Odwiedzin 37816266
Dziś 2090
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Uwaga: Kartki swiatecznie = SPAM

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUwaga: Kartki swiatecznie = SPAM
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2003-04-22 02:30
Swieta, swieta i po swietach, mozna z czystym sumieniem pokasowac wszystkie "e-kartki swiateczne". Chcialbym podzielic sie z wami pewnymi spostrzezeniami odnosnie tych "darmowych" serwisow.

Zajmuje sie paroma serwerami internetowymi i co za tym idzie staram sie ograniczyc ilosc niechcianych mailow (ang. SPAM) dochodzacych do uzytkownikow. Czesto robie rozne eksperymenty, np. podajac specjalnie spreparowane adresy mailowe zapisujac sie na rozne fora lub kupujac przez internet. Pozwala mi to pozniej sprawdzic, ktora firma sprzedala moj adres dalej, itd. Takie male hobby

Ale do tematu. Zauwazylem, ze ostatnio zaczalem dostawac spamowe maile od firm trudniacych sie wysylaniem "darmowych" kartek swiatecznych itd. Postanowilem to sprawdzic i... okazuje sie, ze gdy wysyla sie kartke przez taki serwis, adresat zostaje zapisany do listy wysylkowej, i jego adres jest pozniej sprzedawany, bez jego zgody i wiedzy (bo przeciez nie on, a do niego wyslano kartke) innym firmom.

Przyklad z zycia: Dostalem od osoby X kartke przez serwis greeting-cards.com. Tydzien po tym zaczalem dostawac reklamy od greeting-cards.com. Ale to nie koniec. Dwa tygodnie pozniej, dostalem na ten sam "tajny", nigdzie nie publikowany adres, znany tylko przez znajomych, reklame od firmy(?) iwantspecialdeals.com, ktora chce za wszelka cene sprzedac mi jakies proszki na odchudzanie (ci, ktorzy mnie znaja osobiscie, powinni widziec ironie )

Sprawdzajac sprawe troche dokladniej zauwazylem, ze osoba kontaktowa tych obydwu "firm" jest ta sama pani.

Tak wiec moja rada jest nie wysylac zadnych kartek przez serwis greeting-cards.com, chyba ze do wrogow, ktorych skrzynki mailowe chcecie zasmiecic reklamami cudownych srodkow odchudzajacych, viagry, i diabli wiedza czego jeszcze.

Ja teraz znikam rozprawic sie z ta odpowiedzialna pania, a wam mowie, ze duzo milej jest dostac "prawdziwa" kartke swiateczna, niz mail i idacy za nim stos reklam.
  Profil uzytkownika: kajetan     
MarkoPolo
Stockholm/Tullinge


Wpisów: 213
Od: 2002-08-20
2003-04-24 23:17
nonono, ty to masz hobby. hihi
Faktycznie milej jest dostać kartkę tradycyjnym sposobem.
P.M.
  Profil uzytkownika: MarkoPolo     
DYTKO


Wpisów: 1052
Od: 2000-11-29
2003-05-01 11:56
Kajetan - ten sam problem mialam wysylacja kartki z serwisu hotmail, i moja rada nie wysylac kartek poprzez "darmowe" serwisy, bo takich nie ma,
  Profil uzytkownika: DYTKO     
Forum -> Komputer i człowiek -> Uwaga: Kartki swiatecznie = SPAM
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony