Odwiedzin 37816309
Dziś 2133
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - doradcie jaki cyfrak??

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autordoradcie jaki cyfrak??
MarkoPolo
Stockholm/Tullinge


Wpisów: 213
Od: 2002-08-20
2003-07-14 22:37
zamierzam kupić jakiś aparacik cyfrowy ale tyle ich jest że niewiem na co zwracać uwagę. Co powinien mieć(i ile??)tak żeby był przyzwoitym aparacikiem. Rozmiary aparatu niegrają roli. Nie koniecznie z górnej półki i gdzie go kupić: czy .
Pozdrawiam Mariusz.
  Profil uzytkownika: MarkoPolo     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2003-07-15 01:40
Zalezy do czego chcesz go uzywac...
Jezeli tak tylko pstrykac na imprezach, to polecam cos malego, bo wydaje sie, ze to niby nie ma znaczenia, a jednak fajniej jest moc wlozyc aparat do kieszeni po zrobieniu zdjec.

Rozdzielczosc: Jezeli potrzebujesz to tylko do internetu, to nie ma zadnego znaczenia.
3,2 Megapixle wystacza na "wywolanie" zdjecia na fotopapierze formatu A4. W sumie im wiecej tym lepiej, pozwala ci pozniej na kadrowanie zdjec, itd...

Zoom: Zapomnij "digital-zoom", to jest zwykla softwarowa interpolacja i mozesz to sobie zrobic z lepszym rezultatem w PhotoShopie. Liczy sie tylko Zoom optyczny. Co najmniej 4x (odpowiada mniej wiecej 35mm-140mm), ale tez im wiecej tym lepiej.

Optyka: W sumie to wiekszosc "tanszych" aparatow ma podobnej jakosci optyke. Nie kupuj niczego co sie "dziwnie" nazywa (np. HP) to powinno byc OK.

Auto/Manual: Wybierz jakis aparat, w ktorym mozna wszystko ustawiac manualnie. Automatyka nie zawsze dobrze dziala (np. przy dzwiwnym szwedzkim swietle).

Szybkosc: Wazne jak nie wiem co. Niektore aparaty cyfrowe na pelnej automatyce zabieraja pare sekund od nacisniecia "spustu" do zrobienia zdjecia. A przez ten czas to motyw dawno juz ucieknie.

Lampa blyskowa: Jezeli chcesz fotografowac na wiekszych imprezach, lub w nocy przy ogniskach, to przydalaby ci sie dodatkowa lampa blyskowa, nie do kazdego aparatu mozesz taka doczepic...

Co bym Ci mogl polecic... hmm... najlepiej przeczytaj jakis (stosunkowo swierzy) test aparatow w klasie cenowej ktora Cie interesuje. Ja uzywam starego Nikona CoolPix 880. Troche zimne kolory z niego wychodza. Nowe CoolPixy maja lepsze kolory, ale gorsza (podobno) automatyke... mowia ze jest super do fotografowania produktow (zdjec do katalogow).
Canon PowerShot tez jest ciekawy... tylko troche ciezki...

Nie wiem czy zmadrzales, bo w sumie nie wiem co Ci zaproponowac... ostatnio nie interesowalem sie rynkiem, bo mnie nie stac
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2003-07-15 09:35
Ja napiszę z punktu widzenia pospolitego pstrykacza
Miesiącami się zastanawiałem nad wyborem.
Ważne dla mnie krytera były następujące:
- jakość lepsza niż z aparatu kompaktowego
- jak najmniejsze rozmiary
- szybki
- zoom optyczny
- "ludzka" cena

Niepotrzebna mi możliwość ustawiania wszystkiego ręcznie i dołączania zewnętrznej lampy, a tym bardziej dodatkowych objektywów. Ale zależy mi na jakości i uważam, że 3 mln pixeli w supełności wystarczy.
I tak nigdy nie robię odbitek formatu A4.

Mój wybór padł na Minoltę Dimage Xi- i jestem bardzo zadowolony. Był to najszybszy i mniejszy na rynku aparat z optycznym zoomem x3 (mimo że nie wystaje mu żaden objektyw!). W maju wyszedł nowy model, Xt, jeszcze trochę mniejszy:
http://www.minoltaeurope.c om/phptemplates/digital/fs.php?Language=e nglish&Product=DiMAGE_Xt&Part=product

Jest tak mały, że można go nosić w tylnej kieszeni spodni!

Orientacyjna cena 5000 kr + 500 kr za ekstra akumulatorek + ok. 1000 kr za 256 MB pamięci (jeden akumulator np. podczas pstrykania z lampą na imprezie to mało, "seryjne" 32 lub 64 MB też)

Jeszcze jedno spostrzeżenie- odradzam Fuji, bo oszukuje na liczbie pixeli. Jeśli mówią że ich aparat ma 3 mln, to tak naprawdę matryca ma 2 a reszta punktów jest wyliczana (coś jak tryb HAM w Amidze, jeśli wiesz co to było)
  Profil uzytkownika: mabr     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2003-07-15 12:49
Radze ci zajrzec na strone www.pricerunner.se
Tam znajdziesz wszystko. Jak juz wybierzesz sobie produkt to mozna ustawic sortowanie w/g cen i znalezc ta najlepsza.
A to w/g mnie jest suuper!!! Z daleka wyglada jak dyktafon czy radyjko (= zmniejszone ryzyko kradziezy)
ceny juz od 4000 kr.
http://se.pricerunner.com/ photography/digital-cameras/146775/prices
powodzenia w zakupach
(aha, zamawiajac z Anglii cena tego aparatu to 3300 kr)
  Profil uzytkownika: iza     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2003-07-15 22:27
Ja mam cos co nazywa sie Pentax Optio 330, 3,34 m pixel. W zupelnoci mnie wystarcza, ale nie jestem expertem w tej sprawie, jest bardzo poreczny, troche wiekszy od paczki papierosow i ma duza pamiec.

Wazny rowniez jest program w jakim sie te zdjecia redaguje.
  Profil uzytkownika: maggie     
MarkoPolo
Stockholm/Tullinge


Wpisów: 213
Od: 2002-08-20
2003-07-15 23:05
A co myślićie o tym:
http://shop.dabus.se/Produ ct/SimpleProductInfo.aspx?ItemId=87594#
  Profil uzytkownika: MarkoPolo     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2003-07-16 09:28
Bardzo potaniał, pół roku temu kosztował ok. 7.000 kr.
Ale tak: po pierwsze, pojedź sobie np. do On-Off i oblookaj. Ten jest moim zdaniem duży a zoom x3 nie motywuje takiego wielkiego wystającego obiektywu.

Po drugie: nie wiem za bardzo, co ma oznaczać "ca 300 bilder på en laddning" ale jeśli im chodzi, że 300 zdjęć zmieści się na tych 64 MB- to bujda.
W dobrej jakości jakieś 70-80.
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2003-07-16 11:49
"ca 300 bilder på en laddning" znaczy 300 zdjec na jednym ladowaniu baterii. Ale to tylko gadanie. Aparat na pierwszy rzut oka fajny, ale ma pare spraw na ktore mozna zwroic uwage:

Karta Pamieci: Memory Stick to standard Sony. Jezeli masz jakies produkty Sony, to super, mozesz sobie uzywac karty z jednego w drugim, ale jezeli nie masz, to MemoryStick jest (podobno) gorsze (=wolniejsze) i drozsze za Mb niz inne standarty. Sprawdz ceny kart.

Obiektyw: Ok 39-117mm. 39mm to dosc waski kont. W malych pomieszczeniach lepiej jest miec szerszy, to obejmiesz wiecej.

Baterie: Uzywa zwykle "paluszki" (akumulatory), to dobrze, bo w razie czego, jak ci sie skoncza baterie to mozesz skoczyc do kiosku kupic. Co nie nie jest takie proste, jak sie ma jakies niestandardowe firmowe baterie.

Poza tym. Tak jak mabr pisal. Skocz do jakiegos sklepu i obejrzej go. Zobacz czy dobrze lezy ci w rece. To wazniejsze niz sie wydaje. Lepszy jest nawet ciezszy aparat, ktory dobrze lezy w rece, niz lekki, ktory ci caly czas sie wyslizguje z palcow.

Poczytaj tez, co inni uwazaja.

http://www.steves-digicams .com/2003_reviews/p72.html
http://www.imaging-resourc e.com/PRODS/P72/P72A.HTM
http://www.digitalcamera-h q.com/sony-cybershot-dscp72-reviews.html

Ja uwazam, ze to dosc dobry aparat na poczatek.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2003-07-17 16:26
Porównanie aparatów cyfrowych poniżej 3.000 kr:
http://www.expressen.se/ex pressen/jsp/polopoly.jsp?d=10&a=41604
  Profil uzytkownika: mabr     
MarkoPolo
Stockholm/Tullinge


Wpisów: 213
Od: 2002-08-20
2003-07-27 21:43
Dzięki chłopaki. Kasa się rozleciała ale warto wiedzieć co kupić.
pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: MarkoPolo     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2003-07-31 12:33
A co tam bedziesz kupwal? Zbuduj sobie

http://www.sentex.net/~mwa ndel/tech/scanner.html
  Profil uzytkownika: kajetan     
MarkoPolo
Stockholm/Tullinge


Wpisów: 213
Od: 2002-08-20
2003-08-01 01:13
i to w połowie ekologiczny
  Profil uzytkownika: MarkoPolo     
Forum -> Komputer i człowiek -> doradcie jaki cyfrak??
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony