Odwiedzin 37823683
Dziś 2885
Środa 1 maja 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - Jestem na wychowawczym w polsce co dalej?????

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorJestem na wychowawczym w polsce co dalej?????
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-26 22:33
Mój partner pracuje nie legalnie w szwecji dłużej tak sie nie da zyć.Jade do niego narazie zostawiając tu dzieci.Niewiem czy sobie ztym poradze bedzie mi ich brakowało.Chce podjąć jakąkolwiek prace abyśmy byli razem.Wychowawczy mam w polsce przez kilka miesięcy jeszcze.Ale gdy dojade do mojego partnera chciałabym sie zarejestroeać w urzędzie pracy i iśc na kurs języka.Niewiem co robić abyśmy byli razem.Dla dzieci to też przeżycie rok rozłąki.Czy mam przerwć mój urlop wychowawczy? Doradzcie prosze może ktos był w podobnej sytuacji.Bardzo dziękuje za wszelkie informacje dodam że jestem zdecydowana zostać na stałe abyśmy tylko byli razem.
  Profil uzytkownika: ambrozja     
samslaczek


Wpisów: 20
Od: 2007-02-11
2007-02-26 23:01
Bylismy w podobnej sytuacji,moj maz pracowal sezonowo w Szwecji a ja bylam z dziecmi w Polsce na wychowawczym.Pracujac w szwecji nauczyl sie troche szwedzkiego,dojechalismy do niego wszyscy na polskim ubezpieczeniu.Walczylismy o przetrwanie,udalo sie ale dzieci byly z nami.Bylo ciezko ale bylismy razem._Decyzje takie sa bardzo trudne a konsekwencje ich podjecia nieodwracalne.Przemysl czy warto zostawiac dzieci?Moze niech partner zawalczy o legalna prace i otworzy wam droge do przyjazdu.?Moze ucz sie szwedzkiego w Polsce i w momencie jak bedziesz umiala sie porozumiec latwiej znajdziesz prace i bedziesz mogla przyjechac z dziecmi,bedziesz miala gdzie sie zatrzymac przeciez jest tu twoj partner.To wszystko nie jest proste ale nie jest tez nie do pokonania.Czasami tylko te pozornie najprostrze rozwiazania okazuja sie zle.Radze ci nie zostawiac dzieci,wierz mi wiem co mowie.Decyzje musisz podjac sama,ale zastanow sie czy warto dla niewiadomej zostawiac dzieci.Podziwiam cie ze chcesz walczyc o to byscie byli razem,ale moze sprobuj bardziej zawila,trudniejsza dla ciebie i partnera ale lepsza dla dzieci droga.Warto walczyc by mieszkac w Szwecji na stale,pracowac i uczciwie zyc ale nie zostawiaj dzieci.Mam nadzieje ze nie odbierzesz mnie zle.Chcialam ci tylko pomoc.Pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: samslaczek     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-26 23:25
Dziękuje bardzo za rade też tak myslałam jak ty o dzieciach ale nie widze żadnej poprawy od roku i bardzo mnie to męczy myślałam zostawić dzieci tylko na miesiac nie więcej pod opieką mojej mamy.Niewiem czy coś to da.Mysle ze załatwie szybciej i łatwiej prace.Aby one mogły iśc do szkoły.Partner stara sie od roku i widze że sama jak czegoś nie zrobie to sie niczego nie doczekam.Jestem gotowa na wszystko.Mieszkam w małej miejscowosci w polce cieżko ze szwedzkim narazie ucze sie angielskiego.Iprawde powiedziawszy jestem tu sama z dziecmi z nikąd żadnej pomocy.Babcia czy dziadek.Wiem że masz racje.Dziekuje za pomoc.Przemyśle to .Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: ambrozja     
samslaczek


Wpisów: 20
Od: 2007-02-11
2007-02-27 00:06
We wrzesniu byla u nas moja kolezanka,znala angielski,chciala znalezc prace,zostawila w Polsce coreczke.Meczyla sie strasznie,pracy nie znzlazla i wrocila do Polski.Wiem ze jest ci ciezko,ale sprobuj moze tu na forum sa ogloszenia o prace,gdyby ci sie udalo jakas zalatwic to w chwili podjecia pracy,natychmiast mozesz oddac dzieci do przedszkola na tyle godzin ile pracujesz.Potem mozesz ubiegac sie o rodzinne itp.swiadczenia,ale warunek ty albo twoj maz musicie miec legalna prace,numery personalne itd.Wierz mi jednak z tego co zaobserwowalam,mezczyznie latwiej jest znalezc prace.Na kobiete Polke,nierzadko patrza bardzo przedmiotowo zwlaszcza jak sama musi przecierac szlaki.Mam nadzieje ze ci sie uda i ze nie bedziesz musiala zostawiac dzieci.Zycze powodzenia!Gdybys chciala pogadac poza forum moj e-mail:samslaczki@wp.pl.Na miare mozliwosci sluze pomoca i rada.
  Profil uzytkownika: samslaczek     
samslaczek


Wpisów: 20
Od: 2007-02-11
2007-02-27 00:31
znalazlam na forum,legalna praca dla twojego partnera(tapetowanie,malowanie,gipsowani) ,bez jezyka.Polska firma w szwecji,mozecie sprobowac,tel:0048515086167,0046762393730 .Poczytaj wiecej sama bardziej szczegolowo i spokojnie.Powodzenia!
  Profil uzytkownika: samslaczek     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-02-27 10:32
samslaczek
mozesz napisac co masz na mysli
'Na kobiete Polke,nierzadko patrza bardzo przedmiotowo zwlaszcza jak sama musi przecierac szlaki.'

  Profil uzytkownika: karolina68     
samslaczek


Wpisów: 20
Od: 2007-02-11
2007-02-27 10:40
Wydaje mi sie ze wystwrczy to przemyslec i tlumaczyc nic nie trzeba.Piszac to opieralam sie na konkretnym przykladzie,wiec wiem co pisze.
  Profil uzytkownika: samslaczek     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-02-27 11:43
ja nie rozumiem, patrza czy jestes ladna i mozna Cie wykorzystac- slyszalam kiedys o takim czyms dziwnym, patrza jak 'robotna ' jestes i ile z Ciebie wycisna pieniedzy, czy jak naiwna jestes. W sumie niewiele roznimy sie od facetow , est na pewno mniej pracy mozliwych dla kobiet, ale do sprzatania to zbyt duzych umiejetnosci nie potrzeba. Stad to pytanie. Pytanie bez podtekstow.
Sorry ja naprawde chce sie dowiedziec o czym piszesz.
  Profil uzytkownika: karolina68     
samslaczek


Wpisów: 20
Od: 2007-02-11
2007-02-27 12:59
Nie gniewam sie,myslam ze sobie zartujesz(nie brakuje zartownisiow na forum)Napisze ci tak,ostatnio moja kolezanka szukala pracy.Chciala uczciwie pracowac by moc utrzymac corke.Probowala,nie udalo sie ale gdyby poszla na "uklady lozkowe"prawdopodobnie zostala by i miala by prace.Nie chce by to co pisze odebrane bylo jako standard,ale niestety takie przypadki sa.Polki,z przykroscia musze to stwierdzic nie maja zbyt dobrej opini.Nie jest to wporzadku,bo przeciez nie wszyscy sa jednakowi,ale coz tak juz jest.My(polki)mozemy tylko walczyc by ta opinie zmienic.Pozdrawiam!!!
  Profil uzytkownika: samslaczek     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-27 13:01
Słuchajcie ja nadal nie wiem co zrobić z urlopem wychowawczym zwolnić sie i tam sie zarejestrowc czy to moge nadal ciągnąć? Niewiem jak to wyglada czy lata pracy liczą sie te z polski tam do czegos????do urlopu czy czegokolwiek? Może ktoś mi odp.na to pytanie?samslaczki napisałam do ciebie emeila.pozdrawiam
  Profil uzytkownika: ambrozja     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-27 13:09
Słuchajcie daleko nie trzeba szukać w polse też tak jest miałam zawsze w pracy problemy że sie potrafiłam ze wszystkimi dogadać.Tak to jest ładne dziewczyny mają trudniej przekonało mnie życie to boli ale nic na to nie poradzimy.Wieze w to co pisze samslaczki
  Profil uzytkownika: ambrozja     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-27 13:12
Słuchajcie daleko nie trzeba szukać w polse też tak jest miałam zawsze w pracy problemy że sie potrafiłam ze wszystkimi dogadać.Tak to jest ładne dziewczyny mają trudniej przekonało mnie życie to boli ale nic na to nie poradzimy.Wieze w to co pisze samslaczek
  Profil uzytkownika: ambrozja     
wiktoria


Wpisów: 35
Od: 2006-07-09
2007-02-27 13:20
ambrozjo no twoim miejscu nie zwalniałabym się z pracy w Polsce.
po pierwsze jeśli sie nie mylę to w szwecji nie zarejestrują Ciebie jako osoby bezrobotnej jezeli nie posiadasz numeru personalnego.
Po drugie żeby zdobyc numer personalny musisz miec legalna prace lub twój mąż.
Także jeżeli nieznasz angielskiego ani szwedzkiego to bedzie ci trudno dostać tutaj legalna pracę. Chyba ze twój mąz dostanie prace na biało to juz nie powinno byc zadnego problemu.Dlatego niestety musisz uzbroic sie w cierpliwość i czekac. A po wychowawczym wróć z powrotem do pracy a zawsze mozesz się zwolnic. Ja czekałam 3 lata na to zebym mogła byc razem z mezem tutaj w Szwecji.Opłaciło się czekanie.
  Profil uzytkownika: wiktoria     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-02-27 13:21
Slyszalam o tym od dziewczyn ,ktore pracuja. Nie wiem czy to jest regula czy przypadki. Dziewczyna o ktorej slyszalam pracowala na czarno i za to ,ze z facetem dajacym zlecenia sprzatania sypiala, miala tych zlecen duzo wiecej. Poza regularna praca w tygodniu dostawala intratne prace w weekend.
Ale to nie oznaczalo ,ze inne dziewczyny nie dostaly pracy.
.


generalnie to jasne ,ze najlepiej byc pieknym i mlodym i bogatym...ale nie wszystkim dane
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-02-27 13:23
a jak dziewczyna jest bardzo ladna, to tez slyszalam ,ze to ma i wady i zalety.
  Profil uzytkownika: karolina68     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-27 13:32
wiktoria dzieki za rade niechce tu wracać do pracy poniewaz jest to praca 3zmianowa ja sama z dziecmi nie dam rady a sa w takim wieku ze potrzebny ktoś do pomocy a na opiekunke mnie nie stac.Pozatym tyle co bym dostała w pracy wypracuje na czarno będąc w domu przy dzieciach więc myślałam żeby może pójsc na kuronia nigdy jeszcze nie byłam ciągle pracowałam.I może przez rok coś sie wyjasni?....Nadal nad tym sie zastanawiam jak to rozwikłać i dziękuje za wszystkie rady.
  Profil uzytkownika: ambrozja     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-02-27 13:49
przyjechac zobaczyc jak wyglada sytuacja, i tu na miejscu razem z mezem pomyslec, co robic dalej. Czy to nie lepiej?



Na marginesie, niedawno czekalam na metro, obok stal Polak rozmawiajacy z przez telefon. Zwrocilam na niego uwage, bo przechodzac zalecial do mnie taki zapaszek wodczany. Polak nie byl pijany i rozmawial sobie, chyba z rodzina w PL.
uslyszalam jego odpowiedz, 'Nie! No co Ty, ja nie pije w pracy, nie jestem pijany'.
Tylko ja stojac i czujac zapach, moglam stwierdzic, ze pijany nie byl, ale wnioskujac po zapachu, niejedno piwo po pracy wypil.
  Profil uzytkownika: karolina68     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-27 14:16
wiem o czym mówisz tak jest na obczyżnie z dala od domu.Byłam juz tam i uwiez mi ze niechciałam wracać.Ale dzieci nie mogłam ich zostawić na dłuzej jak tydzień praca by była sprzątanie na czarno na poczatek ale trwa rok szkolny i tu jest problem.Ale dłuzej was posłucham to coś wymyśle miło mi bardzo wysłuchać róznych komentazy zawsze to jest jakies światełko w tunelu ze ktos coś dopowie.Dziękuje i pozdrawiam bardzo serdecznie.
  Profil uzytkownika: ambrozja     
Tesse


Wpisów: 108
Od: 2007-02-17
2007-02-27 21:41
Rob jak chcesz,ale ja bym nie zostawiola dzeici dl faceta. Jesli on dalej Cie kocha i chce Cie dalej, to niech sobie zalatwi legalna prace i wezmie Cie z dziecmi do Szwecji. Jesli cos sie Ci nie ulozy i zostawisz dzieci w Polsce , to dzieci jak urosna,nigdy Ci tego nie wybacza,a w dodatku Ty sama sobie tego w przyszlosci nie wybaczysz. Przerwac urlop wychowawczy!!Co Ci weszlop do glowy, a jak Cie z tad wygonia, ze Szwecji.....to co potem?Polej sie zimnym prysznicen na glowe i potem usiadz spokojnie i przemysl to wszystko co i jak.Ja uwazam, ze jesli on nie chce sobie znalesc legalnej pracy , to on poprostu nie chce Ciebie i tylko tak udaje, ze Was chce. Nie znam go i trudno cos konkretnego powiedziec, ale jest ten Twuj ukochany Was chce to moze sobie znalesc legalna prace,przecierz teraz polska jest w EU,wiec o co chodzi?Niech Cie ten ukochany nie nabija w tzw:buletke,bo potem bedziesz tylko gorzko plakac. Pozdrawiam. Szkoda mi Cie,milosc jest czasami slepa,znam to sama to przezylam, to cos nie cos wiem.
  Profil uzytkownika: Tesse     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-27 22:11
TESSE nawet nie chce tak myśleć ze sie nie uda musi sie udać.Na forum nie chce sie rozpisywac na temat faceta są różni i nie można wszystkich ładować do jednego worka.Jednym sie udaje bardzo szybko a u niektórych ta droga jest troche zawiła,ale masz racje aby narazie nie rezygnować z urlopu wychowawczego.pozdrawiam dzieki
  Profil uzytkownika: ambrozja     
Tesse


Wpisów: 108
Od: 2007-02-17
2007-02-28 12:25
Okey,Ambrozja.Zrobisz jak sama chcesz,ale jesli by Ci bylo smutno to odezwij sie,jesli bedziesz mieszkac gdziec blisko mie w przyszlosci w Szwecji i bedzie Ci smutno,czego Ci nie zycze, czyli nie zycze ci, zeby Ci bylo smutno, ale by tak bylo, to daj znac,to moze sie spotkamy i wesprzemyCi w ciezkich chwilach,na tyle na ile bedzie to mozliwe. Przeciesz jestesmy polakami,rodzaczkami. Zycze Ci wszystkiego co najlepsze i zeby Ci sie wszystko dobrze, pomyslnie ulozylo,Tobie i Twojej rodzince. Bede myslec o Was.
  Profil uzytkownika: Tesse     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-28 15:00
Jak najbardziej TESSE też jestem po przejściach wiec wiem jak to jest.Miło by było sie spotkac tylko ciekawi mnie w jakiej częci szwecji jesteś?Miło ze można pogadać pozdrawiam wszystkich czytających i służących radam.
  Profil uzytkownika: ambrozja     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2007-02-28 17:02
Nie radzilabym tobie brac dzieci do Szwecji. Po prostu szkoda dzieciakow, zobacz co pisza o szwedzkiej szkole cyt

" har nu Sverige mest skolk, flest för sena ankomster och värst språkbruk - i hela Europa.
- Dessutom kommer det in allt fler anmälningar angående lärare som blir misshandlade. Så kan det inte få fortgå."

Mowi minister szkolnictwa A.Svallander

Proponowalabym zamieszkanie w malej miejscowosci tam mozna nadal spotkac mile i jako tako wychowane dzieci.
Dla dobra dziecka i twojego nie umieszcaaj dziecka w jednym z 3 miast Szwecji.
  Profil uzytkownika: flatron     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-02-28 20:58
Przepraszam cie bardzo a wiesz co sie dzieje w polsce????Tez nie wesoło a bynajmniej dzieci dobrze sie wyszkola w językach bo polskie szkolnictwo nie jest takie rewelacyjne jak by sie mogło wydawac.Podejżewam ze każdy na ten temat ma inne zdanie.Uwieże jak sama zobacze niestety taka juz jestem.Trzeba próbowac i dązyć do lepszego jutra.....pozdrawiam....
  Profil uzytkownika: ambrozja     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-02-28 21:10
A z kim zostawisz dzieci w PL? Nie licz, że to tylko na miesiac, bo na miesiac to możan sobie na urlop wyjechac, nie zdążysz w tym czasie naucyc sie języka czy znaleźc prace (ale zawsze możesz spróbowac, napewno wiele się przy tym nauczysz).
Licz, że przecietnie wejście w środowisko szwedzkie, nauka języka i znalezienie jakiejś stałej pracy i stabilizacji zajmuj ok 2 lata.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-02-28 21:19
A co jakiegoś innego traktowania Polek tutaj przez facetow to nie do końca prawda.
Tutaj jest inne społeczeństwo, inna kultura, obca dla polskich kobiet, co pogarsza jeszcze fakt, że jak się tutaj przyjeżdża jako świeza osoba i wczesiej się nasłuchało, że „traktują nas jak łatwe”. Najlepiej pamiętac, ze Arabi są nachalni wobec wszystkich kobiet, a nie specjalnie tylko Polek, jak sie Turek przyczepi to sie nie odczepi, Szwedzi mówią wprost o co im chodzi (do wszystkich kobiet) a Polacy owijają w bawełnę.
  Profil uzytkownika: maggie     
samslaczek


Wpisów: 20
Od: 2007-02-11
2007-02-28 22:02
Ambrozja nie sluchaj,ze dzieciom w szwecji jest zle,bo to bzdury.Zawsze sa plusy i minusy sytuacji w jakiej sie znajdujemy,ale jesli ktos pisze ze w szwecji jest zle to albo w Polsce bylo mu bardzo dobrze i nie zaznal biedy,albo nie ma dzieci i nie wie co pisze.Moje dzieci chodza do szkoly i przedszkola,widze co sie dzieje i mam porownanie z Polska.Oczywiscie maja swoje problemy i rozterki,ale to normalne.Ja chodzilam do szkoly w Polsce i tez pamietam jakie mialam problemy z rowiesnikami.Wazne zeby byc z dziecmi i starac sie im pomoc przez to przejsc.Napewno dadza sobie rade.Walcz!Co do pozostawienia dzieci w Polsce,to mam wrazenie ze niektorzy "tak sie tym przejeli" ze moze pomogli by zaopiekowac ci sie nimi w Szwecji bys mogla spokojnie szukac pracy.Pamietaj,trzeba wierzyc i chciec a niema regoly na nic.Niektorzy mieszkaja w szwecji lata i nie znaja jezyka,siedza na socjalu itp.bo tak im pasuje.Mojemu mezowi zalezalo by zapewnic lepszy byt rodzinie,to szybko zacza mowic po szwedzku i nie bal sie zadnej pracy.Dzieki Bogu i temu ,jestesmy tu teraz i jestesmy szczesliwi.Oby zdrowie to, dzieki uczciwej pracy bedziemy spokojnie zyc.
  Profil uzytkownika: samslaczek     
ambrozja


Wpisów: 82
Od: 2007-02-26
2007-03-02 12:21
Dołączyłam do tego forum niedawno ale czytam was od dawna.Dziekuje za wszystkie rady no te gorsze i te lepsze.Kazda jest cenna i widze że każdy ma inne podejście do życia ja nigdy nie miałam tego lepszego życia więc za wszelką cene pragne je dać moim dzieciom.Pozdrawiam wszystkich na tym forum.
  Profil uzytkownika: ambrozja     
Forum -> Sprawy polonijne -> Jestem na wychowawczym w polsce co dalej?????
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 16 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony