Odwiedzin 37883180
Dziś 826
Wtorek 21 maja 2024

 
 

Forum: Zdrowie, moda i uroda - chce urodzic w szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorchce urodzic w szwecji
marudka


Wpisów: 22
Od: 2007-02-26
2007-02-26 17:00
czesc mam taki problem jestem w 11tygodniu ciazy chce urodzic w szwecji mam cztery numery a moj chlopak pracuje na bialo moze ktos moglby mi podpowiedziec co mi sie nalezy w czasie ciazy po urodzeniu dziecka i jak to jest z obywatelstwem oraz czy musze rejestrowac dziecko w polsce? dzieki za wszelkie informacje
  Profil uzytkownika: marudka     
mirinda


Wpisów: 35
Od: 2006-09-19
2007-02-26 17:10
To ze jestes w ciazy nie upowaznia cie do niczego. Myslisz ze ciaza to jakies uprzywiliowanie?
Obywatelstwo do razu powinni dac Tobie i calej twojej rodzinie w Polsce hihihi.
  Profil uzytkownika: mirinda     
mirinda


Wpisów: 35
Od: 2006-09-19
2007-02-26 17:12
Jak ja rodzilam to sie nie zastanawialam co dostane lecz przejmowalam sie czy dzidzius bedzie zdrowy. Do czego to doszlo
  Profil uzytkownika: mirinda     
marudka


Wpisów: 22
Od: 2007-02-26
2007-02-26 17:24
sluchaj twoje wyklady zostaw dla swojej rodziny mam prawo sie pytac o cokolwiek a takich jak ty nie prosze o odpowiedz skad ty sie wogole urwalas
  Profil uzytkownika: marudka     
Sylwia78


Wpisów: 36
Od: 2007-02-25
2007-02-26 18:47
troche wiem na ten temat,ale nie dużo a więc. mogę ci powiedzieć ze porod tu dużo odbiega od polskiej rzeczywistosci , więc nie boj sie niczega nawet jesli nie znasz języka. Obsługa w szpitalu jest ok.jeśli ty i twoj mąż jesteście obywatelami Polski dziecko też bedzie miało obywatelstwo polskie. Maleństwu zostanie nadany personnumer , ty musisz mu wyrobić w konsulacie paszport bo forsekningkasa bedzie wymagała takiego dokumentu, aby przyznać ci pieniadze dla dziecka. jesli chcesz mozesz też przez Polski Konsulat zglosic dziecko w Polsce bez niepotrzebnego wyjazdu. ale to wszystko jest odplatne. Na stronach internetowych Konsulatu jest wszystko opisane. Jeśli nie znasz języka zamów tłumacza na wizyty u lekarza.
  Profil uzytkownika: Sylwia78     
samslaczek


Wpisów: 20
Od: 2007-02-11
2007-02-26 18:48
Moim zdaniem nie mozna krytykowac marudki za to ze pyta o takie rzeczy,wydaje mi sie ze to iz mysli o sprawach formalnych nie przeszkadza jej martwic sie o dziecko i jego zdrowie.Poza tym wszystkie sprawy formalne i materialne wkoncu tez dotycza dobra dziecka.Marudka,rozumiem ze masz ubezpieczenie w Szwecji,jesli tak to bedac w ciazy mozesz ubezpieczyc sie(dziecko)dodatkowo,wowczas gdyby po urodzeniu okazalo sie ze np.dziecko ma alergie,cukrzyceitp.mialabys pomoc.Oczywiscie nie zycze ci tego ale mozesz wziac to pod uwage.Po urodzeniu dziecka nalezal ci sie bedzie barnbidrag i föräldrapenning.Dziecko musisz zarejestrowac w Polsce,gdyz ty jestes polka.Bedziesz mogla to zalatwic za posrednictwem konsulatu(lacznie z paszportem dla dziecka).Co do obywatelstwa to automatycznie ono sie nie nalezy ale prawo miedzynarodowe mowi ze zgodnie z "prawem ziemi"nalezy sie dziecku tego kraju w ktorym sie rodzi.Wydaje mi sie jednak ze jesli chcesz tu mieszkac to i tak po 4czy 5 latach bedziesz mogla ubiegac sie o obywatelstwo i wtedy dziecko dostanie je bez problemu.Jesli chodzi o porod to calym sercem polecam,opieka super,chlopak bedzie mogl z toba nocowac w szpitalu na przygotowanym lozku(jest to platne ale nieduzo),zero stresu,jedzenie super.Zycze ci szczesliwego donoszenia ciazy i narodzin zdrowego dzidziusia.Jeszcze apeluje by nie oceniac tak latwo innych gdyz mozna kogos bardzo skrzywdzic,a obludnym jest ten kto by powiedzial ze na pieniadzach mu nie zalezy,bo nie sa nu one do niczego potrzebne.Kazdy ma prawo walczyc o lepsze zycie i jesli dazy do tego uczciwie nie mozna go za to potepiac.Jeszcze jedno ciaza to jest wyjatkowy,niesamowity stan i kobieta noszaca w sobie nowe zycie zasluguje na wszelkie przywileje.
  Profil uzytkownika: samslaczek     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-02-26 19:22
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
pimpus


Wpisów: 34
Od: 2005-02-08
2007-02-26 20:56
Hej marudka

Ja jak urodzilam swoje pierwsze dziecko (a bylo to w 2000 roku i mialam wtedy obywatelstwo polskie) moj synek dostal automatycznie szwedzkie obywatelstwo i teraz ma podwojne.
Faktycznie jesli rodzic to tylko tu, tu komfort jest o niebo lepszy i nie trzeba za niego jak w Polsce dodatkowo placic. Wiem ze osoby ktore przed urodzeniem nie pracowaly w Szwecji moga otrzyac tzw. grundbelopp czyli 180 kr minus podatek. Pieniadze mozna zaczac pobierac nawet na dwa miesiace przed rozwiazaniem i przez okres 480 dni, w tym 60 dni jest zarezerwowanych dla ojca dziecka i tych dni nie moze ci on przekazac.
  Profil uzytkownika: pimpus     
mirinda


Wpisów: 35
Od: 2006-09-19
2007-02-28 16:45
**czyli sie martwilas zeby czasem nie byl taki jak Ty?(gdy dorosnie)

ps.caluje.pierwszy mopownik Szwecji**

Jepiej juz taki jak ja niz taki jak Ty, hihihi.

Dla Ciebie nie ma juz szans wiec moze to zlagodzi Twoja gorycz.
  Profil uzytkownika: mirinda     
joanna_se
Göteborg


Wpisów: 266
Od: 2006-03-08
2007-02-28 17:45
Wiesz mirinda dolaczylas do tego forum stosunkowo niedawno i moze nie jestes swiadoma w jakim celu ono powstalo. Tutaj ludzie zwracaja sie o pomoc, do tych ktorzy z danym problemem sie zetkneli i moga cos doradzic. Przegladajac forum natknelam sie na pare Twoich wpisow, ktore sa jedynie przykrymi i malo gornolotnymi komentarzami. To nie jest odpowiednie miejsce do wyladowywania Twoich zlych emocji - proponuje silownie ewentualnie ruch na swiezym powietrzu, a jak bedziesz miala jakis problem to pisz smialo, na pewno znajdzie sie ktos, kto chetnie Ci pomoze.
  Profil uzytkownika: joanna_se     
samslaczek


Wpisów: 20
Od: 2007-02-11
2007-02-28 17:51
Ja tez dolaczylam do forum niedawno,ale w 100% sie z toba zgadzam joanna-se.Jak pisac to z sensem,albo chociaz zyczliwie,a jak nie to lepiej siedziec cicho i nikogo nie obrazac.
  Profil uzytkownika: samslaczek     
a.emilka


Wpisów: 131
Od: 2005-11-30
2007-03-01 15:10
"proponuje silownie ewentualnie ruch na swiezym powietrzu"

a ja wiecej ruszania mopem
  Profil uzytkownika: a.emilka     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-03-01 18:57
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
lowelas14
Sztokholm


Wpisów: 1718
Od: 2006-06-14
2007-03-01 20:40
[Wpis wykasowany przez Administratora. Na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: lowelas14     
tuśku


Wpisów: 53
Od: 2007-03-01
2007-03-01 22:31
Do puki nie urodzisz nabierz jak najwięcej informacji aby ktoś cię nie nabrał.
  Profil uzytkownika: tuśku     
tuśku


Wpisów: 53
Od: 2007-03-01
2007-03-01 22:34
Mirindo !!!czy zdrowe czy..., to chce jak najlepiej dla dziecka a nie dla siebie.
  Profil uzytkownika: tuśku     
Ewa62
Sztockholm


Wpisów: 49
Od: 2006-11-16
2007-03-01 23:35
Tak, zbieraj najwiecej informacji, zeby nikt cie nie nabral na ten porod. A jezeli juz ktos cie nabierze, to i tak urodzisz

A tak powaznie: w SE kobiety podchodza do ciazy bardzo naturalnie i opieka nad ciezarna jest na zasadzie.....czujesz sie dobrze? to nic ci nie jest, poza tym ze jestes w ciazy.
Jezeli chcesz "nianczenia" to wymagaj tego od ojca dziecka. Po porodzie nie beda cie trzymac w szpitalu (jezeli nie jest to konieczne) bo wychodzi sie z zalozenia, ze mlodzi rodzice maja spokoj w domu, zeby zajac sie soba i dzieckiem i znalezc sie w nowej sytuacji.
Ja w obydwu przypadkach uciekalam do domu na drugi dzien, bo wolalam znosic krzyk mojego dziecka, niz dodatkowo kilkoro innych Poza tym czujesz sie swobodniej u siebie niz np. karmic w towarzystwie rodzin i znajomych odwiedzajacych twoje towarzyszki niedoli
Acha, jezeli nie dostaniesz wszystkich mozliwych znieczulen, to widocznie sa jakies przeciwwskazania. To nie jest dyskryminacja Matki Polki, czy zla opieka nad rodzaca, czy jakies inne "madre" wytlumaczenie.
Jezeli jestes zdrowa i dobrze sie odzywiasz (ale nie jesc za dwoje) to napewno wszystko bedzie dobrze.

Dam ci jedna dobra rade - odpoczywaj i spij duzo, bo po urodzeniu dziecka nie bedziesz spala normalnie przez najblizsze 18 lat
  Profil uzytkownika: Ewa62     
Ida


Wpisów: 19
Od: 2007-03-02
2007-03-02 18:27
Moja coreczke urodzilam w czerwcu 2006 w Szwecji. Jesli jestes obywatelem polskim to coreczka jest automatycznie obywatelem polskim jak mama. Jedynie gdy ojciec dziecka ma obywatelstwo szwedzkie albo mama to dziecko ma tez obywatelstwo szwedzkie. Nie wiem jak wyrabia sie paszport polski dla dziecka, ale o tym mozesz przeczytac w internecie na stronie konsulatu w Malmo. W Szwecji kobiecie mniej robi sie badan podczas ciazy, mniej USG /250 SEK jako oplata administracyjna /, mniej pobierania krwi. Rowniez w szpitalu musisz zaplacic za wyzywienia 80 SEK za dzien, za rozmowy z telefonu w pokoju jak bedziesz chciala miec podlaczony telefon. Ja juz 3 dni po porodzie bylam w domu z dzieckiem. Podczas oczekiwania na porod i podczas samego porodu w pokoju byl ze mna moj maz oraz pielegniarki, lekarz. Personel jest zawsze mily, usmiechniety, chetny do pomocy. W Szwecji niemowle otrzymuje mniej szczepien niz w Polsce. Nie ma szczepien przeciwko gruzlicy, zoltaczce, ospie. Pierwsze szczepienia niemowle otrzymuje w 2 miesiacu zycia. W Polsce noworodki myje sie tuz po porodzie, w Szwecji 72 godziny po porodzie. Zwroc uwage tez na rozmiary ubranek - polskie rozmiary sa zanizowe. Moja coreczka nosila ubranka szwedzkie rozmiar np. 68 a polskie rozmiar 80 cm w tym samym czasie. Trzymam kciuki. Na kiedy masz wyznaczony termin porodu?
  Profil uzytkownika: Ida     
pimpus


Wpisów: 34
Od: 2005-02-08
2007-03-02 18:30
Ja mam 7 letniego syna i wysypiam sie juz od porzadnych 4 lat. To zupelnie indywidualna rzecz jak dlugo spia. Przesada z tymi 18 latami. Jak zyje nie slyszalam zeby ktos sie nie mogl wyspac majac dziecko przez 18 lat.
A to prawda z tym podejsciem tu do kobiet w ciazy. Sam fakt ze nie prowadzi cie lekarz a tzw. polozna. Najwazniejsze jest pozytywne podejscie do sprawy. Ja rodzac moje pierwsze dziecko nie znalam jezyka i jakos nie bylo wiekszego problemu z chodzeniem na kontrole i przy samym porodzie. Po angielsku mozna sie tez dogadac spokojne. I ja tez uciekalam jak najszybciej ze szpitala, w przypadku mojego drugiego dzidziusia to wyszlam na wlasne zyczenie tego samego dnia. Obsluga byla naprawde wspaniala a rodzilam w szpitalu w Lundzie. Polecam ten szpital wszystkim ciezarnym. Nie wiem gdzie bedziesz rodzila, ale moj pobyt w MASie w Malmö nie nalezal do najprzyjemniejszych, zero serwisu i slaba opieka w porownaniu z tym co przezylam w Lundzie.
  Profil uzytkownika: pimpus     
Ewa62
Sztockholm


Wpisów: 49
Od: 2006-11-16
2007-03-02 19:27
O rany! pimpus, troche wyobrazni i humoru!
nie zauwazylas smajlika??

Piszac ze matka nie wyspi sie przez 18 lat mialam na mysli wszystkie stadia w zyciu niemowlaka, malego dziecka i w koncu nastolatka.
Moze, zaznaczam moze, male dziecko bedzie wedrowalo nocami ze swojego pokoju do rodzicow, bo pod jego lozkiem np straszy.
W wieku ok 10-12 lat moze bedzie chodzilo przez sen.
W wieku 13-14 lat moze bedziesz siedziala pol nocy rozwiazywala "problemy swiata" ze swoja pociecha.
W wieku 15 lat moze bedziesz musiala przezyc pierwsza FF impreze.
W wieku 16-17 pierwszy wyjad na jakis festiwal....itd

....i w zwiazku z powyzszym moze matka bedzie sie niepokoila i nie bedzie mogla spac. TO mialam na mysli. Mam nadzieje ze wyjasnilam te bezsenne noce. One maja swoj urok, serio


  Profil uzytkownika: Ewa62     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-03-02 20:24
Masz 100% racji Ewa.
Ja już nie mogę sie doczekac kiedy moja pociecha będzie dorosła, tak żebym mogła spac spokojnie.
  Profil uzytkownika: maggie     
tezauurus


Wpisów: 252
Od: 2005-08-30
2007-03-02 22:01
"jestem w 11tygodniu ciazy"

mrudka ! Gratulacje!!!
  Profil uzytkownika: tezauurus     
dakota23


Wpisów: 67
Od: 2004-05-03
2007-03-05 20:51
Ewa , maja urok ??? Jakos ciezko mi narazie dopatrzyc sie tych urokow Moze dlatego ,ze nie przespalam calej nocy od dwoch lat . A tak powaznie to zycie byloby piekne gdyby dzieci spaly chociaz do 8
  Profil uzytkownika: dakota23     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2007-03-05 21:56
Oj, Dakota, jak ja Ciebie rozumiem! Chociaz do 8-mej w weekendy!!! Za cholere moja pociecha nie chce zrozumiec, ze jest sobota i MOZNA pospac choc ODROBINE dluzej!
  Profil uzytkownika: dankom     
marudka


Wpisów: 22
Od: 2007-02-26
2007-03-10 14:55
dziekuje wszystkim za dobre rady i pomoc a termin mam troszku smieszny na 11 wresnia jeszcze raz bardzo diekuje
  Profil uzytkownika: marudka     
wiolettakrzysiek


Wpisów: 3
Od: 2007-10-20
2007-10-20 14:10
czesc dziewczyny.jestem w 7 tyg.ciazy zastanawiam sie jak to jest bo nie umiem jezyka jak to jest z tlumaczami.mam pare adresoe w Malmo do lekarzy polskich ale jeszcze nie dzwonilam wiec nie wiem.Jak sadzicie lepiej jest w Lundzie czy w Malmö.Moze ktos wie czy w Lundzie sa polscy lekarze????dajcie jakas rade bo juz sama nie wiem czy nie wracac do Polski czy tu zostac.
  Profil uzytkownika: wiolettakrzysiek     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-10-20 14:23
przy kazdej wizycie lekarskiej masz prawo do tlumacza.
  Profil uzytkownika: iza     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-20 18:42
Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze jak rodzic to tylko w Lundzie.Rodzilam w grudniu zeszlego roku i czulam sie jak nie w szpitalu,ale jak w pokoju hotelowym. Personel byl naprawde pierwsza klasa. Podobne wrazenia ma moja koleznka, ktora rodzila w lipcu tego roku. jesli chodzi o Malmö, to mialam tam nieszczescie rodzic 7 lat temu i nikomu nie zycze takich przezyc jak ja mialam. Masakra jedym slowem...
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2007-10-26 15:52
Mi zostalo jeszcze 5tygodni do porodu.Bede rodzic w Stockholmie wiec nie wiem nic o Lundzie lub Malmö, ale przekonalam sie juz ze opieka w czasie ciazy tu w Szwecji jest zupelnie inna niz w Polsce. Na poczatku mnie to przerazalo. Denerwowalo ocenianie mojego stanu zdrowia "na oko" i mowienie o kazdej dolegliwosci "to normalne". Ale widocznie tak jest! Rodzi tu wiele kobiet i jakos nie ma problemow mimo ograniczonych badan. W Polsce co chwile badaja ciezarna wzdluz i wszerz a tu nie podchodza do ciazy jak do choroby.
Wilettakrzysiek nie przejmuj sie na zapas! Mozesz poprosic o tlumacza do kazdej wizyty i to napewno ulatwi kontakt z polozna. Nie szukaj polskiego lekarza bo po co? Panikowalam na poczatku ciazy podobnie do ciebie ale z czasem sie przekonasz ze nawet bez znajomosci jezyka sobie poradzisz. Zaznacz tylko przy umawianiu sie na wizyte ze prosisz o tlumacza i bedzie ok
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
aska1977


Wpisów: 51
Od: 2007-02-25
2007-10-26 19:50
czesc aniuladoniula w ja rodze za 1,5tyg.i tez slyszalam,ze lepiej jest rodzic w Lundzie niz w Malmö ale mnie osobiscie nurtuje cos innego w poniedzialek bylam u poloznej z bolem brzucha ta macajac mnie robila miny jakby pierwszy raz macala brzuch wkoncu zostawila mnie na kozetce i wyszla po nastepna polozna tamta tez nie zabardzo wiedziala co jest,wiec wyszly po kolejna polozna i nastepna tez nie wiedziala o co chodzi.Po 3 parach rak,ktore mnie macaly nie moglam wstac z kozetki i zadna z nich mi nie pomogla bylam spocona jak szczur i wsciekla jak osa a na moje pytanie co jest dlaczego mam bole brzucha to stwierdzila,ze tak ma byc ale po jaka cholere wolala nastepne polozne tego to nie rozumiem a ja nadal jestem w stresie bo bol nie mija.
  Profil uzytkownika: aska1977     
Hanukkah
Lund


Wpisów: 94
Od: 2007-09-17
2007-10-26 23:23
Moze ta polozna byla niepewna ulozenia dziecka np i wolala miec potwierdzenie. Mysle, ze jak by cos bylo nie tak to by cie skierowaly na dodatkowe usg. Ja moje pierwsze dziecko przechodzilam az 3 tygodnie i co chwile musialam sie pojawiac w szpitalu na bolesne usg i badanie stanu lozyska. Najwazniejsze to czuc ruchy dziecka, jesli je czujesz w ciagu dnia i nocy to na pewno wszystko jest ok.
  Profil uzytkownika: Hanukkah     
aska1977


Wpisów: 51
Od: 2007-02-25
2007-10-27 10:14
dzieki Hanukkan uspokoilas mnie troche ruchy dziecka a raczej takie przeciaganie czuje w dzien i w nocy takze chyba jest ok tylko nie wiem skad te bole brzucha jakby mnie ktos szpilka klol.Jak mozesz daj znac na moja poczte ruda100@op.pl dzieki.
  Profil uzytkownika: aska1977     
an-wisz
Tomelilla


Wpisów: 1
Od: 2007-10-28
2007-10-28 16:51
jestem nowa na tym forum,ale troche moge powiedziec o porodzie w Szwecji.Dla mnie to byla bajka.W 2005 roku urodzilam synka w Lundzie,trafila mi sie wtedy polozna polka(wspaniala osoba),reszta personelu tez byla ok.Wiem jedno,ze jak rodzic to tylko w Szwecji.pozdrawiam
  Profil uzytkownika: an-wisz     
lusia-goteborg


Wpisów: 12
Od: 2007-07-12
2007-11-03 14:17
Marudka
A skad jestes jak z goteborga to sie odezwij na moje gg
11603639,to pogadamy. Bo ja tez tu bede rodziła .pozdrawiam
  Profil uzytkownika: lusia-goteborg     
KasiaHuddinge


Wpisów: 6
Od: 2009-09-21
2009-09-21 17:14
Witam! Jestem w siódmym m-cu ciąży wszystko fajnie by było tylko mam wielki problem odnośnie papierów i biurokracji w Szwecji.Niedawno tzn. pare miesięcy temu dowiedziałam się iż nie mam podstawowych papierów złożonych w urzędach, które są niezbędne podczas porodu. Złożyłam papiery do Migrationsverket i czekam ok.miesiąca a bez nich nie załatwię Forsakringskassan a to podstawa.Załatwiam również dowód i konto ale to wszystko trwa. Zaznaczam,że mąż pracuje na biało. Pytania które chcę zadać to: jeżeli złoże papiery a wiadome na nie czeba czekać czy poród w szpitalu będzie płatny i czy pieniądze które powinnam otrzymywać przepadną.
  Profil uzytkownika: KasiaHuddinge     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-10-13 21:35
Darmowe dodatkowe ubezpieczenie dla kobiet w ciazy i dziecka:
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=29170
  Profil uzytkownika: iza     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2009-10-13 21:58
Iza co tak spamujesz??
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2009-10-13 22:20
dla dobra..
juz sie uspokoilam. przepraszam
  Profil uzytkownika: iza     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2009-10-13 23:16
Ale to ubezpieczenie o ktorym pisze Iza nie pokrywa kosztow porodu...

KasiaHuddinge - z powodu biurokracji nie przepadna zadne pieniadze, ktore ci sie naleza (zakladam, ze masz na mysli rodzicielskie? - te pieniadze moze rowniez pobierac ojciec dziecka i w jego przypadku beda to wieksze sumy niz ta minimalna stawka, ktora przysluguje osobom, ktore nie pracowaly w Szwecji). Ja mysle, ze bez wzgledu na to czy zdazysz zalatwic wszystkie formalnosci czy nie - to nie bedziesz placic za porod. W najgorszym razie bedziesz musiala jeszcze troche poczekac na wszystkie papiery az do porodu i wowczas wyslesz je tam gdzie beda je chcieli.

Nie stresuj sie za bardzo teraz!
  Profil uzytkownika: ewa     
barbinka


Wpisów: 103
Od: 2008-01-17
2009-10-14 06:33
marudka 11 tydz ciazy a termin 11 wrzesien hahhaha ile chodzisz w ciazy
  Profil uzytkownika: barbinka     
kasiaaa


Wpisów: 338
Od: 2007-03-01
2009-10-14 11:25
to jest wpis z 2007 roku..........
  Profil uzytkownika: kasiaaa     
barbinka


Wpisów: 103
Od: 2008-01-17
2009-10-14 17:03
hahahhhahahahhahh to jest jak sie czyta rano ahhaha
  Profil uzytkownika: barbinka     
magdakos


Wpisów: 3
Od: 2009-12-19
2009-12-19 14:31
Witam.... Jestem w 5 miesiacu ciazy i chce wyjechac z chlopakiem do Szwecji i urodzic tam dziecko. Chcialabym sie dowiedziec jakie papiery sa mi potrzebne i gdzie sie moge o nie ubiegac i czy tez dostaje sie tak zwane becikowe?
  Profil uzytkownika: magdakos     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2009-12-19 15:23
polecam przeczytac troche watkow
http://www.poloniainfo.se/ forum/szukaj.php?szukaj=porod+w+szwecji
  Profil uzytkownika: electra     
Forum -> Zdrowie, moda i uroda -> chce urodzic w szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca w firmie sprzątającej (Sztokholm)
Tättmembran (Bålsta )
Exstra sprzatanie szukam dziewczyn (Stockholm)
Praca dla stolarzy (Goleniòw)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Work on construction (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 15 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony