Odwiedzin 37823784
Dziś 2986
Środa 1 maja 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - odliczenia od podatku

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorodliczenia od podatku
NeXiQ


Wpisów: 157
Od: 2006-03-12
2007-02-22 16:43
czy ktos z Was orientuje się, czy mozna odliczac od podatku czynsz za wynajem mieszkania w Szwecji? Mam swoją działalność w Polsce i swiadcząc usługi w Szwecji mieszkam w wynajmowanym (na kontrakt) mieszkaniu. Czy można 'wrzucic w koszty' czynsz?

Pozdrawiam!!
  Profil uzytkownika: NeXiQ     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-02-22 19:15
Domyslam sie, ze podatki w takim razie placisz w Polscie, wiec niewiele ci pomoge, bo sie nie znam.

Ja bym w twoim wypadku wynajal mieszkanie na firme, nie prywatnie, i normalnie podciagnal to pod koszty dzialalnosci. Przeciez gdybys nie pracowal tam gdzie pracujesz to bys nie musial tego mieszkania wynajmowac. Tak samo zreszta jak przejazd.
  Profil uzytkownika: kajetan     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2007-02-22 20:26
faktycznie moze napisz najpierw o ktory kraj Ci chodzi.


Generalnie jak sie pomyslisz w polskich podatkach to bedziesz przestepca. To jest najnowsze prawo dotyczace podatkow w PL, wiec jezeli skladasz zeznania w PL to bezpieczniej wziasc SPRAWDZONEGO ksiegowego, ktory Ci zrobi te podatki. Chyba ,ze wiezysz slowu pisanemu.
Sprawdzonemu, bo to nie ksiegowy odpowiada za to co zrobil ale TY!!!!!

Z przepisow w PL zmienily sie zasady odliczania kosztow reperezentacyjnych. To znaczy chyba wszystkie odliczenia sa skasowane. O innych zasadniczych zmianach nie slyszalam.





A czy rozliczajac firme w sytucji o jakiej pisze Ne. i przy rozliczaniu w Szwecji tez bedzie musial zaplacic podatek od nieruchomosci w PL?
  Profil uzytkownika: karolina68     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-02-22 20:46
W Szwecji to by ci pewnie taki numer przeszedł, bo tu jest coś takiego jak odlicznie kosztów podwójnego zamieszkania, ale w Polsce to nigdy nie wiadomo.
  Profil uzytkownika: maggie     
NeXiQ


Wpisów: 157
Od: 2006-03-12
2007-02-23 23:43
egh...i dalej nic nie wiem
Wiem ze jest cos takiego, że jeśli ma się swoich pracowników, których wysyła się do pracy za granicę (np. Szwecja)..to za kazdy dzień można odliczyć sobie od osoby ok.300SEK "DIETY"...ale wtedy juz nie można odliczać mieszkania, które się wynajmuje dla w/w pracowników (bo przeciez mieszkac gdzieś muszą)...natomiast jeśli się tych diet nie odlicza (bo samemu sobie ich odliczyć nie mozna) - będąc właścicielem firmy i pracując za granicą, wynajmując mieszkanie dla siebie.....eghh..i tu jest właśnie problem....czy wtedy można....nigdzie w necie nie moge wyszukac odpowiedzi na to pytanie

A co do przepisania kontraktu na firme...skoro mam kontrakt na osobe (imie i nazwisko) i ta osoba jest właścicielem firmy...to chyba logiczne ze to kontrakt 'na firme' ....yghh...czy jednak polskie prawo jest AZ tak ograniczone i jesli nie mają 'czarne na bialym' to nigdy nie zatrybią...

Pozdrawiam!!
  Profil uzytkownika: NeXiQ     
NeXiQ


Wpisów: 157
Od: 2006-03-12
2007-02-23 23:45
ii własnie kajetan ... tak jak mówisz.....przejazdy legalnie moge sobie odliczać..jako ''podróż służbowa'' ...więc......jak to jest z mieszkaniem...które musze wynajmować jeśli tutaj świadcze swoje usługi....(?)
  Profil uzytkownika: NeXiQ     
NeXiQ


Wpisów: 157
Od: 2006-03-12
2007-02-23 23:47
yy...karolina68 jaki podatek od nieruchomości? ja? płacić? oniee...co to to nieee....;p

a co do podatków...to ja je płacę tylko w Polsce....jedyne co....to VAT...płacę tutaj..jeśli świadczę usługę komuś kto sam nie jest płatnikiem VAT w Szwecji.....bo jeśli juz jest...to mnie to nei obowiązuje...jest coś takiego jak ''brak podwójnego opodatkowania'' eghhh..te podatki........
  Profil uzytkownika: NeXiQ     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-02-23 23:56
"A co do przepisania kontraktu na firme...skoro mam kontrakt na osobe (imie i nazwisko) i ta osoba jest właścicielem firmy...to chyba logiczne ze to kontrakt 'na firme'"

Chyba nie. W wiekszosci przypadkow firma i wlasciciel do dwie rozne "osoby prawne" (podmioty prawne?).
  Profil uzytkownika: kajetan     
NeXiQ


Wpisów: 157
Od: 2006-03-12
2007-02-24 15:06
ale jezeli w nazwie firmy jest moje imie i nazwisko..to juz chyba jednoznaczne
  Profil uzytkownika: NeXiQ     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-02-24 18:17
Ja tez
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Sprawy polonijne -> odliczenia od podatku
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Praca od zaraz Personlig assistans (Södertälje)
Szukam pracownika ogolnobudowlanego (Malmö)
szpachlówka, malarz, stolarz (Stockholm )
Stolarz (stockholm)
Firma sprzątająca zatrudni Panie (Stockholm (Älvsjö))
Sprzatanie Åkersberga i okolice (Åkersberga )
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 16 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Diagnostyka Samochodowa
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony