Odwiedzin 37816133
Dziś 1957
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - GPS

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorGPS
Hector


Wpisów: 11
Od: 2006-12-08
2007-01-27 10:29
Chce kupic GPS do samochodu i tu mam problem, poniewaz ceny wahaja sie od tysiaca do kilunastu tysiecy. Oczywiste jest to ze im bardziej zaawansowany proukt, tym wyzsza cena. Na co trzeba zwrocic uwage? Czy ktos ma doswiadczenie w tej sprawie?
  Profil uzytkownika: Hector     
piteres
Sztokholm


Wpisów: 368
Od: 2006-11-01
2007-01-28 21:33
Przede wszystkim ...PAMIĘĆ!!!!
  Profil uzytkownika: piteres     
Hector


Wpisów: 11
Od: 2006-12-08
2007-01-30 09:42
Serdeczne dzieki za dobra rade. Ja mialem na mysli czy ktos ma GPS i jest z niego zadowolony. Jaka marka, cena itp. lub chce ostrzec przed kupnem. Ja znalazlem na
jmedata.se 34 zdjecia roznych GPSow i po prostu nie wiem ktory wybrac.
  Profil uzytkownika: Hector     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-01-30 10:43
Pomysl o mapach okolic w ktorych masz zamiar jezdzic. Do niedawna np. tylko Garmin mial mapy Polski.

  Profil uzytkownika: kajetan     
stanislawowski
Goteborg


Wpisów: 32
Od: 2007-02-01
2007-02-01 17:34
kupilem miesiac temu GPS firmy MIO C710.
i jestem bardzo zadowolony z tego produktu.
posiada on mapy calej europy wlocznie ze skandynawia.
obsluga i nawijka w jezyku polskim.
pamiec wewnetrzna 2 giga, a wiec zdjecja i mp3 tez przechowasz.
do tego mozesz dolaczyc mu karte SD.
koszt to okolo 3800 kronoli. ja swojego zakupilem w Sibie.
pozdrawiam
  Profil uzytkownika: stanislawowski     
Hector


Wpisów: 11
Od: 2006-12-08
2007-02-01 20:33
Dzieki za tips. Chcialem poczytac o Twoim GPSie i poszedlem na PriceRunner.Podaje adres: http://se.pricerunner.com/ computing/computers/gps-receivers/613110/ reviews?show=all#
Po przeczytaniu pierwszej recenzji chcialem bez wahania kupic Mio C710 ale dalsze recenzje troche mnie powstrzymaly od tego. Co sadzisz o tych negatywnych stronach C710? Czy sie z zgadzasz z autorami recenzji? Pozdrowienia.
  Profil uzytkownika: Hector     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2007-02-01 22:20
jest jeszcze inna strona
http://www.prisjakt.se/pro dukt.php?p=93029#rparams=ss=mio%20c710
  Profil uzytkownika: iza     
Hector


Wpisów: 11
Od: 2006-12-08
2007-02-03 15:43
Dzieki iza za tips.Sprawdzalem recenzje i faktycznie wiekszosc sie wypowiada pozytywnie o tym GPSie. Poczekam, moze jeszcze ktos ma cos ciekawego do powiedzenia.
Pozdrowienia
  Profil uzytkownika: Hector     
technics


Wpisów: 581
Od: 2006-10-08
2007-02-03 18:07
Ja mam navmana 530 . w zasadzie wszystko jest ok . mysle ze wcale ze ilosc mb nie jest az tak wazna . najwazniejsze jest jak szybko labie satelity i jak dobrej jakosci sa plany miast . w navmanie wszystko jest ok nie mam polskiego jezyka bo kupilem go w szwecji . posiada mapy europy zachodniej i skandynawi . z tego co wiem jeszcze nie ma mapy polski . jak go kupowalem nie wiedzialem nic o GPS na dzien dzisiejszy kupil bym tomtom . jak masz jakies jeszcze pytania pisz
  Profil uzytkownika: technics     
pedros
Szczecin - Stockholm


Wpisów: 22
Od: 2007-03-01
2007-03-19 14:06
zwróć uwage przedewszystkim na taktowanie procesroa ! A nie jak ktoś napisał na pamięć ... pamięć zawsze można dokupić a procka co podkręcisz ? nie sądze vo odrazu utracisz gwarancje
  Profil uzytkownika: pedros     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-03-19 22:47
Nie ma co sie wpatrywac w takt procesora. Te urzadzenia sa na tyle rozne, maja rozne architektury, rozne procesory, wiec to nie ma znaczenia. Znaczenie ma jak to dziala. To zalezy oczywiscie od taktu procesora, ale system z wolniejszym procesorem moze dzialac lepiej niz z szybszym, zaleznie od oprogramowania. Pamiec, wiadomo, im wiecej pamieci tym wiecej mozesz miec map na raz. Nie zawsze pamiec mozna dokupic.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kaziks8
Stockholm


Wpisów: 3
Od: 2006-09-11
2007-03-20 16:55
Hej posiadam nawigacje firmy ASUS, którą kupiłem rok temu na allegro i jestem bardzo zadowolony Asus jest lidrem w tej dziedzinie, niezawodny i przede wszystkim bezawaryjny.
  Profil uzytkownika: kaziks8     
Hector


Wpisów: 11
Od: 2006-12-08
2007-03-23 12:48
Poszedlem do Siby i zapytalem sie dosyc glosno fachowca z za lady o taktowanie procesora. Nastapila cisza… widac bylo ze facet mysli. Kolejka za mna czekala na jego odpowiedz.
”Chcesz miec lepsze taktowanie? Podlacz sobie taktomierz!” odszymalem odpowiedz. Myslalem ze ludzie w kolejce skreca sie ze smiechu. Fachowcy !!!
  Profil uzytkownika: Hector     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-03-23 15:09
Taktowanie procesora mozna porownywac jak sie ma dwie dokladnie takie same maszyny i jedna z nich ma szybszy zegar.

Ale porownywac GPS tym jaki maja takt porcesora, to tak jak porownywac Sony Playstation 3 i XBox360 za pomoca tego ktory procesor szybciej chodzi.
  Profil uzytkownika: kajetan     
centrum


Wpisów: 15
Od: 2006-07-04
2007-03-23 15:36
Polecam MIO A701,
www.prisjakt.se/produkt.php?p=88519
Mam juz go od ponad 6 miesiecy i chodzi bez zarzutow. Dobre jest to ze to jest telefon z gps wiec nie musze noscic kilku rzeczy na raz do samochodu. Nawet jak wyjade gdzies do obcego miasta i jak sie w nim zgubie, wystarczy wyjac z kieszeni i juz wiadomo gdzie isc.
Jedyne co jest negatywne z nim to to ze nie ma wifi.
  Profil uzytkownika: centrum     
giego
Stockholm


Wpisów: 90
Od: 2007-03-01
2007-03-24 20:14
HEJ

KUP TOM TOM SA NAJLEPSZE POWODZENIA ..
  Profil uzytkownika: giego     
marusz


Wpisów: 9
Od: 2005-01-25
2007-03-26 22:14
Halo Hector,
ja kupilem rok temu system nawigacyjny marki MIO model 269+,2,5GB twardy dysk,MP3,czytnik kart SD,funkcja TMC(omijanie korkow na planowanej trasie)z dodatkowa antena na podszybie,karty 27 panstw europejskich w tym Polski i calej Skandynawi.Cena-(rok emu)492€(Niemcy).Jestem z niego bardzo zadowolony,wyprobowalem go juz w Polsce,Belgi,Holandi,Dani,Szwecji i Norwegi no i oczywiscie w Niemczech(bo tam narazie mieszkam).
Moj kolega z pracy kupil ostatnio za 490€ TOM-TOMa model 910.Ma jeszcze wiecej bajerow material kart na 37 panstw(w tym USA i Kanada)mozliwosc podlaczenia komorki z funkcja glosno mowiaca itd,itp.Przynajmniej tutaj w niemczech nawieksza popularnoscia ciesza sie wlasnie TOM-TOMy.Jest ich kilka modeli,maja bardzo dobre karty panstw z mzliwoscia uaktualniania przez internet(moj MIO rowniez).Z mojego doswiadczenia moge polecic te dwa GPS-y,a wybor nalezy do ciebie.Powodzenia w poszukiwaniu tego najlepszego.
Mariusz
  Profil uzytkownika: marusz     
Hector


Wpisów: 11
Od: 2006-12-08
2007-03-29 20:57
Serdecznie dziekuje wszystkim za dobre rady. Nie spodziewalem sie ze otrzymam tyle milych i wartosciowych odpowiedzi. Kilka dni temu sluchalem wypowiedzi na temat GSM w RIX FM. Roger powiedzial ze podobnie tak jak bylo na poczatku z komorkami, tak samo bedzie i z GSM. Powod do wypadkow. GSM jest dobry powiedzial ale jak samochod stoi. Zaczyna sie nagonka na GSMowcow. Caly wic chyba polega na tym, ze GSM ma podczas jazdy pokazywac trase. Czy zachodzi potrzeba zatrzymywania sie?
  Profil uzytkownika: Hector     
Hector


Wpisów: 11
Od: 2006-12-08
2007-03-29 21:01
Oczywiscie ze mialem na mysli GPS a nie GSM
  Profil uzytkownika: Hector     
rafciorafal.se


Wpisów: 4
Od: 2007-03-01
2007-04-03 23:00
dostalem w prezencie GARMIN i jestem z niego zadowolony prowadzi mnie gdzie tylko sobie zazycze i pod same drzwi.
  Profil uzytkownika: rafciorafal.se     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2007-04-08 22:36
na "blocket" sa tez nowe Tom - Tomy w dobrych cenach i mozna sie tez potargowac...patrzylem przedwczoraj...
  Profil uzytkownika: skoczek     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2007-07-03 14:30
mamy "w domu" tom toma - do tej pory nie mielismy zadnych zastrzezen (ladnie pokazywal trasy i w SE i w PL, dopiero w Albanii sie zgubil)... ale jak nam pekla linka czy cos takiego (sie nie znam) i predkosciomierz przestal pokazywac z jaka predkoscia jedziemy to odkrylam, ze sa inne gps-y, ktore pokazuja predkosc, a nasz nie...

no i w koncu dojrzalam do kupna "wlasnego" gps-a samochodowego

aftonbladet zrobilo ostanio test gps-ow i wyszlo im, ze Navigon PNA7000T MN6 jest calkiem, calkiem...

ktos uzywal? jakies komentarze? chcialabym kupic juz wkrotce...
  Profil uzytkownika: ewa     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-07-03 17:05
"aftonbladet zrobilo ostanio test gps-ow i wyszlo im, ze Navigon PNA7000T MN6 jest calkiem, calkiem..."

Podobno ma niedokladne mapy Szwecji. Z tego co patrzylem, to dobre mapy Szwecji (i Europy w sumie tez) ma firma Teleatlas. Z tego co wiem to oni nie robia wlasnych GPS-ow, ale sprzedaja te mapy. Np. TomTom ich uzywa, oraz Wayfinder (program do telefonow komorkowych).

Poza tym map TeleAtlas uzywaja szwedzkie strony takie jak Eniro i Hitta.se, oraz Google Maps.

Navigon i Garmin maja wlasne mapy i jak patrzylem niedawno to Navigon mial tylko okolo 60% Szwecji pokrytej. Ale ten PNA7000T to podobno calkiem fajna machina. Z tym ze ja wole mniej fajna, ale taka ktora mnie doprowadzi do celu.
  Profil uzytkownika: kajetan     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2007-07-03 20:06
ok,kajetan
wayfinder odpada - troche niepraktyczne sie meczyc z malym ekranem telefonu komorkowego w samochodzie (szczegolnie tak malego ekranu jak ma P1... )

tom tom... ok... ale w dalszym ciagu nie pokazuja skrotu E4 wokol uppsali...

a te 40% niepokrytej szwecji to jakies wiochy na polnocy? tam gdzie i tak nie ma drog?

nie no, tak sobie tylko komentuje nie majac zielonego pojecia...

no to nie ma takiego gps-a co by byl fajny, ostrzegal przed fartkameror, mial spory ekranik, pokazywal predkosc, mial dobre mapy (polski tez) i wogole robil dobrze???
  Profil uzytkownika: ewa     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-07-03 22:12
i wogole robil dobrze???

Hm... Jakie to wymagania sie ma do sprzetu w obecnych czasach.
  Profil uzytkownika: gigge     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2007-07-03 22:16
jak wymagac to wymagac...
  Profil uzytkownika: ewa     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2007-07-03 22:20
To moze ktorys z tych? Nie jestem pewny czy robia dobrze bo nic o tym nie pisze.

http://www.vibilagare.se/z ino.aspx?articleID=11170

  Profil uzytkownika: gigge     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-07-04 03:06
wayfinder odpada - troche niepraktyczne sie meczyc z malym ekranem telefonu komorkowego w samochodzie (szczegolnie tak malego ekranu jak ma P1... )

Ja mam Wayfinder od dawna. Nawet sie zdziwilem ze mi jeszcze abonament dziala, ale to chyba dlatego ze pomagalem im kiedys w testowaniu i dali mi pare lat za darmo. Tak czy inaczej, w nowym samochodzie nie mam jeszcze trzymaka do telefonu, wiec telefon sobie lezy gdzies z boku i gada ludzkim glosem gdzie mam jechac. W zupelnosci wystarczy. I E4 wokol Uppsali pokazuje (wiem bo sprawdzalem).

"tom tom... ok... ale w dalszym ciagu nie pokazuja skrotu E4 wokol uppsali..."

Masz stare mapy. Wayfinder ma ten plus, ze sciaga aktualne mapy na bierzaco z netu (i ten minus, ze jak nie masz netu, to se nie poszukasz). Tradycyjne GPSy z pamiecia musisz ladowac nowymi mapami co jakis czas.

"a te 40% niepokrytej szwecji to jakies wiochy na polnocy? tam gdzie i tak nie ma drog?"

Mozliwe, ale tez wiochy ogolnie albo numery czy nawet nazwy malych ulic w miastach itd.
  Profil uzytkownika: kajetan     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2007-07-04 10:25
Ooooo Ewa, a jakbyś kupiła tą Nokę95 to nie byłoby problemu . Mnie pokazuje prędkośc, przebyty dystans i jeszcze jakieś inne dziwne dane.
  Profil uzytkownika: maggie     
ewa
Sztokholm


Wpisów: 809
Od: 2000-09-11
2007-07-04 12:57
kajetan: a jak to jest z tym wayfinderem gdy sie np. podrozuje przez miesiac po europie? komorka caly czas sie laczy z netem? to jakies chorrendalne ceny sie chyba potem za to placi??? (no wiem, wiem, ze od lipca/sierpnia maksymalna cena za rozmowy telefoniczne w unii ma byc okolo 4,5 korony/min, ale poza unia??? no i surfowanie ma byc podobno dalej bardzo drogie)

maggie: ale ja sie uparlam na to pekpinne!
no i chcialabym sobie patrzec na ekranik i porownywac z widokiem za oknem... a tak w telefonie (nawet z duzym ekranem) to jednak troche trudniej...

  Profil uzytkownika: ewa     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-07-04 13:50
ewa: Wayfinder laczy sie z serwerem w kazdej sprawie, tak ze jezeli nie masz dostepu do sieci to nie znajdzie drogi.
Ile kosztuje samo uzywanie zalezy od tego jak go uzywasz. Standardowo wayfinder laczy sie z serwerem i pobiera trase, ktora pokazuje pozniej za pomoca listy zakretow i ile zostalo do kazdego zakretu (znaczy, jak jedziesz to na ekranie masz powiedzmy strzalke w prawo i odleglosc do tego zakretu). Oprocz tego mowi ludzkim glosem co jakis czas ile zostalo.

Drugi wariant, to przelaczyc na "Map View" i wtedy program caly czas laduje mape z sieci. Ten sposob jest dosc drogi, szczegolnie za granica.

Trzeci sposob, to sciagnac mapy do telefonu i uzywac tych map. Wtedy tez wayfinder dosc czesto sie laczy z internetem i sprawdza czy kawalek mapy ktory wlasnie widzisz jest jeszcze aktualny. Taniej niz uzywac mapy online ale drozej niz ten pierwszy sposob.

Nie wiem jak to dziala teraz, za czasow jak ja tam mialem pelne konto, to byly tylko mapy duzych miast do sciagniecia do telefonu, ale planowali mozliwosc wgrania byle jakiego kawalka mapy. Czy to sie da to nie wiem.

Ja uzywajac tego programu uwazam ze mapy nie sa tak jakos super potrzebne, chyba ze masz niedokladny GPS i jezdzisz po miescie, wtedy dobrze widziec mape, zeby wiedziec gdzie programowi sie wydaje ze jest. Moj GPS jest dosc niedokladny, wiec moze sie spokojnie pomylic o 30-40 metrow jak jest zla pogoda, a w miescie to moze oznaczac inne skrzyzowanie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2007-07-04 13:52
Acha, ta wersja programu ktora ja uzywam to 3.0. Aktualna wersja to 7.0. Tylko na razie nie chce mi sie za nia placic, skoro stary program jeszcze bedzie mi dzialal przez pare miesiecy.

  Profil uzytkownika: kajetan     
hektor05
Sztokholm


Wpisów: 14
Od: 2004-05-16
2007-07-20 22:36
Ja polecam ci sprzet TomTom.
Po pierwsze ma przyjazny interfejs i mozna wszedzie znales mapy.Ja nie uzywam orginalnego GPS-a, ale mam PPC z zainstalowanym programem TomTom i dziala jak marzenie. Ja jeszcze musialem dokupic modol Bluetooth, ale w kazdej chwili moge go uzywac do kompa i laczyc sie z satelitami przez kompa.
  Profil uzytkownika: hektor05     
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony