Odwiedzin 37883951
Dziś 1597
Wtorek 21 maja 2024

 
 

Forum: Sprawy polonijne - Polka a Szwedka Jaka jest roznica??

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPolka a Szwedka Jaka jest roznica??
Izabela


Wpisów: 39
Od: 2001-10-23
2003-02-27 12:27
Tak sobie pomyslalam skoro sie dobrze rozmawia na tematy dzielace i laczace obie nardowosci, polska i szwedzka to moze wypoiecie sie tu na temat....jakie sa roznice pomiedzy Polska kobieta a Szwedzka kobieta? oczywiscie to bedzie ogolnie.
Wiadomo ze kazdy z nas jest inny! Jednak sa zapewne roznice ani lepsze ani gorsze ale poprostu sa!...a jakie? No wlasnie chcialabym wiedziec czy to co zauwazlismy bedzie sie pokrywalo ze soba czy bedziemy bardzo rozni w obserwacjach....
I taki sam temat o panach ale juz w kolejnej rubryce tematycznej co by nie mieszac....pozdrawiam wszystkich ...he he moze byc zbawnie ...
  Profil uzytkownika: Izabela     
Izabela


Wpisów: 39
Od: 2001-10-23
2003-02-27 14:59
No nie wierze zaden polak nie zna szwedki jako kobiety ....polacy tylko z polkami ???!!!
  Profil uzytkownika: Izabela     
vera


Wpisów: 417
Od: 2001-04-07
2003-02-27 23:26
a jaka jest roznica miedzy krowa lezaca na trawie i zujaca kwiatki a przepioreczka z zalotnym oczkiem?
  Profil uzytkownika: vera     
DYTKO


Wpisów: 1052
Od: 2000-11-29
2003-03-12 15:49
z mojej babskiej perspektywy szwedki sa bardziej kute na 4 lapy niz Polki. Bez sentymentow i na zimno potrafia konczyc zwiazki i sa bardziej pewne siebie natomiast Polki zawsze czegos zaluja, zawsze jakis poczucie obowiazku stoi na drodze i dopiero po latach dochodzi sie do wniosku przeciez moglam... ale ze mnie cymbal... zmarnowalam... poswiecialm sie w imie czego ...itp.
  Profil uzytkownika: DYTKO     
Kleszcz


Wpisów: 54
Od: 2001-07-25
2003-03-25 23:43
Oj cos smutno w tych rubryczkach.
Moze jakis skandalik typ; on to prosze ja szanownej Pani,lub; ona to jest prosze Pani....
Hej Janko, moralnosc w zagrozeniu a Ty milczysz!!!

Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Kleszcz     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16551
Od: 2003-03-12
2003-03-26 03:18
Mogę się głównie wypowiedzieć o Ålandkach, bo z nimi żyję i pracuję, ale to też ten sam szczep co szwedzkie Szwedki.
Są bardzo dorzeczne (pracuję z kobietami) i równe kumpele, może mniej romantyczne niż Polki ale b.kobiece jak trzeba. Lubią się bawić, potańczyć i też popić. Chyba więcej niż Polki. Ogólnie super-baby. Muszę się zastrzec, że Polki znam słabiej, bo z nimi na codzień nie obcuję, a życie dorosłe spędziłem poza Polską.
  Profil uzytkownika: Uwe     
LEPPEREK


Wpisów: 21
Od: 2003-03-28
2003-03-28 23:36
Polacy i Polki nie powinny wychodzic wogóle za obcokrajowców, zeby polskie dzieci nie mówily niezrozumialymi jezykami!
  Profil uzytkownika: LEPPEREK     
DYTKO


Wpisów: 1052
Od: 2000-11-29
2003-03-30 19:25
LEPPEREK-to ze cos dla ciebie jest nie zrozumialego nie znaczy ze dla wszystkich tez jest nie zrozumiale
  Profil uzytkownika: DYTKO     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16551
Od: 2003-03-12
2003-03-30 22:21
Chyba chodzi o to, żeby wszyscy rozumieli Lepperka z jego niepowtarzalną dialektyką. Fenomen Lepperek (?)
  Profil uzytkownika: Uwe     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2003-03-31 13:09
LEPPEREK- o ile sie nie myle, to forum jest przeznaczone dla osob doroslych.
  Profil uzytkownika: dankom     
vera


Wpisów: 417
Od: 2001-04-07
2003-04-04 18:51
Pisze Fotoreporter w polskim czasopismie, ktory przezyl w Szwecji 20 lat o Szwedkach. Cyt: "one sa niezmiernie chlodne, pozbawione plci. Nie tylko uwazaja na aseksualnosc swego zachowania , ale po prostu takie sa. Rzadko sie maluja, nie sa zadbane, ubieraja sie nie wzbudzajac erotycznych skojarzen. Nomen omen"zimne Szwedki", probowalem z nimi zartowac, komplementowalem je, chcialem byc na rownej stopie.Ale Szwedki patrzyly pogardliwie na mnie jakby pozbawionego rozumu. W pracy, na ulicy, poza domen -pelny dystans. z przyjemnascia wrocilem do Polski, jestem soba. "
Teraz on czuje sie dowartosciowiony, ma przyjaciolki, kumpelki a jego praca jest przyjemniejsza i urozmaicona, jest b.tworczy.
  Profil uzytkownika: vera     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2003-04-04 20:39
Skoro "z przyjemnością" wrócił stąd do Polski, to musiał byc wyjątkowo niedostosowany do życia tutaj. A więc Szwedki miały powód patrzec na niego dziwnie. Sam bym się na niego patrzył, jak na niespełna rozumu
  Profil uzytkownika: mabr     
steze


Wpisów: 126
Od: 2000-12-23
2003-04-05 00:51
w sondazu durex'u ile nacja no wiadomo co /rok
szwedzi wypadli ponizej sr., o ile pamietam 90-kilka
a sr. byla pod 120

zabawne jakie mity kraza o tym kraju - chyba za sprawa hipisowskich '60 i tego co szwedki robia na goracych wakacjach - a jak jest patrzac z bliska

choc jak wszedzie, wydaje mi sie ze sa tu rozne typy kobiet, w sumie czesc jest calkiem konserwatywna i ... wierna? do owego dnia gdy mowia facetowi by zniknal
  Profil uzytkownika: steze     
isa


Wpisów: 140
Od: 2001-04-21
2003-04-05 00:56
dlaczego bys tak na niego patrzyl? Czy facet nie ma prawa do innych niz ty pogladow? A moze ty jestes dziwak? Nie przyszlo ci to do glowy? A dlaczego mialby byc przystosowany do zycia tutaj? Jest o ile zrozumialam z postu Polakiem to lepiej sie czuje w Polsce, czy to takie dziwne? Czy ty jestes "wybrancem losu" bo przystosowany do zycia tutaj? A co to za wyzsza forma bytu?
  Profil uzytkownika: isa     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2003-04-06 14:00
Facet ma jak najbardziej prawo do własnych poglądów i własnych wyborów- właśnie wybrał, wracając do Polski.

Ja natomiast uważam za dziwaka kogoś, kto "z przyjemnością" woli Polskę od Szwecji. Znajdzie się tu miejsce na moje zdanie, mimo jego niepatriotyczności?

To, że ten człowiek przez 20 lat nie miał przyjaciółek i kumpelek wsród Szwedek, to nie mogła byc wyłącznie wina "zimnych Szwedek"...
  Profil uzytkownika: mabr     
isa


Wpisów: 140
Od: 2001-04-21
2003-04-07 19:20
Sa wyjatki, ale niestety prawda jest taka. A prawda w oczy kole, tak jak tobie. Na palcach prawej reki moglabym policzyc znajomych Polakow ktorzy maja dobre uklady za Szwedkami(nie o prace mi chodzi) prywatnie.
Chyba ze sie "chjtneli" bo to im dodaje prestizu
  Profil uzytkownika: isa     
Kamena


Wpisów: 30
Od: 2003-04-16
2003-04-16 13:51
Izabela: Poruszylas temat delikatny, choc ciekawy. powiem tak - intelekt to sprawa indywiduana kazdego czlowieka i nie jest on zalezny od narodowosci, zatem nie bede porownywac w tych kategoriach.
Wyglad jednak to cos nad czym mozna popracowac i mysle, ze tutaj jest ten slaby punkt jesli chodzi o szwedki. Gdziekolwiek nie spojrze widze zmeczone twarze, czasami szare, pozbawine blasku i swiezosci.
Nie mowie tutaj o spedzaniu kilku godzin dziennie przed lustrem,ale kazda kobieta powinna o siebie dbac. I uwierzcie mi - niewiele potrzeba czasu i pieniedzy, zeby wygladac ladnie i swiezo. Tutejszy obraz kobiety kojarzy mi sie z tym, z ktorym mielismy do czynienia troche w latach 80-tych - trzydziestoletnia kobieta - czesto zmeczona zyciem, z obdrapanym lakierem na paznokciach...
Kobieta jezeli nie pieknie to przynajmniej powinna wygladac estetycznie... (Kamena)
  Profil uzytkownika: Kamena     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2003-04-16 21:22
Tak z ciekawosci stanelam przed lustrem, i co widze? Zmeczona twarz, since pod oczami, bez makijarzu, zwykle "robocze ubranie"...........
Az musialam sprawdzic w paszporcie jakiej jestem narodowosci
Okazuje sie, ze polskiej, pomimo wygladu
I z jakiegos dziwnego powodu (!) wydaje mi sie, ze to dlatego, ze tak jak wiekszosc kobiet tutaj, haruje od rana do nocy, i nie mam nawet czasu na pojscie do kosmetyczki.
W zeszlym roku bylam w Polsce na spotkaniu starej klasy z ogolniaka, i co widze? Wszyscy (niezaleznie od plci), ktorzy ciezko pracuja, wygladaja dokladnie tak jak ja- sa zmeczni, choc starannie ubrani, natomiast panie, ktore czas spedzaja na plotkach i wydawaniu pieniedzy swoich mezow sa oczywiscie we "wspanialej formie", poza tym "nie wypada" im zle wygladac, bo co by inni powiedzieli.
Musze powiedzie, ze z przyjemnoscia wracam do Szwecji i tych "zimnych", zaniedbanych kobiet tutaj, i znakomicie spedzam z nimi czas, wiedzac, ze nie jestem ciagle porownywana, i ze nikt nie oglada metek na moich ubraniach w ukryciu.
  Profil uzytkownika: maggie     
ewsa


Wpisów: 1334
Od: 2003-03-05
2003-04-17 09:13
Polka a Szwedka Jaka jest roznica?
Odpowiedz:
Szwedka bedzie zawsze w swoim kraju a
my bedziemy w Szwecji zawsze goscmi.
  Profil uzytkownika: ewsa     
kuba


Wpisów: 429
Od: 2001-04-21
2003-04-24 13:46
W tym temacie jestem laikiem z wyjatkiem moze jednego szczegolu, ktory jednoczesnie moze byc forma pocieszenia dla naszych rodaczek. Z mojej kawalerskiej statystyki z lat 80-dziesiatych wynik brzmi 0:3 , tzn. trzy razy myslalem ze mam do czynienia z szwedka-blondynka, a pozniej okazalo sie hm... byly tylko farbowane

I jak tu nie wygarnac szwedom powiedzenie polskt blond ???
  Profil uzytkownika: kuba     
Forum -> Sprawy polonijne -> Polka a Szwedka Jaka jest roznica??
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






BLACHARZ /LAKIERNIK samochodowy. (TÄBY/STOCKHOLM)
Dam pracę - stolarz - wykończeniowiec (Sztokholm )
Praca dla stolarzy (Västra Frölunda)
Praca w firmie sprzątającej (Sztokholm)
Tättmembran (Bålsta )
Praca dla stolarzy (Goleniòw)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony