Odwiedzin 37826396
Dziś 2536
Czwartek 2 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - szwedzkie auto do PL(laweta,przepisy)

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorszwedzkie auto do PL(laweta,przepisy)
tomek cbk


Wpisów: 8
Od: 2005-08-06
2005-08-06 21:25
WITAM!Mam w Szwecji auto (zarejestrowane w Szwecji) i chcialbym je przewiesc do PL.Potrzebuje informacji dotyczacych ewentualnego wyrejstrowania,tablic przewozowych,i czgokolwiek z tym zwiazanego.Mam obywatelstwo PL.Auto nie ma skatt-u ani zadnych oplat i ogolnie jest malo sprawne.Moze ktos z Was przerabial podobne sytuacje i moze podpowiedziec.Jestem w SE do 25 sierpnia.Sprawa nr.2:Mieszkam w Halmstad i auto jest tu,a ja bede musial je przewiesc do Karlskrony.Pewnie do konca miesiaca uda sie mi zalatwic tani holownik lub lawete,ale jesli ktos przypadkiem dedzie przejezdzal z pusta laweta przez Halland,to mogli bysmy sie napewno dogadac.POZDRAWIAM i z gory dziekuje za wszelkie informacje.Moj nr.tel 0736592466(do godz 20 jestem w pracy,a tam kiepski zasieg no i e-mail cbk@vp.pl
  Profil uzytkownika: tomek cbk     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2005-08-10 20:28
Cześć.

Normalnie zamawia się w Vägverket darmowe tablice wywozowe. Ale nie dostaniesz ich, jeśli nie masz ważnego przeglądu i opłaconego podatku.

Pozostaje Ci laweta. Wtedy wyrejestrować auto w Szwecji będziesz mógł dopiero po zarejestrowaniu w Polsce.
Sprawdź czy masz NOWY szwedzki dowód rejestracyjny,
dwuczęściowy (wprowadzili je bodaj w tym roku)

Powodzenia

http://www.vv.se/templates /page3____11295.aspx
  Profil uzytkownika: mabr     
tomek cbk


Wpisów: 8
Od: 2005-08-06
2005-08-10 22:24
Dziekuje za podpowiedz mabr.Mam tylko nadzieje,ze nie bede musial ponosic jakis wiekszych oplat odnosnie wywozu tego auta,bo juz sama laweta to bedzie spory koszt,a i auto malo warte,ale robie to raczej z sentymetu dla autka.To pierwsza wrsja 760.POZDRAWIAM i jeszcze raz DZIEKI.Od jutra nie mam internetu,wiec napisze jak poszlo dopiero z Polski za 2 tyg.
  Profil uzytkownika: tomek cbk     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2005-09-08 20:42
No i jak poszło?

Mój sąsiad właśnie sprzedaje swojego Passata Polakowi.
W takim wypadku- a auto ma ważny przegląd i opłacony podatek- sąsiad wyrejestrowuje auto, a Polak równocześnie zwraca się o czerwone, tymczasowe tablice.

Są darmowe, wysyłane pocztą, ważne miesiąc
(ale warunkiem ich otrzymania jest opłacenie OC)
  Profil uzytkownika: mabr     
Marek Z
Lublin GG 2400094


Wpisów: 1782
Od: 2004-11-03
2005-09-08 21:19
Mabr czy szwedzki urząd przysyła te tablice pocztą?...czy to chodzi o to że z PL ...trzeba je odesłac do SE ?
  Profil uzytkownika: Marek Z     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2005-09-08 21:32
Vägverket przysyła je pocztą na szwedzki tymczasowy adres osoby eksportującej pojazd.

Odsyłać z Polski ich nie trzeba
  Profil uzytkownika: mabr     
Marek Z
Lublin GG 2400094


Wpisów: 1782
Od: 2004-11-03
2005-09-09 22:23
Dzięki serdeczne...Mabr.
  Profil uzytkownika: Marek Z     
tomek cbk


Wpisów: 8
Od: 2005-08-06
2005-09-10 10:21
Cześć Darsim.Niestety chyba odpuszczę sobie przywózkę tego auta,choć jest warte grzechu,ale finansowo i czasowo nie wyrobie raczej.Jest taka opcja,że za kilka miesięcy być może zamieszkam w Szwecji więc może wtedy przywrócę Volvo do życia,ale z drugiej strony w nowym kraju będą pewnie ważniejsze sprawy dla mnie niż reperowanie starego auta.Pożyjemy-zobaczymy,tak czy inaczej często wchodzę na to forum,więc napewno dam znać.Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: tomek cbk     
tomek cbk


Wpisów: 8
Od: 2005-08-06
2005-09-10 10:24
POMYŁKA.Post wyżej adaresowany do mabr ,a nie darsim.Sorki
  Profil uzytkownika: tomek cbk     
Aniutek


Wpisów: 26
Od: 2005-08-01
2005-09-11 10:34
Tomku!
Widzisz jak dobrze myslisz..najpierw tutaj zamieszkaj a potem wszystko sie ulozy..nawet z samochodem !
A jak beda problemy to wiesz gdzie mnie znalezc
Czekam na was z utesknieniem i przesylam pozdrowienia dla M.
Kiedy znowu spotkamy sie na ?
  Profil uzytkownika: Aniutek     
yacoos


Wpisów: 6
Od: 2005-10-01
2005-10-01 17:20
wiecie co? wybieram się do Szwecji po samochodzik do wujaszka. Mój problem polega na tym że niewiem jak to wszystko załatwia się w Szwecji, co trzeba załatwiać, w jakich urzędach i ile to kosztuje. Mam też pytanie? Jest możliwość tego że mój wuj przyjedzie ze mną do polski... i czy ja mógłbym w polsce spisać z nim umowe KUPNA _ SPRZEDAŻY, oddać mu dowód rejestracyjny, a on jak wróci do Szwecji załatwił by wszystkie formalnośći w urzędzie i wysłał mi dokumenty do polski poczta? Czy jest cos takiego realne? czy ja musze być przy tym osobiśćie? Prosze o pomoc w mojej sprawie, orjętuje się ktoś jak to najłatwiej zrobić? Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: yacoos     
tomek cbk


Wpisów: 8
Od: 2005-08-06
2005-11-16 17:49
Witam.Niedługo pewnie w szwedzkich sklepach pojawią się żyletki,gwożdzie i podobnego typu rzeczy,poniważ poddałem się i Volvo trafiło tam gdzie prędzej czy póżniej wszystko trafi.Pozdawiam
  Profil uzytkownika: tomek cbk     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2005-11-16 20:20
dlaczego sie poddales? przez polskie przepisy?

bo vägvärket chyba nie robi przeszkod...
(zamawia się w Vägverket darmowe tablice wywozowe)
  Profil uzytkownika: iza     
tomek cbk


Wpisów: 8
Od: 2005-08-06
2005-11-17 12:19
Tu chodziło głównie o koszty związane z tym całym przewozem.Transport,naprawy,rejestracja w PL,itd,i jak pisałem autko mało warte(to raczej sentyment).A tak się składa,że w tym roku muszę raczej ostro "zacisnąć pasa",więc sentymenty na bok(ale szkoda).Były plany,żeby od tego roku już zamieszkać w SE,więc i auto by ocalało,ale lepiej będzie jak na razie zostanę,bo z językiem jeszcze kiepsko.Mam szwedzki w szkole,więc po roku zobaczymy.Na razie zostaje mi śledzić to forum z Gdańska.POZDRAWIAM
  Profil uzytkownika: tomek cbk     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2005-11-17 21:15
szkoda, ze nie sprzedales. duzo ludzi ma auta zimowe (my mamy Uno z ´88, tez zal wyrzucac...)
  Profil uzytkownika: iza     
tomek cbk


Wpisów: 8
Od: 2005-08-06
2005-11-17 23:25
Oddałem na złom,ale też "trochę sprzedałem",ponieważ na złomie zpłacili 500SEK,za auto.Ale ono stało w ogrodzie u moich przyjaciół prawie 3 lata,więc te 5 setek w podzięce oddałem Im,a to i tak tylko mały procent mojej wdzięczności.Wiesz 500SEK starczy na 2 pizze,6 piw,chipsy(ze 2 paczki)i jajko niespodziankę.Więc chociaż jeden wieczór mogą sobie za to uprzyjemnić.Chociaż z drugiej strony opychać się na noc wielkimi Pizzami,ochlać browarem i na końcu znależć jeszcze marny prezent w jajku niespodziance to nie zawsze przyjemność,ale...,w końcu życie nie składa się z samych przyjemności. .POZDRAWIAM
  Profil uzytkownika: tomek cbk     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2005-11-17 23:44
mam nadzieje ze starczylo im na 2 jajka
  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Auto-Moto -> szwedzkie auto do PL(laweta,przepisy)
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Firma sprzatajac Skura (Älvsjö)
Zbrojarze (Stockholm)
Zatrudnię zbrojarzy (Göteborg )
Personel sprzatajacy do hotelu (Nacka)
Sprzątanie (Stockholm )
Remonty łazienek (Stockholm )
Sprzątanie (Linderöds )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Podatek od dochodów w Polsce
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony