Odwiedzin 37806225
Dziś 2549
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - komary, bilety i inne szwedzkie obce mi sprawy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorkomary, bilety i inne szwedzkie obce mi sprawy
fab


Wpisów: 2
Od: 2003-05-13
2003-06-04 14:51
HEj!

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i zwracam sie do Was z prosba o kilka porad odnisnie paru kwesti:

1. jak to jest na tej polnocy z tymi komarami (okolice Lulea w okresie lipiec-pazdziernik), co warto kupic na nie i jakiego typu wiaza sie z nimi uciazliwosci?

2. czy istnieja jakies znizki dla studentow polskich z polska legitymacja w szwedzkich srodkach transportu (chodzi glownie o koleje "Tågkompaniet")

3. wyplywam z Gdanska i plyne do Nynashamn , a jak pozniej dostac sie do Sztokholmu? (czy sa tam jakies zorganizowane przejazdy i ile mniej wiecej kosztuja?)

Dziekuje z gory za wszelkie sugestie

klaniam sie
hej
  Profil uzytkownika: fab     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2003-06-04 15:09
Na 2 pierwsze pytania nie potrafie odpowiedziec, ale ktos z polnocy moze bedzie mogl.

3. Z Nynäshamn, prawie z bazy promowej jedzie kolejka podmiejska. Idz za ludzmi to trafisz. Cena jest jak sie nie myle 5 bilecikow po 8kr, czyli 40kr, jezeli kupujesz u konduktora (ilosc bilecikow zalezy od odleglosci, i wydaje mi sie, ze w tym wypadku wyjdzie 5).
Ale... Jezeli masz zamiar korzystac ze sztokholmskiej komunikacji miejskiej wiecej razy, to taniej ci wyjdzie, jak skoczysz do kiosku (jest po drodze do kolejki, po lewej stronie chyba) i kupisz "Rabattkuponger", tzn bilet do kasowania z 20 "bilecikami" za 110kr. Konduktor ci podstempluje 5 z nich.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2003-06-04 20:22
To stare dane, Kajetan, sprawdzałem na http://www.sl.se
Na jazdę przez 4 zony (do centrum) potrzebne jest 6 bilecików i kosztują 10 kr sztuka. Złodzieje...
  Profil uzytkownika: mabr     
DYTKO


Wpisów: 1052
Od: 2000-11-29
2003-06-04 20:55
fab - a wiec ...
1. Komary sa ale tylko w pewnych miejscach, i w zaleznosci od pogody w ubieglym roku ich nie bylo ale polecam kupic srodki przeciwko komarom jesli zamierzasz spac w lesie itp, w szwecji wszedzie sa dostepne roznego rodzaju srodki przeciw tym zlosnikom, jesli jestes bardzo alergiczny na ukaszenie komarow -odradzam przyjazdu


2. Polska legitymacja nie jest respektowana natomiast mozesz sobie w Polsce wyrobic ISIC-card, wiecej info znajdziesz na www.isic.com /miedzynarodowa legitymacja studencka/ ktora jest respektowana, pokazujesz ja przy zakupie biletow,od ubieglego roku zaostrzyli przepisy rabatowe dla studentow dlatego zadzwon i zaptyaj w "Tågkompaniet" czy respektuja ISIC, ponadto wart go miec bo jest mase innych rabatow ktore mozna dostac machajac ta karta,

Przyjemnego pobytu zycze
  Profil uzytkownika: DYTKO     
fab


Wpisów: 2
Od: 2003-05-13
2003-06-05 10:03
dziekuje wszystkim za cenne rady - jestescie super!

Dziekuje Ci DYTKO za info o kartach ISIC, ale chyba kupie sobie EURO 26, bo wlasnie dowiedzialem sie, ze ona daje znizke 30% w Tagkompaniet i dodatkowo bede mial ubezpieczenie.

pozdrawiam wszystkich
ufff, jak tutaj w Polsce jest teraz goraco - ponad 33 stopnie C (a w sloncu jeszcze wiecej chyba). Ludzie chodza po ulicach ubrani jak plazowicze. Producenci lodow i napojow maja koniunkture.

hej
  Profil uzytkownika: fab     
Forum -> Sprawy polonijne -> komary, bilety i inne szwedzkie obce mi sprawy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie na dzis / transport (Södertälje)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony