Karta Bank/Kreditkort jest oplata roczna 0 SEK.. trza brac kredyt zeby ja dostac??? Bo jak zauwazylem aama Bankkort kozszytuje 230 SEK/rocznie a taka elektroniczna kosztuje tez 230 SEK/rocznie

A jak codzi o bezpieczenstwo kazdy Bank ma swoje rozwiazanie.. czy kod zdrapka, program czy token np.
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-08-27 21:32
co do Skandia to betal- och kreditkort nic nie kosztuje.

zabezpieczenia sa jak wszedzie (log in, certyfikat, pin) a oprocz tego plastokowa karta z kodami lub jednorazowy kod wysylany za darmo przy logowaniu.

no wiec nie musze nosic ze soba jakiejs "dosa" itp.
  Profil uzytkownika: iza     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2008-08-28 16:31
Iza...

W sumie jest OK z tym Skandiabanken jak ma sie ta karte platnicza OK.. ale ja szukam wiecej komplexowy bank. Wiec jakos mi ten Skandiabanken nie moze zachecic. Moze ze jestem z starej juz daty i jest tak mnie cieszko przekonac na zmaine Banku. Mam ten Islandski Bank Kaupthing co ma dobre oprocentowanie jak sie zbiera pieniedzy... A SHB uzywam wiecej na sprawy transakcyjne.. zakupy, wplaty i placenie rachonkow przez www. Tez chce miec bezpiecznosc ze bank ma jakies odzialy w Szwecji.. bez tego bylo mi cieszko. Nie muwie ze kozystam z odzialow czesto ale mam Bankfack w jednym odziale wiec poprostu tak jest ze nusze miec fizyczny odzial.

Nie musze miec mnustwo kont.. wystraczy 2 czy max 3..
Ale dziekuje ci za info. jestem wdzieczny.

Pozdrawiam cie Iza
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2008-08-28 16:43
Skandia jest po prostu nieskomplikowanym bankiem dla zwyklego szarego czlowieka.

Jak ktos ma wymagania jak np. skrytka bankowa itp. to oczywiscie ten bank nie bedzie dla niego wystarczajacy.

Rwniez pozdrawiam
  Profil uzytkownika: iza     
takin


Wpisów: 3
Od: 2008-09-28
2008-10-03 21:42
Witam,

Mam dwie sprawy:
1. Jezeli moja zona zarabia, a ja nie, to czy moze przelewac dowolne sumy ze swojego konta na moje (ona ma konto w Nordea, ja w Skandi) jako "przekazanie srodkow" i czy sa z tym zwiazane jakies dodatkowe oplaty i dochodzenia poza prowizja od przelewu ? (pytam bo np operacje wplaty wiekszej gotowki na konto lub wymiany wiekszej ilosci waluty w gotowce to w banku zawsze czasochlonna, skomplikowana i "rozweselajaca" operacja)

2. i druga sprawa: chcielibysmy do konta zony w Nordei zalozyc konto oszczednosciowe i przelac na nie nasze zasoby z kont w polskich bankach. Duzo, nie duzo ? Kilkaset tysiecy koron. Co bank z tym zrobi: zamrozi do wyjasnienia skad sie wziely - np na rok, czy doliczy zonie do dochodu i sciagnie zaliczke na podatek, czy ... ?

Z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc w rozjasnieniu powyzszych tematow.

Pozdrawiam serdecznie
  Profil uzytkownika: takin     
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pomocnik budowlany Göteborg (göteborg )
Sprzatanie Åkersberga 50-100% (Täby)
Firma sprzatajaca zatrudni od zaraz (Stockholm)
Koordynator w firmie sprzątającej (Älvsjö)
Firma sprzątająca poszukuje pracownika (Angered)
Firma sprzątająca (Sztokholm)
Praca-sprzatanie. (Eslöv)
Sprzatanie (Askim)
Więcej





Pryssgränd uliczka Mikaela Blomkvist
Agnes na szwedzkiej ziemi
Engelbrektskyrka – sztokholmska perła narodowego romantyzmu.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Gustavberg.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielojęzycznośc czterolatki - podsumowanie
Polska Mama Za Granicą
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 1 użytkowników.


Wypadek w Warszawie a Szwecja
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony