Odwiedzin 37816205
Dziś 2029
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Ciasteczka

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCiasteczka
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2003-07-26 02:32
Od dzis w Szwecji obowiazuje nowe prawo oparte (oczywiscie, jakby inaczej) na dyrektywach Unii, a mianowicie, ze wszystkie strony internetowe uzywajace ciasteczek (cookies) musza powiadomic uzytkownika o tym, ze to robia i dlaczego. Oprocz tego uzytkownik musi miec prawo wyboru, ze jezeli nie zgodzi sie z uzywaniem cookies w ten sposob w jaki strona internetowa je uzywa, to moze sie na to nie zgodzic.

To jest najglupsze prawo jakie w zyciu widzialem. Praktycznie wszystkie strony internetowe w Szwecji proponujace uzytkownikom jakas interaktywnosc sa od dzis nielegalne! Dotyczy to wszystkich portali, gazet, sklepow internetowych, itd. To jest kolejne idiotyczne prawo Unijne zwiazane z technika w krotkim czasie.
Za starych dobrych czasow w Szwecji bylo tak, ze nowe prawo mialo byc "väl förankrat i samhället"... a czy mozna cos takiego powiedziec o prawie ktore wszyscy lamia?

http://www.idg.se/ArticleP ages/200307/24/20030724162512_CS/20030724 162512_CS.dbp.asp

Ludzie... wypiszcie mnie z tej Unii...

Jak to jest, mabr? Duzo pracy dla programistow teraz bedzie? Czy jakies systemy ktore ty robisz nie uzywaja przypadkiem ciasteczek?
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2003-07-26 17:36
> Jak to jest, mabr? Duzo pracy dla
> programistow teraz bedzie?

Robieniem stron internetowych zajmuję się jak nie mam nic innego = rzadko. Więc nie za bardzo jestem w temacie. Ale sam pomysł uważam za bezsensowny- przecież użytkownik i tak może w przedglądarce sobie ustawic czy chce cookies czy nie. Więc po co go dodatkowo ostrzegac Niedługo telewizory będą cię pytac czy na pewno chcesz zmienic kanał

Natomisast historia uczy, że Szwedzi, chcąc byc unijnymi prymusami, interpretują unijne dyrektywy nieraz dośc ekstremalnie a i starają się je wprowadzic w życie jak najszybciej. A np. takie Włochy czy nawet Dania LATAMI mogą taką dyrektywę ignorowac! Wieszanie diabłów na Unii za wszystko to taka szwedzka choroba, Kajetan- uważaj
  Profil uzytkownika: mabr     
iskra


Wpisów: 324
Od: 2003-07-05
2003-07-26 19:19
Witam - tu Iskra på svenska. Helt rätt Mabr, Sverige har förmågan att tolka EU-lagstiftningen mycket hårdare än andra medlemsländer.
Inom mitt yrke, Hälso- och sjukvård - privat sektor, sker upphandlig av "privat"- läs -landstingsfinansierad vård - enligt EU:s regler om upphandling av tjänster. Egentligen behöver man inte upphandla hälso- och sjukvård på detta sätt. Men Sverige har för denna tjänst valt att tolka lagen om offentlig upphandling på detta sätt så....

Jag håller dessutom med Dig,Kajetan,avseende "coockies" på nätet. Mitt virusprogram blockerar dessa för jag har lagt detta som förval vid installationen av densamma
(senaste version Norton)så lagstiftningen är helt enkelt urdum!!!!

Men har vi nu gått med i EU och dessutom är på väg in i det gemensamma valutasystemet får man svälja kamelerna och sila mygggen.......
  Profil uzytkownika: iskra     
Forum -> Komputer i człowiek -> Ciasteczka
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony